baneris leidinys

lauksva apsaugos
Reaguodami į tai, kad medikai dirba be apsaugos priemonių, savo veiklos pobūdį transformavo ir UAB „Lauksva“ – ėmė siūti kombinezonus, artimiausiu metu rinkai ketina pasiūlyti ir kaukių. UAB „Lauksva“ nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Niūrių prognozių, neigiamų žinių, saviizoliacijos bei epidemijos kontekste yra ir kuo pasidžiaugti – viena po kitos randasi iniciatyvos, parodančios, kad yra kam rūpi kiti, yra socialinį atsakingumą demonstruojančių įmonių ar pavienių piliečių.

Jau ir anksčiau rašėme apie įvairias iniciatyvas, tačiau...

(Daugiau paskaityti galite kovo 27 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šakių skyriaus vedėjas Artūras Šimkus informavo, kad tarnybos specialistai karantino metu neatlieka jokių planinių patikrinimų pas gyventojus nei dėl paukščių gripo, nei dėl afrikinio kiaulių maro prevencijos.

Šakių skyriaus vedėjas A. Šimkus ragina gyventojus būti budrius ir nepasiduoti apsišaukėlių, kurie apsimeta jų tarnybos specialistais ir nori karantino metu patekti į namus, įtakai, nes jokie planiniai gyvūnų patikrinimai šiuo metu nevyksta. Tarnybos specialistai pas gyventojus vyksta tik išskirtiniais atvejais, jeigu gauna pranešimą dėl šunų apkandžiojimo ar gyvulių nepriežiūros.
Nors koronavirusas koreguoja visų mūsų gyvenimą, kalbinti rajono ūkininkai jau pamažu ima galvoti apie bulviasodį, bulvės daiginamos, laukiama tik šiltesnių orų.

Šiemet buvo neįprastai šilta žiema, todėl pirmiausiai teiraujamės bulvių augintojo, naumiestiečio Mindaugo Valaičio, kaip išsilaikė sandėliuojamos maistinės bulvės, kai kuriems ūkininkams jos jau sandėliuose sudygo, todėl prieš parduodant teko skabyti. Anot pašnekovo, jis su tokia problema nesusidūrė, nes sandėliuose tinkamai sureguliavo temperatūrą, dar pridūrė, kad neturi problemų ir su realizacija, pastarosiomis dienomis naumiestietis parduoda paskutinį praėjusių metų derlių. Iš viso jis augina apie 100 ha bulvių.
danieliai vilkai
Žvirgždaičių seniūnijoje, privačioje sodyboje esančiame aptvare, besiganančią danielių bandą užpuolė ir išskerdė vilkai. A. Babušio nuotr.

Žvirgždaičių seniūnijoje danielių bandai, kuri ganėsi privačioje sodyboje, gyvenimas baigėsi tragiškai – šešias pateles ir patiną aptvare užpuolė ir išpjovė vilkai.
Įvykus vienos iš pagrindinių trasų gedimui, praėjusį šeštadienį Šakių miesto gyventojai nuo 7 iki 11 val. neturėjo geriamojo vandens.

UAB „Šakių vandenys“ direktorius Kęstutis Vilkauskas informavo, kad ankstų rytą įvyko vienos iš pagrindinių trasų gedimas, kurį šalinti buvo mestos gausios įmonės darbuotojų pajėgos. Jau po 4 val. gyventojams vanduo buvo pradėtas tiekti, bet įmonė gedimus likvidavo beveik visą šeštadienio dieną. Kaip sako K. Vilkauskas, toks didelis vandens trasos gedimas, koks įvyko šeštadienį, nuo to laiko, kai jis vadovauja įmonei (nuo 2015 m. rugsėjo 16 d.), įvyko pirmą kartą.
turgaus vartai
Nors turguose prekyba maisto produktais leidžiama, jau savaitė ant Zanavykų turgaus vartų kabo spyna, o savaitgalį savo produkciją keletas prekybininkų siūlė prie užvertų vartų. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Lietuvoje įvedus karantiną uždrausta prekyba visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais, taip pat maisto produktais leidžiama prekiauti turguose.Ant Zanavykų turgaus vartų kabo spyna, todėl vieni maisto produktais prekiaujantys piktinasi tokiu sprendimu, kiti sėkmingai daržoves pristato žmonėms į namus. Rajono verslininkų teiraujamės – kokią įtaką karantinas daro maitinimo, turizmo sektoriams?

Ne visur kabo spyna

Jau daugiau nei savaitė ant Zanavykų turgaus vartų kabo spyna, sprendimą nevykdyti jokios prekybos šioje turgavietėje priėmė...

(Daugiau paskaityti galite kovo 24 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
luksiu tekstile siuva
UAB „Lukšių tekstilė“ pradėjo siūti daugkartines veido kaukes bei kombinezonus ir pripažįsta, kad susidomėjimas prekėmis didžiulis. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo neramiu šaliai laiku kovojant su virusu trūksta apsisaugojimo priemonių, savo sąmoningumą demonstruoja UAB „Lukšių tekstilė“ – ėmė siūti ir į rinką tiekti daugkartines kaukes bei kombinezonus. Bendrovės direktorė Rima Bendorienė pripažįsta, kad susidomėjimas didžiulis – netyla telefonai, netilti privalo ir siuvimo mašinos. Tiesa, norint geriau patenkinti poreikius, trūksta pajėgumų.

„Dabar neskaičiuojam nei darbo valandų, nei pietų laiko“, – sako R. Bendorienė, su kuria susisiekiu pietų pertraukos metu.

Ji atvira – laikotarpis...

(Daugiau paskaityti galite kovo 24 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Lietuvos žemės ūkio taryba kurios nariai gamina apie 80 proc. šalies žemės ūkio produkcijos, epidemijos grėsmės akivaizdoje išplatino pranešimą, kuriame pareiškia, kad žemdirbiai yra visiškai pajėgūs užtikrinti maisto pramonės aprūpinimą aukščiausios kokybės žaliavomis ir ragina šalies gyventojus nepanikuoti ir pasitikėti šalies žemės ūkio ir maisto pramonės sektorių gebėjimais aprūpinti mūsų šalies gyventojus saugiu maistu.

Kaip sakė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas, Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės pirmininkas Petras Puskunigis, svarbiausia yra žmonių, darbuotojų, jų šeimų išsaugojimas, šiuo metu ūkyje taip pat keli darbuotojai izoliavosi.
Pasak žemdirbių atstovų, šiuo metu pieno sektorius yra visiškai pajėgus aprūpinti perdirbimo įmones žaliava. P. Puskunigio įsitikinimu, Italijos ekonomikos sulėtėjimas gali turėti neigiamų pasekmių ir lietuviško pieno produktų pardavimui šioje šalyje.Į Italiją išvežama daugiau kaip 50 proc. visų eksportuojamų lietuviškų sūrių, gali strigti atsiskaitymai.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos