baneris leidinys

Gegužės pabaigoje abiturientams nuskamba paskutinis skambutis, o miesto gatvėmis tradiciškai nusidriekdavo moksleivių eisena, kiti triukšmaudami ir šėliodami važinėdavo automobiliais. Panašu, kad šiais metais abiturientai paskutinį skambutį minės tyliau.

Spaudos konferencijos metu informuota, kad bene vienintelė „Žiburio“ gimnazija ketina abiturientus pakviesti į mokyklos kiemą ir laikantis keliamų reikalavimų gyvai atsisveikinti su moksleiviais. Lukšių Vinco Grybo bei Griškabūdžio gimnazijos savivaldybės administraciją informavo, jog paskutinio skambučio šventė bus nuotolinė, Gelgaudiškio skyriuje taip pat neplanuojami gyvi susitikimai, o tik filmuota paskutinė pamoka. Kudirkos Naumiesčio gimnazija dar svarstanti keletą variantų, kaip atsisveikinti su abiturientais.

„Draugo“ inf.
Dar labiau švelnėjant karantino sąlygoms nuo pirmadienio pradėjo dirbti ir daugelis rajono darželių. Penktadienio duomenimis, iš 907 vaikų į darželius ketino sugrįžti 258.

Tiesa, kol kas veiklą atnaujino ne visos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos, nes kai kuriose vietovėse tiesiog nebuvo tokio poreikio. Nuo pirmadienio dirba Lukšių, Griškabūdžio, Slavikų, Gelgaudiškio, Lekėčių, Kriūkų, Plokščių, Kudirkos Naumiesčio, Paluobių ir abu darželiai Šakiuose.
zaidimu aikstele ploksciai
Vietoj senųjų įrenginių, kuriais jau buvo uždrausta naudotis, bus įsigyti nauji, o antram gyvenimui prikelta aikštelė, viliamasi, taps nauju traukos centru mažiesiems plokštiečiams. Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro nuotr.


Po ekspertų komisijos vertinimo ir balsavimo internete paaiškėjo penkiolikos bendruomenių iniciatyvos, kurių įgyvendinimui prekybos tinklas „Maxima“ skirs daugiau kaip 90 tūkst. eurų. Tarp programos „Mes – bendruomenė“ nugalėtojų – ir Plokščių mokykla-daugiafunkcis centras.
griskabudzio gimnazija
Praėjusią savaitę žurnalas „Reitingai“ pristatė įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų reitingą, kuriame tradiciškai apžvelgė, kaip kurioms mokykloms sekasi, kurios daro pažangą, o kurias reiktų kalti prie gėdos stulpo. Pagrindinės mokyklos įvardijamos kaip sunkiausiai vietą po saule randančios. Sudarytas ir savivaldybių reitingas pagal švietimo parametrus.

Sudarant gimnazijų reitingą vertinta, kiek į III gimnazijos klasę priimta mokinių, kiek jų baigė, kaip įstojo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, taip pat atsižvelgiama į abiturientų atskirų dalykų egzaminų bendrą balų vidurkį, žiūrima, kiek abiturientų egzaminus išlaikė šimtukais.
butikiene
„Planuojame dirbti vasarą pilnu pajėgumu ir atiduoti duoklę tėveliams. Esam pasiilgę vaikučių, kai kurie darbuotojai atostogauja, kiti prastovose, todėl stengtumėmės nejungti grupių, dirbti mažesnėse.“, – sako Šakių lopšelio-darželio „Klevelis“ direktorė Vilija Butikienė (kairėje). D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Nors oficialiai karantinas ugdymo įstaigoms neatšauktas, veiklą pradeda kai kurie vaikų darželiai. Visgi kol kas rajone didžiulio poreikio leisti vaikus į darželius nėra, be to, gana stipriai į rėmus spaudžia ir keliami reikalavimai.
Nors praėjusiame laikraštyje skelbėme, kad rajonas gavo antrąją nuotoliniam ugdymui skirtą priemonių siuntą, paaiškėjo, kad Šakių darželiai ilgai džiaugtis planšetėmis negalės.

Rajono vadovai informavo tik penktadienį gavę patikslintą informaciją, kad nors po 20 planšečių buvo skirta ir „Berželio“ bei „Klevelio“ darželių priešmokyklinukams, po karantino šioms įstaigoms priemonės likti negalės. Gautas ministerijos išaiškinimas, kad šie įrenginiai gali būti skirti tik mokykloms. Visgi tai akivaizdus aukščiausios valdžios kuriozas ir skirtingas požiūris: Gelgaudiškio darželio „Eglutė“ priešmokyklinukams, kadangi įstaiga mokyklos skyrius, planšetės priklauso, o Šakių darželiai yra savarankiškos įstaigos, vadinasi, ministerijos nuomone, čia ugdomiems vaikams jos likti negali. Rajono valdžia sako spręsianti šį klausimą, iki karantino pabaigos planšetės liks darželiuose, tuo labiau, kaip patikslinta, keletas darželinukų tėvų jau sudarė sutartis ir jas pasiėmė vaikų ugdymui. Tiesa, yra ir tokių moksleivių tėvų, kurie už pasiimamą priemonę nenori prisiimti atsakomybę ir sužinoję, kad vaikas sugadinimo atveju už ją turės atsakyti, planšetės tiesiog atsisako, nors įrenginys nuotoliniam mokymui ir yra reikalingas.

„Draugo“ inf.
plansetes demenius2
Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto vyriausiasis specialistas Gintaras Demenius apžiūri antrosios siuntos metu gautas priemones. Savivaldybės administracijos nuotr.

Antradienį savivaldybės administracija pasidalijo informacija, kad atkeliavo antroji nuotolinio ugdymo procesui gerinti skirta priemonių siunta: 170 planšečių ir 14 nešiojamų kompiuterių. Artimiausiu metu priemonės pasieks ugdymo įstaigas. Pirmosios siuntos metu rajono ugdymo įstaigoms buvo skirta 290 planšečių.
mozuraitiene
Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė sako, kad lietuvių kalbos ir literatūros įskaita praėjo sklandžiai, joje dalyvavo ir išklausyti buvo visi abiturientai. D. Pavalkio nuotr.


Šią savaitę rajono abiturientams prasidėjo brandos egzaminų sesija. Tiesa, visiškai kitokia nei įprasta, mat egzaminai vyksta nuotoliniu būdu. Pirmiausiai laikyta lietuvių kalbos ir literatūros  įskaita.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos