akcija2024 568px

papuosimai sakiuos2
Šakiuose tradiciškai eglė sužibs miesto skvere, kur jau papuoštas karilionas, be to, šiais metais šventiškai nušvis ir Šakių paežerė. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Spustelėjus šaltukui ir iškritus pirmajam sniegui, plūstelėjo išties žiemiška ir artėjančių švenčių laukimo nuotaika. Rajono miestai ir miesteliai žiemos šventėms jau pradeda ruoštis. Šeštadienį Kauno rotušės aikštėje buvo įžiebta įspūdinga plunksnomis padabinta Kalėdų eglė, o rajone tradiciškai eglutę pirmieji įžiebs gelgaudiškiečiai.

Pasak Gelgaudiškio seniūno Valdo Dumčiaus, jis ir visa jo seniūnijos komanda šiemet stengiasi ypač gražiai miestą papuošti šventėms. Seniūnas neslepia, nors papuošimams išleido nemažai lėšų, tačiau...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 28 laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
kira talentai
Šakių cirko mokyklos oro akrobatė Kira Babych sužavėjo savo pasirodymu ir iš komisijos sulaukusi trijų TAIP pateko į kitą projekto etapą. Organizatorių nuotr.


Sekmadienio vakarą projekte „Lietuvos talentai“ pasirodė Šakių cirko mokyklos artistė ukrainietė Kira Babych. Nors talentinga oro akrobatė prieš pasirodymą patyrė kojos traumą, tačiau tai nesustabdė jos pasirodymo, kuris nustebino ne tik žiūrovus, bet ir vertinimo komisiją, kuri jai atidavė tris TAIP.
matusevicius adventas
Šakių parapijos klebonas, vicedekanas, kun. Vytautas Antanas Matusevičius linkėjo advento laikotarpiu susitelkti į santykį su Dievu ir su visais mus supančiais žmonėmis. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Šaltoką žiemišką lapkričio 22 d. pavakarę Zanavykų muziejus pakvietė į advento popietę. Muziejininkai supažindino, kokius zanavykai naudojo šviestuvus, o ką žymi advento laikotarpis mintimis pasidalino Šakių parapijos klebonas, vicedekanas, kun. Vytautas Antanas Matusevičius akcentuodamas, kad „adventas tai ne tik Dievo atėjimo į žemę laukimas, bet ir žmogaus – pas Dievą“. Muziejaus lange buvo įžiebta skulptoriaus Prano Dužino sukurta prakartėlė.

„Prasidėjus tamsos metui, aplink viskas nurimo, nutilo. Gamta paniro į sapną... O juk tamsiuoju laikotarpiu žmonės turėtų gyventi ramiau, daugiau laiko skirti savo vidiniam pasauliui. Šį rudens vakarą uždegame žibintus, bandome pasinerti į šviesos pasaulį. Vidinė šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa, kurią...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 28 laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
santaka35
Sintautų folkloro ansamblio „Santaka“ vadovė Jūratė Navickienė dėkojo savo koletyvo esamiems, buvusiems nariams ir svečiams už sveikinimus, o šiemet kolektyvo veiklos 35-metį šventė su romansų akcentu. Organiztorių nuotr.

Lapkričio 18 d. popietę rudeniškų lapų šnaresys sintautiečius ir svečius sukvietė į Sintautų kultūros salę romantiškam pasibuvimui. Pasibuvimas neeilinis – Sintautų folkloro ansamblis „Santaka“ šventė kūrybinės veiklos 35-metį.
pauliukas mindaugas50
Pristatydamas savo darbus, dailininkas Mindaugas Pauliukas kalbėjo ir apie aplinką, kurioje jie buvo sukurti – tai Kudirkos Naumiestis, kur jau 17 metų dirba Šakių r. meno mokyklos dailės mokytoju, organizuoja respublikinį plenerą „Šviesa–Tiesa“. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Šiuo metu Zanavykų muziejuje eksponuojama iš Kauno kilusio, Jurbarke gyvenančio, tačiau jau 17 metų Kudirkos Naumiestyje vaikus piešti mokančio dailininko Mindaugo Pauliuko 50-mečio jubiliejinė tapybos darbų paroda „Patapymai – pamąstymai“.

Joje, pasak autoriaus, sudėta tai, prie ko dirbo paskutiniuoju metu, dalis darbų, kurie...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 24 laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Lapkričio 20 d. duris po kapitalinio remonto atvėrė atnaujintas kaimyninio Jurbarko kultūros centras.

Dėl itin didelės apimties darbų ir poreikio rasti finansavimo šaltinius remontas vyko keliais etapais. 2015–2019 m. buvo sutvarkytas vakarinis kultūros centro korpusas, 2020 m. liepos 1d. buvo pasirašyta 36 mėn. trukmės rangos darbų sutartis su UAB „Projektas KARMA“. Sutarties vertė – 2 mln. 800 tūkst. eurų. Vėliau darbų vertė pasiekė 3 mln. 330 tūkst. eurų sumą.
bendoraitiene ziminckiene
Šakių turizmo ir verslo informacijos centro darbuotoja Birutė Bendoraitienė (kairėje) džiaugiasi, kad kolegės Vaidos Zimnickienės straipsnis, publikuotas viename Latvijos žurnale, pritraukė iš šios kaimyninės šalies į mūsų kraštą net keletą turistų grupių. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Sakoma, kad viščiukus skaičiuoja rudenį, tačiau Šakių turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) darbuotojos tvirtina, kad nors prasidėjus šaltajam metų laikotarpiui turistų srautai ir sumažėja, tačiau turizmo sezonas nesibaigia. Jis tiesiog persikelia į patalpas, kuriose vyksta jaukūs pasisėdėjimai, edukacijos.

Nors sakoma, kad blogo oro nėra, yra tik bloga apranga, tačiau...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 24 laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
bca20
Šakių bendruomenių centrų asociacijos pirmininkei Grinai Šnirpūnienei (centre) renginio metu nuskambėjo daugybė sveikinimų ir padėkų. Už bendrystę ir pagalbą atkuriant Žvirgždaičių bendruomenę dėkojo Žvirgždaičių seniūnė Giedrė Snudaitienė. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Geltonomis saulėgrąžomis išpuoštoje Sintautų kultūros salėje Šakių bendruomenių centrų asociacija (BCA) atšventė savo veiklos 20-metį. Renginyje dalyvavo gausus būrys svečių bei rajono bendruomenių narių, kurie įvardijo, kad bendruomenių sėkmės formulė  – susiklausymas, bendrystė, susitelkimas, vienybė.

Praėjusio penktadienio popietę Sintautuose rajono bendruomenininkai pirmiausiai kvietė į šurmuliuojančią mugę, kurioje...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 24 laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos