baneris leidinys

svietimo pasitarimas team
Nuotolinio ugdymo įstaigų vadovų pasitarime kalbėta apie prabėgusią savaitę, pasidalinta šios savaitės planais, direktoriai pripažįsta, kad situacija mokyklose dėl koronaviruso keičiasi kone kasdien.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusį ketvirtadienį dar viename nuotolinio ugdymo įstaigų vadovų pasitarime vyravo šiek tiek optimistiškesnės nuotaikos: jie tvirtino, kad tokie pokalbiai suartina, taip išgirsta vieni kitų problemas. Kalbėtasi apie psichologinį mokyklos klimatą, ugdymo kokybę ir, aišku, susirgimus koronavirusu. Atsisveikinta, tiesa, virtualiai, ir su Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Elvydu Pauliukėnu, kuris visiems linkėjo stiprybės bei sumanumo.

Pasitarimą pradėjęs rajono savivaldybės mero pavaduotojas Darius Jakavičius svarstė iš pedagogų atsigirstantis nuogąstavimų, kad...

(Daugiau paskaityti galite gruodžio 1 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
pauliukenas 1
Su pertraukomis Elvydas Pauliukėnas Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigas ėjo beveik dvidešimtmetį ir norėtų, kad jį pakeistų vadovavimo patirties turintis žmogus. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Šiandien, gruodžio 1-oji, yra ta diena, kai savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas jau nebedirba vedėjo pareigose. Į klausimą, ar negaila palikti darbo ir tiesiog išeiti į pensiją, net nedvejodamas atkerta: „Anei kiek.“ Tad ir sėdamės pokalbiui apie darbe prabėgusius metus, sunkiausius sprendimus ir ateities planus.

E. Pauliukėnas prisimena, kad...

(Daugiau paskaityti galite gruodžio 1 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
sakas robertas kiduliai
Pasak Kidulių pagrindinės mokyklos vadovo Roberto Sako, dėl besiplečiančio židinio mokykloje kontaktinis ugdymas stabdomas dar ir šią savaitę. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusį ketvirtadienį surengtame nuotoliniame pasitarime su mokyklų vadovais tartasi, kaip toliau bus organizuojamas ugdymo procesas. Nuspręsta, kad ir šią savaitę dalis mokyklų mokysis nuotoliniu būdu. Pasak kalbėjusių direktorių, mokinius toks ugdymo proceso būdas tenkina, o situacija dėl Covid-19 viruso mokyklose tik prastėja, situacija keičiasi kasdien.
benevicius lukas
Nežinomybė – greičiausiai puikiai abiturientams pažįstamas jausmas, kuris it kirminas pradeda griaužti paskutiniais mokslo metais, kai reikia rinktis, ką veiksi toliau. „Nepasirinkti yra gerai ir su tuo „nepasirinkimu“ kurį laiką pagyventi labai naudinga. Mes dažnai save apribojame vienu pasirinkimu ir nebematome galimybių, kurios mus supa“, – sako švietimo inovatorius Lukas Benevičius. Pasak jo, klaidinga manyti, kad moksleiviai, kurie anksti sugalvoja kuo nori būti ateityje, nepatiria streso ir nežinomybės jausmo, ar teisingai pasirinko.

Savanorystė – jungtis tarp mokyklos ir karjeros pradžios

Mokyklos baigimas jauniems žmonėms asocijuojasi su skirtingais dalykais. Vieniems – tai etapas, kurio metu buvo padėti pagrindai ateičiai ir „uždarytas“ vaikystės etapas, kitiems – tai baisus ir intriguojantis įvykis, po kurio seka nežinomybė, o tretiems – laisvės ir savęs paieškų laikotarpis.
panoviu mokykloje
Panovių mokyklėlėje viešėję Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai teigė, jog vienoje klasėje neturėtų būti ugdomi moksleiviai nuo pirmoko iki ketvirtoko, kvietė kalbėtis apie pribrendusius sprendimus. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Dar rugsėjį vykusio Mokyklų tinklo pertvarkos komisijos posėdžio metu buvo kalbėta, kad Kudirkos Naumiesčio gimnazijos Panovių pradinio ugdymo skyriuje padėtis viena blogiausių rajone – vienoje jungtinėje klasėse mokosi šeši pirmų–ketvirtų klasių moksleiviai. Komisija nelinkusi toliau toleruoti tokių jungtinių komplektų, tad praėjusią savaitę išvažiuojamojo Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu tarybos nariai Panovių mokykloje susitiko su šią ugdymo įstaigą lankančių vaikų tėveliais bei mokytojais. Bendruomenė priešinasi mokyklėlės uždarymui, o tėvai tikina, kad juos tenkina tiek jungtinė klasė, tiek ugdymo kokybė.
eikevicius nariai
Kudirkos Naumiesčio gimnazijos direktorius Romas Eikevičius (centre), aprodydamas mokykloje esančias patalpas, aiškino, jog nemato laisvos ir tinkamos vietos, kur būtų galima įkurdinti darželinukus. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Trečiadienį surengto išvažiuojamojo Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu tarybos nariai pirmiausiai vyko į Kudirkos Naumiesčio vaikų lopšelį-darželį „Linelis“. Pagrindinis tikslas – susipažinti su situacija ir bandyti surasti būdus, kaip spręsti patalpų trūkumo problemą, mat kai kuriems darželinukams trūksta erdvės ne tik žaisti, bet ir miegoti, tad jiems čiužiniai kasdien klojami tiesiog ant grindų. Nors atvirai kalbama apie tokių sąlygų neatitikimą higienos normoms, bet nepanašu, kad pavyktų rasti greitą ir kelioms suinteresuotoms pusėms tinkamą sprendimą.
Tarybos nariai vienbalsiai pritarė Pedagoginės psichologinės tarnybos pavadinimo pakeitimui. Įstaiga nuo šiol vadinsis Šakių rajono Švietimo pagalbos tarnyba.

Laikinoji įstaigos vadovė Diana Jazukevičienė to prašė, kad būtų galima sudaryti optimalias sąlygas pedagogų metodinei veiklai, jos aktyvinimui ir efektyviam kvalifikacijos lėšų naudojimui. Papildomų lėšų neprašyta, įstaigos etatų struktūra bus pakeista iš esamų, vėliau ketinama skelbti konkursus neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatoriaus, andragogo ir pedagogo pareigybėms užimti, tačiau minėti etatai bus nepilni.

„Draugo“ inf.
sintautai darzelis
Kūrybinių darbų konkurse „Gyvulininkystė ir MES“ šįmet ikimokyklinio ugdymo grupių kategorijoje nepralenkiami buvo Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ auklėtiniai. R. Galinskienės nuotr.


Žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra jau penktą kartą iš eilės organizuoja šviečiamąją gyvulininkystės programą, kurią vainikavo vaikų ir jaunimo kūrybinių darbų konkursas „Gyvulininkystė ir MES“. Šįmet vienos iš kategorijų nugalėtojai tapo Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ auklėtiniai.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos