baneris leidinys

inno konferencija
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentė Vaida Butkuvienė (dešinėje) pasveikino konferencijos dalyvius ir pabrėžė, kad verslo kontekste regionų vaidmuo ypač svarbus, kaip ir tokio pobūdžio diskusijos. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Trečiadienį savivaldybės posėdžių salėje surengta konferencija „INNO“, kuria siekta konferencijos dalyvius supažindinti su naujausiomis inovacijomis, sužinoti, kokiomis naujovėmis gyvena Lietuva bei pasaulis, galbūt kažką įkvėpti ar bent dalį inovacijų perkelti į Šakius.
bendroviu vadovai
Kaip įprasta, savivaldybei priklausančių UAB-ų vadovai įmonių veiklą pristato komitetų posėdžiuose, į klausimus būna pasirengę atsakyti ir pačiame tarybos posėdyje. UAB „Šakių vandenys“ direktorius Kęstutis Vilkauskas (kairėje) pripažino, kad kiek jis dirba, tokios sudėtingos situacijos turbūt dar nebuvo, o „Šakių autobusų parko“ vadovas Tomas Povilaitis kalbėjo, kad nuolat tenka balansuoti ant ribos. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Paskutiniajame savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta visų keturių savivaldybei priklausančių UAB-ų veiklos ataskaitoms. Skirtingos įmonės gyvena skirtingais, jų specifikai būdingais rūpesčiais ir problemomis, tačiau kone visi sutartinai tvirtina: padėtis sunki, kylančios kainos neišvengiamai daro įtaką veiklai. Pati sudėtingiausia padėtis – UAB „Šakių vandenys“.
paseliai usakymas
Artėjant pasėlių deklaravimo pradžiai ūkininkams verta žinoti apie svarbiausius šių metų pasikeitimus. Anot Žemės ūkio ministerijos, palyginti su praėjusių metų deklaravimu naujovių nėra daug, tačiau pokyčiai dėl valstybinės žemės deklaravimo, dėl leidimo nuimti derlių žaliajame pūdyme, palengvinimų deklaruojantiems pievas ir ganyklas, bet nelaikantiems gyvulių – svarbūs. Taigi, ką reikėtų žinoti?

1. Žemės ūkio ministerija primena, jog pasėlių deklaravimas prasideda balandžio 19 dieną ir jis truks iki birželio 14 dienos. Pavėluotai paraiškas dar bus galima teikti iki liepos 8 d., tačiau vėluojantiems ūkininkams bus taikoma nuoskaita po 1 proc. už kiekvieną pavėluotą darbo dieną.
Nors diskusijų dėl infrastruktūros mokesčio būta ne vieną kartą ir nemažai, savivaldybės tarybos nariai infrastruktūros plėtros įmokos tarifą bei prioritetines teritorijas patvirtino, o sprendimas įsigalioja jau nuo balandžio 1 d.
masa aliejus
„MASA“ kanapių sėklų aliejaus gimimas pareikalavo dvejų metų darbo – Augustas Masevičius ir Gabrielė Nazaraitė-Masevičienė norėjo sukurti aukščiausius standartus atitinkantį produktą. Vakuuminio nusodinimo metu iš aliejaus išsiurbiamas deguonis, todėl aliejus oksiduojasi tik tuomet, kai atsiduria lėkštėje. Pasitelkę tokią technologiją jaunieji ūkininkai gerokai pailgino aliejaus galiojimo terminą.  D. Pavalkio nuotr.

Kiek daugiau nei prieš dešimt metų Šakių „Žiburio“ gimnazijoje susipažinę ir vienas kitą pamilę Augustas Masevičius ir Gabrielė Nazaraitė-Masevičienė po mokyklos baigimo pasuko į meno pasaulį – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Augustas studijavo muzikos vadybą, o Gabrielė – režisūrą. Bėgant laikui kraštiečių pora sukūrė sėkmingas karjeras muzikos ir kino industrijos srityse, tačiau šiandien juos dažniau galima sutikti ne sostinėje, o Gustainiškių kaime esančiame ūkyje – čia Augustas kartu su tėčiu puoselėja gamtai draugišką, modernią žemdirbystę, o praėjusių metų rudenį rinką pasiekė ir menininkų šeimos spaudžiamas kanapių sėklų aliejus „MASA“.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Marijampolės departamentas informuoja, kad kovo 17  d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nustatytas afrikinis kiaulių maras šernui, kurio gaišena rasta Sudargo miške.
barvainyte
Jauniaus Stonkaus ūkyje besidarbuojanti agronomė Iveta Barvainytė sako: žemė šyla, žiemkenčiai pradeda busti, todėl trečiadienį pradėjo tręšti žieminius rapsus, kurie, anot agronomės, peržiemojo gana gerai. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Žemdirbiai ne tik dairosi į laukus, tačiau jau sėja pupas ir sako – žiemkenčių būklė nebloga. Tiesa, dėl trąšų trūkumo rinkoje prognozuojamas kai kurių kultūrų derliaus sumažėjimas, tad kalbinti žemdirbiai tikina, jog šiandien trąšas reikės išmokti naudoti efektyviai.
stasiuliene a
Nuo karo besitraukiančių ukrainiečių vis daugiau randasi ir mūsų rajone. Dažnas vos suradęs pastogę virš galvos jau pradeda galvoti, ir kuo galėtų užsiimti bei kaip užsidirbti. Visgi, kaip sako Užimtumo tarnybos Šakių skyriaus vedėja Aldona Stasiulienė, nors norai padėti išties dideli, susiduriama ir su sunkumais.

Pasak A. Stasiulienės, aktyviai bendradarbiaujama su darbdaviais, kviečiama registruoti darbo vietas, tačiau dabar situacija tokia, kad ukrainiečiams yra registruotos šešios darbo vietos, tačiau siūlomos vyriškos specialybės, tokios kaip šaltkalvis, suvirintojas ar mechanikas. Kaip žinia, daugelis atvykstančių yra moterys ir vaikai, bet ne vyrai.

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos