baneris leidinys

Praėjusį penktadienį dviejų valandų įspėjamajame streike dalyvavo apie 1 tūkst. pedagogų iš 50-ies švietimo įstaigų. Jį surengė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, apjungianti apie 3 tūkst. švietimo darbuotojų visoje Lietuvoje.

Kaip informavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Šakių susivienijimo, kuriam priklauso Šakių „Varpo“ ir Šakių rajono meno mokyklų bei Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos ir Griškabūdžio gimnazijų mokytojai, vadovė Birutė Adomavičienė, mūsų rajono mokytojai streike nedalyvauja. Jos teigimu, nėra prasmės to daryti, kai tarp profsąjungų nėra vienybės ir vieni kitų nepalaiko. Be to, dabar streikui labai netinkamas laikas, nes pati mokslo metų pabaiga ir kiekviena pamoka yra aukso vertės.
biblioteka vaikai
Nuotr. Savo mylimus knygų personažus kūrė ne tik bibliotekos ir jos padalinių, bet ir 12 rajono švietimo įstaigų – tiek darželių, tiek ir mokyklų – skaitytojai.  


Gegužės 15 d. Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje vyko kūrybinės parodos „Dovana Lietuvai – mylimiausi personažai“ uždarymas, į kurį susirinko gausus būrys vaikų ir suaugusiųjų iš viso rajono. Parodoje buvo eksponuojama net 133 jų kūrybos darbai.
ziburio gimnazija pastatas
Asta Saulė ŠULSKYTĖ


Praėjusią savaitę žurnalas „Reitingai“ pristatė šalies švietimo įstaigų reitingą, kuriame paskelbė geriausias šalies gimnazijas, progimnazijas ir mokyklas, įvertino universitetus ir kolegijas. Žvilgtelėjome, kur šiuose sąrašuose figūruoja mūsų rajono mokyklos ir kaip jos įvertintos.
Artėjant vasaros atostogoms rajono savivaldybės Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrius tradiciškai planuoja sunkiau besiverčiančių šeimų vaikams, pasižymėjusiems olimpiadose, konkursuose, sporto varžybose ar kitose mokyklų veiklose, padovanoti 30 kelialapių į poilsio stovyklą Jurgežeriuose.

Pasak savivaldybės Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo Elvydo Pauliukėno, kaip ir kiekvienais metais, vaikų poilsiui iš savivaldybės biudžeto skiriama 4 tūkst. eurų. Šiemet numatyta nupirkti kelialapius 30 rajono mokinių, kuriuos atrinks ir pasiūlys pačios mokymo įstaigos. Taip ketinama paskatinti aktyvius ir labiausiai savo mokyklose pasižymėjusius vaikus iš sunkiau besiverčiančių šeimų. Jie poilsiaus Jurgežeriuose įsikūrusioje stovykloje nuo birželio 25 iki liepos 2 d. Vieno kelialapio kaina – 133 eurai.

„Draugo“ inf.
amatu muge
Nuotr. Ant kalvio priekalo vaikai galėjo patys išbandyti plaktuko sunkumą ir geležies tvirtumą.


Gegužės 10 d. Zanavykų muziejuje vyko jau 15-oji tradicinių amatų diena. Vaikai ir jaunimas nuo pat ryto galėjo išbandyti tradicinius amatus – kalti plaktuku geležį, pasigaminti skiedrų ar nusivyti virvę. Muziejaus prieigose sukosi šokėjų poros ir skambėjo liaudiška muzika, šventės dalyviai buvo vaišinami duoniene.
Gegužės 4 d. Šakių „Varpo“ mokykloje vyko chemijos olimpiada, kurioje susirungė rajono mokyklų aštuntokai. Šįkart sėkmė lydėjo varpietį Vilių Frančiaką, o daugiausiai prizinių vietų parsivežė kiduliečiai.

Geriausiai chemijos olimpiadoje pasirodė Šakių „Varpo“ mokyklos aštuntokas Vilius Frančiakas (mokytoja Irmina Banevičienė), surinkęs 29,5 taško. Antrąją vietą užėmė 5 taškais nuo nugalėtojo atsilikęs Nojus Mikelionis (mokytoja Aidutė Žemaitienė) iš Kidulių pagrindinės mokyklos. Trečiąją vietą pasidalijo po 20,5 taško surinkę Rokas Bružaitis (mokytoja A. Žemaitienė) iš Kidulių pagrindinės mokyklos ir Deividas Rūškys (mokytoja Edita Kurienė) iš Griškabūdžio gimnazijos.

„Draugo“ inf.
Balandžio 27 d. Šakių „Varpo“ mokykloje vyko rajoninė 7–8 klasių fizikos olimpiada, kurioje geriausiai sekėsi Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos ir Kidulių pagrindinės mokyklos jauniesiems fizikams.

Tarp 14 septintokų pirmąją vietą iškovojo Viltė Kazlauskaitė iš Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos, surinkusi 30 taškų iš tiek pat galimų. Antrąją vietą laimėjo kita tos pačios gimnazijos septintokė Diana Bakulaitė, nuo nugalėtojos atsilikusi vos dviem taškais. Abi prizininkes moko mokytojas Arūnas Oniūnas. Trečiąją vietą užėmė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokinė Aušrinė Laukaitytė (mokytojas Alvydas Grinkevičius), pelniusi 23 taškus.
Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centras (JKSC) džiaugiasi, kad šiais metais sėkmingai tęsė mokymo plaukti projektą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“.

Šiemet, kaip ir pernai, padedant gausiam būriui rėmėjų bei privačiam partneriui, pavasario semestre pamokas nemokamai galėjo tęsti net 389 vaikai iš Alytaus, Kaišiadorių, Biržų, Šakių, Marijampolės, Mažeikių ir Telšių rajonų. Šakių rajone nemokamai plaukė 122 moksleiviai iš septynių ugdymo įstaigų.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos