baneris leidinys

LRT Radijo transliacijos LRTnuotr
Rugpjūčio 7 d. Lekėčių miestelio aikštėje įsikurs LRT radijo studija. LRT nuotr.


LRT radijo laida „10–12“ antrus metus iš eilės rengia tiesiogines transliacijas iš mažųjų Lietuvos kultūros sostinių. Pirmasis miestelis, kurį jau šį penktadienį, rugpjūčio 7 d., aplankys LRT, yra Lekėčiai. Laikina LRT radijo studija įsikurs miestelio aikštėje Draugystės gatvėje.
bartkovskio restauracija
Paminklo Zyplių dvaro dvarininkui Jonui Bartkovskiui restauravimo darbus atliekantis Arūnas Šniaukšta nori palikti kuo daugiau autentiškumo. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Lukšių kapinėse jau beveik mėnesį vyksta paminklo Zyplių dvaro dvarininkui Jonui Bartkovskiui restauravimo darbai. Prie ilgaamžio paminklo darbuojasi naumiestietė restauratorė Birutė Jakštienė-Šniaukštienė su vyru Arūnu.

Paminklas netikėtai mirusiam dvarininkui J. Bartkovskiui buvo pastatytas apie...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 7 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
adamkus azuolas
Paminėti ąžuolų sodinimo dešimtmečio Slavikų seniūnijoje Šilininkų miške atvyko ir sambūrio  „Gerumo ąžuolas“ nariai, tarp kurių (iš kairės) – kraštietis Petras Puskunigis bei ilgametis narys Prezidentas Valdas Adamkus, juos pasitiko seniūnas Valdas Dumčius. V. Dumčiaus nuotr.


Švęsdami ąžuoliukų sodinimo dešimtmetį Slavikų seniūnijoje Šilininkų miške, sambūrio „Gerumo ąžuolas“ nariai praėjusį savaitgalį vėl užsuko čia, į savo rankomis pasodintą giraitę, paminėti šios gražios datos, pasodinti jai skirtą ąžuoliuką, pasibūti kartu, pasigėrėti, kaip auga ąžuolai. Kartu su kitais organizacijos dalyviais į Slavikus užsuko ir Prezidentas Valdas Adamkus.
papieviene interviu
Kultūrai atidavusi 23-ejus metus Aurelija Papievienė pripažįsta, kad pastaruoju metu buvo didžiulis krūvis, tad pirmiausiai ji svajoja apie laiką sau. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Pokalbiui su Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Aurelija Papieviene susitinkame specialistės darbo kabinete paskutinę jos darbo dieną. Kabineto sienų jau nepuošia įprastai čia kabėję paveikslai, daugelis lentynų pustuštės. Paskutinės dienos, pripažįsta ji, tikrai įtemptos, tačiau džiaugiasi galėsianti skirti laiko tiesiog sau.

Pirmiausiai prašau prisiminti, kaip...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 4 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
ploksciuose paminklas
Plokštiečio skulptoriaus Zigmo Sederevičiaus (kairėje) išdrožtas koplytstulpis ir paminklinė lenta Plokščių parapijoje tarnavusiems kunigams Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčios šventoriuje primins bažnyčios istoriją. L. Poškevičiūtės nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Šiais metais į Porciunkulės atlaidus Plokščiuose sugužėjusius žmones atvedė ne tik tikėjimas bei iškilmingi atlaidai, bet ir šventoriuje iškilusio koplytstulpio ir paminklinės lentos Plokščių parapijoje tarnavusiems kunigams šventinimas.

Jau einant siaura gatvele tradiciškai pasitinka prekybininkai, gatvelės gale...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 4 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
boleslovo fiserio koplycia
Tauragės krašte yra toks miestelis – Gaurės pavadinimu. Pats žodis Gaurė man skamba ir didingai, ir mistiškai. Gal todėl ilgą laiką svajojau pasižvalgyti tose apylinkėse, o ypač aplankyti dar mistiškesnę ir pilną visokiausių spėlionių Gaurės dvaro valdytojo Boleslovo Fišerio koplyčią.

Gaurės vietovardis minimas 1500 metais, kai kelyje į Prūsiją stovėjusi muitinė. Netoliese kūrėsi ir dvaras, vėliau – miestelis. Įdomu tai, kad daugiau nei po šešiasdešimties metų minima karčema, priklausiusi Zofijai Gaurai. Gal tuo metu Zofija buvo ir dvaro savininkė... Galima manyti, kad tenykštėje vietovėje seniai gyvenusi ši giminė ir suteikė pavadinimo kilmę...
paminklas jasulaitis rolskis
Šakių dekano dekanas kanauninkas kunigas Donatas Jasulaitis (dešinėje) pašventino paminklinį akmenį bei pasidžiaugė parapijos klebono Donato Rolskio darbais telkiant žmones ir puošiant bažnyčią bei jos aplinką. R. Plaušinaitytės-Šerkšnienės nuotr.

Liepos 26 d. tikintieji rinkosi į Slavikus švęsti Šv. Onos atlaidų, Slavikų Šv. Onos bažnyčia netalpino visų norinčių dalyvauti Mišių aukojime. Po Mišių buvo pašventintas paminklinis akmuo su svarbiomis šiai parapijai datomis.
naujokyne moteru akimis
Bendroje parodoje darbus pristatė seserys (iš kairės) Irena Seniūnienė, Laima Kantakevičienė bei fotografė, jų bičiulė Edita Meškonienė. G. Martinaitienės nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį penktadienį Zanavykų muziejuje atidaryta bendra seserų Laimos Kantakevičienės ir Irenos Seniūnienės tekstilės darbų bei fotografės Editos Meškonienės fotografijų paroda „Protėvių takais. Naujokynė“. Visuose darbuose perteikiami autentiškos sodybos elementai, o moterys apie sodybą, savo senelių praeitį kalba su didžiule šiluma.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos