baneris leidinys

Alkoholis
Anot G. Belian, alkoholio vartojimo rodikliai mažėja dėl didėjančio gyventojų sąmoningumo bei prevencinės veiklos.


2019 metais Lietuva pateko į daugiausia alkoholio vartojimą sumažinusių šalių penketuką. Nuo 2015 iki 2019 metų vienam 15 m. ir vyresniam Lietuvos gyventojui tenkančio gryno alkoholio kiekį pavyko sumažinti net 17 proc., iki 12,8 litro. 2022-aisiais rodiklis nukrito iki 11,2 litro, kaip praneša Valstybės duomenų agentūra. Anot laikinosios Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovės Gražinos Belian, tai lėmė šioje srityje subalansuota politika, gyventojų sąmoningumo didėjimas, jaunimo švietimas ir prevencinė veikla.
sadauskas sakiu ligonine
Šakių ligoninės vyriausiasis gydytojas Ignas Sadauskas sako, jog ankstesnėje darbovietėje turėjo gerą pavyzdį, motyvuotus kolegas, tad ir Šakiuose kolektyvą norėtų labiau užkurti. Tik stiprinant išsigrynintas stiprybes, mano vadovas, įmanoma išsilaikyti pokyčius išgyvenančioje sveikatos sistemoje. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Ignas Sadauskas Šakių ligoninės vyriausiojo gydytojo pareigas eina nuo liepos 7-osios. Tad susitinkame su naujuoju įstaigos vadovu ne tik susipažinti, bet ir pakalbėti apie kylančius iššūkius, puoselėjamas vizijas ir, aišku, pasmalsauti, tai kokie gi keliai jį sugrąžino į gimtinę.  

I. Sadauskas yra šakietis, jo tėvai gyvena Šakiuose, o dar studijuodamas rezidentūroje jaunas gydytojas dirbo Šakių ligoninėje. Vėliau gyvenimo keliai nuvedė į Jurbarką, kur...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 15 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
ligonine koridorius
Papildomų lėšų rajonas galėtų tikėtis tuo atveju, jeigu rinktųsi restruktūrizaciją ir lovų mažinimą ligoninėje. Visgi tiek ligoninės, tiek rajono valdžios atstovai svarsto, ar nevertėtų rizikuoti ir nieko nedaryti arba rinktis bendradarbiavimą sutarčių pagrindu, bet svarbiausia iki 2025 m. išlaikyti paslaugų mastą. Mūsų ligoninės atveju reikėtų, kad tas paslaugų mastas būtų didesnis nei yra dabar, tad visos viltys dedamos į naująjį įstaigos vadovą. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Kol Sveikatos apsaugos ministerija trimituoja, jog įgyvendinus sveikatos priežiūros reformą didės paslaugų apimtys, prieinamumas ir kokybė, kai kurių įstaigų vadovai, rajonų administracijos, tarp jų ir mūsiškė, reformą mala į miltus. Visgi vienokie ar kitokie sprendimai neišvengiamai turės būti priimti, tad norėdami aiškumo ir atsakymų savivaldybės vadovai bei specialistai, ligoninės vyriausiasis gydytojas jungėsi į dar vieną nuotolinį pasitarimą su ministerija.
maistas
Gydytojos dietologės teigimu, norint maitintis sveikiau, nereikia iškart maisto sverti svarstyklėmis, skaičiuoti kalorijų ar drastiškai kažko atsisakyti – pradėkite nuo savo lėkštės stebėjimo. (pexels.com nuotr.)


Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, mityba yra kone pagrindinis sveikatą lemiantis ir ligų riziką mažinantis veiksnys. Dėl to susimąstyti apie sveikos mitybos ir gyvensenos įpročių formavimą turėtų ne tik norintys sulieknėti ar išsigydyti nuo tam tikrų ligų, bet ir tie, kurie siekia visapusiškai pagerinti savo gyvenimo kokybę.
bulotiene g
Gydytojos psichiatrės dr. Giedrės Bulotienės teigimu, tiek onkologiniam pacientui, tiek šeimos nariams yra svarbiausia nepamiršti savo emocinės ir psichologinės būklės. Autorystė – E. Paukštė/NVI.


Dažniausiai sužinojus onkologinės ligos diagnozę, pirmoji reakcija į šią žinią yra šokas. Žmogus negali patikėti, kad tai atsitiko būtent jam, jį užgriūna didžiulė psichologinė, emocinė ir fizinė našta.
vitacor kolektyvas
Vienas kitą gyvenimo kelyje sutikusi trijulė (iš kairės) – psichologai Jurgita Martinaitienė, Antanas Urbonavičius ir neurologė Vilija Safronovienė – suprato, kad juos vienija panašūs tikslai, tad ilgai nesvarstydami ir įkūrė psichologinio konsultavimo ir terapijos studiją, kur teiks privačias paslaugas. Asmeninio archyvo nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį sekmadienį Šakiuose duris atvėrė psichologinio konsultavimo ir terapijos studija „Vitacor“, kurioje privačias konsultacijas teiks trys specialistai – gydytoja psichoterapeutė Vilija Safronovienė bei psichologai Jurgita Martinaitienė ir Antanas Urbonavičius.
jakavicius sadauskas
Tiek anksčiau administracijos vadovybės pasirašytus, tiek ministerijos gautus raštus studijuojantys vicemeras Darius Jakavičius (kairėje) ir Šakių ligoninės vyriausiasis gydytojas Ignas Sadauskas svarsto, kad nors ministerija spraudžia į kampą, bet lengvai pasiduoti ir susivilioti siūlomais pinigais gal ir nereikėtų. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Pirmadienį aptarti vis labiau į kampą spraudžiančios sveikatos įstaigų reformos buvo sušauktas savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdis, tačiau nesusirinkus kvorumui posėdis pervadintas tiesiog į pasitarimą ir viešai netransliuotas. Visgi, kad ir kaip susitikimas besivadintų, diskusijų, kaip elgtis ir kokius žingsnius daryti, netrūko. Tiek naujasis ligoninės vadovas, tiek savivaldybės vadovai vieningi ir aklai pagal ministerijos dūdelę šokti neketina.
krisciunas m
Psichologas M. Kriščiūnas teigia, jog „Jaunimo linija“ sulaukia vaikų su negalia pagalbos kreipimosi, jie kaskart tampa vis drąsesni ir atviresni. Nuotr. iš asmeninio archyvo


Vienišumas – tai jausmas, apibrėžiamas kaip ryšio nejautimas su kitais žmonėmis. Tai reiškia, kad vienišumą galima jausti net ir aplink save turint daug žmonių, tačiau neturint su jais gilesnio ryšio. Žmonės su negalia, kaip ir kai kurios kitos visuomenės grupės, gali būti pažeidžiami ir dažniau jausti vienišumą dėl to, kad visuomenėje vis dar vyrauja įvairios stigmos, kurios neretai skatina atstūmimą, trukdo kurti gilesnį ryšį.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos