baneris leidinys

jaunimo forumas sveikata
Jaunimą domino psichinė sveikata, patyčių, lytiškumo temos, taip pat diskutuota apie gyvenimą be alkoholio, sveiką gyvenimo būdą. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Trečiadienį Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centre vyko forumas „Jaunimo sveikata – ateities Lietuvai“, kuriuo susidomėjo maždaug 150 moksleivių iš Šakių „Žiburio“, Lukšių Vinco Grybo ir Griškabūdžio gimnazijų, Šakių „Varpo“ mokyklos ir kitų švietimo įstaigų. Tai parodė, kad jaunimui rūpi tiek fizinė, tiek ir psichinė sveikata.

Šio renginio iniciatorius...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 12 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Praėjusią savaitę Šakių vaikų lopšelį-darželį „Klevelis“ apskriejo žinia apie du auklėtinius, apsirgusius salmonelioze. Žinia sukėlė šią ugdymo įstaigą lankančių vaikų tėvelių nerimą. Dėl šio atvejo Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skubiai atliko darželio virtuvės patikrinimą.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Šakių skyriaus vedėjo Roberto Jakimonio, įstaigą pasiekė informacija apie du salmoneliozės atvejus skirtingose Šakių vaikų lopšelio-darželio „Klevelis“ grupėse. Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad jie tarpusavyje nesusiję.
naujokaitiene pavydiene
Laikinoji Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vadovė Reda Naujokaitienė (kairėje) pažadėjo, kad punktų aptarnaujamose teritorijose išimtiniu atveju intraveninio gydymo paslauga bus atliekama ir namuose, jei žmogus neturės galimybių atvykti. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Nors Sveikatos ir socialinių reikalų bei Finansų ir rajono plėtros komitetai prašė klausimą dėl Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) Briedžių, Gotlybiškių, Sintautų, Slavikų ir Veršių medicinos punktų uždarymo atidėti, jis liko penktadienį vykusio tarybos posėdžio darbotvarkėje. Todėl nenuostabu, kad ir vėl sulaukė daugiausiai diskusijų, bet galiausiai sprendimas priimtas – punktai bus uždaryti.
med punktas versiuose
Nors prieš porą metų Veršių gyventojai piestu stojo už medicinos punkto išsaugojimą, tačiau šis jau beveik metus nebeveikia. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Prieš porą metų VšĮ Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centras (PASPC) kreipėsi į rajono savivaldybę dėl Veršių medicinos punkto panaikinimo, bet sulaukė vietinių gyventojų pasipriešinimo. Tuomet įstaigai vadovavusi Rima Laukaitienė siūlė uždaryti visus medicinos punktus ir pradėti teikti mobilias slaugytojų paslaugas į namus, tačiau žmonėms stojus piestu politikai to padaryti nesiryžo. Tad apsisukus laiko ratui prie šio klausimo ir vėl sugrįžta.
Susirgimų peršalimo ligomis vis daugėja.

 Mūsų rajono savivaldybėje praėjusią savaitę registruoti 127 ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejai (prieš tai buvo 96 susirgimai). Tarp jų  75 asmenys iki 18 metų (prieš tai buvo 63 atvejai). Kaimyninėje Vilkaviškio rajono savivaldybėje užfiksuotas pirmasis gripo atvejis.

Nors gyventojai kasmet nuo šios ligos skatinami skiepytis, tačiau nemokama vakcina dar nepasiekė gydymo įstaigų. Medikai tikisi ją gauti šio mėnesio pabaigoje arba kito pradžioje.  

„Draugo“ inf.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, praėjusiais metais daugiausiai gonorėjos atvejų registruota kaimyninėje Tauragės apskrityje. Čia 15–29 m. asmenų sergamumas gonorėja siekė 3,3 atv./10 tūkst. gyventojų ir tai beveik keturis kartus daugiau nei Vilniaus apskrityje. O kokia gi situacija mūsų rajono savivaldybėje?

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Šakių skyriaus vedėjas Robertas Jakimonis patikino, kad mūsų rajone nei praėjusiais, nei šiais metais nenustatyta nė vieno gonorėjos atvejo. Pasak jo, šiuo metu yra registruoti, tačiau dar nepatvirtinti du kiti lytiniu keliu plintančių ligų susirgimai: vienas ŽIV ir vienas sifilio.
Naujausiais duomenimis, Šakių rajone sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pastarąją savaitę didėjo, tačiau gripo atvejų nenustatyta.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Šakių skyriaus vedėjas Robertas Jakimonis, praėjusią savaitę susirgo 96 gyventojai (ankstesnę savaitę – 109) (iš jų 63 vaikai iki 18 m.).
Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Loreta Radzevičienė, šiais metais susirgimų skaičius erkių pernešamomis ligomis ypač išaugo. Susirgimų statistika nedžiugina – visoje Lietuvoje registruojami vis nauji erkinio encefalito ir Laimo ligos atvejai. Ne išimtis ir mūsų rajonas, kur sergamumas rugsėjį sumušė visus rekordus.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Šakių skyriaus vedėjo Roberto Jakimonio, iki šios dienos rajone registruotas 31 susirgimas erkių pernešamomis ligomis: 10 erkinio encefalito ir 21 Laimo ligos atvejis. Matyt, prieš žiemą erkės darosi piktesnės, mat per rugsėjo mėnesį susirgimų skaičius šoktelėjo net keletą kartų (pagal L. Radzevičienės pateiktus duomenis, per aštuonis šių metų mėnesius mūsų rajone buvo fiksuota tik po vieną erkinio encefalito ir Laimo ligos atvejį).
85

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos