baneris leidinys

Nuo rugpjūčio 1 d. gyventojai, vyresni nei 6 metų amžiaus, lankydamiesi savivaldybėje ar kitose valstybės ir savivaldybės įstaigose bei įmonėse, vėl privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kt.).

Įstaigos darbuotojai, aptarnaujantys lankytojus, taip pat turi dėvėti veido kaukes ir išlaikyti ne mažesnį nei 1 metro atstumą. Apsaugines veido kaukes taip pat privaloma dėvėti viešajame transporte ir uždarose prekybos bei paslaugų teikimo vietose. Autobusų stoties laukimo salėje taip pat privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes. Lankantis viešose vietose svarbu laikytis saugaus atstumo, tinkamos higienos, kosėjimo etiketo, o pajutus viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymius nesilankyti viešose vietose.

„Draugo“ inf.
Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad Šakių rajono maudyklų ir šachtinių šulinių vandens kokybė atitinka leidžiamas normas.

Liepos 30 d. Visuomenės sveikatos biuro užsakymu buvo atlikti Šakių rajono maudyklų vandens tyrimai. Vanduo buvo tirtas penkiose maudyklose – Šakių miesto ežere, Lukšių ir Valiulių tvenkiniuose, Nemuno upėje ties Gelgaudiškiu bei Šešupės upėje ties Kudirkos Naumiesčiu.
Rajono gyventojams jau šią vasarą žadėta pradėti 111 konteinerių aikštelių įrengimo darbus, kurie būtų atlikti UAB „Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrui“ (MAATC) įgyvendinant infrastruktūros plėtros projektą. Projektą įgyvendinti įmonė pradėjo dar 2018 m., o šių metų vasarą turėjo prasidėti realūs darbai.

2018 m. pabaigoje projektavimo ir rangos darbų konkursą laimėjo UAB „Conlista“, su kuria MAATC pasirašė sutartį. Bendrovė įsipareigojo parengti projektą ir įrengti 111 konteinerių aikštelių Šakių rajono teritorijoje, o darbai turėjo prasidėti dar šių metų balandį. Pasak MAATC prevencinės veiklos organizatorės Liucijos Burbienės, šiuo metu projektavimo darbai yra baigti, bet birželio mėnesį rangovas pranešė, kad pagal sutartį numatytų rangos darbų atlikti negalės. Kaip teigė L. Burbienė, MAATC šiuo metu rengiasi nutraukti sutartį, vyksta konsultacijos su teisininkais, derinamos jos nutraukimo sąlygos.
Seniūnai turi būti budrūs – socialinius būstus iš savivaldybės gaunantys asmenys galimai juos naudoja ne pagal paskirtį – pernuomoja kitiems, užuot gyvenę patys.

Pastaruoju metu savivaldybę pasiekė informacija, kad socialiai remiami asmenys, kuriems yra suteikti socialiniai būstai, juos pernuomoja kitiems. Tokia veikla yra nepateisinama ir savivaldybės administracija jos toleruoti neketina. Apie tai seniūnus informavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis. Pavaduotojas prašo atidžiau stebėti situaciją seniūnijose, ypač kaime, kur gyventojai paprastai neturi galimybės nuslėpti informacijos apie savo asmeninį gyvenimą.
Artėjant spalio 11 d., kada vyks rinkimai į LR Seimą, Vyriausioji rinkimų komisija ypatingą dėmesį skiria rinkimų apylinkių patalpų pritaikymui – visos patalpos turi būti pritaikytos neįgaliųjų poreikiams, o jeigu to neįmanoma užtikrinti, privaloma išnuomoti kitas patalpas.

Kaip informavo savivaldybės Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė, šiuo metu rajone turime dvi seniūnijas, kuriose patalpų neina pritaikyti neįgaliųjų poreikiams. Tai Išdagų (Šakių seniūnijoje) ir Mikytų (Lekėčių seniūnijoje) rinkimų apylinkių patalpos. Šiose dviejose rinkimų apylinkėse nėra galimybės nei pritaikyti patalpų, nei jas išnuomoti, todėl geriausia išeitis šiuo atveju būtų organizuoti neįgaliojo asmens nuvežimą iki artimiausios rinkimų apylinkės, kur yra pritaikytas patekimas į patalpas. Šių dviejų seniūnijų seniūnai informavo, kad kiek jiems žinoma, tose apylinkėse nėra ir rinkėjų, kuriems reikėtų užtikrinti šį poreikį.
Šiais metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė mažiau lėšų nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių veiklai seniūnijose stiprinti. Pernai Šakių rajonui buvo skirta 20 tūkst. 131 euras, o šįmet, atsižvelgdama į gyventojų skaičiaus mažėjimą, ministerija skyrė 700 eurų mažiau. Kovo mėnesį seniūnai rengė išplėstines seniūnaičių sueigas, kuriose buvo  sprendžiama, kur investuoti ministerijos skiriamas lėšas, balandžio mėnesį vyko projektų finansavimo konkursas, o projektų vertinimas – gegužę.
Lietuvos automobilių kelių direkcija liepos mėnesį pasirašė dar 16 sutarčių dėl esamos kelio dangos paprastojo remonto aprašo parengimo ir darbų, kurių metu bus atnaujinta 76 km valstybinės reikšmės krašto ir rajoninių kelių, tarp kurių yra ir du objektai mūsų rajone, atlikimo.

Sutartis planuojama įgyvendinti dar šiais metais, o Šakiams aktualūs yra du objektai – krašto kelio Pilviškiai–Šakiai–Jurbarkas ruožas nuo 1,86 iki 6,955 km (bus sutvarkyta 5,095 km) ir rajoninio kelio Šakiai–Plokščiai ruožas nuo 8,479 iki 14,040 km (bus sutvarkyta 5,561 km). Abiem atvejais minėtuose kelio ruožuose bus atlikti paprastojo remonto darbai.

„Draugo“ inf.
vaitkeviciene eso
AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovės Erika Vaitkevičienė (kairėje) ir Eglė Mačiulskytė aiškino daugiabučių namų administratoriams, ką jie turi patarti gyventojams, norintiems gauti kompensacijas už dujinių viryklių keitimą kitais šaltiniais. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Energetikos ministerija skatindama daugiabučių gyventojus atsisakyti dujų balionų parengė planą, kaip gyventojams kompensuoti dujinių viryklių pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Ministerija numatė, kad dujų balionų keitimas bus iš dalies finansuojamas valstybės – parama sieks iki 600 eurų, kurie bus skiriami daugiabučio namo vidaus elektros ar dujų tinklų instaliacijai sutvarkyti ir viryklei įsigyti.

Apie tai, kaip...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 7 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos