baneris leidinys

Trisdešimt. Būtent tiek metų liepos 4 d. minės atstatyta Tautos patriarcho Jono Basanavičiaus sodyba. Kelių iniciatyvių žmonių dėka apleista dr. J. Basanavičiaus gimtinė šiandien lyg atgimusi iš pelenų – čia veikia muziejus, žaliuoja beveik 7000 pasodintų ąžuolų, vyksta moksleiviams ir suaugusiems skirtos edukacijos.
E Volginas nuotr petreikis
„Beatričės vasaros“ festivalį sekmadienį Sudarge atidarys pučiamųjų instrumentų virtuozas, solistas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis (dešinėje) su grupe. (E. Volgino nuotr.)


Jau šį sekmadienį Sudarge startuos jubiliejinis, dešimtasis muzikos festivalis „Beatričės vasaros“, muzikos mylėtojus sekmadieniais kviesiantis į aštuonis koncertus. Tiesa, dėl karantino ne kartą teko perdėlioti programą, kviesti kitus atlikėjus, tačiau festivalio organizatoriai – Šakių kultūros centras – viliasi, kad festivalis ras kelią į įvairaus muzikinio skonio klausytojo širdį.
Jau penkti metai Šakių viešoji biblioteka kviečia mažus bei didelius dalyvauti skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“. Šiais metais Šakių viešosios bibliotekos atstovės nusprendė paskleisti žinią ir pakviesti dalyvauti kiek kitokiu būdu. Jos lankėsi įvairiose įstaigose, tarp kurių ir laikraščio „Draugas“ redakcija, ir ragino prisijungti.
tegyvuoja teatras
Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė (kairėje) ir dramos studijos vadovė Vilija Meškaitienė džiaugiasi įvertinimu. Asmeninio archyvo nuotr.


Birželio 27-ąją Pasvalio rajone, Pajiešmenio dvare, vyko 15-oji teatrų šventė „Tegyvuoja teatras“, kurios metu apdovanoti geriausi šalies teatrai, tarp kurių ir „Varpo“ dramos studija.
sviesa tiesa pauliukas
Plenero organizatorius Mindaugas Pauliukas žiūrovams pristato savo nutapytus eskizus. D. Pavalkio nuotr.

Deimantė BAKAITYTĖ

Birželio 16–23 dienomis Kudirkos Naumiestyje įvyko jau vienuoliktas pleneras „Šviesa–Tiesa“. Šio plenero kuratorius, tapytojas Mindaugas Pauliukas teigia, kad pleneras neformalus, todėl jis vyko dailininkams gyvenant minimalistiniu gyvenimo stiliumi, tačiau buvo neišsemiamas kūrybinėmis idėjomis bei diskusijomis. Anot plenero kuratoriaus, bendra tematika siejasi su Vincu Kudirka, tačiau šiais metais, šmaikštauja jis, tema yra „Gyvenimas ar mirtis“.

Nors plenere turėjo dalyvauti septyni dailininkai, tačiau...

(Daugiau paskaityti galite birželio 30 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
rietavo dvaras
Šviesa arba pirmoji Lietuvoje įžiebta lemputė išgarsino Rietavo miestelį ir dvarą. 1892 metų balandžio 17 dienos Velykos bažnyčioje ir dvare buvo ypatingai šviesios. Rietavą garsino ne tik elektrinė, bet ir grafai Oginskiai.
jonines lekeciuose
Lekėčiuose ant Mikytų piliakalnio vykusioje Rasų šventėje prisimintos tradicinės apeigos ir papročiai. A. J. Repšio nuotr.


Trumpiausios metų nakties šventėje Joninių laužai švietė ir mūsų rajone. Šventėse skambėjo dainos bei trankūs šokiai, tačiau nepamirštos ir tradicinės apeigos.
paulauskas modestas
Kraštietis Modestas Paulauskas bus ketvirtas žalgirietis, kuriam suteiktas Kauno miesto garbės piliečio vardas. LSU nuotr.

Kauno miesto taryba pritarė siūlymui paskelbti legendinį Lietuvos krepšininką Modestą Paulauską Kauno miesto garbės piliečiu.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos