Žemdirbių organizacijos siekia sutarimo

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) prezidiume kalbėta apie santykius su Žemės ūkio rūmais, melioracijos ateitį, paramą nenašių žemių ūkiams. LŽŪBA prezidiumo posėdyje, kuriame dalyvavo ir Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) vadovai, mėginta ieškoti abipusiai naudingo bendravimo.

ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus kalbėjo apie galimybes derinti įvairių ūkių interesus, sprendimų paieškas diskusijose, nuomonių argumentavimo būtinybę. Paklaustas, nuo ko prasidės permainos Žemės ūkio rūmuose, ar bus keičiamas ŽŪR įstatymas, A. Svitojus kalbėjo, kad pirmiausia bus vertinama struktūra ir tobulinamas atstovavimas.
 
Kaip žinia, kelios žemdirbių organizacijos (tarp jų ir LŽŪBA), pasigedusios aktyvios ir jų interesus atitinkančios ŽŪR veiklos, įkūrė Žemės ūkio ir maisto tarybą. Pasak LŽŪBA prezidento, Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės pirmininko Petro Puskunigio, Žemės ūkio ir maisto taryba įsteigta anaiptol ne tam, kad skaldytų ŽŪR veiklą, o siekiant aktyvesnės veiklos ir geresnio atstovavimo žemdirbių interesams. Artimiausiu metu planuojama Žemės ūkio ir maisto tarybą įregistruoti oficialiai.

LŽŪBA prezidiumo nariams buvo pristatyti melioracijos ūkio pertvarkos modeliai. Anot LŽŪBA generalinio direktoriaus J. Sviderskio, nė viename iš modelių neatsižvelgta į asociacijos pasiūlymus.

Lietuvos nenašių žemių naudotojų asociacija (LNŽNA), svarstanti jungtis prie Žemės ūkio ir maisto tarybos, posėdyje pristatė savo reikalavimus dėl išmokų mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.