baneris leidinys

urbanavicius parke
Šakių kultūros centro Gelgaudiškio padalinio turizmo administratorius, ūkvedys Saulius Urbanavičius  džiaugiasi prasidėjusiais Gelgaudiškio pažintinio tako atnaujinimo darbais ir laukia, kada galės vėl pakviesti turistus į pažintines ekskursijas po parką. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusią savaitę prasidėjo Gelgaudiškio pažintinio tako tvarkybos darbai, rangovas „Kauno statyba“ darbus pradėjo nuo ąžuolų alėjos tvarkymo. Nors projekto  „Gelgaudiškio dvaro parko sutvarkymas“ darbų sąmata ir išaugo, tikimasi, kad atsinaujinęs pažintinis takas bus baigtas tvarkyti jau šių metų rudenį.

Praėjusią savaitę palydėti iki Gelgaudiškio dvaro pažintinio tako prašome Šakių kultūros centro Gelgaudiškio padalinio turizmo administratorių, ūkvedį Saulių Urbanavičių, kuris pažįsta parką kaip savo penkis pirštus. Šis džiaugėsi, kad...

(Daugiau paskaityti galite sausio 31 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
armonaite
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kalbėjo, kad kovidas, kompensacijos tarsi pakeitė vaizdą ir į ministeriją imta žiūrėti kaip į išmokų ministeriją, tačiau ministrė pabrėžė, kad ministerija siūlo investicijas, tad ragino būti aktyviems ir teikti paraiškas. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį penktadienį Šakiuose viešėjo Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Pirmiausiai pokalbiui ji susitiko kad ir su negausia verslo atstovų bendruomene, o vėliau lankėsi dviejose įmonėse Lukšiuose, susipažino su gamybos procesais, domėjosi, kaip sekėsi atlaikyti energetikos ir žaliavų brangimą.

Anot ministrės, ji visoje šalyje lankosi įmonėse, domisi, kaip joms sekasi, tad Šakiai...

(Daugiau paskaityti galite sausio 31 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
linas agro komanda
Šakių komandą sudaro profesionalai, ilgametę darbo patirtį sukaupę agronomai bei specialistai (iš kairės): Linas Kriaučiūnas, Aidas Liudžius, Inga Bastytė, Nerijus Kaminskas, Giedrius Bakas, Julius Jasaitis ir Algimantas Daugėla. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Siekiant užtikrinti geresnes darbo sąlygas darbuotojams ir pasiūlyti dar patogesnes paslaugas ūkininkams, praėjusį penktadienį Šakiuose, adresu Kęstučio g. 54, oficialiai atidarytas „Linas Agro“ prekybinis filialas.
Šakių rajono savivaldybės administracija vasario 1 d. rengia viešąją konsultaciją Gelgaudiškio dvaro sodybos nuomos konkurso sąlygoms parengti.

Kaip skelbiama savivaldybės svetainėje, viešosios konsultacijos tikslas – potencialių nuomininkų pasiūlymų gavimas dėl rengiamų Gelgaudiškio dvaro sodybos nuomos specialiųjų sąlygų. Įvertinus gautus pasiūlymus ir pagal juos patikslinus Gelgaudiškio dvaro sodybos nuomos specialiąsias sąlygas, rengiamas rajono savivaldybės tarybos sprendimas.
ufartas darius
Kidulių krašto ūkininkas Darius Ufartas įsitikinęs, kad rajone reikia arba atkurti Šakių ūkininkų sąjungą, arba kitu pavadinimu kurti žemdirbišką organizaciją, kuri tinkamai atstovautų ūkininkų interesams. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Sausio 19 d. Kidulių dvare rinkosi rajono ūkininkai, šio susitikimo iniciatorius vietos ūkininkas Darius Ufartas sako, jog siekia suburti visus, kuriems aktuali ūkio ateitis, ir atkurti Šakių ūkininkų sąjungą ar kurti kitu pavadinimu organizaciją, kuri apjungtų, atstovautų ir suvienytų mūsų krašto ūkininkus.
Pernai atlyginimai Lietuvoje vidutiniškai didėjo maždaug dešimtadaliu, tačiau darbo užmokesčio augimas buvo nevienodas. Štai Marijampolės apskritis yra tarp tų, kur atlyginimai kilo mažiausiai. Atotrūkis tarp moterų ir vyrų algų mažėjo 5 proc., bet vis tiek išlieka ryškus. Tad kokių sektorių darbuotojams algos kilo labiausiai ir kokios profesijos šalyje pelningiausios?

Atlyginimo tyrimo www.manoalga.lt duomenimis, atlyginimai Lietuvoje 2022 m. vidutiniškai paaugo 11 proc., o per penkerius metus – 65 proc. Tačiau atlyginimai augo ne visiems vienodai.
ukinininkai kn
Rajono ūkininkai ir gyventojai nepalaiko parko idėjos, jie labiausiai sunerimę dėl galimų naujų ribojimų žemės ūkio ir namų ūkio valdose, mat patekus į nacionalinio parko teritoriją, ribojimų gali tekti laikytis. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusį ketvirtadienį Kudirkos Naumiestyje rajono ūkininkai bei gyventojai atvyko pasikalbėti su aplinkos ministru Simonu Gentvilu bei Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) atstovais apie nacionalinio parko steigimą. Nors ministras užtikrino ūkininkus, kad parko nepradės planuoti be sutarimo, rajono gyventojų verdiktas griežtas – ne nacionalinio parko idėjai. Tiesa, institucijų atstovai taip ir neatsakė, kas yra tokio vertingo planuojamoje parko teritorijoje, kad tas teritorijas reikia saugoti.
surplys gentvilas
Seimo nario Giedriaus Surplio (kairėje) teigimu, Suvalkijos nacionalinį parką reikėtų įsteigti ten, kur jo nori žmonės. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas keletą kartų pakartojo, kad ten, kur žmonės tikrai nenorės turėti nacionalinio parko, atitraukinės ribas nuo žemės sklypų. Seimo kanceliarija/I. Šilenkovos nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Seime vyko diskusija dėl planuojamo Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko steigimo. Jo dalimi galimai taps ir mūsų rajono teritorijos – daugiausiai žemdirbių laukai, tad į jų nuogąstavimus, rūpimus klausimus ir bandė atsakyti Aplinkos ministerijos ir saugomų teritorijų tarnybos atstovai, gamtininkai. Reikia ar ne Suvalkijai (Sūduvai) nacionalinio parko – diskutavusių nuomonės išsiskyrė.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos