baneris leidinys

Nuo 2018 m. rugsėjo 1d. įsigaliojo Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas, kuriuo jaunoms šeimoms suteikiama subsidija būstui regionuose įsigyti. Paramos naujam būstui įsigyti jaunos šeimos kreipėsi ir Šakių rajone.

Šakiuose per metus finansinės paskatos įsigyti pirmąjį būstą išduotos dešimčiai šeimų.
Nuo šiol mobilūs laiškininkai gyventojams nemokamai dalins specialius oro sąlygoms atsparius lipdukus, skirtus užrašyti gatvei ir namo numeriui. Manoma, kad tai palengvins darbą patiems mobiliesiems laiškininkams, kurie kartais klaidžioja po gatves ieškodami adresato.

Trečią mėnesį po kaimiškas rajono vietoves važinėjantys mobilieji laiškininkai susiduria su problema, kad kai kurie gyventojai ant namo neturi adreso lentelės. Tokiu atveju laiškininkams pristatyti prenumeratą, korespondenciją ar siuntinius tampa sudėtinga. Ieškodami reikalingo adresato ir belsdamiesi į visas duris, laiškininkai sugaišta daug laiko, tad pašto paslaugas kiti klientai gauna vėliau, be to, neretai įsivelia žmogiškoji klaida ir prenumeratą ar laišką gauna visai kitas žmogus. Namų be adresų mobiliųjų laiškininkų aptarnaujamose teritorijose – ne vienas. Taip pat šis klausimas yra aktualus sodų bendrijų gyventojams, kur kartais nėra ne tik namų numerių, bet nesužymėtos ir pačios gatvės. Atsižvelgdamas į šią problemą, Lietuvos paštas nusprendė išdalinti gyventojams bent jau laikinus lipdukus, kurie pagerintų situaciją. Mobilieji laiškininkai nuo šiol turi ir, gyventojui paprašius, nemokamai ant namo sienos, tvoros ar pašto dėžutės gali užklijuoti oro sąlygoms atsparų lipduką, ant kurio specialiu markeriu užrašys adresą.
cikaniene
Anot savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vyriausiosios specialistės Astos Cikanienės, naujoji saugotinų medžių ir krūmų šalinimo tvarka ypač aktuali seniūnams. D. Pavalkio nuotr.


Sausio 6 d. aplinkos ministras priėmė įsakymo pakeitimus dėl saugotinų medžių ir krūmų kirtimo leidimų išdavimo. Šie pakeitimai itin aktualūs norintiems netgi ir savo namų valdose pašalinti ar genėti saugotinus augalus. Seniūnams, kurie ligi šiol išduodavo tokius leidimus, dabar taip pat apribojamos galimybės, nors jie su nauja tvarka dar tik supažindinami.
bendruomenes
Bendruomenių centrų asociacijos tarybos nariai norėtų dažnesnių susitikimų ir pasikalbėjimų su rajono vadovu. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos tarybos atstovai sausio 17 d. susitiko su rajono meru aptarti tolimesnio bendradarbiavimo. Susitikimo metu buvo pristatyta nauja nevyriausybinių organizacijų veiklų koordinatorė Asta Kėvelaitytė.

Įgyvendinant nuo 2020m. sausio 1d. įsigaliojusį Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymą, kuriuo siekiama...

(Daugiau paskaityti galite sausio 24 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
renovacija suvalkieciu g
Dėl Gelgaudiškyje Suvalkiečių gatvėje po namo renovacijos užtvinusio rūsio gyventojai iš karto apkaltino rangovų įmonę, kad ši, vykdydama darbus, sugadino drenažo vamzdžius. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Kartais ilgame ir sudėtingame daugiabučių namų renovacijos procese gyventojams sunku susivokti, kas už ką atsakingas. Taip atsitiko Gelgaudiškyje Suvalkiečių gatvėje naujai renovuojamame daugiabutyje, kai renovacijos procesams einant į pabaigą po gausesnio lietaus netikėtai buvo apsemtas namo rūsys. Dėl to gyventojai iš karto apkaltino rangovus.

Praėjusiais metais vasario mėnesį Gelgaudiškyje...

(Daugiau paskaityti galite sausio 24 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
gelgausikio dvaras
Nuomininkai savo įsipareigojimų nevykdo, nes pirmiausiai nori, kad būtų ištaisyti defektai, šių nepavyksta pašalinti, nes savivaldybės administracija keleri metai nesusitaria su darbus atlikusia MB „Virmalda“, o dabar prabylama apie galimybę ginčą spręsti teisiniu keliu. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Beveik metai Gelgaudiškio dvaras yra išnuomotas, tačiau nuomininkai į dvarą neinvestuoja, nes nepašalinti defektai. Savivaldybės administracija sako visaip bandžiusi susitarti su darbus atlikusia MB „Virmalda“, tačiau nerandant bendros kalbos prabyla, kad ginčą gali tekti spręsti teismuose.

Susitikimų bei diskusijų su „Virmalda“ atstovais, sako meras Edgaras Pilypaitis, buvę ne vienas ir ne du. Nors įprastai įmonės atstovai...

(Daugiau paskaityti galite sausio 24 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Užimtumo tarnybos duomenimis, lapkričio mėnesį Kauno klientų aptarnavimo departamento Šakių skyriuje užregistruota 210 bedarbių (lapkritį 255). Iš viso Šakių skyriuje įregistruota 1 tūkst. 390 bedarbių – 751vyrai ir 639 moterys.

Gruodį buvo įregistruota 100 darbo vietų, 13 mažiau nei lapkritį,  neterminuotam darbui skirtos 70, terminuotam – 30 metų. Iš viso per mėnesį įdarbintas 101 žmogus (lapkritį 99).
sutkuviene
Lidija Sutkuvienė sako, kad šis pomėgis – būdas pažinti pasaulį atvirlaiškiais. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Jotyškių kaime (Plokščių sen.) gyvenanti Lidija Sutkuvienė prieš dešimt metų užsiregistravo tarptautiniame keitimosi atvirlaiškiais judėjime „Postcrossing“ ir yra surinkusi daugiau nei tris tūkstančius atvirlaiškių iš 83 pasaulio šalių. Moteris sako – tai tarsi keliavimas po šalis, susipažįstant su tų šalių kultūra bei įvairių profesijų bei amžiaus žmonėmis.
07

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos