baneris leidinys

siuikaite b
Iš pažiūros kukli „Lietuvos balso“ scenoje pasirodžiusi Beata Beatričė Šiuikaitė atskleidė įspūdingas savo balso galimybes ir buvo apiberta komplimentais. Organizatorių nuotr.

Sekmadienį televizijos šou „Lietuvos balsas“ vainikavo šakietės vokalistės Beatos Beatričės Šiuikaitės pasirodymas. Iš pirmo žvilgsnio kukli mergina atsuko visų keturių komisijos narių kėdes, o jos balso sužavėti žinomi atlikėjai šakietei negailėjo komplimentų.
Rezidencija „Grįžulo Ratai“, kurioje buvo eksponuojami Marijampolės apskrities savivaldybių mokyklų 5–8 klasių moksleivių konkurso „Balti pasivaikščiojimai“ darbai, skelbia ir šio konkurso prizininkus, tarp kurių ir mūsų krašto atstovai.
kalbanti zeme leidinys
Sausio 20-osios popietę į Sintautų kultūros salę rinkosi tarptautinio dailininkų plenero „Kalbanti žemė 2022“ dalyviai, buvo atidaryta ne tik jų darbų paroda, bet ir pristatytas neseniai dienos šviesą išvydęs leidinys „Sūduvos atminties langai. Tarptautinis dailininkų pleneras KALBANTI ŽEMĖ 2022“.

Priminsime, 12-asis tarptautinis dailininkų pleneras „Kalbanti žemė“ pernai vyko Zyplių dvare. Rugpjūčio 4–14 dienomis beveik visos dvaro ansamblio erdvės knibždėjo kuriančiais menininkais, šie keliavo po Sūduvą dairydamiesi įkvėpimo ir ieškojo, kokiu rakursu galima atskleisti mūsų krašto talentingas kultūros ir meno asmenybes. Pernai minėjome Sūduvos metus, tad buvo atsigręžiama į iš mūsų krašto kilusius meno ir kultūros žmones. Būtent tokia tema dailininkams ir teko improvizuoti. Kiekvienas išsirinko po dvi asmenybes, gavo Šakių viešosios bibliotekos komandos paruoštas jų svarbiausių gyvenimo ir kūrybos faktų santraukas ir kibo į darbus.
cirko aljansas
Itana Januševičienė (kairėje) kartu su sese Iveta Sadlauskiene Pasaulio cirko mokyklų aljanso valdybos nariams pristatė savo viziją, pasiekimus, tikslus, vykusius renginius. Asmeninio archyvo nuotr.

Sausio 24 dieną Šakių cirko mokykla buvo priimta į Pasaulio cirko mokyklų aljansą  – „Global Aliance of  Circus Schools“ (GACS). Tokia žinutė pirmiausia pasirodė socialiniuose tinkluose, o vėliau ją ir gyvai patvirtino Cirko meno asociacijos vadovė Itana Januševičienė, pasidžiaugusi ne tik naujomis vertingomis pažintimis Monte Karle, bet ir pamatytais įspūdingais 45-ojo ten vykusio cirko festivalio pasirodymais.
tamulaiciu teviske
Rašytojų brolių Stasio ir Vytauto Tamulaičių sodybą Sutkiškių kaime naujieji šeimininkai tikisi prikelti naujam gyvenimui, tačiau šis išlikęs gyvenamasis namas yra kultūros vertybė, tad projektavimo ir atstatymo darbai užsitęsė. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Nors Kriūkų sen. Sutkiškių kaime esančią rašytojų brolių Stasio ir Vytauto Tamulaičių tėviškę negailestingai naikina laikas, tačiau naujieji sodybos savininkai pasiryžę šią vietą prikelti naujam gyvenimui ir čia sukurti prieglobstį įkvėpimo ieškantiems jauniesiems menininkams.

Į kairėje Nemuno pusėje ant medžiais apaugusio aukšto, stataus skardžio Sutkiškių kaime stovinčią rašytojų S. ir V. Tamulaičių gimtinę rodo nuoroda, stovinti prie kelio Kriūkai–Pavilkijys, tačiau...

(Daugiau paskaityti galite sausio 27 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
landsbergis v
Sekmadienio vakarą su šakiečiais praleidęs Vytautas V. Landsbergis jį paskyrė profesoriui Vytautui Landsbergiui – ne kaip visiems gerai pažįstamam, mylimam arba nekenčiamam politikui, o kaip tėvui, seneliui, proseneliui. D. Pavalkio nuotr.


„Filmo „Senis prie jūros“ ėmiausi pamatęs, kad aš atrandu dar vieną sau nematytą, o gal pasiilgtą tėvą. Tokį, kaip iš vaikystės – naminį, šeimynišką, jaukų, kitokį“, – šie Vytauto V. Landsbergio žodžiai, ko gero, nušviečia visa, ką patyrė sekmadienio popietę į Šakių kultūros centrą susirinkusi publika. Mero Edgaro Pilypaičio iniciatyva čia atvykęs, Vytauto Landsbergio 90-ajam jubiliejui skirtą filmą režisavęs V.V. Landsbergis tądien šakiečiams leido atrasti tik šeimai pažįstamą profesoriaus pusę, atsikleisdamas ją ne tik per namuose fiksuotus, į filmą sudėtus vaizdus, bet ir skaitomas tėvo eiles, dainuojamąją poeziją.
zvirgzdaiciu klubas
Nors šiuo metu klubiečių gretos šiek tiek apretėjusios, tačiau likusieji darbuojasi iš peties – Astos Baubonienės vadovaujamas jaunimas prisideda prie Žvirgždaičių miestelio puošybos, organizuoja įvairioms progoms skirtus renginius, puoselėja savo krašto istoriją, iškilių asmenybių atminimą. Asmeninio archyvo nuotr.

Pavasario pradžioje gimtadienį švęsiantis Žvirgždaičių vaikų ir jaunimo klubas, kuris įsikūręs prie Žvirgždaičių bibliotekos, šiemet jį pasitiks ypatingomis nuotaikomis. Taip jau sutapo, jog kovo 5-ąją ketvirtąsias veiklos metines minėsiantiems klubo nariams Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną iškilmingai bus įteikiama dar viena dovana – savivaldybės tarybos skirta nominacija. Klubo vadovė Asta Baubonienė bei prezidentė Ugnė Štrimaitytė juokiasi, kad per ketverius veiklos metus būta visko, tačiau vieno dalyko padaryti taip ir nepavyko – pakrikštyti klubą kokiu nors vardu. Tiesa, kodėl ši misija kelia keblumų, išaiškėja pašnekovėms vos prabilus apie klubo veiklas, mat jų įgyvendinama tiek daug ir tokių skirtingų, kad apsibrėžti vienu pavadinimu – sunkiai įmanoma.
HumoroKlubas 2022-43 E Gramatins nuotr
Iš Liepalotų kilęs komikas Paulius Ambrazevičius puikiai žongliruoja žodžiais, mėgsta pasakyti, ką galvoja, ir svarsto, ar tai nepamatuota drąsa, ar savotiškas teisingumo siekimas. Visgi nors sutinka, kad kartais geriau patylėti, bet įsitikinęs, kad durniui duoti kelio nereikėtų. E. Gramatino nuotr.

Bene žinomiausias Zanavykijos komikas Paulius Ambrazevičius sausio 21 d. Šakių kultūros centre pasirodys su nauja „Humoro klubo“ programa. O kartu su juo Mantas Bartuševičius ir Vaidotas Šiožinis. Dar prieš 14 metų pasirinkęs šį kelią Paulius prisipažįsta, kad ir pradėdamas ruoštis naujajam turui ėmė abejonės, ar dar turi ką pasakyti, ar nevertėtų „susirasti normalų darbą“. O rinktis yra iš ko, mat jis ir rašytojas, ir vertėjas, ir televizijos laidų vedėjas ir... humoristas bei puikus pasirodymų vadybininkas.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos