baneris leidinys

Gelgaudiškietė Neringa Navikauskaitė jau penkti metai dainuoja Kauno valstybiniame chore.

Spalio 30-osios vakare Kauno Valstybinio choro koncerto Gelgaudiškio bažnyčioje metu ji atliko solinę partiją. Maurice Durufle, 20 amžiaus prancūzų kompozitoriaus ir vargonininko, mišios ,,Rekviem“ skambėjo sakralioje erdvėje ir kūrė įspūdį. Kūrinio muzikinėje kalboje panaudoti Grigališkojo choralo motyvai, juntama senųjų giesmių įtaka.

Choras giedojo Maironio,, Lietuva brangi“, buvo prisimintas ir kompozitorius Kazimieras Viktoras Banaitis, signataro Saliamono Banaičio ir Marijos Pranaitytės Banaitienės sūnus iš Vaitiekupių kaimo. Kauno valstybinis choras, vadovaujamas meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Petro Bingelio, atvyko koncertuoti į Gelgaudiškio, norėdamas išreikšti padėką šio krašto dukrą solistę Neringą Navikauskaitę. Visus šių metų koncertus Kauno Valstybinis choras skiria savo kūrybinės veiklos 40-mečiui. Po padėkų ir sveikinimų 40-mečio proga Kauno Valstybiniam chorui įteikta stilizuota puokštė- suvalkietiškas stalas su namine duona ir dviem sūriais. Beveik du šimtai  dalyvavusių žmonių liko sužavėti, sujaudinti, choro artistai patenkinti savo kūrinių atlikimu, tvyrojusia ypatinga atmosfera, tyla, ramybe, susikaupimu.

Po koncerto Šakių rajono kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė kartu su choro vadovu numatė tolimesnius ryšius, svajojama apie koncertą prie restauruoto Gelgaudiškio dvaro, Zyplių dvare, Šakių bažnyčioje. Juk nuo 1970 metų choras kasmet tradiciškai koncertuoja Šakiuose, o Gelgaudiškyje buvo pirmą kartą. Po koncerto vyko vaišės Gelgaudiškio specialiojoje mokykloje. Ten kepė kugelį, skruzdėlyną, bendravo, diskutavo.
 
“Draugo” inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos