baneris leidinys

Trečiadienį Marijampolės regiono plėtros tarybos pirmininku vienbalsiai išrinktas Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis, pavaduotojo pareigos patikėtos Marijampolės savivaldybės tarybos nariui Albinui Mitrulevičiui.
kelertas vokieciai 08 23
Šakių evangelikų liuteronų bažnyčios kunigo Virginijaus Kelerto rankose prieš 19 metų prie bažnyčios daryta fotografija, tiek vokiečiams, tiek jam pačiam sužadinusi gražius prisiminimus. Kairėje – ilgametis Šakių parapijos bičiulis Henning Kramer, bažnyčios atstatymą rėmęs ir finansiškai. Gintarės Martinaitienės nuotr.
Gintarė MARTINAITIENĖ

Antradienį Šakiuose viešėjo bei evangelikų liuteronų bažnyčią aplankė ir su kunigu Virginijumi Kelertu susitiko  Kiel Dusternbrook Rotary klubo nariai su  ilgamečiu Šakių parapijos bičiuliu Henning Kramer priešaky. Iš Kylio miesto atvykę svečiai norėjo pasižiūrėti, kuo ir kaip gyvena Šakių liuteronų bendruomenė, mat H. Kramer buvo vienas iš patikėjusių V. Kelerto vizija atstatyti bažnyčią ir ją palaikė finansiškai.

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 23 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Prieš porą savaičių Šakiuose buvo pastebėta Susisiekimo ministerijos įsigyta nauja mobili kelių būklės tyrimų laboratorija, kuri tikrina atliktus kelių kapitalinio remonto darbus. Kelių direkcijos atstovas teigė, kad rajono kelių tarp 33 audituotų šalies kelių nebuvo, tačiau kelių būklės analizė vyksta nuolat.

Anot Kelių direkcijos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijos vadybininko Evaldo Tamariūno, dar 2018 m. Susisiekimo ministerija inicijavo atliktų šalies valstybinės reikšmės kelių kokybės auditą. Buvo ištirti 33 skirtingi keliai ir nustatyta, kad beveik 90 proc. tirtų kelių neatitiko kokybės reikalavimų. Net 18-oje kelių buvo nustatyta esminių pažeidimų, dėl kurių objektai apskritai neturėjo būti priimti. Audito metu buvo tikrinti keliai, statyti bei rekonstruoti 2008–2017 metais.
stankunas opozicija
Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Valdas Stankūnas abejoja, ar administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis gali eiti pareigas, ir prašo supažindinti su Specialiųjų tyrimų tarnybos  pažymos turiniu. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Opozicinės frakcijos vardu dar rugpjūčio 1 d. meras gavo kreipimąsi su prašymu supažindinti šios frakcijos narius su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) gautos pažymos turiniu, nes suabejojo, ar tikrai administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis yra tinkamas eiti minėtas pareigas ir būti Viešųjų pirkimų komisijos pirmininku. Ne tik suabejojo, bet ir daro prielaidą, gal meras sąmoningai tarybos narių nesupažindino su pažyma. Viešai šiuos klausimus kelia ir savivaldybės juristas Irmantas Baltūsis. Pats meras šią situaciją vadina...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 20 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Savivaldybės administracija, gavusi Kukarskės globos namų direktorės Astos Pranaitienės prašymą svarstyti galimybę įsigyti dalį privatiems asmenims priklausančių patalpų, besiribojančių su priklausančiomis globos namams, ketvirtadienį vyko jų apžiūrėti ir susitikti su savininkais.

Tiesa, pasak vicemero Dariaus Jakavičiaus, kol kas anksti kalbėti apie rezultatus, nes paaiškėjo, kad parduoti ar neparduoti patalpas galutinai neapsisprendę ir patys savininkai. Minėtos patalpos (seniau buvęs gydytojo kabinetas, priklausęs privačiam asmeniui, apie 100 kv. m) ribojasi su globos namų administraciniu pastatu bei skalbykla, tad praplėsti turimas patalpas globos namams būtų išties naudinga.
savickiene jurgita1
Nepasitikėjimas J. Savickiene partijos Šakių grupės susirinkime buvo pareikštas dar birželio 18d. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Lietuvos socialdemokratų Šakių skyriaus prezidiumas rugpjūčio 6 d. priėmė sprendimą savo partijos bičiulę Jurgitą Savickienę, kaip pažeidusią ne vieną Statuto dalį, šalinti iš partijos. Pati J. Savickienė su šia informacija supažindinta tik žodžiu, tad dar neapsisprendusi, ar pasinaudos teise šį sprendimą skųsti. Tačiau moteris nesutinka su anksčiau ne jos iniciatyva organizuotais susirinkimais ir juose priimtais sprendimais bei apie tai informavo tiek partijos skyriaus pirmininką, tiek prezidiumą, tiek skyriaus Etikos komisiją.
kukurdvelkis
Kriūkuose vienos gyventojos pievelėje išdygę įspūdingo dydžio kukurdvelkiai traukia akį. Panemunių regioninio parko direkcijos nuotr.

Grybų gausybėje pasitaiko visiškai netikėtų atradimų – neįprastų formų ar itin retų grybų. Kriūkų miestelio pagrindinėje Nemuno gatvėje vienos gyventojos pievelėje išdygo įspūdingo dydžio kukurdvelkiai, jie traukia ir vietinių gyventojų, ir pro šalį pravažiuojančiųjų žvilgsnius.
azuoliukas
Dabar ąžuoliukas apdžiūvęs, ant jo tebekybo papuošimų likučiai. Valdžios atstovai žada vietoj nudžiūvusio medelio pasodinti kitą, tačiau yra šakiečių, keliančių klausimą, ar akcijos organizatoriai neturėjo labiau pasirūpinti ir buvusiais papuošimais, ir pačiu ąžuoliuku. D. Pavalkio nuotr.

Dar balandžio mėnesį Šakių paežerėje Tarptautinei autizmo supratimo dienai paminėti buvo pasodintas Supratimo medis, ąžuoliukas. Išreiškiant supratimą ir palaikymą sergantiems autizmu medis papuoštas mėlynos spalvos juostelėmis, balionais, popierinėmis gėlėmis. Akcija išties graži, tačiau tie popieriniai atributai vėjo buvo išnešioti aplinkui ir po gyventojų kiemus, o pats medelis vis labiau džiūsta...

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos