baneris leidinys

covid19 patikra
Šakiečiui koronavirusas nustatytas Marijampolės mobiliajame patikros punkte. R. Pasiliausko nuotr.

Nuo kovo 24 d. Marijampolėje veikia mobilus patikros punktas, kuriame imami šios apskrities savivaldybių gyventojų, kuriems įtariamas koronavirusas, ėminiai. Nepatvirtintais duomenimis, dėl koronaviruso minėtame punkte tyrėsi daugiau nei 20 rajono gyventojų, vienas mėginys – teigiamas.

Apie tai, kad...

(Daugiau paskaityti galite kovo 31 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
auka medikams
Kol centrinė valdžia reikalingomis priemonėmis medikų neaprūpina, randasi įvairių iniciatyvų, kaip pagelbėti medikams. Štai lėšų rinkimą būtinosioms priemonėms įsigyti inicijavo VšĮ Laisvės TV bei žurnalistas Andrius Tapinas, speciali sąskaitą atidaryta norint pagelbėti Šakių medikams.

A. Tapinas savo socialinėje paskyroje viešina, kiek pinigų suaukota, informuoja, kam jie panaudojami. Sekmadienio žiniomis, per penkias dienas Laisvės TV surinko 549 tūkst. eurų, Aukok.lt ir Maltiečiai – 112 tūkst. 470 eurų. Už surinktas lėšas perkami respiratoriai, antbačiai, pirštinės ir kitos būtinos priemonėms medikams, tikslinamos ligoninės, kurioms labiausiai reikia paramos.
greitoji eisme
Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties medikai savaitgalį į Kauną išgabeno dar vieną dėl koronaviruso įtartiną asmenį. Laimei, tyrimo rezultatas neigiamas ir rajone oficialiai šio viruso atvejų nefiksuota. Visgi kaimyniniuose rajonuose jau registruojami pirmieji susirgimai.

Žiniasklaida skelbia, kad beveik dvi savaites po Jurbarką blaškėsi koronavirusu užsikrėtęs iš Norvegijos grįžęs vyriškis, o jo kontaktų atsekti faktiškai neįmonama. Dabar izoliuota šeima, su kuria bendravo, uždarytas viešbutis, kuriame jis buvo apsistojęs, tačiau žinoma, kad jis saviizoliacijoje nebuvo, buvo išvykęs ir į Marijampolę, nevengė viešų vietų.
Mobilus koronaviruso patikros punktas penktadienį planuoja pradėti veiklą Marijampolėje, Kauno g. 125 (prie futbolo maniežo). Į šį punktą galės vykti ir Šakių rajono savivaldybės gyventojai. Punktas veiks nuo 8 iki 20 val. visas savaitės dienas, kol bus poreikis ir kol bus turima reikiamų priemonių.

Punktuose ėminius tyrimams galės priduoti asmenys, kuriems pasireiškė bent vienas iš koronavirusui būdingų simptomų – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui. Taip pat – jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu tikėtinu COVID-19 ligos atveju.
janarauskaite
Šakių rajono savivaldybės Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Gintarė Janarauskaitė pataria neleisti vaikams žiūrėti per daug TV laidų, kuriose rodomi gąsdinantys vaizdai. Šakių PPT nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Lietuva užsidarė. Kaip šiuo saviizoliacijos laikotarpiu palaikyti gerą psichologinę savijautą, teiraujamės Šakių rajono savivaldybės Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologių.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento duomenimis, lyginant dvi paskutiniąsias savaites sergamumas gripu bei ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rajone šiek tiek išaugo.

Šakių rajono savivaldybėje sergančių gripu 11-ąją metų savaitę registruota 21 atvejis (buvo 18), ŪVKTI iš viso sirgo 176 asmenys (ankstesnę savaitę 163), daugiausiai šį skaičių sudaro vaikai ir jaunimas iki 17 m. Gripas dažniau diagnozuotas vyresnio amžiaus žmonėms. Visoje apskrityje gripu sirgo 75 asmenys, ŪVKTI – 813 žmonių. Daugiausiai sergančių išlieka Marijampolės savivaldybėje, bet skaičiuojant procentais pagal gyventojų skaičių sergamumas labiausiai slegia Kazlų Rūdos savivaldybę.
corona sakiai
Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties duomenimis, į Kauną tyrimams dėl koronaviruso per savaitgalį išvežti keturi asmenys, iš viso tokių gyventojų rajone buvo penki. Skaitytojo nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Pirmadienis visoje šalyje išaušo kitoks – naktį iš sekmadienio į pirmadienį visos šalies mastu prasidėjo karantinas, truksiantis iki kovo 30-osios, tačiau neatmetama, kad, atsižvelgiant į situaciją, jis gali būti pratęstas. Auga ir koronavirusu sergančiųjų skaičius, dėl šio viruso tirti ir keli šakiečiai.
Vyriausybė, reaguodama į susiklosčiusią paniką dėl koronaviruso, gripo ir kitų virusų plitimo grėsmės, siūlo atidėti masinių renginių, susibūrimų datas.
 
Į rekomendacijas atsižvelgdama savivaldybės administracija neribotam laikui atidėjo veiklos ataskaitų pristatymus seniūnijose. Kovo 11-osios renginiai vyks, tačiau raginama ne tik į juos, bet ir į kitus renginius neiti sirguliuojantiems.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos