Dėl užsitęsusių liūčių, paskandinusių dalį Lietuvos laukų, ūkininkai negalėjo ne tik nuimti derliaus, bet ir tręšti savo laukų. Atsižvelgiant į tai, lapkričio 14 d. žemės ūkio ministras Broniaus Markausko ir aplinkos ministro Kęstučio Navicko įsakymu tręšimo sezonas pratęsiamas iki gruodžio 1 dienos.

Net ir pratęsus tręšimo laikotarpį galioja nuostata, draudžianti mėšlą ir (ar) srutas skleisti ant įšalusios, įmirkusios ar apsnigtos žemės. Draudimas skleisti mėšlą ir srutas šaltuoju metų laiku galioja visų Europos Sąjungos šalių narių ūkininkams. Ribojant žemės tręšimą mėšlu siekiama apsaugoti upes, ežerus, jūras bei kitus paviršinius bei požeminius vandenis nuo taršos nitratais, naudojamais žemės ūkyje.
savartynas
Nuotr. Susidariusi konfliktinė situacija kelia ne tik ekonominę, bet ir ekologinę problemą – visos mišrios komunalinės atliekos dabar vežamos ne į mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginių aikštelę, o į regioninį sąvartyną.


Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) ir UAB „NEG Recycling“ konfliktas dėl atliekų tvarkymo, o tiksliau – dėl operatoriaus nevykdomų sutartinių įsipareigojimų, aptartas įvairiausiose žiniasklaidos priemonėse, svarstytas ir Seimo aplinkos komitete, apie tai kalbėjo Aplinkos ministerijos specialistai. Tačiau situacija nesikeičia. Jau antrą mėnesį atliekos nepriimamos apdorojimui, o lapkričio 8 d. Kauno apygardos teisme priimtas sprendimas, palankus „NEG Recycling“.
junevicius
Nuotr. UAB „Mano būstas“ Kauno regiono vadovas Vytautas Junevičius kalbėjo, kad bendrovė žengia į Šakius ir siūlys tik kokybišką daugiabučių priežiūrą.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Į daugiabučių administravimo rinką rajone atėjusio naujo žaidėjo UAB „Mano būstas“ Kauno regiono vadovas Vytautas Junevičius pirmadienį...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 17 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
turgus gelgaudiskyje
Nuotr. Gelgaudiškio turgus savo gyvavimą skaičiuoja nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, o į jį prekybininkai susirenka iš įvairiausių šalies miestų.

Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Daugelis gyventojų turgus pamėgę nuo seno, mėgsta juose apsipirkinėti. Turgūs veikia ne tik Šakiuose. Rajono miesteliuose taip pat yra prekybai numatytos vietos, kai kurios...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 14 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
valtralita
Nuotr. UAB „Valtralita“ direktoriui Remigijui Nauburaičiui (kairėje) „Metų žvilgsnio“ nominaciją įteikė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybės vadovas Arūnas Tarnauskas.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį Marijampolėje vyko tradicinis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Marijampolės filialo organizuojamas renginys, skirtas...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 14 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Šakių verslo informacijos centras informuoja, kad Smulkaus verslo plėtros taryba apsvarstė devynias  paraiškas paramai iš Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros fondo gauti.

Dviem pareiškėjams skirta negrąžintina parama įsigytai įrangai kompensuoti, o keturiems nutarta kompensuoti įmonės įsteigimo išlaidas. Taip pat skirtas finansavimas pagal Šakių verslo informacijos centro paraišką verslo bendruomenės telkimui – Verslo  dienos organizavimui. Iš viso paskirstyta 6132 eurai paramos.  Pasak Šakių verslo informacijos centro direktorės Daivos Palukaitienės, fondo likutis (23 tūkst. eurų) bus perkelta į kitus metus, nes šie pinigai buvo numatyti beprocentėms verslo paskoloms. Dėl tokios paskolos per šiuos metus kreipėsi tik vienas pareiškėjas.

„Draugo“ inf.
grezinys nafta
Nuotr. Kudirkos Naumiestyje įrengiamas naujas naftos žvalgybos gręžinys. Jis bus baigtas 900 m gylyje.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Kudirkos Naumiestyje įrengiamas naujas naftos žvalgybos gręžinys ir prognozuojama, kad išžvalgytame telkinyje ištekliai gali siekti 1,47 mln. tonų. Vėliau tame pačiame licenciniame plote planuojamas dar vienas gręžinys. Apie porą savaičių be pertraukos su prižiūrinčia komanda dirba keturios pamainos darbuotojų.
Marijampolės apskrityje vyksta atliekų krizė – UAB „Neg Recycling“ nuo rugsėjo 27 d. nutraukė mišrių komunalinių atliekų priėmimą mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginiuose (MBA), sutartinių įsipareigojimų nevykdymas sprendžiamas teismuose ir neaišku, kaip visa ši situacija baigsis bei kaip toliau bus tvarkomos atliekos.

Kaip paaiškino rajono meras Edgaras Pilypaitis, konfliktas kilo tarp Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) ir MBA gamyklos operatorės bendrovės „Neg Recycling“.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos