baneris leidinys

Draudimo bendrovė BTA inicijavo projektą, kurio tikslas atrasti ir visuomenei pristatyti vietas, kuriose Lietuvos gyventojai labiausiai atsipalaiduoja. Atliktos internetinės apklausos duomenimis, Suvalkijoje nuo kasdienių rūpesčių bei streso žmonės geriausiai pailsi Sudargo piliakalniuose.

Edukacinio projekto „BTA Be streso“ inicijuotoje internetinėje apklausoje labiausiai Suvalkijoje atsipalaiduoti tinkančia vieta išrinkti Sudargo piliakalniai. Antroje vietoje atsidūrė Vištyčio ežeras, o trečioje – Marijampolėje esantis Poezijos parkas.
melyniu festivalis
Grafai Mėlynės sveikino tūkstančius susirinkusiųjų, kvietė ne tik pamaloninti gomurį nuostabaus skonio uogomis, bet ir puikiai praleisti laiką. L. Poškevičiūtės nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Šeštadienį jau penktoji Lekėčių miestelio šventė Mėlynių festivalis buvo dosnus mėlynių, mugių, įvairių pramogų ir konkursų, koncertinėje programoje dalyvavo gausybė profesionalių atlikėjų, čia netgi teikėsi apsilankyti grafai Mėlynės.
Daugelis esame girdėję, kad...

(Daugiau paskaityti galite liepos 23 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
kc lankesi zemaiciai
Tryškių kultūros centro darbuotojai ir kolektyvai liko sužavėti renovuotomis Šakių kultūros centro erdvėmis. (R. Januševičiaus nuotr.)


Liepos 14 d. Šakių kultūros centras sulaukė svečių iš Žemaitijos. Susipažinti ir apžiūrėti naujai renovuoto pastato atvyko Tryškių kultūros centro darbuotojai ir kolektyvai.
gelgaudiskio dvaras 07 19
Gelgaudiškio dvaro sodyboje jau pusmetį šeimininkaujantys nuomininkai UAB „Kartai“ kol kas jokių pokyčių nesiima – laukia, kol restauraciją vykdžiusi įmonė ištaisys paliktus defektus. (D. Pavalkio nuotr.)


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ
Vos prieš gerą pusmetį rajono savivaldybės taryba džiaugėsi, kad pagaliau pavyko rasti Gelgaudiškio dvaro sodybos nuomininkus, kurie, investuodami nemenką sumą pinigų, pasiryžo valdyti ir puoselėti dvarą. Kas gi vyksta dvare šiandien, šeimininkaujant naujiems investuotojams?

(Daugiau paskaityti galite liepos 19 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
akvile gelaziute
Viena iš svarbiausių Akvilės Gelažiūtės veiklos krypčių – kino festivaliai. 2015–2019 m. Europos šalių kino forume „Scanorama“ ji koordinavo vienintelę konkursinę programą „Naujasis Baltijos kinas“. („Scanoramos“ nuotr.)

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Vasara – tai atostogos, įspūdžių pilnos kelionės, filmų peržiūros netradicinėse erdvėse. Tikriausiai nedaugelis žino, kad mūsų kraštietė Akvilė Gelažiūtė, prieš 10 metų baigusi Šakių „Žiburio“ gimnaziją, šiandien pati moko studentus Vilniaus Gedimino technikos universitete ir yra „Skalvijos“ kino akademijos vaidybinio ir dokumentinio kino kursų vadovė, mielai gimnazistų „Plytos“ renginius paįvairinanti savo filmais. Šiandien kalbamės su ja apie vaikystės svajones, darbo specifiką ir ką reiškia gyvenime tvirtas charakteris.
cikana paroda 07 12
Parodoje eksponuojama 60 Vido Cikanos darbų fotografijų. Darbai sukurti per beveik 40 kūrybinės veiklos metų. (D. Pavalkio nuotr.)

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Pasitinkant Liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Zyplių dvare, Arklidžių galerijoje, buvo atidaryta Vido Cikanos skulptūrų fotografijų paroda „Atgimimas. Laisvė. Atmintis“, pirma dalis. V. Cikanos drožybos ir darbų iš akmens pilna Lietuva, tad pamatyti jų retrospektyvą vienoje vietoje – tikras stebuklas.
valscaius knyga 07 09
Knygos „Įžvalgos apie Šakių apskritį“ autoriai Raimondas Daniliauskas ir Vida Girininkienė (centre) bei jos leidybą inicijavusi asociacijos „Valsčiaus Metų žmonių klubas“ vadovė Giedrimė Didžiapetrienė dalijosi kūrybinėmis akimirkomis ir medžiagos paieškų prisiminimais. (E. Pilypaičio nuotr.)

Asta Saulė ŠULSKYTĖ 

Šeštadienį Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatyta Vidos Girininkienės ir Raimondo Daniliausko knyga „Įžvalgos apie Šakių apskritį“. Tai dovana rajono žmonėms Šakių miesto 420-ojo gimtadienio proga.
poniskos privilegijos 07 09
Savo krašto traukos objektais pasidalijo turizmo profesionalų komanda iš visos Suvalkijos (iš kairės) – Ieva Vizgirdienė, Vitas Girdauskas, Ieva Bernotaitė, Reda Kneizevičienė bei Gaiva Mačiulaitienė iš kaimyninio Jurbarko rajono. (D. Pavalkio nuotr.)

Asta Saulė ŠULSKYTĖ 
 
Penktadienį Šakių miesto šventės „Aš myliu Šakius“ metu Šakių kultūros centre rinkosi turizmo profesionalai iš visos Suvalkijos – Šakių, Marijampolės, Vilkaviškio, Kalvarijos, Kazlų Rūdos ir kaimyninio Jurbarko. Susitikimo metu jie pristatė savo krašto lankytinus objektus, o mes skaitytojams pateikiame mūsų rajono lankomiausias vietas bei šių metų turizmo naujoves.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos