- Aprašymas

Vos spėjus į senąją vietą pastatyti prieš porą metų sugadintą mergaitės skulptūrą, ji ir vėl nukentėjo – spėjama, buvo kažkuo apipilta, nes cheminės medžiagos sureagavo su bronzos apnašomis ir nusidažė žalia spalva. D. Pavalkio nuotr.
Balandžio pabaigoje po dvejų metų laukimo į Šakių miesto alėją sugrąžinta skulptūrinė kompozicija „Simboliai laike“ ir vėl nukentėjo. Ketvirtadienį viešojoje erdvėje išplito pranešimai, kad ant bronzinės mergaitės skulptūros pastebėtos žalios dėmės.
Skaityti daugiau... Komentuoti
- Aprašymas

Didelio vaikų dėmesio ir pagyrų sulaukė tarnybinių šunų, kuriuos į renginį atsivežė Viešvilės ir Šilgalių pasienio užkardų pareigūnai, pasirodymai. D. Pavalkio nuotr.
Asta Saulė ŠULSKYTĖ
Saulėtą ketvirtadienį, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Šakiai skambėjo nuo vaikų balsų ir juoko. Tradiciškai ta proga vyko net keletas renginių, kuriuos visus jungė pavadinimas „Ką ma veikt?“ Linksmybių užteko net ir išrankiausiems. Kas „matavosi“ profesiją, kas savo jėgas išbandė atvirose vaikų ir jaunimo meno kolektyvų repeticijose, o kas vakare skubėjo į kiną.
Pirmasis jau tradiciniu tapęs renginys „Saugi vaikystė“, kurį...
(Daugiau paskaityti galite birželio 6 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
- Aprašymas

Lepšių kaimo kraštiečių bendruomenės vardu liepalotiškius sveikinusi Gražina Leveckienė (kairėje) linkėjo gyvuoti dar dvidešimt ir daugiau metų, o „Tėviškės“ pirmininkei Alvyrai Janavičienei – stiprybės ir ištvermės tolesniuose darbuose. L. Poškevičiūtės nuotr.
Lina POŠKEVIČIŪTĖ
Gegužės 28 d. prie Liepalotų bendruomenės centro „Tėviškė“ namų į dvigubą šventę sugužėjo ne tik vietiniai, bet ir svečiai iš aplinkinių miestelių – vyko ne tik smagi Sekminių šventė, kartu buvo paminėtas „Tėviškės“ 20-metis. Netrūko sveikinimų ir palinkėjimų, padėkos žodžių aktyviems ir iniciatyviems bendruomenės nariams, bendruomenės pirmininkės Alvyros Janavičienės suburtiems. Netrūko dainų, vaišių bei bendruomeniško pasisėdėjimo iki vėlumos.
- Aprašymas

Urtė Glikaitė yra nuolatinė įvairių koncertų bei muzikinių konkursų dalyvė bei laimėtoja, noriai jų laukia ir pripažįsta, kad daug smagesni tie, kur galima ne tik save parodyti, bet ir pakonkuruoti su kitais dalyviais. Asmeninio archyvo nuotr.
Gintarė MARTINAITIENĖ
Viščiukus skaičiuoja rudenį, o pedagogai bei moksleiviai savo derlių skina pavasarį. Šie metai lukšietei, „Varpo“ mokyklos septintokei Urtei Glikaitei buvo išties ypatingi. Pasak jos mokytojos Ingiros Jakienės, tai, ką šiais metais Urtei pavyko pelnyti, tai jos septynerių metų kelionės su daina ir muzika rezultatas.
- Aprašymas

„Vaikai, ar žinote kodėl arkliai miega stovėdami?“ – guviai klausia „Tuki tuki kaimo“ šeimininkė Odeta Sakalauskienė. Mažieji suka galvas ir pažeria net keletą atsakymų. O kažin kaip yra iš tiesų? D. Pavalkio nuotr.
Yra Skaistakaimyje (Gelgaudiškio sen.) tokia vieta, kurioje šilkinės vištelės deda kiaušinius ten, kur įsigeidžia, išdykėliai broliai ožiukai Grikis ir Bruno demonstruoja alpinizmo triukus ir lyg įgudę detektyvai patikrina, kiek užsispyrimo turi kiekvienas sodybos svečias, o kai bruzdesys nurimsta, čia gali pasimatyti ir su laukinės gamtos gyventojais. „Tuki tuki kaimo“ šeimininkė Odeta Sakalauskienė prisipažįsta, kad idėja sodybą paversti lankoma vieta išsivystė per kelerius metus tarsi savaime. Ir jei kol kas pagrindinė publika yra įvairaus amžiaus vaikai, pavieniai turistautojai, moteris neatmeta galimybės ateityje užsiėmimams, stovykloms ar edukacijoms pakviesti ir suaugusius.
- Aprašymas

Prieš senąją turgaus aikštę kadaise stovėjusią sinagogą planuojama įamžinti akmenine stela, kurią savivaldybei dovanotų Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondas. Plačiau aptarti planus ir padiskutuoti, ar toks atminties ženklas iš viso reikalingas, šakiečiai buvo pakviesti praėjusį trečiadienį. D. Pavalkio nuotr.
Antrasis pasaulinis karas kardinaliai pakeitė ne tik fizinį, bet ir žmogiškąjį Šakių veidą, kuris šiandieninių miestelėnų istorinėje atmintyje dažniausiai siejasi su konkrečia vieta – Batiškių kapinėmis. Tragiškas Šakių žydų likimas žymi pabaigą iki tol čia virusio gyvenimo, pažįstamo vos vienam kitam entuziastui. Tad padiskutuoti, ar pribrendome plačiau atverti spalvingus ir įvairius mūsų miesto praeities puslapius, gyventojus kvietė vicemeras Darius Jakavičius bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Inga Navlickienė, nutarę pasiteirauti Šakių gyventojų nuomonės dėl pirmojo simbolinio žingsnio – stelos, įamžinsiančios kadaise Šakiuose veikusią sinagogą, pastatymo.
Nors trečiadienį vykusi diskusija didelio šakiečių susidomėjimo nesulaukė, tačiau...
(Daugiau paskaityti galite gegužės 30 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
- Aprašymas

XIII „Beatričės vasaros“ festivalis tradiciškai bus atidarytas Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje skambant Nacionalinės filharmonijos simfoninio orkestro muzikai.
Kai pragysta lakštingalos, ženklas aiškus ir viltingas – netruks prasidėti ir muzikos festivalis „Beatričės vasaros“. Šiemet jau tryliktasis profesionaliosios muzikos renginių ciklas išliks ištikimas savo kertinei idėjai – nuo birželio iki pat vėlyvo rugpjūčio skleisti muzikos žanrų įvairovę, pristatyti išskirtinius šalies ir užsienio atlikėjus bei pasisvečiuoti ypatingose rajono vietose, neaplenkiant Ilguvos dvaro, kur ant aukšto Nemuno kranto prabėgo mūsų krašto lakštingalos Beatričės Grincevičiūtės vaikystė.
- Aprašymas

Sudargo dramos studijos aktoriai spektaklyje perteikė knygnešystės laikmečio dvasią. L. Poškevičiūtės nuotr.
Lina POŠKEVIČIŪTĖ
Neseniai Sudargo dramos studija pakvietė į premjerą – „Žmogus iš Lietuvos“ (pagal Petro Cvirkos kūrinį „Iš Sibiro...“). Pasak režisierės Irmos Svetlauskienės, Sudarge knygnešystės tema negali nekalbėti...
Paieška
Archyvas
Paskutinės naujienos
Populiarios naujienos
UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos