baneris leidinys

kaimynu diena
Kaip ir kasmet, lekėtiškiai šventė Kaimynų dieną, kurios metu artimiau vieni su kitais susipažino, puikiai praleido laiką. Organizatorių nuotr.

Į bendrystę skatinančią šventę – Kaimynų dieną – Lekėčių Šilo gatvės gyventojai renkasi jau 20-ąjį kartą. Ir šįkart Editos Lebedžinskienės dėka nebuvo pamirštas nė vienas Šilo gatvės bei aplinkinių Sirvydų ir Sodų gatvių gyventojas.
kiduliai460
Besidomintiems istorija, Lietuvos aristokratų sąjungos nariai (centre) pristatė buvusių dvaro šeimininkų Ofenbergų giminės heraldiką. L. Poškevičiūtės nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

460-ąjį gimtadienį Kiduliai pasitiko kraštiečių apsuptyje, šokių sūkuryje, prisiminta šio krašto ir Kidulių dvaro istorija, padėkota žmonėms už padarytus gerus darbus.

Šventė rugpjūčio 9 d. pavakarę prasidėjo įspūdingu akcentu...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 20 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
lenta sauliams
Gelgaudiškyje Lietuvos šaulių sąjungos būriui atminti atidengtą lentą pašventino kun. dr. Rimas Skinkaitis. R. Plaušinaitytės-Šerkšnienės nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Šįmet Lietuvos šaulių sąjunga švenčia savo veiklos šimtmečio jubiliejų. Ta proga per šalį nuvilnijo daug renginių, parodų, buvo įamžintas ir nusipelniusių šaulių atminimas. Tad nieko nuostabaus, kad per...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 20 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
baceviciene marija
Kriūkietė Marija Bacevičienė pradėjo kurti prieš dvidešimtmetį, o atsisėdusi prie siuvimo mašinos pamiršta visus rūpesčius. D. Pavalkio nuotr.


Sakoma, kad kol žmogus kuria – tol gyvena. Puikus to pavyzdys – kriūkietė Marija Bacevičienė. Neseniai aštuoniasdešimt vienerių sulaukusi moteris prie Kriūkų Šv. Lauryno bažnyčios pristatė savo darbų parodą „Ūkininko kiemelis“. Žvali, visuomet su šypsena veide Marija teigia, jog kurti tereikia noro.
liepa arvydas
Klebonas kun. Arvydas Liepa, tarnystę pradėjęs Gelgaudiškio ir Plokščių parapijose, sako, kad patirtimi, kurią Dievas leido sukaupti per kunigystės metus, jis dalinsis su Zanavykų krašto žmonėmis. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Nuo liepos 7 d. Gelgaudiškio bei Plokščių parapijose ganytojišką darbą pradėjo klebonas kun. Arvydas Liepa. Šiandien klausiame kleboną – kas atvedė į kunigų seminariją, ko tikisi iš tarnystės naujoje vietoje. Klebonas prisipažino, kad Gelgaudiškyje anksčiau nė karto nėra buvęs.
Minint Baltijos kelio 30-metį šakiečiai kviečiami burtis prie magistralės Vilnius–Panevėžys ir atkartoti 1989 m. rugpjūčio 23 d. vykusią akciją „Baltijos kelio sąšauka“.

Prieš 30-metį apie du milijonai Baltijos tautų žmonių susikibo rankomis 600 km ilgio grandinėje, taip išreikšdami vienybę siekiant laisvės. Lietuvai, Latvijai ir Estijai Baltijos kelias tapo laisvės simboliu.
papieviene konferencijoje
Projekto vadovė Aurelija Papievienė (dešinėje) kalbėjo, kad įgyvendinus projektą bus rekonstruotos kultūros paveldo vietos Kiduliuose ir Tolminkiemyje, surengti kultūriniai ir pažintiniai renginiai, o tai paskatins turizmą abipus Lietuvos ir Kaliningrado srities sienos. L. Poškevičiūtės nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Rugpjūčio 9 d. Kidulių dvaro rūmuose vyko konferencija, kurios metu pristatytas projektas „Kultūros paveldas pasienio regione – turizmui ir bendradarbiavimui“. Per porą metų žadama restauruoti ir kultūriniam turizmui pritaikyti XIX a. Kidulių dvaro svirną, o Tolminkiemyje sutvarkyti Kristijono Donelaičio memorialinio muziejaus kompleksą. Abiem kultūros paveldo objektams restauruoti skirta per milijoną eurų.
teatru svente
Jankų kaimo teatro aktoriai žiūrovus nukėlė į sovietinius laikus ir pasakojo apie kaimynų barnius, meilę ir kas iš to išėjo. L. Poškevičiūtės nuotr.

Praėjusį šeštadienį Jono Jablonskio tėviškėje (Rygiškių kaime) vyko kasmetinė teatrų šventė, rengiama Griškabūdžio kultūros centro. Šiemet dalyvavo penki kolektyvai: artimiausi kaimynai iš Jankų (Kazlų Rūdos sav.) bei tolimesni svečiai iš Joniškio, Skaudvilės, Punsko. Šiųmetėje šventėje sulaukta ir profesionalių aktorių.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos