Nuotrauka su paršeliu atnešė sėkmę

sinkeviciute
Sudargo krašto ūkininkė Daiva Sinkevičiūtė, mėgstanti ir pati fotografuoti, konkurse dalyvavo su paršeliu. Asmeninio archyvo nuotr.


Balandžio pradžioje Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) savo „Facebook“ paskyroje Lietuvos ūkininkus ir kooperatyvus pakvietė prisijungti prie Copa-Cogeca organizacijų iniciatyvos, siekiant parodyti, kad ir šiuo sudėtingu laikotarpiu žemdirbiai ir kooperatyvai pluša iš peties, kad aprūpintų šalį maistu. Tarp daugiausiai patiktukų surinkusių ir Sudargo krašto ūkininkė Daiva Sinkevičiūtė.
 
Konkurso organizatoriai sulaukė apie 50 nuotraukų, kuriose žemdirbiai su šeimos nariais pozuoja prie gyvulių: karvių, avių, vištų, kitose – ūkininkai per beprasidedantį pavasarinį darbymetį laukus vagojančiuose traktoriuose. Sudargietė D. Sinkevičiūtė, turinti kiaulių ūkį, fotografijų konkurse dalyvavo su vienu iš savo paršelių ir pelnė trečiąją vietą, sulaukusi 282 „Like“. Beje, abu pozavo su kaukėmis. Šiame konkurse pirmąją vietą laimėjo ūkininkas Deividas Rimkus iš Šilalės rajono, prie „Manitou“ krautuvo iškėlęs trispalvę, surinkęs beveik 500 „Like“. O štai antros vietos laimėtoja Laima Gerybienė iš Telšių su nešiojamu kompiuteriu pozuoja tarp savo augintinių – karvių.

D. Sinkevičiūtė pasakojo, kad jos augintinis paršelis pozuoti visiškai nesipriešino, netgi kaukę uždėjus.

„Mintis, kokią nuotrauką siųsti konkursui, kilo spontaniškai: vieną vakarą pasiėmiau paršelį, padariau asmenukę ir išsiunčiau“, – pasakojo D. Sinkevičiūtė.

Mėgstanti fotografuoti sudargietė prisipažino, kad karantino dienų neskaičiuoja, dirba ūkyje, o suradusi bent vieną laisvą minutę, čiumpa fotoaparatą ir eina prie Nemuno, ant piliakalnių.

„Šiuo metu sustojo tik žmonių gyvenimai, bet ne gamtos. Stebiu, kaip sprogsta medžių pumpurai, skleidžiasi žiedai, gražių akimirkų gamtoje tiek daug ir jas visas stengiuosi įamžinti fotoaparatu“, – kalbėjo konkurso laureatė.

Konkurso dalyviai bus apdovanoti ŽŪR įsteigtais prizais – didžiuliais skėčiais.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.