baneris leidinys

starkauskai
Audrius ir Laima Starkauskai nesupranta, kodėl į rajoną įsileistas vilniečių psichikos sveikatos paslaugas teikiantis centras, o su jų įstaiga nutraukta sutartis, mat dėl nutraukimo jie prarado ir didelę dalį pacientų, ir finansavimą. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusią savaitę vykusio susitikimo metu, kur buvo diskutuota apie ambulatorijų reorganizaciją, paliestas ir dar vienas, gydytojų Laimos ir Audriaus Starkauskų tvirtinimu, labai susijęs klausimas. Nuo rugsėjo 1-osios su jais Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centras (PASPC) nutraukė sutartį, nes įstaigoje patalpas išsinuomojo ir paslaugas teikia Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centras. Dėl to jie prarado ir pacientus, ir finansavimą už juos, tad kelia pagrįstą klausimą, kas būtų ambulatorijų sujungimo atveju, mat jie galėtų netekti dar daugiau pacientų.
baubukas2 corona 123RF nuotr
Rajone savaitgalį užfiksuoti du nauji koronaviruso susirgimo atvejai.123RF nuotr.

Savaitgalį apie pakitusią situaciją ir naujus atvejus socialiniame tinkle pranešė rajono meras Edgaras Pilypaitis. Jis informavo, kad šeštadienį pasiekė žinia, jog Covid-19 nustatyta karinę tarnybą atliekančiam asmeniui, kuris neseniai viešėjo pas tėvus ir senelius mūsų rajone. Taip pat buvo nustatyti šeši kontaktai, visiems taikomos atitinkamos priemonės. Sekmadienį patikslinta, kad virusas nustatytas ir artimam šeimos nariui, turėjusiam kontaktą su kareiviu.
ambulatoriju gydytojai1
Vienaip ar kitaip reorganizacija paliestų aštuonias ambulatorijas, kurių vyriausieji gydytojai tokiems pokyčiams prieštarauja, nes savo vadovaujamose įstaigose jie nori tvarkytis savarankiškai. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Antradienį į posėdį aptarti jautraus ir nemažai aistrų keliančio numatyto ambulatorijų reorganizacijos klausimo rinkosi ne tik Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas, specialiai šiam klausimui spręsti sudaryta komisija, valdžios atstovai, bet susitikime dalyvavo ir ambulatorijų vadovai, Lietuvos gydytojų sąjungos Šakių filialo vadovė Zoja Savinovienė. Emocijų daug, bet pagrindinis klausimas išlieka tas pats – ar reorganizuoti viešąsias įstaigas, kaip reorganizuoti, ar nieko nedaryti ir laukti, kol įstaigos „užsilenks“ pačios.
Klausos negalią turintiems žmonėms pradedami kompensuoti modernesni klausos aparatai. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad šiemet iš viso Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžete klausos aparatų ir jų pritaikymo išlaidoms kompensuoti skirta 2 mln. 278 tūkst. eurų.
ligonine2 08 28
Liepą Šakių ligoninei nepavyko pasiekti reikiamų rodiklių dėl ambulatorinių paslaugų atnaujinimo, tačiau stacionarinių paslaugų buvo suteikta apie 76 proc., kai reikalaujama, jog būtų ne mažiau 70 proc. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Šakių ligoninės vyriausiasis gydytojas Algirdas Klimaitis yra ne kartą išreiškęs nerimą, kaip bus su sveikatos ministro Aurelijos Verygos rekomendacijomis gydymo įstaigoms už suteiktas paslaugas atsiskaityti ne pagal vadinamąją vienos dvyliktosios taisyklę (kai sumokama pagal sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis), o sumokant tik pagal faktiškai suteiktas paslaugas. Pokyčius, atsiskaitant už liepą, pajuto ir Šakių ligoninė, tačiau kol kas finansinė padėtis, anot įstaigos vadovo, stabili.
Kiekvienais metais vis daugėja žmonių, kurie skiepijasi nuo gripo. Šiemet Lietuva nusipirko per 200 tūkstančių vakcinos vienetų. Pirmiausia bus skiepijami medikai, slaugos namų gyventojai ir darbuotojai, sergantys lėtinėmis ligomis, tuomet gyventojai galės nusipirkti gripo vakciną, bet sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos buvo skelbta, kad jų gali užtekti ne visiems.

Zanavykų klinikos direktorė Violeta Šiurkienė teigia, kad visos gydymo įstaigos šias vakcinas užsisako dar pavasarį, tačiau pernai užsisakytos gripo vakcinos labai vėlavo, todėl nežinia, kaip bus šiemet.
Nors Covid-19 skambiausiai girdimas visoje šalyje, kitos ligos taip pat nesitraukia. Šiais metais trigubai išaugo susirgimų skaičius erkiniu encefalitu. Per pirmąjį šių metų pusmetį užregistruoti 136 susirgimai erkiniu encefalitu, pernai per tą patį laikotarpį užfiksuoti 99 atvejai.

Šakių rajone susirgimų taip pat padaugėjo – pernai tuo pačiu laikotarpiu Šakių rajone buvo registruoti 3 erkinio encefalito ir 4 Laimo ligos atvejai. Šiais metais registruoti 4 erkinio encefalito ir 6 Laimo ligos atvejai.
akis
Vaikai, kurie skundžiasi gana bloga rega, dažniausiai turi nešioti akinukus. Paprasčiausiai kontaktinius lęšius daugelis pradeda nešioti tik nuo vėlyvos paauglystės, o lazerinė operacija apskritai nerekomenduojama jaunesniems nei 18 metų vaikams, kurių organizmas vis dar auga. Tokiu atveju akiniai – vienintelis ir tikrai geras pasirinkimas. Blogiausia, kad kai kurie vaikai labai atgrasiai žiūri į akinių nešiojimą. Tai gali būti susiję su nepatogumo faktoriumi, galbūt su patyčiomis bei vengimu atrodyti kitaip nei visi. Visgi, viskas – įmanoma, tik reikia išmokti vaiką tinkamai pripratinti prie akinukų, kad jie taptų jo kasdienybės dalimi.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos