baneris leidinys

sakiu paspc iskaba
Nuo gruodžio 1 d., pasikeitus tvarkai, mokamus testus  iš anksto užsiregistravus bus galima atlikti tik Šakių PASPC.

Ketvirtadienio duomenimis, rajone saviizoliacijoje buvo 260 asmenų, iš jų Covid-19 serga 198, ligoninėse gydoma 10 sergančiųjų. Nuo gruodžio 1 d. numatoma ir tam tikrų naujovių.
Sergamumo koronavirusu kreivė ir toliau krinta žemyn. Pirmadienio duomenimis, rajone 100 tūkst. gyventojų atvejų sumažėjo nuo 950 iki 740 (Lietuvoje – 996).

Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, šiuo metu saviizoliacijoje yra 252 asmenys, iš jų serga 195, šeši gydomi ligoninėse. Rajone fiksuotas naujas sergamumo židinys Lekėčių mokykloje-daugiafunkciame centre, tad iš viso židinių yra 11.
saviizoliacija suaugusiesiems
Nors rajone nustatyti du nauji židiniai, tačiau sergamumo kreivė ir toliau krinta žemyn.

Ketvirtadienio duomenimis, 100 tūkst. gyventojų rajone teko 905 atvejai, Lietuvoje 1152. Saviizoliacijoje yra 263, iš jų Covid-19 serga 212, ligoninėse gydoma 11 sergančiųjų. Per pastarąjį laikotarpį nuo koronaviruso mirė dar vienas žmogus, tad iš viso nuo pandemijos pradžios rajone šis virusas pareikalavo 50 gyvybių.
verygiene
Gyvensenos medicinos specialistė Vilma Verygienė pristatydama projektą akcentavo, kad jame dalyvaujantys pacientai visapusiškai ištiriami, pasidžiaugė, jog jame dalyvavo ir dvi rajono įstaigos – Lekėčių ambulatorija bei Visuomenės sveikatos biuras. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Sveikatos įstaigos išgyvena ne pačius lengviausius laikus. Apie tai, kuo šiandien kvėpuojama, ankstesnę savaitę vykusio susitikimo su rajono valdžios atstovais metu kalbėjo kai kurių įstaigų vadovai.
Sergamumo kreivė tiek šalyje, tiek rajone toliau krinta žemyn. Visgi reiktų nepamiršti ir naujovių – nuo pirmadienio viešose vietose galimos tik medicininės kaukės.

Pirmadienio duomenimis, rajone 100 tūkst. gyventojų teko 947 atvejai, šalyje – 1 tūkst. 196. Sergančių – 238, iš jų 11 gydomi ligoninėse, saviizoliacijoje, kartu su sergančiaisiais, – 272. Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, situacija išties stabili, židinių nedaugėja, o optimizmo teikia gerėjantys sergamumo rodikliai. Septynių dienų naujų atvejų vidurkis nukrito iki 15 atvejų per dieną. Per paskutiniąsias keturias dienas fiksuotas 41 susirgimas (25 moterys ir 16 vyrų), iš jų daugiausiai, 29 ligos atvejai, nustatyti asmenims iki 65-erių, penki atvejai – asmenims iki 18 metų, septyni – asmenims, vyresniems nei 65-erių.
Rajone pastarąsias dienas mažėjo sergančiųjų koronavirusu skaičius, tačiau nuo Covid-19 fiksuota dar viena mirtis.

Ketvirtadienio duomenimis, rajone 100 tūkst. gyventojų teko 1081 atvejis, Lietuvoje – 1332. Serga 261 žmogus, iš jų devyni gydomi ligoninėse, saviizoliacijoje, kartu su sergančiaisiais, 293. Septynių dienų vidurkis – 20 naujų susirgimų per dieną.
dovydaiciai seima
Visa Dovydaičių šeima išmoko gyventi naujai ir sako, kad nereikia bijoti kalbėti apie diabetą, todėl nori pasidalinti patirtimi su kitomis panašaus likimo šeimomis, palaikyti, padrąsinti, nes to, sako, labiausiai reikia. K. Dovydaitienės nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena. Lietuvoje cukriniu diabetu kasmet suserga apie šimtas vaikų. „Mūsų šeima šią ligą išmoko kontroliuoti, o dukros susidraugavo su liga“, –  sako Kristina Dovydaitienė – dviejų cukralige sergančių dukrų mama.
ambulatoriju gydytojai1
Buvęs gydytojas bei tarybos narys Mečislovas Švabas (dešinėje) bandė atstovauti septynioms ambulatorijoms teigdamas, kad reorganizacijos atveju jos nori steigti atskirą įstaigą, bet jokiais būdais nenori jungtis prie Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Apie ambulatorijų reorganizavimą ar, kitaip sakant, pokyčius pirminiame sveikatos priežiūros lygyje kalbama išties seniai, tačiau sutarimo tarp suinteresuotų pusių nebuvo ir kol kas nėra. Emocijų netrūko ir pirmadienį vykusiame susitikime, tačiau konkretaus sutarimo ir vėl nepavyko rasti. Akivaizdu, kad susipriešinimo yra ir tarp pačių ambulatorijų – ne Šakiuose esančios gydymo įstaigos sako, jog jos nenori jungtis prie Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos