baneris leidinys

valkos2
O. Clare nuotr. Kasmet, gegužės pabaigoje Valkų kalvose pagerbiami čia 1945 metais žuvę partizanai. Jiems atminti 1990 m. buvo pastatytas paminklas iš lauko riedulių.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Gegužės 18 d. prasmingai paminėta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena: aplankytos partizanų žūties vietos, pėsčiųjų žygiu pagerbti Valkų kalvose už Lietuvos laisvę žuvę kovotojai, o minint Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo šimtmetį padėkota mūsų rajone...

(Daugiau paskaityti galite gegužės 24 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
lingys
Nuotr. Vytenis Lingys, muziejuje atidaręs parodą „Kalnai“, kurioje eksponuojami darbai, nutapyti Ispanijoje, sakė, kad jo kraujas yra lietuviškas, todėl Ispanijos vaizdai susipynę su lietuviška gamta.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Mūsų rajono muziejininkai šiemet lankytojus pakvietė Muziejų naktį pasitikti išskirtiniais renginiais: Zanavykų muziejus duoklę atidavė choreografui, pedagogui Juozui Lingiui, Zyplių dvaro erdvėse apie savo kūrybines keliones pasakojo ir juvelyrikos parodą pristatė marijampolietė Gabija Gataveckaitė. Prasmingi renginiai vyko ir Lietuvos himno gimtinėje Kudirkos Naumiestyje.

Zanavykų muziejus, jungdamasis prie Europos muziejų nakties Lietuvoje akcijos, praėjusį šeštadienį virto tarsi skambančiu muziejumi. Muzikos garsų apsuptyje...

(Daugiau paskaityti galite gegužės 21 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
jurmala
Nuotr. Festivalyje puikiai pasirodė Šakių kultūros centro šokio teatro mažieji šokėjai.


Praėjusį šeštadienį Šakių kultūros centro kolektyvai – šokio teatras (vad. Laura Saunorienė) bei Kidulių istorinių šokių ir teatro studija  (vad. Irma Svetlauskienė) – dalyvavo Jūrmaloje vykusiame šokių konkurse-festivalyje ,,Baltic Amber Jūrmala 2019″, iš kurio grįžo ne tik gerai praleidę laiką kaimyninėje šalyje, bet ir apdovanoti.
poezijos pavasaris
Nuotr. Poezijos mylėtojai turėjo galimybę pasiklausyti šiųmečio „Poezijos pavasario“ dalyvių skaitomų eilėraščių apie meilę, būtį, gamtą. Eilėraščius keitė aktoriaus Gedimino Storpirščio atliekama dainuojamoji poezija.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Tarptautinis renginys „Poezijos pavasaris 2019“, startavęs gegužės 12 d., praėjusį penktadienį atsirito į mūsų rajoną: Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje prisiminti iškilūs šio krašto poetai, vertėjai Albinas Bernotas ir Arvydas Juozas Galginas. Griškabūdiečiams ir Šakių „Varpo“ mokyklos amfiteatre susirinkusiems klausytojams poezijos ir...

(Daugiau paskaityti galite gegužės 21 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Praėjusį šeštadienį Vilniuje vyko vaikų sceninio lietuvių liaudies šokio konkursas „Šoka Lietuva“, kuriame dalyvavo ir puikiai pasirodė visos kolektyvo „Pynė“ šokėjų grupės, vadovaujamos Vitalijos Venienės.

Entuziastingas mūsų šokėjų pasirodymas abejingų nepaliko. Tarp nugalėtojų – Šakių „Varpo“ mokyklos liaudiškų šokių kolektyvo „Pynė“ jaunių grupė. Laureatams ir konkurso padėką pelniusiai Šakių kultūros centro Girėnų laisvalaikio salės pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių grupei „Girėnai“ buvo suteikta išskirtinė galimybė pasirodyti kartu su valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“. Koncertas buvo skirtas paminėti mūsų kraštiečio, lietuvių liaudies sceninio šokio pradininko, kūrėjo, dainų švenčių šokio dienos vyr. baletmeisterio ir meno vadovo, valstybinio ansamblio „Lietuva“ šokėjo ir baletmeisterio Juozo Lingio 100–ąsias gimimo metines.

„Draugo“ inf.
kukarske paroda
Nuotr. Fotografijų parodoje –13-os globos namuose gyvenančių moterų portretai, kurie pranoko ne tik pačių dalyvių, bet ir jų artimųjų lūkesčius.


Praėjusį penktadienį Kukarskės globos namuose surengta Šeimos diena, kurios metu skambėjo muzikos garsai, o globos namų gyventojai laiką leido su juos aplankyti atvykusiais artimaisiais.
voro vestuves
Nuotr. Po šešerių metų pertraukos A. Butkauskaitė-Sederevičienė šakiečius pradžiugino nauju šokio spektakliu „Voro vestuvės“, kurį atliko Šakių rajono meno mokyklos Šokio skyriaus mokiniai. Tarp jų – septynerių metų kursą šiemet baigusi pirmoji laida.

Gegužės 10 d. Šakių kultūros centre Šakių rajono meno mokyklos Šokio skyrius pristatė naują šokio spektaklį vaikams „Voro vestuvės“. Po šešerių metų pertraukos choreografė Aušra Butkauskaitė-Sederevičienė vėl pakvietė į premjerą ir teigė nesitikėjusi tokio didelio žiūrovų susidomėjimo. Abiejų pasirodymų metu spektaklio šokėjus pasitiko pilnut pilnutėlės salės.
skeisgiela
Nuotr. Praėjusių metų rudenį prie komandos prisijungęs Laurynas Skeisgiela dirbo prie video apie Lietuvos paviljoną kūrimo.

Prestižiškiausia šiuolaikinio meno paroda pasaulyje laikomoje tarptautinėje Venecijos bienalėje mūsų šalis šiemet prisistatė 11-tą kartą. Ir jis buvo lemtingas – menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra (Marina)“ laimėjo „Auksinio liūto“ statulėlę. Jų komandoje dirbo ir buvęs Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokinys Laurynas Skeisgiela.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos