baneris leidinys

svietimo online1
Švietimo įstaigų vadovų pasitarime aptarti įvairūs rūpimi klausimai, tarp kurių vienas aktualiausių – pedagogų vakcinavimas.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Tradiciniame rajono ugdymo įstaigų vadovų pasitarime kalbėta šiuo metu aktualiausiu vakcinavimo klausimu, tačiau paliestos ir kitos aktualijos –  rajono vicemero Dariaus Jakavičiaus teigimu, reikia siekti, kad mažėtų vaikų, nelankančių priešmokyklinio ugdymo įstaigų.

Pasitarimą pradėjęs savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas pirmiausiai apžvelgė švietimo darbuotojų vakcinavimą. Jo žiniomis, norinčių skiepytis buvo...

(Daugiau paskaityti galite kovo 2 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
venckunas m
Dar tik dvi savaites Šakių „Varpo“ mokyklai vadovaujantis Mindaugas Venckūnas sako sieksiąs, kad mokykloje būtų gera visai bendruomenei, o progimnazijos statusas jo visiškai nebaugina, priešingai, mano, kad tai bus viena iš labiausiai matomų mokyklų. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Nuo vasario 15 dienos Šakių „Varpo“ mokykla pagaliau turi nuolatinį vadovą – direktoriaus pareigas eina konkursą laimėjęs buvęs mokyklos pavaduotojas ūkio reikalams Mindaugas Venckūnas. Jis neabejoja, kad iššūkių netrūks, bet nusiteikęs optimistiškai ir turi viziją, kaip „Varpas“ turėtų atrodyti bei kokiu keliu turėtų eiti.

M. Venckūnas neneigia, kad...

(Daugiau paskaityti galite kovo 2 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Kas savaitiniame švietimo įstaigų vadovų pasitarime kalbėtasi, ar mokantis nuotoliniu būdu nepamirštos prevencinės programos. Mokykloms iškritęs sniegas ir šaltis, laimei, didelės žalos nepridarė.

Greičiausiai, kaip buvo kalbama, nuo vasario pabaigos prie kontaktinio mokymosi moksleiviai negrįš, rajono vicemeras Darius Jakavičius svarstė, kad galbūt bus leidžiama atskiroms savivaldybėms nuo vasario 22 d. startuoti su pradiniu ugdymu.
astrauskas darius
Nuo pirmadienio savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigas eina Darius Aštrauskas, žadantis vienodai dėmesio skirti tiek švietimui, tiek sportui ir kultūrai. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Nuo vasario 15 dienos savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigas eina buvęs Šakių „Žiburio“ gimnazijos vokiečių kalbos mokytojas ir direktorės pavaduotojas Darius Aštrauskas. Pedagogas atviras – palikti mokyklą nebuvo lengva, tačiau kartais išeiti iš komforto zonos irgi yra gerai.
Dėl Covid-19 pandemijos patirtiems mokymosi praradimams kompensuoti bus skirta papildomai lėšų. Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius informavo, kad Šakių rajono savivaldybei skirta 11 tūkst. 488 eurai, savivaldybių administracijas pinigai turėtų pasiekti artimiausiu metu.

Informuojama, kad šie pinigai bus panaudoti mokinių, kurie patiria mokymosi sunkumų, konsultacijoms. Iš viso joms šiemet numatyta daugiau kaip 1,3 mln. eurų. Lėšos skiriamos atlyginti pedagogams už papildomas darbo valandas. Lėšas Vyriausybė skirs Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai iš Vyriausybės rezervo. Lėšos savivaldybėms proporcingai bus paskirstytos pagal mokinių skaičių.

„Draugo“ inf.
Be vakcinavimo ir su tuo susijusių klausimų, švietimo įstaigų vadovų pasitarimo metu ugdymo įstaigų vadovai apžvelgė, koks yra lankančių mokyklą vaikų, turinčių mokymosi problemų ir Vaiko gerovės komisijos pakviestų į mokyklas, skaičius.

Jei vienose mokyklose mokosi visi, kitose – tik pusė ir mažiau. Vienintelę Lekėčių mokyklą-daugiafunkcį centrą lanko visi 12 mokinių, pavyzdžiui, į Lukšių Vinco Grybo gimnaziją iš 27 ją turinčių lankyti mokinių praėjusią savaitę atvyko 16.
vakcinavimas
Nors pedagogų vakcinacija dar tik prasideda, tačiau įvairių manipuliacijų netrūksta. Bene daugiausiai kalbų kelia tai, kad nesiskiepiję pedagogai turės testuotis kas 10 dienų. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ
Gintarė MARTINAITIENĖ

Kas savaitinio rajono ugdymo įstaigų vadovų pasitarime kelta nemažai klausimų dėl numatomo pedagogų testavimo bei vakcinacijos. Informacija, kad atsisakiusieji testuotis ir skiepytis gali būti nušalinti nuo darbo, sukėlė pedagogų pasipiktinimą. Nors penktadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerija išplatino pranešimą, kad testavimas ir vakcinavimas nėra privalomi, savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis sako, jog tai tiesiog manipuliacija.
sale perdazyta
Mokyklos darbuotojai, dažę salės grindis, užtruko mėnesį, bet rezultatas išties džiuginantis, norima atnaujinti ir daugiau sporto inventoriaus. Asmeninio archyvo nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Gelgaudiškio pagrindinė mokykla laiko veltui nešvaisto – visai neseniai perdažytos sporto salės grindys, atnaujinti gimnastikos suoliukai, o susitelkus bendruomenei ir surinkus šiek tiek paramos ketinama atnaujinti ir daugiau sporto inventoriaus. Tačiau tvarkytinų dalykų mokykloje yra ir daugiau, bet žingsnelis po žingsnelio viliamasi atnaujinti ir kitas mokyklos erdves.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos