baneris leidinys

uriga sureliai
Tuo metu, kai parduotuvių lentynose pasirodė pirmieji varškės sūreliai, basas lakstei po kiemą ir taškeisi po balas... Kai grynas oras buvo nuolatinis palydovas, o vakaras užklupdavo maloniu nuovargiu po kasdienių dienos stebuklų... Kai ryte pažadindavo mamos kepti blynai arba dar geriau – ant stalo rasdavai varškės sūrelį, įvyniotą į raudonai rudą sviestinį popierėlį. Daug kas pasikeitė, bet visų pamėgtas skonis išliko tas pats.
Kiaulių laikytojai vėl išmokomis skatinami atsisakyti kiaulių – nuo šių metų spalio 1 d. jau gali teikti paraiškas gauti paramą kitų ūkinių gyvūnų įsigijimui.

Pagalba teikiama gyventojams, kurie 2018 ir 2019 metais laikė nuo vieno iki 100 kiaulių ir jų laikymo atsisakė. Nusprendę atsisakyti kiaulių ir auginti kitus gyvūnus, prieš jas relizuodami, apie tai turėjo pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ir ištirti dėl afrikinio kiaulių maro. Paramos gavėjai įsipareigoja ketverius metus nelaikyti kiaulių, o įsigytus kitus ūkinius gyvūnus privalo suženklinti ir įregistruoti.
simaitis
Už efektyvumą ir produktyvumą vykdant medienos realizacijos darbus apdovanotas VĮ Valstybinių miškų urėdijos Šakių regioninio padalinio prekybos vadybininkas Rimvydas Šimaitis. VĮ VMU Šakių padalinio nuotr.


Šįmet miškininkai minėjo nepriklausomos Lietuvos miškų administracijos 100-metį. Ta proga rengdama įvairius renginius Valstybinių miškų urėdija stengėsi į miškus atkreipti visuomenės dėmesį, be to, buvo apdovanoti ir nusipelnę miškininkai, urėdijų darbuotojai. Tarp pastebėtų – ir mūsų kraštietis.
Praėjusią savaitę į valdybos posėdį rinkosi Šakių krašto vietos veiklos grupės (VVG) nariai, kuriems pirmininkas Juozas Vytas Dainelis, be kitų klausimų, pristatė ir Administracinių ginčų komisijos priimtą Šakių VVG palankų sprendimą dėl Žemės ūkio ministerijos veiksmų UAB „Atmeta“ teikto projekto klausimu.
Šakiuose esančios UAB „Švaistūnas“ mėsos produktais prekiaujanti parduotuvė dirba įprastai ir lentynose mėsos gaminių netrūksta, o štai Kaune esančiam įmonės gamybos cechui po inspektorių patikrinimo teko laikinai nutraukti savo veiklą.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai drauge su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnais per įmonės gamybos patalpų patikrinimą nustatė grubių pažeidimų, dėl kurių mėsos perdirbimu užsiimanti įmonė Kauno rajone buvo priversta laikinai nutraukti savo veiklą. Pasirodo, UAB „Švaistūnas“ atstovai prastą situaciją įmonėje dar bandė slėpti ir trukdyti pareigūnams patekti į gamybos patalpas. Tačiau pareigūnai patikrinimo metu nustatė, kad įmonėje išpjaustoma veterinarinių sanitarinių reikalavimų neatitinkanti kiauliena: mėsa buvo su ryškiais sumušimo požymiais, kraujosruvomis ir kraujo krešuliais vidinėse ir išorinėse skerdenų pusėse. Mėsos sūdymo voniose tikrintojai aptiko 93 kg apglitusių kiaulių pusgalvių ir apie 80 kg pradėjusių gesti kiaulių kojų, kurioms nepateikti atsekamumo dokumentai. Termiškai apdorotų, realizuoti skirtų gaminių šaldytuve buvo saugoma neaiškios kilmės produkcija be įsigijimą patvirtinančių dokumentų. Pareigūnams nepraslydo pro akis ir patalpų tvarka – įmonės gamybinės patalpos buvo nešvarios, sienų dažai vietomis atsilupę, grindų plytelės ištrupėjusios, įrenginiai ir inventorius susidėvėję, dėžės, kuriose buvo laikoma produkcija, neatitiko higienos reikalavimų, trūko priemonių rankų dezinfekcijai bei talpų šalutiniams gyvūniniams produktams laikyti. Žaliavos buvo laikomos ne pagal reikalavimus, sudarant galimybes atsirasti kryžminei taršai. Mėsa buvo išpjaustoma nešvariais, netinkamai sterilizuotais įrankiais.
cukriniai runkeliai1
Cukrinių runkelių augintojai šiųmetį derlių pradėję doroti dar rugsėjo 19 d., pirmosios saldžiosios šaknys jau iškeliavo į fabriką, pirmuojo kasimo derlingumas siekia 80–85 t/ha. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Rajono cukrinių runkelių augintojai jau doroja cukrinių runkelių derlių ir sako, kad derlius šiemet neblogas. Saulėtos dienos tik padeda šaknyse kauptis cukrui. Rugsėjo 23–24 d. pirmasis cukrinių šaknų derlius jau išvežtas į fabrikus perdirbimui.
bulve1
Šįmet bulviakasis Išdaguose gyvenančiai senjorų šeimai buvo neeilinis – iškasė 2 kg 485 g sveriančią bulvę. R. Plaušinaitytės-Šerkšnienės nuotr.


Šįmet vienai Išdaguose gyvenančiai senjorų šeimai bulviakasis buvo neeilinis – iškasė didžiausią savo gyvenime matytą bulvę, kuri sveria netgi 2 kg 485 gramų.
verslas sutartis
Bendradarbiavimo sutartį pasirašė (iš kairės) žemdirbių atstovas Rimantas Valiukas, rajono meras Edgaras Pilypaitis ir verslininkų atstovas Arūnas Tarnauskas. D. Pavalkio nuotr.


Praėjusį antradienį trišalę sutartį pasirašė Šakių rajono verslo taryba. Bendradarbiavimą savo parašais patvirtino Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybės vadovas Arūnas Tarnauskas ir Šakių rajono žemdirbių asociacijos pirmininkas Rimantas Valiukas.  

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
76

Reklama


188x376-lock

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos