darzelinukai
Nuotr. Atlikus savivaldybės ugdymo įstaigų apklausą, paaiškėjo, kad į jas nepatenka 78 ikimokyklinukai ir trys priešmokyklinukai.

Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Savivaldybės Antikorupcijos komisijos posėdyje buvo prabilta apie problemą, kuri...

(Daugiau paskaityti galite liepos 21 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Kompiuteriukų paramos fondas, kuris įsteigtas idėjos „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ finansavimui, kviečia paremti šalies savivaldybių vaikus ir nupirkti jiems kompiuteriukus.

Iniciatyvos tikslas – padovanoti visiems Lietuvos penktokams po mikrokompiuteriuką, kuris skatintų jų gebėjimus ir domėjimąsi technologijomis. Akciją įgyvendinti planuojama iki mokslo metų pradžios, kad visi penktokai juos galėtų pradėti jau turėdami šiuos įrenginius.
stovykla girenuose
Nuotr. Vaikai ir jaunimas, sugužėję iš viso rajono į Girėnų bendruomenės centrą, ne tik susirado draugų, bet ir prasmingai praleido vieną vasaros dieną.


Liepos 5 d. į vienos dienos stovyklą rajono policijos pareigūnai pakvietė net 53 vaikus. Stovyklautojai prasmingai praleido dieną – mokėsi, kaip suteikti pirmąją medicinos pagalbą, susipažino su policijos pareigūno profesija, dalyvavo savigynos treniruotėse, proto mūšyje pasitikrino, ką žino apie Šakių rajoną, ar moka Kelių eismo taisykles, daug sportavo, vaišinosi sriuba ir kugeliu.
lekeciai tevai
Nuotr. Lekėtiškiai pritarė, kad darželio įrengimo darbai prasidėtų kitų metų gegužės mėnesį. Jei viskas klostysis kaip suplanuota, jų atžalos rugsėjį pradės lankyti mokykloje įrengtą darželį.

Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

 
Antradienio vakarą rajono meras Edgaras Pilypaitis bei jo pavaduotojas Bernardinas Petras Vainius vyko į Lekėčių pagrindinę mokyklą, kurioje susitiko su pradinių klasių vaikų ir darželinukų tėvais. Lekėtiškius pasiekė kone dvidešimtmetį laukta žinia – miestelio mokykloje bus įrengtas vaikų lopšelis-darželis.
Praėjusiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta, kad Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje būtų įsteigtas Lukšių Vinco Grybo gimnazijos vidurinio ugdymo skyrius.

Dar gegužės mėnesį rajono savivaldybės administraciją pasiekė Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos mokinių tėvų raštas su surinktais parašais. Tėvai į savivaldybę kreipėsi prašydami, kad būtų įsteigtos gimnazinės klasės ir jų vaikai šioje mokykloje galėtų įgyti ne tik pagrindinį, tačiau ir vidurinį išsilavinimą, nes važinėjimas į kitas gimnazijas sudaro daug nepatogumų ir išlaidų. Skyriuje ateinančiais mokslo metais bus komplektuojama III gimnazijos klasė, o 2018–2019 m. m. III–IV gimnazijos klasės. Šiuo metu skyriuje mokytis norą pareiškę yra 24 mokiniai. Pusmečiui skyriaus išlaikymas (vadovėliams ir pedagogų atlyginimams) atsieis apie 10 tūkst. eurų.

„Draugo“ inf.
demenius slederis
Nuotr. Dėl „Žiburio“ gimnazijos prašymo leisti formuoti keturis pirmokų komplektus savivaldybės tarybos posėdyje buvo diskutuota, ko gero, ilgiausiai. Galų gale tarybos nariai ketvirto komplekto formavimui nepritarė.


Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Praėjusiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje kone labiausiai aistros virė dėl vieno klausimo – Šakių „Žiburio“ gimnazijos prašymo leisti komplektuoti keturis pirmos klasės komplektus. Tačiau prieš tokį gimnazijos prašymą buvo sukilę ne tik Šakių „Varpo“ mokyklos pedagogai, bet ir kitų rajono mokyklų mokytojai.
Antradienį rajono savivaldybė paskelbė konkursą Kidulių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms užimti. Šiuo metu jau antri metai laikinai direktoriaus pareigas mokykloje eina ūkio dalies pavaduotojas Robertas Sakas.

2015 m. lapkričio 27 d. į pensiją išėjo ilgametė Kidulių pagrindinės mokyklos direktorė Nijolė Ūsienė, o ją laikinai pavaduoti buvo paskirtas R. Sakas. Laikinas pavadavimas tęsiasi antrus metus, o nuolat šias pareigas eisiantis žmogus vis dar nerastas. Tačiau viliamasi, kad paskelbus konkursą pagaliau atsiras nuolatinis mokyklos vadovas. Kaip skelbia savivaldybės administracija, pretendentų atranka įvyks rugpjūčio 10 d.
sapoliene
Nuotr. Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje planuojama įsteigti Lukšių Vinco Grybo gimnazijos, kuriai vadovauja Nijolė Šapolienė, vidurinio ugdymo skyrių.

Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Pirmadienį posėdžiavusi savivaldybės švietimo įstaigų tinklo pertvarkos darbo grupė svarstė du šiuo metu gan opius klausimus – dėl gimnazinių klasių steigimo Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje bei ketvirto pirmos klasės komplekto formavimo Šakių „Žiburio“ gimnazijoje.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos