baneris leidinys

Savivaldybės administracija skelbia, kad iki vasario 15 d. savivaldybės priimamajame priimami dokumentai dėl socialinių stipendijų skyrimo studentams pavasario semestrui (2023 m. vasario–birželio mėn. laikotarpiui).

Bakalauro studijų studentams skiriama socialinė stipendija, kurios dydis yra iki 2BSI (dviejų bazinių socialinių išmokų) per mėnesį, t. y. iki 98 eurų per mėnesį. Studento pažymių vidurkis turi būti ne mažesnis kaip 8, vienam šeimos nariui tenkančios pajamos per mėnesį – 392,5 euro, pajamos skaičiuojamos už tris paskutinius mėnesius.

„Draugo“ inf.
Sausio 19 d. Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje vyko seminaras „Matematinio samprotavimo mokymo(si) sistema mokykloje“, skirtas rajono matematikos ir pradinio klasių mokytojams.

Kaip praneša Gelgaudiškio mokyklos mokytoja Valda Ugenskienė, pranešimą skaitė mokslų daktarė Oksana Mockaitytė-Rastenienė, dirbanti Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų institute ir turinti daugiau nei 20 metų pedagoginio darbo patirtį. Ji originalios lietuviškos matematikos mokymosi metodikos MATEMA bendraautorė, veda mokymus, dalyvauja projektuose ir pan. Lektorė atskleidė mokinių matematinio samprotavimo mokymosi sistemos posistemes, kurios apima, tarpusavyje sąveikaujančias pagrindimo, supratimo ir vertinimo grandis. Buvo aptartos esminį poveikį mokymosi kokybei turinčios veiklos.
einius tarvydas
Pasak Einiaus Tarvydo, „Tūkstantmečio vaikų“ projektas nereikalauja jokio didelio pasiruošimo – atvykus į filmavimą belieka pasinaudoti jau sukauptomis žiniomis, į šoną nustumti jaudulį ir mėgautis žaidimu. Asmeninio archyvo nuotr.

Šakių „Varpo“ mokyklos moksleivis Einius Tarvydas į redakciją atskubėjo drąsus ir užtikrintas. Interviu su vietine spauda – menkas iššūkis, palyginus su tuo, kad Einiui ne kartą teko stotis prieš nacionalinio transliuotojo kameras – žodžio kišenėje neieškantis berniukas jau keletą sykių jėgas išbandė Lietuvos radijo ir televizijos projekte „Tūkstantmečio vaikai“. Tiesa, protmūšiai nėra vienintelė Einiaus aistra – prabilus apie savo pomėgius ir veiklas, stebino ne tik jų kiekis bei įvairiapusiškumas, bet ir Einiaus dėstomos mintys, brandumu ne kartą privertusios užsimiršti, jog mūsų pašnekovas – vos šeštokas.

Užsiėmimai Šakių rajono meno mokyklos Šokio skyriuje, saksofono repeticijos, krepšinio treniruotės, informacinių technologijų būrelis, savaitės viduryje – kelionė į Vytauto Didžiojo universitete vykdomas tarptautinės Lietuvos ir Izraelio programos „Gifted“ vykdomas pamokas. Šalia viso to...

(Daugiau paskaityti galite sausio 27 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
jazukeviciene svietimo
Švietimo pagalbos tarnybos vadovė Diana Jazukevičienė įspėjo, jog daugėja vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, tad reikia mąstyti ne tik apie tai, kaip į mokyklas prisitraukti mokytojų dalykininkų, bet ir pagalbos vaikui specialistų. D. Pavalkio nuotr.

Penktadienį į pirmąjį šių metų susitikimą rinkosi Šakių rajono švietimo įstaigų vadovai. Savivaldybės posėdžių salėje kalbos sukosi apie dvi iš pažiūros skirtingas, bet, pažvelgus atidžiau, tarpusavyje itin susijusias temas – mokinių konsultavimą karjeros klausimais ir švietimo įstaigoms gresiantį specialistų trūkumą.
sluoksnaitiene vilma
Ir vėl studente tapusi mokytoja Vilma Sluoksnaitienė džiaugiasi puikiais pirmojo semestro rezultatais. Pasak moters, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo kvalifikaciją suteiksiančios studijos ne tik praplečia karjeros galimybes, bet ir padeda atnaujinti požiūrį į mokymo procesą, o tai ypač svarbu, nes mokiniai ir jų poreikiai nuolat keičiasi. D. Pavalkio nuotr.


„Viskas, užtenka, daugiau niekada!“ – štai tokios mintys prieš daugiau nei dešimtmetį sukosi Vytauto Didžiojo universiteto diplomą atsiėmusios gelgaudiškietės mokytojos Vilmos Sluoksnaitienės galvoje. Prisiminus tuometines nuotaikas ir sau išsakytus pažadus, Vilmos veidą papuošia ironiškas šypsnis, mat taip jau susiklostė, kad šiandien ji ir vėl gali vadintis studente. Moteris juokauja, kad, sudėjus visus mokymuisi skirtus metus, jau būtų galima pretenduoti į mokslo daktarės vardą, tačiau užsisėdėti vietoje neleidžia ne tik nuolatinis noras tobulėti, bet ir širdies balsas, šįkart ją atvedęs į priešmokyklinio ir pradinio ugdymo kvalifikaciją suteiksiančias studijas.
Savivaldybės tarybos nariai priėmė sprendimą dėl mokytojų skatinimo, patvirtino apdovanojimų nuostatus, tad nuo šiol rajono mokytojai galės būti įvertinti ne tik padėkos raštais, bet bus renkamas Metų mokytojas, skiriamos nominacijos.

Apdovanojimais siekiama įvertinti mokytojų profesinės veiklos rezultatus ir skatinti juos kūrybinei iniciatyvai. Apdovanojimai bus skiriami už reikšmingiausius pastarųjų trejų metų nuopelnus profesinėje veikloje, mokinių pasiekimus ir pažangą, darbus švietimo srityje, visuomenės demokratinės kultūros, bendražmogiškųjų ir pilietinių vertybių ugdymą. Bus renkamas vienas Metų mokytojas bei skiriamos trys nominacijos: už pilietiškumo ugdymą, už inovacijų taikymą ugdyme bei už aktyvumą įgyvendinant švietimo strategijas. Numatyta, kad Metų mokytojui bus skiriama 1 tūkst. eurų premija, o kitų nominacijų laimėtojams – po 300 eurų.
Švietimo įstaigose vis labiau ima siausti ligos. Dėl išaugusio sergamumo Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos direktorius Romualdas Vadluga priėmė sprendimą nuo gruodžio 20 d. iki gruodžio 23 d. ugdymo procesą organizuoti nuotoliniu būdu.

Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko, minėtoje gimnazijoje serga apie 30 proc. moksleivių. Skelbiama, kad atšaukti ir mokykloje suplanuoti renginiai. Sergančiųjų, anot vedėjo, daugiau ir kitose mokyklose, bet tikimasi kaip nors ištempti iki atostogų su viltimi, kad po švenčių sugrįžus į ugdymo įstaigas sergamumas bus aprimęs.
kajackiene karjeros
Karjeros koordinatorė Ligita Kajackienė (kairėje) akcentavo, kad profesinis orientavimas mokyklose buvo vykdomas ir iki šiol, juolab kad tai išties naudingas, nors ir sunkus darbas. Tiesa, galima suprasti, kad skirtingos mokyklos į tai kreipė skirtingą dėmesį. D. Pavalkio nuotr.

Mokyklose dirbančios karjeros specialistės nuo spalio įdarbintos Švietimo pagalbos tarnyboje, tačiau su moksleiviais karjeros orientavimo klausimais ir ne tik jais dirbančios specialistės sako, kad veiklos sritis nėra nauja, tik pavadinta kitaip.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos