baneris leidinys

bulves daugela
Veršių kaime per 50 ha bulvių auginantis Jonas Daugėla sako, jog bulviakasis ūkyje dar tik prasidėjo, neslėpė nusivylimo šiuo bulvių sezonu, akcentavo, kad labai sudėtingas kasimas, nes žemė kieta kaip asfaltas. „Draugo“ archyvo nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Sulaukus rugsėjo vidurio, šalyje – didysis bulviakasis. Zanavykų krašte kasamas derlius ūkininkus ne itin džiugina – bulvių derlius planuojamas ir mažesnis, ir blogesnės kokybės. Be to, labai sudėtingas kasimas, nes žemė kieta kaip asfaltas.
gulbele30
Už indėlį į sėkmingą įmonės veiklą Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimu įvertinta ilgametė UAB „Gulbelė“ personalo vadybininkė Milda Kaminskienė, įsiamžinusi su KPPAR prezidentu Zigmantu Dargevičiumi (kairėje) bei įmonės vadovu Arūnu Tarnausku. V. Venslovaičio nuotr.


Praėjusį savaitgalį „Gulbelės grupės“ darbuotojai susirinko Paežerių dvare (Vilkaviškio raj.) pasidžiaugti pastarųjų dviejų su puse metų (kasmetinei šventei sutrukdė pandemija) pasiekimais ir atšvęsti sėkmingai baigtus darbus bei naujų projektų pradžią.
luksiu pienine optimizuoja
Nors šią savaitę gana intensyviai kalbėta apie stabdomą „Lukšių pieninės“ veiklą, tačiau įmonės atstovas tvirtina, kad veikla nestabdoma, pardavimai nemažinami, darbuotojai neatleidžiami, o jei nori, iš darbo išeina patys. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Nors šią savaitę vis garsiau eskaluojama, kad UAB „Lukšių pieninė“ atleidžia darbuotojus ir stabdo veiklą, įmonės komercijos direktorius Žygimantas Čiūta ragina gandais nesivadovauti, situacijos nedramatizuoti ir patikina, kad tiesiog optimizuojami darbai. Dėl drastiškai išaugusių elektros kainų vienokių ar kitokių sprendimų imasi ir kiti rajono verslai.

„Mes nusiteikę optimistiškai ir pozityviai, tiesiog reaguojame į tai, kas vyksta. <...> Optimizuojame darbus, kad...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 9 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Kiaulių ūkyje Pušų g. 2, Duobiškių k., Šakių sen., nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis.

Šis AKM atvejis Šakių rajono savivaldybės teritorijoje — ketvirtas šiais metais. Liepos mėnesį kiaulėms ir šernams pražūtingo AKM židinys fiksuotas Kidulių seniūnijoje esančiame kiaulių ūkyje, kuriame savo reikmėms buvo auginamos keturios kiaulės. Antras AKM atvejis užfiksuotas rugpjūtį – šį kartą afrikinis kiaulių maras įsisuko į Barzdų kaimo ūkį. Ūkyje iš viso buvo laikomos keturios kiaulės. Rugpjūčio pabaigoje AKM nustatytas dideliame komerciniame ūkyje, esančiame Sudargo sen. Rėžiūkų k., kuriame auginama apie 2 tūkst. kiaulių. Rajone buvo paskelbta ekstremalioji situacija. Ketvirtas kiaulių maro atvejis kiaulių ūkyje Pušų g. 2, Duobiškių k.
javapjute legota
Nors sausas rugpjūtis žemdirbiams leido į aruodus supilti sausus grūdus, bet nukentėjo derliaus kokybė ir kiekybė. („Draugo“ archyvo nuotr.)


Sausas rugpjūtis leido ūkininkams į aruodus supilti sausus grūdus. Tačiau yra ir kita pusė, ne tokia naudinga žemdirbiams – nukentėjo derliaus kokybė ir kiekybė. Kokia buvo šiemet javapjūtė, kuo ji ypatinga? Apie tai kalbamės su stambesnių rajono ūkių atstovais.
sodai2 laurinaitis
Griškabūdietis Romanas Laurinaitis džiaugiasi šių metų desertinių slyvų ir kriaušių vaisių derliumi, sakydamas, kad pavasarį vaismedžiai nenušalo, be to, jie gerai prižiūrimi. (L. Poškevičiūtės nuotr.)

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Mūsų krašto vaisių ir uogų augintojai tvirtina: nors lietuviškų sodo augalų sezonas vėluoja, šių metų derlius geras. Šviežių uogų sezonas jau eina į pabaigą, bet auginantys gervuoges vis dar mėgaujasi jų uogomis.
Bitininkai (iki rugsėjo 15 d.) kviečiami kreiptis dėl paramos papildomam bičių maitinimui gauti. Parama teikiama siekiant bičių laikytojams iš dalies atlyginti išlaidas, tiesiogiai susijusias su papildomu bičių maitinimu, kai įsigyjamas įprastinis, ekologiškas cukrus arba invertuotojo cukraus sirupas.
seniunai5 dumcius
Mažiau nei mėnesį Gelgaudiškio seniūnijai vadovaujantis Valdas Dumčius (dešinėje) pripažino: atėjus dirbti, pirmiausiai teko „ūkiškai“ pasikalbėti su darbuotojais. Seniūnas taip pat pasidžiaugė gražia bendryste su bendruomene rengiant Žolinės šventę. (D. Pavalkio nuotr.)


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Rugpjūčio 17 d. vykusiame seniūnų pasitarime kalbėta apie baigiamas įrengti konteinerių aikšteles, įprastus darbus, jau įvykusias ar ruošiamas šventes bei renginius. Apie planus Gelgaudiškio seniūnijoje pasakojo neseniai čia pradėjęs dirbti seniūnas Valdas Dumčius.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos