baneris leidinys

Antradienį Šakių viešosios bibliotekos Žiemos sodo galerijoje atidaryta Jurgitos Dėdynaitės ir jos mamos Romos Dėdynienės darbų paroda „Gobeleninis siuvinėjimas“. „Parodai atrinkome tuos savo kūrinius, kurie, mūsų manymu, yra įdomūs“, – sako autorės.

Šakietės J. Dėdynaitė ir mama R Dėdynienė pirmuosius darbelius išsiuvinėjo dar 2004 metais. Anot jų, darbeliai buvo nedidelio formato ir nesudėtingi.
slavikai sales atidarymas
Slavikų laisvalaikio salės įkurtuvių proga sveikinimų sulaukė šios salės šeimininkė Renata Baltrušaitienė (antra iš kairės), daug padėkos žodžių buvo skirta seniūnui Valdui Dumčiui, kuris rūpinosi remonto darbais. Organizatorių nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusį penktadienį Slavikų laisvalaikio salėje vėl skambėjo muzika ir teatro aktorių balsai, mat duris atvėrė suremontuota Slavikų laisvalaikio salė, įsikūrusi buvusioje Slavikų mokyklos sporto salėje.

Dabar labai populiaru viską optimizuoti, uždaryti, tačiau...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 26 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
kariuomenes diena sintautai
KASP Šakių 205-os pėstininkų kuopos kariai savanoriai supažindino moksleivius su karių naudojama ginkluote, pasakojo, kaip tapti kariu savanoriu. D. Pavalkio nuotr.


Kasmet Sintautų kultūros centras kviečia paminėti Lietuvos kariuomenės dieną. Tradiciškai renginys prasidėjo prie paminklo Sintautų savanoriams atminti, vėliau Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės Šakių 205-os pėstininkų kuopos kariai savanoriai pristatė ginkluotę, supažindino su kario profesija.
staugaicio minejime
Lapkričio 14 d. paminėdami kraštiečio signataro, vyskupo Justino Staugaičio 155-ąsias gimimo metines, žvirgždaitiškiai užbaigė jam skirtų renginių ciklą. L. Poškevičiūtės nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

1866 metų lapkričio 14 dieną Tupikuose (Žvirgždaičių parapija) gimė vyskupas, Nepriklausomybės Akto signataras, LR Seimo vicepirmininkas, Seimo pirmininkas, žurnalistas, rašytojas, visuomenininkas Justinas Staugaitis. Praėjusį sekmadienį žvirgždaitiškiai apsilankė vyskupo tėviškėje Tupikuose, malda paminėjo kraštiečio 155-ąsias gimimo metines.
rugelis lenkai
Devynių asmenų televizijos komanda keletą valandų filmavo autentiškai lauke, ant krosnyje besikūrenančios ugnies kepamą šakotį, o procesą demonstravo profesionalūs meistrai Žydrūnas Drevininkaitis ir jo sesuo Rasita Bobinienė. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Pirmadienį užsukę į šakiečių Žydrūno ir Aušrinės Drevininkaičių namus atsidūrėme tikriausioje filmavimo aikštelėje – jų kieme įsikūrusi Lenkijos televizijos „TVP Wilno“ komanda filmavo, kaip Žydrūnas su seserimi Rasita Bobiniene ant laužo kepa šakotį. Vaizdas neįprastas ir tikrai žadinantis smalsumą, tad kas, kaip ir kodėl?
Praėjusį penktadienį į posėdį rinkosi savivaldybės Kultūros ir meno taryba. Nors diskusijų būta išties daug, pasak tarybos pirmininkės Rimos Rauktienės, jokių sprendimų priimta nebuvo.

Šiai tarybai pavesta aptarti kultūros įstaigų tinklą ir apie numatomą pertvarką bei galimus pokyčius pateikti savo matymą. Anot R. Rauktienės, kai kuriems Kultūros ir meno tarybos nariams galbūt dar trūksta informacijos, norima labiau pasigilinti į situaciją.
laikrodis vilkaviskyje
Nuo 2020 metų Vilkaviškis džiaugiasi naująja autobusų stotimi, savo išskirtine architektūra Vilkaviškio vardą garsinančia netgi tarptautiniu mastu. Greta šio išskirtinės architektūros objekto Vilkaviškio verslo bendruomenės iniciatyva ir iš visuomenės suaukotų lėšų pastatytas ir praėjusį penktadienį Verslo dienos proga atidengtas masyvus 30 tonų 9 metrų aukščio medžio siluetą atkartojantis laikrodis, kuris tampa ne tik stoties puošmena, bet ir viso miesto simboliu.

Kaimyniniame Vilkaviškyje viešos ir privačios partnerystės būdu 2020 m. pastatyta moderni autobusų stotis. Už miestui ir žmogui atvirą architektūrą jos architektas Gintaras Balčytis apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. Unikaliame sumanyme gamta ir architektūra susiliejo į vieną viumą, todėl stotis parodoje „Architektūra: Kaunas 2020“ pripažintas geriausiu 2020 m. visuomeniniu pastatu, pelnė pagrindinį parodos-konkurso „Žvilgsnis į save 2019–2020“ apdovanojimą bei nominuotas prestižiškiausiai šiuolaikinės architektūros premijai Europoje.
pyragu diena girenuBC
Girėnų bendruomenės nariai Pyragų dienos metu surinktomis lėšomis nusprendė prisidėti prie mergaitės skulptūros atstatymo. Girėnų BC nuotr.


Tradiciškai lapkričio 6-ąją minima Pyragų diena, kurios metu už gardumynus surinktos lėšos skiriamos kilniam tikslui.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos