baneris leidinys

avarija griovyje kia
Nuotr. Penktadienį rajone įvyko net keturi eismo įvykiai, kurių metu galimai dėl slidžios kelio dangos į griovį nuvažiavo arba apvirto lengvieji automobiliai, tačiau žmonės šių įvykių metu nenukentėjo.

Ankstus penktadienio rytas rajono vairuotojams buvo ne pats lengviausias. Pradėjus gausiai snigti rajono keliai tapo sunkiai pravažiuojami, kelio danga slidi, o miesto gatvės apie 9 val. ryto atrodė kaip dar nevalytos. Kelių ir gatvių dangos buvo padengtos šlapio sniego sluoksniu, vietomis provėžuotos, slidžios.
meskuviene
Nuotr. Tetyana Meškuvienė pasidžiaugė, kad dirbdama baldų įmonėje „Lauksva“ įgijo ne tik profesinės, bet ir bendravimo patirties.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Su ukrainiete Tetyana Meškuviene susipažinome vienoje rajono baldų gamybos įmonėje. Jauna moteris pasidalino savo istorija ir sako, kad...

(Daugiau paskaityti galite gruodžio 11 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
kalediniai priedai
Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Rajono meras Edgaras Pilypaitis informavo, kad šiais metais savivaldybės administracijoje dirbantys žmonės gaus šventinius priedus – taip vadinamus 13-uosius atlyginimus. Žadama, kad šįmet jie visiems darbuotojams bus vienodo dydžio, o kitais metais priedai turėtų būti diferencijuoti.

Anot rajono mero, būtų galima tuos pinigus, kurie...

(Daugiau paskaityti galite gruodžio 11 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Kitą savaitę savivaldybės „Kelių priežiūros plėtros programos lėšų paskirstymo komisija“, kuriai vadovauja Arvydas Šlėderis, ruošiasi išvažiuojamajam posėdžiui po rajono seniūnijas vertinti kelių ir gatvių būklės, kurias ateinančiais metais seniūnai norėtų remontuoti iš Kelių priežiūros plėtros (KPP) programos lėšų.

Komisijos sprendimas rengti išvažiuojamuosius posėdžius su keletu komisijos narių nėra atsitiktinis, nes kiekvienais metais rajono taryba tvirtina KPP programą, nuo kurios konkrečiai priklauso, kiek ir kokių vietinės reikšmės gatvių, kelių rajone bus sutvarkoma ateinančiais metais, kam skiriamas finansavimas, kokie poreikiai yra seniūnijose, kaip skirstomi prioritetai. Nors KPP programa yra sudaroma trejiems metams, tačiau kiekvienais metais seniūnai gali tikslinti ir koreguoti sutvarkomų kelių ir gatvių planus atsižvelgdami į poreikius. Taip pat komisija įvertina jau atliktus rangovų darbus seniūnijose – ar tai, kas buvo padaryta, atitinka realybę ir pinigų kiekį, kuris buvo numatytas tvarkant objektus. Tokią praktiką savivaldybės administracija taiko ne atsitiktinai, o tam, kad užkirstų kelią piktnaudžiavimui kalbant apie lėšų panaudojimą kelių infrastruktūros tvarkymui. Kaip informavo  mero pavaduotojas Bernardinas Petras Vainius, kitais metais savivaldybė šią programą žada vykdyti laikantis tolygumo principo seniūnijose, o tai reiškia, kad tos seniūnijos, kuriose yra daugiau sutvarkytų bei asfaltuotų kelių ir gatvių (rajone tokios yra trys seniūnijos – Barzdų, Lukšių ir Žvirgždaičių), teks „atsisėsti ant atsarginio suolelio“, nes prioritetai bus seniūnijoms, kuriose kelių infrastruktūra yra išvystyta prasčiausiai.
Šakių savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjas Arvydas Šlėderis informavo, kad ateinančiais metais startuos vadinamieji miestelių projektai, kuriuos įgyvendinus bus atnaujinta rajono miestelių infrastruktūra.

Šiuo metu savivaldybė turi sutartis beveik dėl visų rajono gyvenviečių, išskyrus Slavikų ir Sudargo, projektų įgyvendinimo. Dėl šių dviejų gyvenviečių savivaldybės administracija turi tik raštiškus pritarimus, kvietimą sudaryti sutartį, bet tai reiškia, kad ir šie du projektai startuos. Anot A. Šlėderio, visų miestelių projektai gaus finansavimą Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonei įgyvendinti, pagal kurią bus tvarkoma miestelių infrastruktūra. Kas konkrečiai kiekviename rajono miestelyje bus daroma, sprendė pačios bendruomenės teikdamos projektus, todėl savivaldybės administracija jų kontroliuoti ar koreguoti negalinti, nors, pasak vedėjo, kai kurių miestelių tvarkymo nauda jau šiandien akivaizdžiai abejotina. A. Šlėderis sako, kad kol kas neaišku, kiek iš šių bendruomeninių projektų bus naudos, turint omenyje demografinę padėtį rajone. Ir ateityje galime rajone turėti tokį patį rezultatą, kaip ir anksčiau, kai per projektus į rajoną buvo pritrauktos didžiulės investicijos, o šiandien tai rajonui nekuria jokios pridėtinės vertės. Tačiau, pasak vedėjo, bendruomenės pačios sprendė, ką nori sutvarkyti savo gyvenamosiose vietovėse, todėl savivaldybės administracija įtakos projektams nedaro.

„Draugo“ inf.
dienos centrai sefleriene
Nuotr. Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ilona Šeflerienė (kairėje) vaikų dienos centrų auklėtojas kvietė bendram pokalbiui apie tai, kaip centrai gyvena, kokias veiklas vykdo.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Faktiškai visose rajono seniūnijose veikia vaikų dienos centrai, kur po pamokų susirenka sunkiai gyvenančių šeimų vaikai. Apie tai, kokios veiklos centruose vykdomos, kokiomis nuotaikomis jie gyvena, antradienį kalbėjosi centruose dirbančios auklėtojos.
Gruodžio 8-9 dienomis Šakiuose bei Šakių seniūnijoje esančiuose Šilgalių kolektyviniuose soduose Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė planuoja 205 lengvosios pėstininkų kuopos karinio rengimo pratybas.

Pratybų metu kariai judės ginkluoti, bus naudojami imitaciniai šaudmenys.
vieningi zanavykai rinkimai
M. Būblaitytės nuotr.: Pirmose tik įsteigto komiteto „Vieningi zanavykai“ gretose dabartinės Zanavykų frakcijos taryboje nariai (iš dešinės) Mindaugas Tarnauskas, Rima Rauktienė, Juozas Puodžiukaitis, Arūnas Tarnauskas, Aušrelė Pukinskienė. Tačiau bent kol kas neįvardijama, ar komitetas kels kandidatą į merus.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Artėjantys savivaldos rinkimai atskleidžia vis daugiau politinės kampanijos dalyvių. Jau aišku, kad, be partijų ir jų keliamų kandidatų kovo 3-iąją vyksiančiuose rinkimuose dalyvaus ir du visuomeniniai komitetai. Dar vasarą susikūrė buvusio mero Juozo Bertašiaus inicijuotas komitetas „Už Šakių rajono gyventojų ateitį“, o štai sekmadienį įvyko steigiamasis komiteto „Vieningi zanavykai“ susirinkimas.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos