baneris leidinys

savickiene lebedzinskiene
Jau balandžio 26 d. vykusios socialdemokratų Šakių skyriaus konferencijos metu Jurgita Savickienė (kairėje) ir Kristina Lebedžinskienė atsidūrė kitoje barikadų pusėje ar tiesiog opozicijoje. K. Lebedžinskienė, paaiškėjo, nusprendė palikti partiją, J. Savickienė mano, kad einama link to, kad ir ji būtų išmesta. Šiandien jos, kaip grupės pirmininkės, likimas bus sprendžiamas grupės susirinkimo metu. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Įtampa, trintis, nepasitikėjimas, įtarinėjimai – tokie ir panašūs apibūdinimai pastaruoju metu labiausiai tinka kalbant apie Šakių socialdemokratus. Birželio 6 d. vyko skyriaus tarybos posėdis, apie kurį rašėme, dvi dienas prieš tai buvo surengtas ir didžiausios rajone Šakių grupės susirinkimas, beje, be pačios pirmininkės Jurgitos Savickienės. Jos elgesį jau šiandien planuojama svarstyti Etikos procedūrų komisijoje. Ką ji padarė? Sako nelabai žino, tik įtaria, kad rūstybę užsitraukė išdrįsusi sukritikuoti naująjį skyriaus pirmininką.

Tai, kad įtampos skyriuje išties yra, buvo galima suprasti dar balandžio 26 d., kai buvo renkamas naujas skyriaus pirmininkas. Tuomet apsimėtyta...

(Daugiau paskaityti galite birželio 18 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Kadenciją baigianti Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį perskaitė dešimtąjį, paskutinį metinį pranešimą. Jo tradiciškai klausėsi ir Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis.

Tik išklausęs metinio pranešimo savo socialinėje „Facebook“ paskyroje meras vertino, kad pagrindiniu akcentu šalies vadovė pasirinko laisvę. E. Pilypaičiui labiausiai įstrigo D. Grybauskaitės išsakytos mintys apie tai, kad esame laisvi tiek, kiek pripažįstame kito laisvę. „Kiekvienas nori jaustis oriai ir saugiai bet kurioje šalyje, tikėdamasis, kad su juo bus elgiamasi pagarbiai, tiesiog žmoniškai. Paprastas žmoniškumas ir politikoje, ir tarpusavio santykiuose gali padaryti stebuklus“, – kalbėjo prezidentė.
smelis dovanu
Prie Šakių ežero buvo išpiltos trys priekabos smėlio, o prie senosios Taikos – dvi. D. Pavalkio nuotr.


Šakietis verslininkas Kęstutis Šlapkauskas nusprendė, kad, norint miestui padaryti kažką gero, nereikia būti tarybos ar Seimu nariu. Tiesiog įvertino, kad Šakių ežero dugnas dumblėtas, išsimaudžius nesmagu išlipti, ir nusprendė padovanoti 50 tonų smėlio.
Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį antradienį Šakių atvirame jaunimo centre skubiai sukviestas tarpinstitucinio bendradarbiavimo susirinkimas. Reguliariai kas mėnesį vykstančio renginio datą šį kartą pakoregavo visą šalį sukrėtę įvykiai Jurbarke.

Susirinkime dalyvavę įvairių sričių su jaunimu dirbantys specialistai, valdžios atstovai, pareigūnai diskutavo, ką kartu galėtų padaryti, kad...

(Daugiau paskaityti galite birželio 14 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
kapinese barsukas
Kas kartą į Plokščių kapines savo mamos kapo aplankyti atvykusi Aušra randa jį išniekintą – pasirodo, jog tai laukinių gyvūnų – barsukų – darbas. Skaitytojo nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Plokščiuose esančiose civilinėse kapinėse kai kuriuos kapus aplankyti atvykę artimieji kartkartėmis randa juos suartus ir išraustus kaip bulvienojus. Pasirodo, Plokščiuose jau antri metai karaliauja barsukai – laukiniai žvėrys rausia ne tik kapavietes, pievas, laukus, bet ir...

(Daugiau paskaityti galite birželio 14 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
vvg dainelis
Šakių krašto vietos veiklos grupės narių visuotiniame rinkiminiame susirinkime iš pareigų atšaukta tik pusmetį vadovavusi Raminta Jakelaitienė ir išrinktas naujas pirmininkas – Juozas Dainelis.  D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Trečiadienį savivaldybės salėje vyko Šakių krašto vietos veiklos grupės (VVG) narių visuotinis rinkiminis susirinkimas, kurio metu atšaukti du valdybos nariai, atšaukta buvusi pirmininkė, patvirtinti trys nauji nariai, o prie VVG vairo stojo naujai išrinktas pirmininkas.

Visuotiniame narių susirinkime buvo ne mažiau karšta negu tuo pat metu lauke, kur svilino 35 laipsnių karštis – tvyrojo įtampa, liejosi emocijos, skraidė replikos. Tiesa...

(Daugiau paskaityti galite birželio 14 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
socialdemokratai paluckas
Naujais skyriaus nariais džiaugėsi ir pažymėjimus jiems įteikė du pirmininkai – skyriaus vadovas Darius Jakavičius (kairėje) ir partijos pirmininkas Gintautas Paluckas. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį savivaldybės posėdžių salėje surengtas Lietuvos socialdemokratų (LSDP) Šakių skyriaus tarybos posėdis, kuriame dalyvavo ir partijos pirmininkas Gintautas Paluckas. Skyriaus pirmininkas Darius Jakavičius pasidžiaugė, kad nors jis skyriui vadovauja bemaž 40 dienų, partijos bičiuliais nusprendė tapti 14 naujų narių ir tai, pasak pirmininko, tik pradžia, nes jis užsibrėžęs dar labiau aktyvinti ir dar plačiau skleisti socialdemokratines idėjas.
Rajono seniūnai turėjo aptarti seniūnaičių sueigose su bendruomene, kam norėtų šįmet panaudoti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamas lėšas nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių veiklai stiprinti. Šįmet ministerija Šakių rajonui skyrė 20 tūkst. 131 eurą, o tai yra 270 eurų mažiau negu pernai.

Naudoti šias ministerijos lėšas galima socialinei veiklai seniūnijose stiprinti – vienišų asmenų lankymui, renginių organizavimui, vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumui, kultūrinei švietėjiškai veiklai stiprinti, sporto ir sveikatinimo veikloms rengti, bendruomenės sutelktumui ir gyvenimo kokybės gerinimui, bendruomenės akcijoms ir iniciatyvoms gerinti, kurių metu būtų sutvarkyti tam tikri vieši objektai. Rajono meras Edgaras Pilypaitis jau yra sakęs, kad per tokius nevyriausybinėms organizacijoms skiriamus pinigus galima įrengti tokius dalykus, ko gyventojai nuolat prašo savivaldybės, pvz., žaidimų aikšteles. Seniūnai sako, kad pinigai padalinus visoms seniūnijoms yra per maži, kad už juos kažką tinkamai įrengti ar nupirkti. Savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė seniūnams patarė išsiskirti vieną prioritetinę sritį ir būtent į ją bandyti pritraukti lėšas. Praėjusių metų patirtis rodo, kad seniūnijose šios lėšos daugiausiai naudojamos sporto, poilsio aikštelių, vaikų žaidimų aikštelių įrengimui, atnaujinimui, poilsio, rekreacinių vietų sutvarkymui. Paskutinio seniūnų posėdžio metu, birželio 4 d., D. Jurgutienė sakė, kad gavo devynių seniūnijų seniūnų projektinius protokolus, tačiau porą iš jų dar reikėtų taisyti, o kitų seniūnijų seniūnai turėtų pasiskubinti apsispręsti dėl šios galimybės.  

„Draugo“ inf.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos