baneris leidinys

Nuo šių metų gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai. Tai reiškia, kad nuo šiol kiekviena Lietuvoje esanti transporto priemonė turės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Automobilį parduoti ar registruoti bus galima tik turint šį kodą.

SDK – tai unikalus transporto priemonės savininko deklaravimo kodas, kurį reikės turėti visoms šalyje esančioms ir Lietuvos gyventojams ar įmonėms nuosavybės teise priklausančioms transporto priemonėms. Taip pat naujas kodas bus sugeneruojamas kiekvieną kartą pasikeitus transporto priemonės savininkui. Svarbu žinoti, kad nuo gegužės mėnesio SDK bus būtina turėti ne tik registruojant transporto priemonę, bet ir norint ją parduoti.
cikana padeka
Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ


Praėjusį penktadienį Šakių rajono savivaldybės administracijos direktorius Dainius Grincevičius apsisprendė, kuris iš dviejų kandidatų eis Lukšių seniūno pareigas, o administracijos vadovai atsisveikino ir su ilgamečiu šios seniūnijos seniūnu Vidu Cikana.

Po pokalbių su dviem kandidatais į Lukšių seniūno pareigas – 55-erių šakiečiu Vytautu Andziulevičiumi ir 29-erių metų griškabūdiečiu Mindaugu Laurinaičiu – administracijos direktorius D. Grincevičius nusprendė, kad naujuoju Lukšių seniūnu taps...

(Daugiau paskaityti galite balandžio 20 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
takai paezere
Šiuo metu rangovų įmonė „Hidrokesta“ tvarko Šakių miesto ežero pakrantę, kur, išpjovę netinkamus medžius, čia įrenginėja takus. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Jau keleri metai gyventojai gali susidaryti realų vaizdą ir stebėti, kaip po truputį keičiasi Šakių miesto veidas. Sutvarkytas ne tik miesto skveras, po truputį gražėja pasiesartys, o dabar vyksta intensyvūs ežero pakrantės parko tvarkymo darbai, neseniai buvo šalinami seni, avaringi medžiai ir J. Lingio parke.

Akivaizdžiausiai žmonės gali įvertinti miesto pasiesartį, kur jau eina...

(Daugiau paskaityti galite balandžio 20 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Rajono savivaldybės taryba patvirtino naujas Šakių rajono želdynų ir želdinių apsaugos taisykles. Nuo šiol ir rajono gyventojai turės būti budresni prižiūrėdami želdinius, nes taisyklėse yra daug pakeitimų ir sugriežtinimų.

Taisykles reikėtų žinoti visiems rajono gyventojams, kurie ruošiasi tvarkyti ar sodinti želdinius, o naujoje tvarkoje įrašytas ir punktas, kad į šias taisykles privalės atsižvelgti ir naujus želdinius projektuojantys, įrengiantys, prižiūrintys asmenys arba įmonės. Prie naujų taisyklių pridedamas ir sąrašas, kuriame apibrėžta, kurie medžiai priskiriami saugotiniems. Kaimiškoje vietovėje, net savo sodybos kieme norint pašalinti medžius, reikia atkreipti dėmesį ne tik tokius medžius kaip ąžuolai, uosiai, klevai, bet ir skroblai, guobos, bukai, pušys, eglės, maumedžiai, kėniai, beržai, juodalksniai, liepos, gluosniai, šermukšniai, kaštonai, miškinės kriaušės ir obelys, jeigu jų skersmuo didesnis nei 20 cm, o mieste – jeigu skersmuo didesnis negu 12 centimetrų.
keliu prieziura slaviku
Kelyje Šakiai–Slavikai vyksta kelio remonto darbai – asfaltuojamos kelio duobės blogiausiuose šio kelio ruožuose. D. Pavalkio nuotr.

Atšilus orams į darbus kibo ir kelininkai – bene savaitė kelyje Šakiai–Slavikai vyksta intensyvūs kelio asfaltuotos dalies remonto darbai. Kelininkai sako, jog paprastojo kelių remonto, kada iš naujo užasfaltuojamos išdaužos, šį sezoną sulauks visi rajoniniai keliai.
misko gatveje
Miško gatvės gyventojai raštus savivaldybės administracijai rašo nuo 2017-ųjų, tačiau ir po tiek metų vis dar susirašinėjama, o optimizmo sulaukti tvarkingos gatvės ne per daugiausiai. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Giedručių kaimo Miško gatvės gyventojai jaučiasi nusivylę ir mažų mažiausiai išdurti dar nuo to laiko, kai 2019-aisiais gatvės tvarkymui numatytos lėšos buvo permestos ne tik kitai gatvei, bet ir kitai seniūnijai – Kudirkos Naumiesčiui. Jie nepaliauja rašyti prašymų savivaldybės administracijai su viltimi, kad bus išgirsti, ir kelia retorinius klausimus, ar tikrai netaikomi dvigubi standartai ir visi yra girdimi vienodai.

Gyventojai skaičiuoja, kad...

(Daugiau paskaityti galite balandžio 16 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Aušra Pavydienė sukvietė tarpinstitucinį susirinkimą, kuriuo siekta išsiaiškinti bendradarbiavimo galimybes tobulinant prevencines priemones dėl smurto artimoje aplinkoje, aptarti pagalbą smurtą patyrusiems asmenims.

Policijos atstovai tikina, kad maždaug 20 proc. visų gautų pranešimų sudaro būtent smurto artimoje aplinkoje atvejai, ir ne paslaptis, kad dažniausiai smurtas kartojasi tose pačiose šeimose. Pavyzdžiui, vien pernai rajono policijos komisariate registruotas 551 pranešimas apie smurtą artimoje aplinkoje, pradėti 142 ikiteisminiai tyrimai.
Užimtumo tarnybos duomenimis, praeitą mėnesį rajone nedarbas siekė 13,8 proc. (vasarį 14,7 proc.), oficialiai registruotų bedarbių per mėnesį sumažėjo 0,9 procentinio punkto. Šiuo metu Užimtumo tarnybos Šakių skyriuje registruota 2 tūkst. 244 bedarbiai.

Kovį užregistruota 130 naujų bedarbių (32 asmenimis mažiau nei vasarį), o per Užimtumo tarnybą įsidarbino 174 žmonės, iš jų 147 pagal neterminuotas, 27 pagal terminuotas darbo sutartis, 82 asmenys įsigijo verslo liudijimus, išduoti trys leidimai įdarbinti užsieniečius.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos