- Aprašymas

Ne visi tėvai gali sau leisti iš kaimiškų vietovių vežioti vaikus į neformaliojo ugdymo užsiėmimus Šakiuose, o maršrutinių autobusų grafikai tam visai nepritaikyti, todėl viešojoje erdvėje vėl keliamas klausimas, kaip išspręsti šią problemą. (G. Bernotienės nuotr.)
Asta Saulė ŠULSKYTĖ
Prasidėjus naujiems mokslo metams, rajono tėvai vėl susiduria su ta pačia problema, kad jų vaikams nesudarytos sąlygos iš kaimiškų vietovių atvykti į Šakiuose vykstančius popamokinius užsiėmimus. Tėvai ne vienerius metus skundžiasi, nes ne visi gali savo transportu darbo metu vaikus vežioti, o ir maršrutinių autobusų grafikai tam nepritaikyti, tačiau niekas nesikeičia.
Pasak klausimą viešojoje erdvėje iškėlusios Griškabūdžio bendruomenės centro pirmininkės Agnės Paškauskienės, labai norėjosi sužinoti, ar ir kitų kaimiškų vietovių vaikai susiduria su tokia pačia problema kaip griškabūdiečiai. Jei tėvai neturi galimybių savo vaikų vežioti patys...
(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 22 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 22 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Komentuoti
- Aprašymas
Penktadienio rytą dalyje šalies ugdymo įstaigų nevyko pirmoji ir antroji pamokos. Prasidėjo įspėjamasis mokytojų streikas, kuriame dalyvavo ir devyni mūsų rajono Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos pedagogai, priklausantys Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai, vadovaujamai Andriaus Navicko.
- Aprašymas

Visą savaitę rajono savivaldybės atstovai lankėsi rajono ugdymo įstaigose ir apžiūrėjo, kaip sekėsi per vasarą susitvarkyti mokyklų patalpas, domėjosi, kaip pasiruošusios naujam šildymo sezonui, kuo gyvena šiandien, kokių turi problemų. D. Pavalkio nuotr.
Asta Saulė ŠULSKYTĖ
Šią savaitę rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas ir vyriausioji specialistė Ingrida Kasparevičienė tradiciškai lankėsi rajono ugdymo įstaigose. Jiems savomis akimis knietėjo pamatyti, kaip mokyklos pasiruošusios naujiems mokslo metams, kuo gali pasigirti, kokių turi problemų. Prie jų prisijungė ir Šakių visuomenės sveikatos biuro maitinimo organizatorė Giedrė Pivnickienė, kuri domėjosi, kaip sekasi valgyklų darbuotojams maitinti mokinius pagal visoms mokykloms sukurtą vienodą valgiaraštį.
Kiekviena rajono ugdymo įstaiga turėjo ką parodyti, nes...
(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 15 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
- Aprašymas
Praėjusiais mokslo metais vidurinį išsilavinimą įgijo 172 rajono moksleiviai. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai informavo, kad didžioji jų dalis, t.y. 95, rinkosi studijas aukštosiose Lietuvos mokyklose: 59 pradėjo mokytis universitetuose, 36 – kolegijose. Skaičiai rodo, kad vis patrauklesnės darosi ir profesinės mokyklos. Į jas įstojo 38 rajono jaunuoliai.
Populiariausi šiais metais buvo Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai. Juos rinkosi po 14 mūsų rajono jaunuolių. Antras pagal patrauklumą – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, kuriame nuo šio rugsėjo studijas pradėjo 13 abiturientų.
- Aprašymas

Per visą šalį nuvilnijusi tėvų iniciatyva keisti, jų manymu, ydingą privalomo pietų miego praktiką, į mūsų rajono ugdymo įstaigas didelių pokyčių neatnešė. Nors vaikai gali pasirinkti, ar jie nori miegoti, ar ilsėtis kitokiu būdu, miego atsisako tik vienas kitas vaikas. Didžioji dauguma mielai nusnaudžia arba bent patingi savo lovelėse. (D. Pavalkio nuotr.)
Per visą šalį nuvilnijusi tėvų iniciatyva keisti, jų manymu, ydingą privalomo pietų miego praktiką, į mūsų rajono ugdymo įstaigas didelių pokyčių neatnešė. Nors vaikai gali pasirinkti, ar jie nori miegoti, ar ilsėtis kitokiu būdu, miego atsisako tik vienas kitas vaikas. Didžioji dauguma mielai nusnaudžia arba bent patingi savo lovelėse.
- Aprašymas
Šiais metais mokyklose atsirado nauja, gyvenimo įgūdžių programa, kuri atsidūrė diskusijų taikinyje, šia tema internete ėmė sklisti dezinformacija. Į situaciją reaguodama Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) paaiškino, ko siekiama nauja programa, bus surengta ir vieša konsultacija rūpimiems klausimams aptarti.
- Aprašymas
Posėdžiavusi savivaldybės Studijų rėmimo komisija nusprendė socialinę stipendiją skirti 14 pažangių rajono studentų iš sunkiai besiverčiančių šeimų.
Pasak rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Danutės Jurgutienės, rudens semestrui studijų stipendija skirta 14 studentų – aštuoniems pirmakursiams, kurių atestatų vidurkiai ne mažesni nei 8,5 balo, keturiems antrakursiams ir dviem trečiakursiams, kurių mokymosi vidurkiai ne mažesni nei 8 balai. Tiesa, parama nėra didelė – 64 eurai per mėnesį.
- Aprašymas
Nauji mokslo metai – nauji iššūkiai. Ne visoms rajono mokykloms pavyko startuoti taip, kaip tikėjosi. Štai Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje subyrėjo 9 klasė. Maždaug prieš savaitę iki Rugsėjo 1-osios du mokiniai nusprendė pasirinkti kitą mokyklą ir visiems likusiems neliko kitos išeities, kaip tik ieškotis kitos ugdymo įstaigos.
Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos direktorė Odeta Dailidienė apgailestavo, kad šiemet nepavyko suformuoti 9 klasės, nes tai reiškia, kad kitais mokslo metais ugdymo įstaiga neturės dešimtokų. Pasak jos, kad neliks 9 klasės, galutinai paaiškėjo tik rugpjūčio 30 d.
Paieška
Archyvas
Paskutinės naujienos
Populiarios naujienos
UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos