baneris leidinys

urnieziute
Nuotr. Kalbos ir kultūros instituto lektorė Rita Urnėžiūtė pateikė įdomių žmonių pasiūlytų žodžių, tokių, kai „vargospūdis“ – naujadadaras, nusakantis didelės Lietuvos gyventojų dalies materialinę padėtį.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Pernai Lietuvoje pirmą kartą vyko Metų žodžio ir Metų posakio rinkimai. O šiemet Vasario 21-ąją, Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, paaiškėjo rezultatai: daugiausia balsų gavo žodis „švaistuomenė“ ir posakis „laikausi kaip... Gedimino kalnas“. Kovo 16 d. Šakių viešojoje bibliotekoje apie tai, kaip vyko pirmieji rinkimai...

(Daugiau paskaityti galite kavo 20 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Šią savaitę Šakių rotušės sienas papuošė 12 rajono Garbės piliečių galerija – portretinės nuotraukos su aprašymais.

Pasak Kultūros ir turizmo skyriaus specialistės Aurelijos Papievienės, idėja rasti kampelį Garbės piliečiams brendo seniai, tačiau vis nerandama tinkamos vietos.

„Idėja kilo ekspoziciją parengti Kovo 11-ajai. Daugelis žmonių net nežino, kokie Garbės piliečiai, tad norime su jais supažindinti. Tai pirmasis bandymas juos įamžinti ir ekspozicija čia nebus visada, ji laikinai, gal mėnesiui“, – sakė A. Papievienė.
kryziu lankymas
Nuotr. Į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įrašyta ir kryžių lankymo tradicija Griškabūdžio apylinkėse, sertifikatą atsiimti į Vilnių atvažiavo gausus būrys Griškabūdžio seniūnijos bendruomenės.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kovo 9 d. vakarą Vilniaus rotušėje pristatytos pirmosios dešimt į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įrašytos vertybės ir įteikti sertifikatai jų saugotojams. Vienas tokių sertifikatų parkeliavo ir į Šakių rajoną – į Griškabūdžio seniūniją.
zinkevicius paroda
Nuotr. Fotografas, keliautojas Vytautas Zinkevičius prisipažino, kad jį visada traukė žmogaus nepaliesta laukinė gamta.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Antradienį Šakių viešojoje bibliotekoje atidaryta fotografo ir keliautojo Vytauto Zinkevičiaus fotografijų paroda „Žmonės eina į kalnus“. Tai šeštoji bibliotekoje surengta fotografo paroda, šį kartą jis eksponuoja 44 darbus – tai ankstesnės ir neseniai padarytos fotografijos. Pasveikinti V. Zinkevičiaus susirinko pažįstami ir visi tie, kuriuos žavi ne tik kalnai, bet ir fotografija.
matutis
Nuotr. Lietuvos kultūros centrų asociacijos tarybos prezidentas Romas Matulis (centre) džiaugėsi, kad Šakių krašte skiriamas dėmesys kultūrai, ji puoselėjama kryptingai.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Pirmadienį Šakiuose vyko Lietuvos kultūros centrų asociacijos (LKCA) tarybos posėdis. Gausus būrys kultūros atstovų pirmiausia susitiko su rajono meru Edgaru Pilypaičiu, vėliau diskutavo apie pasikeitusį Kultūros centrų įstatymą, kitas aktualijas. Apsilankę modernizuojamame Šakių kultūros centre svečiai neslėpė susižavėjimo.
dainuoju ploksciuose
Nuotr. Tarp didelio būrio dainorėlių iš viso rajono – Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mažosios dainininkės.


Kovo 7 dieną, artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, Plokščių mokykla-daugiafunkcis centras skambėjo gražiausiais moksleivių balsais. Čia viešėjo iš  rajono mokyklų atvykę 1–12 klasių dainininkai, kurie dalyvavo pirmą kartą surengtame rajoniniame moksleivių vokalinės muzikos festivalyje „Daina Lietuvai“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, nepriklausomybei pagerbti.
choras vaiku
Nuotr. Nuo praėjusių metų spalio pabaigos Jungtinis Lietuvos vaikų choras dainuoja ne tik Vilniuje, bet ir Šakiuose.

Kovo 3 d. Šakių rajono meno mokyklos salėje Lietuvos atkūrimo šimtmečio proga savo pirmąjį koncertą surengė Jungtinio Lietuvos vaikų choro Šakių filialas, kuriame dainuoja 11–17 metų vaikai iš Šakių, Vilkaviškio, Marijampolės bei Kauno rajono.
Šakių filiale prie Šakių rajono meno mokyklos jaunių choro „Aušrinės“ chorisčių jungėsi ne tik Šakių „Žiburio“, Lukšių Vinco Grybo gimnazijų, Sintautų pagrindinės mokyklos, bet ir Vilkaviškio, Marijampolės, Birštono, Kauno mokyklų atstovai. Iš viso chore dainuoja 95 vaikai.
meskaitiene sakiete
Nuotr. „Metų šakiete 2017“ išrinkta Vilija Meškaitienė buvo pasveikinta Kovo 8-ąją, o per „Vyčio“ varžybas nominantei įteiktas tortas ir gėlės.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Internete keletas iniciatyvių ir visuomenėje žinomų vyrų inicijavo „Metų šakietės 2017“ rinkimus. Kovo 8-osios proga pasveikinta ir laimėtoja – ja tapo Šakių „Varpo“ mokyklos lietuvių kalbos mokytoja režisierė Vilija Meškaitienė.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos