baneris leidinys

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Sintautuose geriamojo vandens gerinimo įrenginiai jau baigiami įrengti – vyksta baigiamieji darbai, o gyventojai jau kuris laikas naudojasi žymiai geresnės kokybės vandeniu. Tai ne vienintelis šiuo metu įgyvendinamas Šakių savivaldybės valdomos bendrovės „Šakių vandenys“ projektas, o direktorius Kęstutis Vilkauskas sako, kad investuoti reikės ir ateityje.

Deja, Europos Sąjungos (ES) komisija svarsto ir vis garsiau viešai pasigirsta kalbų, kad po poros metų nereikėtų investuoti į mūsų šalies vandens tiekėjų įmones – investicijas turėtų daryti pati Lietuva arba pačios įmonės. Ar toks žingsnis nesužlugdys mažų rajonų vandens tiekėjų įmonių? Anot K. Vilkausko, apie finansavimo galimybes ir šaltinius, kurie bus nuo 2023 m., kalbėti dar anksti – kol kas tai tik kalbos, nieko konkretaus nėra pasakyta, o jų bendrovė šįmet vykdo tai, ką buvo nusimačiusi anksčiau. Be to, anot direktoriaus, iš ES fondų šiuo metu skiriamas finansavimas tik toms teritorijoms, kur yra ne mažiau kaip 2 tūkst. gyventojų, tad rajone šį kriterijų atitinka tik Šakių miestas. Pasak direktoriaus, daugiausiai finansavimas buvo skirtas nuotekų sistemos įrengimui, nes jos Lietuvoje anksčiau apskritai nebuvo tvarkomos, o centralizuotą vandenį dauguma rajono gyventojų jau turėjo – daugiausiai jis įrengtas dar kolūkių laikas.
steponavicius p
Šakių regioninio padalinio l.e.p. vadovas Povilas Steponavičius sako, kad per dešimt jo darbo praktikos metų šįmet miškų kenkėjų išplitę daugiausiai. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Miškininkai skambina pavojaus varpais – besikeičiantis klimatas ir šiltėjantys orai itin palankūs miško kenkėjo žievėgraužio tipografo plitimui. Situacija kasmet prastėja ir šalyje, ir Šakių rajone – pastaraisiais metais fiksuojamas didėjantis kenkėjo išplitimas.
visockiene
Saldumynų kepėja Lina Visockienė pasakojo, kad kaneles labai mėgsta jos šeimos nariai, o kepti joms naudoja silikoninę kepimo formą. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Saldumynus kepanti gotlybiškietė Lina Visockienė neslepia, jog tai – jos hobis, atsipalaidavimas ir stimulas kurti bei eiti tolyn. Pradėjusi kepti savo poreikiams, giminėms, draugams – šiandien kažką saldaus ir gardaus gali pasiūlyti kiekvienam. Energija trykštanti gotlybiškietė sako, kad šeima – pirmieji jos kepinių degustuotojai.
luksiu pienine zvilgsnis
Marijampolės regiono verslo apdovanojimuose įvertinta ir UAB „Lukšių pieninė“, vadovaujama Genadijaus Butkaus (centre). Įmonės sėkme džiaugėsi bei sveikinimus skyrė ir rajono valdžios bei verslo bendruomenės atstovai. E.Pilypaičio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį Marijampolėje vyko regioninis, jau 16-asis renginys, skirtas Verslo dienai paminėti. Jo metu surengta konferencija „Sūduva 2021 sėkmės duetas: tvarus ir skaitmenizuotas verslas“, o išklausius pranešimus tradiciškai verslo įmonėms įteiktos „Metų žvilgsnio“ nominacijos. Iš mūsų savivaldybės garbingo apdovanojimo sulaukė UAB „Lukšių pieninė“.
verslo jurgiliene
Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė (dešinėje) pasidžiaugė, kad maždaug pusė skyrių baigusių absolventų lieka dirbti rajono įmonėse. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Antradienį, lapkričio 9d., savivaldybės posėdžių salėje po ilgokos pertraukos ir vėl surengti Verslo pusryčiai. Tiesa, renginyje dalyvavusius verslininkus buvo galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Susitikimo metu kalbėta apie profesinį mokymą, apžvelgta situacija darbo rinkoje ir kitos aktualijos.
dimaitis avys
Algimanto Dimaičio ūkyje avys auginamos laisvai, ganosi šešių hektarų aptvertame plote, nėra šeriamos kombinuotais pašarais. L. Poškevičiūtės nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Maždaug prieš 10 metų į Angliją skridęs ir iš lėktuvo besiganančią avių bandą pamatęs šiuo metu Kukarskės kaime (Kidulių sen.) gyvenantis Algimantas Dimaitis pradžiai įsigijo dvi avis, o šiandien be jų savo gyvenimo neįsivaizduoja. Dainius Kibilda, kitas avių augintojas, gyvenantis Gerdžiūnuose (Kriūkų sen.), svarsto apie avininkystės plėtrą.
Praėjusią savaitę Seimas pritarė penkių įstatymų pakeitimams, kurie leistų nuo kitų metų pradžios energijos kainas padidinti mažiau, nei jos kiltų nieko nedarant. Įstatymų pakeitimai priimti skubos tvarka, jiems dar turėtų pritarti prezidentas.

Pakeitimuose numatoma, kad pusmečiui – iki kitų metų liepos – nukeliamas nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimo terminas. Iki šiol dėl elektros tiekėjo nėra apsisprendę maždaug 500 tūkst. vartotojų.
padangos keitimas
Lina POŠKEVIČIŪTĖ


Vairuotojai skuba pasikeisti vasarines padangas žieminėmis. Kalbinti autoservisų vadovai pripažįsta – kilo ne tik padangų montavimo kainos, bet brango ir pačios padangos. Kol kas autoservisai neužkišti, kadangi padangų montavimo paslaugų pasiūla rajone gana didelė.

Padangas privalu pasikeisti iki lapkričio 10 d. Rajone įmonių ar garažiukų, kur montuojamos automobilių padangos, kone 30.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos