baneris leidinys

inkilai kelimas
Šįmet, kaip ir kasmet, Šakių rajono miškuose iškabinta daugiau kaip 300 inkilų. D. Pavalkio nuotr.

Valstybinė miškų urėdija atšaukė visuotinę inkilų kėlimo šventę „Paukščiai grįžta namo“, kuri turėjo vykti kovo 18 d., tačiau miškininkai ramina – inkilai vis tiek buvo įkelti į medžius, tik jau pačių miškininkų rankomis.
gudziunas
Lekėtiškis Stanislovas Gudžiūnas sako, kad net ir kočėlas su rinte rūbams lyginti yra paklausus. L. Poškevičiūtės nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Lekėtiškio Stanislovo Gudžiūno drožiniai džiugina Lekėčiuose vykstančios Kaziuko mugės arba Mėlynių festivalio lankytojus. Septyniasdešimt metų perkopęs vyriškis sako, kad drožti iš medžio pradėjo išėjęs į pensiją ir toks užsiėmimas praskaidrina kasdienybę.

Stanislovas – savamokslis, drožimo amato niekur nesimokė, tačiau...

(Daugiau paskaityti galite kovo 24 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Dar praeitais metais bendruomenės buvo pakviestos dalyvauti žaismingame konkurse – pasiūti katinui Miciui kostiumą, neseniai buvo paskelbti rezultatai.

Katinas Micius – konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse“ simbolis. Girėnų bendruomenės centras, vadovaujamas Irenos Sakalauskienės, kostiumą pasiuvo iš pilkos spalvos audinio. Miciaus kaklaraištis su šviesoforo spalvomis, ausys apsiūtos šviesą atspindinčia medžiaga, o ant nugaros aplikuota šviesą atspindinti juosta.
rolskis
Klebonaujant Donatui Rolskiui Slavikuose pastaraisiais metais po truputį  remontuojama Šv. Onos bažnyčia, tvarkoma jos aplinka, o per pastarąjį pusmetį sutvarkyti ir Slavikuose tarnavusių kunigų kapai. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Slavikų parapijos klebonas Donatas Rolskis, regis, rankų sudėjęs nė sekundės negali sėdėti vietoje – vos tik užbaigia vieną darbą, tuoj stveriasi kito. Jo iniciatyva nedidelėje Šv. Onos bažnyčioje nuveikta nemažai, praėjusių metų rudenį klebonas inicijavo kunigų antkapių atnaujinimą, o šį pavasarį Slavikų civilinėse kapinėse atnaujintus klebonų ir vikarų kapus apjuosė naujas takas.
Praėjusį savaitgalį per Lietuvą nuvilnijo Nacionalinė viktorina, kurioje aktyviai dalyvavo ir mūsų rajono žmonės. Šeštadienį vykusiame 15min. trečius metus iš eilės organizuotame renginyje triumfavo ir šakietis Saulius Jazukevičius, sporto temoje jis buvo nepralenkiamas.

Nacionalinė viktorina – tai Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga portalo 15min. parengtas klausimų testas. Šakiečiai Nacionalinės viktorinos dieną, šeštadienį, pasitikrinti savo žinias apie Lietuvą rinkosi į Šakių viešąją biblioteką. Jiems teko atsakyti net į 240 klausimų, suskirstytų į aštuonias temas, tokias kaip gamta, kultūra, tradicijos, sportas.
augustaitis knyga
Kraštietis Algis Augustaitis prisipažįsta, kad knygos pagrindinis herojus – jo giminės kelionė per gyvenimą. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Kovo pradžioje Sintautuose viešėjęs kraštietis, rašytojas, tapytojas, verslininkas, buvęs sportininkas, žymus šachmatų treneris Algis Augustaitis pristatė knygą „Kitur yra manyje“ ir parodą, kurią skyrė savo tėvui – Juozui Augustaičiui – atminti.
antanaitis
Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis teigė, kad kalbos įstatymas užtikrino valstybinės kalbos vartojimą visose viešojo gyvenimo sferose. D. Pavalkio nuotr.


Kovo 6 d. savivaldybės administracijoje Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis susitiko su meru bei savivaldybės administracijos darbuotojais, svečias pabrėžė, kad esame kalbos tauta, kalbos valstybė.
navlickiene rauktiene
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistė Inga Navlickienė (kairėje) kvietė diskutuoti dėl Šakiuose gyvenusių žydų atminimo įamžinimo – ar tai galėtų būti menora, stela ar kitas atminimo ženklas. D. Pavalkio nuotr.


Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistės Ingos Navlickienės iniciatyva praėjusią savaitę susirinkę Šakių viešosios bibliotekos, Zanavykų muziejaus, kultūros ir švietimo atstovai diskutavo, kaip įamžinti Šakiuose gyvenusių žydų atminimą. Buvo pasiūlyta Kęstučio gatvėje, vietoje, kur stovėjo žydų maldos namai, pastatyti simbolinę menorą. Siūlyti savo idėjas, kurioje vietoje, kokia forma įamžinti žydų tautos atminimą, kviečiama ir visuomenė.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos