baneris leidinys

Praėjusį pirmadienį daugiau nei 26 tūkst. šalies abiturientų laikė svarbiausią ir vienintelį privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

Rajone valstybinį egzaminą šiemet laikė 151 abiturientas. Pasirinkusieji samprotavimo rašinį galėjo rinktis temas „Nuo ko priklauso asmens savivertė?“ arba „Ar žemdirbiškoji kultūra aktuali šiuolaikiniam žmogui?“ Prie pirmosios temos buvo rekomenduojama remtis Baliu Sruoga ir Jurgiu Kunčinu, prie antrosios – Kristijonu Donelaičiu ir Mariumi Katiliškiu.
meno mokykla absolventai
Šiais metais Meno mokyklą baigė 30 Šokio, Dailės bei Muzikos skyrių moksleivių. Šakių r. savivaldybės nuotr.


Birželio 1-ąją Gelgaudiškio dvare Meno mokyklos absolventams įteikti mokyklos baigimo pažymėjimai.
sakas janusevicius
Apžiūrėdamas sporto salės remonto darbus Šakių rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius (dešinėje) Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktoriui Robertui Sakui patarė neužcementuoti vamzdžių, kad nereikėtų ir vėl visko išgriauti, kai, atliekant mokyklos renovaciją, bus keičiami radiatoriai. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Paradoksas, bet Šakių „Žiburio“ gimnazija, viena iš prestižiškiausių rajono mokyklų, šiandien bene paskutinė laukia, kada galės pradėti pastato modernizavimo darbus. Tačiau darbų yra ir be modernizacijos. Praėjusią savaitę apsitarti bei apžiūrėti jau įsibėgėjusį sporto salės remontą gimnazijoje apsilankė meras Raimondas Januševičius, vicemeras Darius Jakavičius bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas.

Šiuo metu iš pagrindų tvarkoma ne tik gerokai susidėvėjusi Šakių „Žiburio“ gimnazijos...

(Daugiau paskaityti galite birželio 6 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
traktorininko konkursas
Figūrinio traktoriaus vairavimo rungtis iš konkurso dalyvių pareikalavo ir žinių, ir susikaupimo. D. Pavalkio nuotr.


Gegužę Marijampolės profesinio rengimo centro (PRC) Kudirkos Naumiesčio skyrius sukviečia moksleivius pasivaržyti geriausio traktorininko meistriškumo konkurse, šiemet peraugusiame į tarptautinį, kadangi tarp 30 dalyvių varžėsi ir svečiai iš Suvalkų (Lenkija).
istiesk pagalbos ranka
8–9 klasių moksleivių komandos, pasinaudodamos žemėlapiu, turėjo surasti devynis punktus ir kuo greičiau, vieni kitiems padedėdami, atlikti jiems parengtas užduotis. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį antradienį Pagonijos pramogų parke vyko tradicinės moksleivių varžybos „Ištiesk pagalbos ranką“, kurias jau septintą kartą organizuoja Šakių visuomenės sveikatos biuras. Šiemet pirmi metai, kai sulaukta tokio dalyvių antplūdžio – visi norintys dalyvauti renginyje nė netilpo.
mazi zingsneliai lokys
Ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Maži žingsneliai“ vardynų šventės vinis – įvairiausių eksperimentų ir atradimų bei linksmiausių atrakcijų kupina programa ir jos personažas baltasis lokys. D. Pavalkio nuotr.


Ketvirtadienio rytą J. Lingio parkas skambėjo nuo muzikos ir vaikų klegesio – mažieji šakiečiai šventė vardynas. Du darželiai „Berželis“ ir „Klevelis“ susijungė ir nuo gegužės 1 d. tapo ikimokyklinio ugdymo mokykla, kuriai suteiktas vardas „Maži žingsneliai“.
vanagas lekeciuose
Benediktas Vanagas kalbėdamas su jaunimu nevengė net ir sudėtingų klausimų, bendravo betarpiškai, viską nuspalvindamas gyvenimiškais pavyzdžiais ir patarimais. L. Morkūnienės nuotr.

Įvairiuose pasaulio raliuose Lietuvos vardą garsinantis Benediktas Vanagas praėjusį trečiadienį lankėsi Šakių rajono Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Lekėčių skyriuje turėdamas dvi misijas – mokyklos kieme iškelti valstybės istorinę Vyčio vėliavą ir su jaunuomene padiskutuoti apie ateities Lietuvą, kertines žmogaus vertybes ir, žinoma, apie sportą, lenktynes ir patį gyvenimą.
paskutinis skambutis kn
Bene smagiausias paskutinio skambučio akcentas – pasivažinėjimas balionais ir įvairiausiais užrašais išpuoštais automobiliais. Deja, kartais  moksleiviai įsišėlioja taip, kad pamiršta saugumą, važinėja gatvėmis išlindę pro automobilių langus. R. Abromo nuotr.

Penktadienį prasidėjo abiturientų šėlionės. Šakių „Žiburio“ ir Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijose bei Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriuje jau nuskambėjo paskutinis skambutis. Lukšių Vinco Grybo ir Griškabūdžio gimnazijose ši šventė vyks šią savaitę. Į savarankišką gyvenimą šiemet išlydimi  229 rajono abiturientai.

Nors dvyliktokų dar laukia egzaminai, šiandien jie trumpam pamiršta visus rūpesčius ir švenčia reikšmingo gyvenimo etapo pabaigą. Šiemet Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje tradicinė paskutinio skambučio šventė kiek kitokia...

(Daugiau paskaityti galite gegužės 30 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos