baneris leidinys

Susisiekimo ministerijai pasiūlius ir Vyriausybei pritarus Lietuvos valstybės atkūrimo 100-asis jubiliejus bus įprasmintas suteikiant Šimtmečio pavadinimą tiltui per Nemuną, kuris jungia Šakių ir Jurbarko rajonus. Ilgiausias šalies tiltas Nemuno krantus jungia valstybinės reikšmės automobilių kelyje Pilviškiai–Šakiai–Jurbarkas.

Šimtmečio vardą beveik puskilometrio ilgio tiltas Jurbarko krašte gaus neatsitiktinai. Šiemet šiam tiltui sukanka 40 metų. Jis neseniai buvo kapitališkai suremontuotas. Rangovas visus remonto darbus baigė praėjusių metų gruodį.
augustaitis algis
Nuotr. Algis Augustaitis tapybą atrado gana vėlai, norėdamas papildyti savo gyvenimą, ir tai su didžiausiu malonumu daro iki šiol.

Praėjusį ketvirtadienį į susitikimą Sintautų kultūros centre artimiausius bičiulius pakvietė kūrėjas kraštietis Algis Augustaitis. Šįkart jis pristatė knygos „Tamošynės vaikai“ antrąjį, papildytą leidimą bei savo darbų parodą „Svetimo skausmo nebūna“.
poezijos pavasaris
Nuotr. Gausus būrys „Poezijos pavasario“ svečių sužavėjo šventės dalyvius poezija taip, kad visi jos klausėsi sulaikę kvėpavimą.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ  

Gegužės 16 d. į rajoną atkeliavo 54-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2018“, kurį kasmet...

(Daugiau paskaityti galite gegužės 22 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
klimka
Nuotr. Profesorius Libertas Klimka konferencijos metu griovė mitus – nors šiandien Vasario 16-oji laikoma Lietuvos valstybės  atkūrimo diena, tačiau, pasak jo, apsisprendimas įvyko kiek anksčiau – 1917 m. rugsėjo 18 d.  Tai šią dieną mums reikėtų švęsti ir prisiminti.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį antradienį Zyplių dvare rajono savivaldybės kultūros darbuotojai rinkosi į susitikimą su profesoriumi Libertu Klimka, kuris visus pakvietė į konferenciją „Lietuva, pasitinkanti šimtmetį“. Jos metu profesorius apžvelgė šalies istorinį kelią ir tai, kuo esame stiprūs, unikalūs ir turime teisę didžiuotis.
uzdravis
M. Vizbaro nuotr.: Kraštietis Raimondas Uždravis Neveronyse vykusiame II tarptautiniame drožybos motopjūklais čempionate tarp 22 skulptorių buvo geriausias.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Gimęs ir augęs Gelgaudiškyje, dabar gyvenantis Kaune Raimondas Uždravis jau 25-eri metai draugauja su grandininiais pjūklais, liaudyje benzopjūklais vadinamais. Buvusio miško pjovėjo ir dailidės rankose medis šiandien virsta įspūdingomis medžio skulptūromis. Praėjusią savaitę Neveronyse (Kauno r.) vykusiame tarptautiniame drožybos motopjūklais čempionate Raimondas tapo nugalėtoju.
Šakių viešoji biblioteka, svarstydama, kaip pritraukti daugiau lankytojų į biblioteką bei internetinę svetainę, kaip sužadinti norą skaityti ir domėtis knyga, inicijavo rubriką „Labas, ką skaitai“ ir kvies atsakyti žinomus rajono žmones, ką jie skaito, kokios knygos domina.

Pasak Šakių viešosios bibliotekos direktorės Kristinos Lebedžinskienės, įvairių idėjų galvoje knibžda nuolat, tad ši – viena iš jų. Rubrikoje „Labas, ką skaitai“ rajone žinomi, įvairiose srityse dirbantys žmonės kviečiami atsakyti į klausimus apie skaitomas, didžiausią įspūdį palikusias knygas ir pan. Atsakymai skelbiami internetinėje bibliotekos svetainėje bei socialiniame tinkle „Facebook“.
Populiariausias Lietuvoje TV3 muzikos šou „X Faktorius“ ieško talentų po visą Lietuvą. Gegužės 11 d. projekto komanda apsilankė ir Šakiuose. Deja, Šakių kultūros centre juos pasitiko tik smalsuolių būrys – talentų turinčių „X Faktoriaus“ komanda taip ir nesulaukė.

Projekto komandos kelionių tikslas – surasti mažuose miesteliuose atlikėjus, kurie neįvertina savo talento, tiesiog nedrįsta užpildyti  projekto dalyvio anketos ar galbūt neturi pinigų atvykti į didžiuosius miestus, kuriuose vyksta atrankos. Tad nuspręsta plačiau pasižvalgyti po nedidelius Lietuvos miestelius, kad į susitikimą atvykstantiems talentingiems atlikėjams įpūstų pasitikėjimo savimi, padėtų žengti į didžiąją sceną. Kaip tokių paieškų pavyzdys – praėjusį sezoną savo nuostabiu balsu ir gilia siela TV3 žiūrovus žavėjusi Monika Juškevičiūtė iš Lazdijų. Ji taip pat buvo atrasta tik tuomet, kai „X Faktoriaus“ komanda atvyko į jos miestą. Šiandien Monika sako, kad dalyvavimas projekte buvo geriausias nuotykis jos gyvenime.
europos diena
Nuotr. Jaunieji europiečiai – Šakių miesto darželinukai – Europos dieną pradėjo linksmu šokiu, kurio juos išmokė Šakių kultūros centro šiuolaikinio šokio grupės vadovė Laura Saunorienė (priekyje).


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Kasmet gegužės 9-ąją minima Europos diena. Šakiuose prasidėjusi Europos Sąjungos vėliavos iškėlimu ir rajono savivaldybės vadovų sveikinimu miestelėnams, vėliau ji persikėlė į J. Lingio parką, kur vyko linksmi edukaciniai užsiėmimai vaikams, o įdienojus – ir į Šakių rajono savivaldybės viešąją biblioteką, kurioje jau būriavosi „Europos egzamino“ dalyviai. Vakare savo mintimis dalijosi europarlamentaras Petras Auštrevičius. Dienos renginius vainikavo žiniakovė.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos