baneris leidinys

Birželio 24 d. Nacionalinis kraujo centras, padedamas Šakių atviro jaunimo centro (AJC), kvietė prisidėti prie kilnios akcijos – paaukoti kraujo.

Kraujo donorais buvo kviečiami tapti visi, kurie yra pilnamečiai, per 14 dienų nebuvo išvykę į užsienį ir nekontaktavo su galimai užsikrėtusiais COVID-19 žmonėmis. Šakių AJC vadovė Judita Ambrasienė teigia, kad šįkart prie iniciatyvos žmonės jungėsi labai pasyviai. Iš viso atvyko 48 žmonės, 38 galėjo tapti kraujo donorais, iš jų 9 piliečiai paaukojo kraujo pirmą kartą. Anot AJC vadovės, karantinas tikrai pakišo koją, taip pat pasitaikė karšta diena ir kai kurie žmonės dėl pakilusio spaudimo negalėjo tapti kraujo donorais. Įprastai Šakiuose kraujo galėdavo duoti kone dvigubai daugiau žmonių.

„Draugo“ inf.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia, kad Šakių rajono savivaldybė patenka tarp aštuonių savivaldybių, kuriose sergamumas koronavirusine infekcija yra didesnis nei likusiose šalies savivaldybėse.

Todėl nuo birželio 8d. iki birželio 14 d. jų gyventojai profilaktiškai bus testuojami intensyviau.
Trečiadienį savivaldybės administraciją pasiekė žinia, kad rajono gyventojui nustatytas koronavirusas.

Kaip patikslino Ekstremaliųjų situacijų operacijų vadovas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis, vyriškis lankėsi Lenkijoje. Grįžęs jis kreipėsi į mobilų patikros punktą, kur ir nustatytas Covid-19. Kiek žinoma, ligos forma nėra sunki, jis gydosi namuose. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad galimi ryšiai nustatyti, kartu gyvenantis asmuo taip pat saviizoliacijoje.
Jau ne pirmą kartą keliamas klausimas, kad nepateikiama ataskaita, kiek pinigų išnaudota iš specialios Šakių ligoninėje atidarytos sąskaitos, į kurią buvo galima pervesti lėšas paramai, kuri skirta priemonėms įsigyti. Šįkart šį klausimą iškėlė ūkininkas Ramūnas Kaunas.

Informuota, kad šiuo metu serga buhalterė, tad detalesnės informacijos nepateikiama, tačiau aišku, kad iš viso sąskaitoje yra daugiau nei 9 tūkst. eurų. Iš viso panaudota daugiau nei 2 tūkst. eurų respiratoriams bei 100 eurų dezinfekciniam skysčiui įsigyti. Už nepanaudotus pinigus ligoninė planuoja įsigyti specialią plovimo dezinfekavimo mašiną, kuri būtų naudinga ne tik šiuo laikotarpiu.
ligonine
Gintarė MARTINAITIENĖ


Tai, kad ministerijų raštai prieštarauja vieni kitiems, o vienus įsakymus išleidus jie tuoj pat keičiami kitais, jau nieko naujo. Panašiai ir su socialinių darbuotojų premijomis, kai po Seimo narių kreipimosi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija švelnina toną ir sako esą niekas nedraudžia premijas mokėti ir nevyriausybiniame sektoriuje dirbantiems žmonėms. Visgi mūsų savivaldybė tokios įstatyminės bazės nemato, o kadangi žadėtų priedų negauna ir medikai, paramą jų paskatinimui numatė Sveikatos taryba.
kalediniai priedai
Savivaldybės administraciją pasiekė žinia, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pasirašė įsakymą, kuriuo paskirstė lėšas, skirtas premijoms socialiniams darbuotojams mokėti.

Šakių rajono savivaldybei numatyta 33 tūkst. 640 eurų. Premijos socialiniams darbuotojams bus mokamos pagal įstaigų vadovų prašymus bei pagrindimus, kodėl vienam ar kitam darbuotojui vienkartinė premija priklauso. Jau anksčiau skelbėme, kad premijos planuojamos „už ypač svarbių užduočių vykdymą karantino metu“, o ne visiems socialiniams darbuotojams. Premijos būtų mokamos pasibaigus karantinui ir įvertinus padėtį. Beje, lėšos numatytos tik savivaldybei pavaldžių įstaigų socialiniams darbuotojams.
ambulatorija eiles
Jei anksčiau prie gydytojų kabinetų nusidriekusios eilės buvo įprastas vaizdas, tai dabar nei eilių, nei pacientų antplūdžio nėra. Atnaujinus tiesiogines konsultacijas pacientų srautai, atstumai turės būti griežtai ribojami. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Švelnėjant karantino sąlygoms gydymo įstaigos taip pat pasirengusios teikti daugiau gydymo paslaugų. Tiesa, jau dabar aišku, kad darbas nevyks kaip anksčiau ir paslaugos nebus atnaujintos taip greitai, kaip galbūt to norėtų pacientai.
Nuo gegužės 1 d. dešimties viešųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovams nustatyta 10 proc. kintamosios dalies dydžio algos dalis. Tai nėra naujiena – kiekvienais metais pelningai dirbančių gydymo įstaigų vadovai turi teisę gauti didesnes algas, tik tam turi pritarti savivaldybės taryba.

Sveikatos įstaigos vadovų algos susideda iš pastoviosios ir kintamosios dalies. Pastarąją tvirtina rajono taryba, atsižvelgdama į veiklos rodiklių sumą. Mėnesinės algos kintamoji dalis viešųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovams mokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos