baneris leidinys

beliavicius
Gegužės 26 d. savivaldybės administracijos direktorius Dainius Grincevičius iš dviejų kandidatų pasirinko Edvardą Belevičių, kuris eis Kudirkos Naumiesčio seniūno pareigas.

Iki šiol E. Belevičius ėjo Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centro pirmininko pareigas ir dirbo mokytoju Kudirkos Naumiesčio profesinio rengimo centre. Kadangi buvo pasirinktas šis kandidatas, gavęs daugiausiai atrankos komisijos narių balų, pokalbio su antruoju pretendentu Vadimu Žemoitinu ir nereikės. Tiesa, pasirinkto kandidato tinkamumą eiti valstybės tarnautojo pareigas tikrins Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
maisto bankas skvere
Porai valandų į Šakių skverą užsukusio „Maisto banko“ autobusiuko jau laukė žmonės, kurie norėjo pasidalinti maisto produktais su tais, kuriems šiuo metu yra sunkiausia. D. Pavalkio nuotr.


Dėl paskelbto karantino Lietuvoje neįvyko pavasarinė „Maisto banko“ akcija, tačiau akcijos organizatoriai sugalvojo kitą būdą, kaip paskatinti žmones aukoti paliekant maisto produktus specialiose vietose, o trečiadienį ir patys organizatoriai užsuko į Šakius pasižiūrėti, kaip šakiečiams sekasi aukoti.

Kaip sako į Šakių skverą su „Maisto banko“ firminiu autobusiuku porai valandų užsukęs organizacijos direktorius Simonas Gurevičius, dėl karantino...

(Daugiau paskaityti galite gegužės 29 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
sudarge pastatas
Nors dvejojant ir abejojat investicijos tikslingumu, tačiau nuspręsta pastatą, kuriame galėtų įsikurti Sudargo seniūnija, pirkti. Tiesa, pastatas bus tik nupirktas, apie jo sutvarkymą kol kas nekalbama. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Nors Ūkio ir verslo komitetas išvažiuojamojo posėdžio metu siūlė dar kartą svarstyti klausimą dėl pastato seniūnijoje pirkimo, o šiam tikslui numatytas lėšas panaudoti Šakių ligoninės kiemo sutvarkymui, planas neišdegė. Penktadienį vykusio nuotolinio tarybos posėdžio metu klausimas iš darbotvarkės išimtas, tai reiškia – visos pirkimo procedūros bus vykdomos, nors investicijos tikslingumu abejota ir anksčiau, ir dabar.

Apie tai, kad...

(Daugiau paskaityti galite gegužės 29 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
navlickas
Kidulių jaunimo ekologinio klubo „Šerenta“ atstovas Saulius Navlickas įsitikinęs, kad Švarcgiryje esančioms žemyninėms kopoms būtina apsauga, nes jos yra vertingos ir įdomios, galinčios tapti turistų lankomu objektu. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kidulių jaunimo ekologinis klubas „Šerenta“ ėmėsi iniciatyvos ir kviečia diskusijai dėl unikalaus gamtos paveldo – žemyninių kopų, esančių Kidulių girininkijos Švarcgirio miške, išsaugojimo.

Kopos galėjo čia susiformuoti...

(Daugiau paskaityti galite gegužės 29 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Žemės ūkio ministerija skyrė finansavimą kaimo bendruomenių projektams – materialinės bazės ir viešųjų erdvių sutvarkymui. Keturios rajono bendruomenės gavo po beveik penkis tūkstančius eurų.
 
Sintautų bendruomenės centro (BC) projektui „Aktyvaus laisvalaikio erdvė Sintautuose“ skirta 4 tūkst. 750 eurų. Po 5 tūkst. eurų skirta Kidulių „Vinkšnupiui“(projektas „Laisvalaikio zonos ir vaikų žaidimo aikštelės įrengimas Kiduliuose“) bei Keturnaujienos BC projektui „Judėjimas mus vienija“. Briedžių bendruomenės centras už beveik penkis tūkstančius prižiūrės viešąsias erdves.
Praėjusį trečiadienį vyko konkursinė atranka Kudirkos Naumiesčio seniūnijos seniūno pareigoms užimti. Iš penkių pretendentų į tolimesnę atranką komisija išrinko du kandidatus, kurių vienas yra naumiestietis, o kitas Vilkaviškio rajono Daržininkų kaimo gyventojas, bet ilgus metus dirbantis ir gerai žinomas Kudirkos Naumiestyje.

Valstybės tarnybos departamento skelbto konkurso atrankoje komisijos nariai daugiausiai balų skyrė dviem kandidatams iš penkių. Naumiestietis Edvardas Belevičius, surinko 7,6 balo ir tai buvo aukščiausias įvertinimas, o Vadimas Žemoitinas surinko 7,51 balo ir liko antroje vietoje. Likusieji kandidatai surinko 5,49 balo ir mažiau, todėl į kitą etapą nepateko. Dabar iš dviejų pretendentų seniūną turės pasirinkti savivaldybės administracijos direktorius Dainius Grincevičius, o po to kandidato tinkamumą dar tikrins Specialiųjų tyrimų tarnyba.
Kad dėl vienkartinių premijų ant ledo neliktų seniūnijose dirbantys socialiniai darbuotojai, lėšų jiems skirta ne iš ministerijos paskirto katilo, bet iš savivaldybės Mokos fondo.

Iš pradžių buvo skelbta, kad vienkartines premijas rajone už ypač svarbių užduočių vykdymą karantino metu turėtų gauti 82 socialiniai darbuotojai. Tiesa, tik savivaldybės pavaldume esančių įstaigų – Kukarskės globos namų bei Šakių socialinių paslaugų centro – darbuotojai. Buvo skaičiuojama, kad iš savivaldybei skirtų daugiau nei 33 tūkst. eurų premijas bus galima mokėti ir seniūnijose dirbantiems socialiniams darbuotojams (jų buvo suskaičiuota 13). Vėliau esą išaiškinta, kad seniūnijose dirbantys socialiniai darbuotojai, kadangi jie savivaldybės administracijos, o ne Socialinių paslaugų centro pavaldume, kaip yra kai kuriose kitose savivaldybėse, jiems iš šių lėšų priedus skirti negalima. Nenorint jų išskirti ir supriešinti su kitais socialiniais darbuotojais, lėšų (daugiau nei 5 tūkst. eurų) nuspręsta skirti iš savivaldybės administracijos Mokos fondo. Savivaldybės taryba penktadienį tam pritarė, tačiau ant ledo vis vien liko nevyriausybinių organizacijų darbuotojai, kurie karantino metu irgi teikė pagalbą socialiai jautrioms žmonių grupėms. Šiuo klausimu teisybės ministerijoje bandė ieškoti ir Seimo narė Irena Haase, bet, kaip esame rašę anksčiau, vaisių kol kas tai nedavė.

„Draugo“ inf.
slederis mokyklos gatve
Savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjas Arvydas Šlėderis (viduryje) tarybos nariams ir Gelgaudiškio seniūnui Vincui Dabravolskiui (dešinėje) bei seniūnaičiui Sauliui Urbanavičiui (kairėje) aiškino, kokie darbai artimiausiu metu Mokyklos gatvėje bus padaryti, o kam pinigų nėra numatyta. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Ilgus metus Gelgaudiškio Mokyklos gatvės gyventojai kenčia važinėdami duobėta, neapšviesta gatve, be to, neturi galimybės prie daugiabučių statyti automobilių. Ką galima sutvarkyti ir pakeisti šioje gatvėje artimiausiu metu, domėjosi savivaldybės Ūkio ir verslo komiteto nariai.

Kad Mokyklos gatvė dar šiais metais bus asfaltuojama, taryba nusprendė prieš mėnesį, kai jai skyrė...

(Daugiau paskaityti galite gegužės 26 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos