baneris leidinys

Savivaldybės taryba pritarė, kad būtų skirta 700 eurų dydžio premija Zigmui Naujokaičiui už kruopštų darbą, įkuriant Kurynės dendrologinį parką Slavikų seniūnijoje, taip pat parko priežiūrą, plėtojimą bei knygos „Iš Slavikų krašto praeities“ sudarymą ir išleidimą.

Z. Naujokaitis savo tėvų atsiimtoje žemėje nuo krūmų ir dilgėlių išvalytame plote pradėjo sodinti parką, kuris dabar sudaro 6,8 ha. Jame auga daugiau nei 500 dekoratyvinių medžių ir krūmų, maždaug 280 rūšių ir formų. 2017m. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba Kurynės dendrologinį rinkinį paskelbė valstybės saugomu gamtos paveldo objektu.

„Draugo“ inf.
Sausio 24 d. vykusio posėdžio metu buvo patvirtinta Šakių rajono savivaldybės Kultūros ir meno taryba. Kultūros tarybos tikslas – bendradarbiauti su savivaldybės taryba, prisidėti sprendžiant strateginius kultūros politikos įgyvendinimo klausimus.

Pagal kultūros ir meno tarybos nuostatus, kurie buvo patvirtinti savivaldybės tarybos ankstesniame posėdyje, Kultūros tarybą sudaro 9 kompetentingi ir žinomi rajono kultūros srities specialistai, menininkai, visuomeninių organizacijų atstovai. Į tarybą buvo pasiūlyti šie asmenys: tarybos narė Rima Rauktienė, verslininkė Živilė Puodžiukienė, rajonas meras Edgaras Pilypaitis, kraštotyrininkas Raimondas Daniliauskas, menininkas Algimantas Vorevičius, Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės vadovas Petras Puskunigis, choreografė Aušra Butkauskaitė-Sederevičienė, „Laikraščio Valsčius“ redaktorė Giedrimė Didžiapetrienė, asociacijos „Zanavykų seimelis“ pirmininkė Augenija Kasparevičienė. Sausio 24 d. tarybos posėdžio metu buvo pritarta tokiai sudėčiai, nors diskusijų, kad tarybos sudėtis galėtų būti kitokia, išties netrūko.
Portalas alfa.lt iki vasario 20 d. kviečia rinkti Metų žodį ir Metų posakį.

Skelbiama, kad komisija atrinko 10 žodžių ir tiek pat posakių, iš kurių ir siūloma išrinkti pačius pačiausius. Pavyzdžiui, Metų žodžiu siūloma rinkti „trinkelizacija“ (viešųjų erdvių klojimas trinkelėmis, niveliuojant vietovių išskirtinumą), „riestanagystė“ (savanaudiškumu pagrįstas valstybės apgaudinėjimas) ar „ŠimŠimas“ (Remigijaus Šimašiaus ir Ingridos Šimonytės rinkėjas). Metų posakiu galėtų tapti „Jei pasiūlys, tai paimsim“ (naujos Seimo frakcijos vadovas apie galimybę gauti postų), „Mes dzūkai – ne paspirtukai“ (Alytaus meras apie žmonių laikyseną gaisro dienomis), „Neteisėta, bet įteisinta“ (geologas apie statybų tendencijas Vilniuje), „Negalima žadinti tautos, jei ji taip nori miego“ (filosofas apie Lietuvos visuomenę) ir pan.
Kraštiečius, kurie mėgsta ilguosius savaitgalius, praėję metai džiugino penkis kartus. Šie metai ne blogesni – net penkios šventinės nedarbo dienos papuls pirmadienį arba penktadienį ir leis pasimėgauti trijų dienų savaitgaliu.

Pirmasis ilgasis savaitgalis numatomas per šv. Velykas, kurios šiemet bus švenčiamos balandžio 12 ir 13 dienomis. Tad, prisidėjus pirmadienį antrajai šv. Velykų dienai, turėsime tris laisvas dienas.
Sausio 25 d. 90 metų jubiliejų pasitiks Slavikų kraštui gerai žinomas geradaris, nuolat remiantis ir Slavikų mokyklą, Kalifornijoje gyvenantis Albinas Markevičius.

Už lietuvybės puoselėjimą Jungtinėse Amerikos Valstijose, svarią paramą Lietuvos mokslo institucijoms ir studentijai Albinas Markevičius 2013 m. apdovanotas Lietuvos respublikos reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“. Tiesa, jis pats ypač kuklus, ne kartą apdovanojimų ir mandagiai atsisakęs.
Sausio 15 d. baigėsi Dalios Grybauskaitės inicijuota ir globojama akcija „Knygų Kalėdos“.

Tiesa, šiais metais, pasikeitus prezidentui, ji neafišuota taip plačiai kaip anksčiau, tačiau akcijoje tradiciškai dalyvavo ir Šakių viešoji biblioteka, pirmą kartą prie akcijos prisijungė ir Šakių vaikų dienos centras. Tiesa, nesėkmingai, nes dienos centras nesulaukė nė vienos knygos. Bibliotekai buvo padovanotos 223 naujos knygos, tiesa, tai mažiau nei pernai (tuomet sulaukta daugiau nei 300 knygų). Anot bibliotekos Komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėjos Genės Dičpinigaitienės, žmonės dovanojo naujas, savo nuožiūra parinktas knygas, atsižvelgė ir į konkretų pageidaujamų knygų sąrašą. Tiesa, atsiranda ir senas knygas atnešančių žmonių, tačiau tokių nelabai nori skaitytojai, senų leidinių sako turinti ir pati biblioteka.

„Draugo“ inf.
Nors nenumaldomai artėja Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena, tačiau jau pradedama ruoštis ir galvoti apie Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės dieną, mat šiais metais ji neeilinė – sutiksime Nepriklausomybės trisdešimtmetį.

Kaip rajonas turėtų atšvęsti šią sukaktį, praėjusią savaitę tarėsi speciali darbo grupė. Žinoma, laiko dar šiek tiek yra, scenarijus neparašytas, bet pagrindiniai štrichai dėliojami.
iesmantui
Kraštiečio, poeto, Kovo 11-osios akto signataro Gintauto Iešmanto kūrybą ir gyvenimo kelią apžvelgė Šakių viešosios bibliotekos skaitovų grupė. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kovo 11-ąją švęsime Lietuvos atkūrimo 30-metį,gražus įžanginis renginys vyko Šakių viešojoje bibliotekoje, kur buvo prisimintas 1990 m. Kovo 11-osios akto signataras, kraštietis Gintautas Iešmantas.

„Su paukščių giesmėmis, taryt šviesia malda, keliuosi, laiminamas ryto...

(Daugiau paskaityti galite sausio 24 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
08

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos