Ūkis ir verslas

baneris leidinys

am logoEuropos Sąjungos parama svarbi privačių miškų savininkams miškų būklei gerinti ir miškų ūkiui plėtoti. Prieš teikiant paraišką paramai gauti būtina išsamiai susipažinti su priemonės paramos įgyvendinimo taisyklėmis, tinkamumo kriterijais ir reikalavimais paramai gauti, bei su įsipareigojimais, kuriuos miškų savininkai turės vykdyti gavę paramą. Paraiškos Nacionalinei mokėjimo agentūrai teikiamos užpildant ŽŪMIS elektroninę paraiškos formą, naudojantis ŽŪMIS portalo prieiga adresu https://zumis.lt. Paramos paraiškų surinkimo terminai ir priemonių įgyvendinimo taisyklės skelbiamos interneto svetainėse: www.zum.lt,  www.nma.lt.

Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014 - 2020 m. programą nuo šių metų rugsėjo mėnesio 3 d. prasidės paraiškų priėmimas ES paramai gauti šioms veiklos sritims: „Parama miškų infrastruktūrai gerinti“, „Miškų įveisimas“, „Miškams padarytos žalos prevencija ir atlyginimas“. Paraiškos minėtoms veiklos sritims bus priimamos iki šių metų spalio 31 d.
skaizgirys lauke
Nuotr. Liepalotiškio Tomo Skaizgirio svogūnų derlius akimirksniu atsidūrė vandenyje, ūkininkas baiminasi, kad lietūs neužsitęstų ir nepasikartotų pernykščių metų scenarijus, kai dalis derliaus liko laukuose.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Tradiciniame vasaros seminare Kėdainiuose susirinkę daržovių augintojai kalbėjo, kad valdžios požiūris į jų mažą sektorių turėtų būti išskirtinis. Daržininkus, kaip ir kitus žemdirbius, vargina nenuspėjami orai. Nuo ankstyvo pavasario sausra alino ūkininkų laukus, o antradienį...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 17 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
kiaule
Nuotr. Beveik prieš mėnesį rajone patvirtintas pirmasis afrikinio kiaulių maro atvejis ūkyje, tačiau iki dabar smulkieji ūkininkai kiaulininkystės atsisakyti neskuba.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Į kiaulininkystės ūkius įsisukus afrikiniam kiaulių marui, Žemės ūkio ministerija nemato kitos išeities, kaip tik skatinti kiaulių laikytojus atsisakyti šių gyvulių bent tol, kol maras atsitrauks iš Lietuvos. Kaip rodo paskutiniai Šakių rajono...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 17 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
sausra kukuruzas
Nuotr. Europos Komisija žada pagelbėti kenčiantiems nuo sausros ūkininkams.


Praėjusiais metais ūkininkai nukentėjo nuo liūčių, šiemet nuo sausros – šios gamtos išdaigos skaudžiai atsiliepia ūkininkų pajamoms. Šią vasarą ūkininkams, kurie grumiasi su ekstremalių sausrų sukeltais sunkumais, Europos Komisija nusprendė padėti ir siunčia jiems dvi geras žinias.
ozkos blionskis
Nuotr. Antanas Blionskis pasakojo apie išskirtinį ožkų charakterį, jos yra smalsios, gudrios, prieraišios.  


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Zanavykijos laukuose vis dažniau galima pamatyti besiganančias ožkas. Daugeliui kaimo gyventojų jos pakeitė anksčiau laikytas karves, šeimininkai vartoja jų pieną, spaudžia sūrius. Nors rajone nėra stambių ožkų ūkių, kalbintus ožkų augintojus šie gyvuliai ne tik maitina, bet ir suteikia gerų emocijų.
Verslo paramos agentūra parengė ir atsiuntė Šakių savivaldybei raštą dėl „užstrigusio“ būsimo Gelgaudiškio dvaro sodybos koncesininko konkurso. Dar iki 2017 m. gruodžio 1 d. turėjo būti konkurso būdu atrinktas ir paskelbtas dvaro sodybos operatorius, tačiau, savivaldybei šios sąlygos neįvykdžius, buvo pradėtos projekto pažeidimo procedūros.

Kaip informavo rajono meras Edgaras Pilypaitis, Agentūra į projekto taisymo laikotarpį įtraukė ir projekto įgyvendinimo laiką, todėl savivaldybė dabar privalo iki 2019 m. sausio 20 dienos pasirašyti sutartį su būsimu dvaro sodybos operatoriumi, atrinktu paskelbus konkursą. Taip pat kas mėnesį savivaldybė turi pateikti Agentūrai informaciją apie tai, kas yra daroma operatoriaus atrankos klausimu. Kaip žinia, rajono tarybos sprendimu buvo pakeisti reikalavimai būsimam dvaro sodybos nuomininkui – sumažinta privaloma investicijos suma nuo daugiau kaip 1 mln. iki 721 tūkst. eurų, kad tik kuo greičiau savivaldybė priviliotų potencialų operatorių.
medziotojai kiauliu maras
Nuotr. Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Artūras Šimkus (dešinėje), Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Algimantas Glikas ir medžioklės žinovas Gintautas Liepuonius (viduryje) su medžiotojais aptarė naujus reikalavimus.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Nuo liepos 23 d. visas Šakių rajonas yra įtrauktas į afrikiniu kiaulių maru (AKM) užkrėstą zoną. Nuo šiol taisyklės keičiasi ne tik kiaulių augintojams, bet ir rajono būrelių medžiotojams. Apie tai, kas nauja ir kas keitėsi, medžiotojams buvo kalbėta parėjusį pirmadienį vykusiame Šakių Medžiotojų ir žvejų draugijos susirinkime.
Tvyrant karštiems ir drėgniems orams, ūkininkai raginami nepamiršti pasirūpinti savo augintinių apsauga nuo perkaitimo, saulės smūgių ir vabzdžių.  

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atkreipia dėmesį, kad būtina pasirūpinti naminių augintinių gerove. Nevalia augintinio palikti automobilyje net ir trumpam laikui . VMVT ragina gyvūnų vežėjus neplanuoti ilgų kelionių, o jeigu tai neišvengiama, imtis visų įmanomų priemonių, kad gyvūnai nepatirtų bereikalingų kančių ar streso. Keliones per karščius reikėtų organizuoti tik trumpais atstumais, pasirenkant vėsesnį paros metą.

„Draugo“ inf.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos