baneris leidinys

hubertas g l
Medžioklės žinovui, žuvininkui Gintautui Liepuoniui (iš dešinės) šįmet suteiktas Garbės medžiotojo vardas, o Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Algimantas Glikas visiems svečiams, rajono medžiotojams bei padėjusiems organizuoti šventę įteikė po nominaciją. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Vieno seniausio pasaulyje amato, pomėgio ir gyvenimo būdo suburti žmonės – medžiotojai – praėjusį penktadienį rinkosi į tradicinę šv. Huberto, jų globėjo, dienai paminėti skirtą šventę, vadinamą hubertinėmis. Jau septintus metus medžiotojų bendruomenės renginys vyksta Sintautuose, o šįmet šventėje suskambėję medžioklinių šaukinių garsai sudrebino visą miestelį.

Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos organizuojama hubertinių šventė šiais metais buvo itin ištaiginga. Gerą šventinį...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 12 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
knygnesiu takais sudarge
Žygyje jėgas išmėgino ir moksleiviai, ir šauliai, galėję pasirinkti vieną iš trijų maršrutų. A.Kriščiūno nuotr.


Spalio pabaigoje bendruomenė „Knygnešiai“ surengė žygį „Knygnešių takais. Rudens maršrutas“, prie kurio organizavimo kaskart prisideda ir Kidulių dvaras. Išbandyti net tris organizatorių parengtas trasas panoro apie 150 dalyvių iš visos Lietuvos, žygyje gausiai dalyvavo Marijampolės ir mūsų rajono moksleiviai.
guste agne
Mūsų kraštietė Agnė Gustė, auginanti sūnų, turintį autizmo spektro sindromą, pasidalino savo ir specialistų, kiekvieną dieną Airijoje dirbančių su tokiais vaikais, patirtimi. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Spalio 28 d. Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje vyko Agnės Gustės, šiuo metu gyvenančios Airijoje, knygos „Autizmas: 365 kitokios dienos“ pristatymas. Šis renginys – tai žinutė visuomenei, kad vaikų, kurie turi autizmo spektro sutrikimą, daugėja, o specialistai – psichologai, logopedai ir specialieji pedagogai – nėra pasiruošę jų ugdyti.
povilaitiene anna
Naumiestietė Anna Povilaitienė mineralų kolekciją pradėjo rinkti jaunystėje, gyvendama Sibire, šiandien ji gali papasakoti apie kiekvieno mineralo savybes ir jo praktinį panaudojimą. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Naumiestietė, mokytoja, literatė Anna Povilaitienė – tokia ji labiau mums pažįstama. Tačiau nedaugelis žino, kad jos namuose – įdomi mineralų kolekcija, jos pačios surinkta ir parvežta iš Sibiro. Gerai pažįstanti kiekvieną turimą mineralą naumiestietė sako, kad jie gali suteikti žmogui energijos ir net gydyti ligas.
a cappella
Kudirkos Naumiesčio kultūros centro mišrus vokalinis kvartetas, kuriam vadovauja Aušra Ubartaitė (kairėje) konkurse įvertintas I vietos diplomu, o A. Ubartaitė įvertinta kaip geriausia konkurso solistė. Organizatorių nuotr.

Sintautų kultūros centre surengtas pirmasis a cappella muzikos festivalis-konkursas ,,Dainuoju širdimi sau ir tau“, kuriame dalyvavo septyni ansambliai ir trys solistai ne tik iš mūsų rajono, bet ir Šilutės, Alytaus, Marijampolės, Jonavos.
sokiu vakarai
Šį mėnesį Šakių kultūros centre pradėti organizuoti šokių vakarai skambant gyvai muzikai. Pasak jų sumanytojos ir organizatorės, folkloro kolektyvo „Šakija“ vadovės Virginijos Snudaitienės, tai Šakiuose ne naujovė, nes tokie šokių vakarai buvo rengiami ir anksčiau, tik, prasidėjus centro rekonstrukcijai, buvo keletui metų sustabdyti.
knyga transportas
Knygą išleido žurnalistas Gintaras Kandrotas.


Rugsėjo pabaigoje Marijampolės autobusų stotyje įvyko knygos „Viešasis transportas Marijampolės krašte“ pristatymas.
senjoru biblioteka
Akcija „Senjorų dienos internete“ sulaukė ir šakiečių dėmesio: visą savaitę jie mokėsi drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes ir netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis elektroninėmis paslaugomis. D. Pavalkio nuotr.

Pernai sėkmingai startavusi akcija „Senjorų dienos internete“ sugrįžo ir šiemet. Visą praėjusią savaitę Šakių viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose vyresnio amžiaus žmonės tobulino savo skaitmeninius įgūdžius – kasdien tiesioginės transliacijos iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos metu klausėsi parnešimų aktualiomis temomis, galėjo užduoti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus.
86

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos