Rajone

baneris leidinys

Šakių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informuoja, kad rugpjūčio 20 d. iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo į mūsų rajono sandėlį planuojama pristatyti paramą maisto  produktais.

Maisto paketus, kuriuos šį mėnesį sudarys aliejus, konservuota daržovių sriuba, konservuoti žirneliai, mėsos konservai, plikyti ryžiai, saldintas sutirštintas pienas, sausi pusryčiai ir trijų grūdų kruopos, paramos gavėjai seniūnijose privalo atsiimti nuo rugpjūčio 22 d. iki rugpjūčio 31 d.
Nuo šių metų rugpjūčio „Sodra“ pradeda mokėti didesnes senatvės pensijas tiems senjorams, kurie yra sukaupę daugiau kaip 30 metų stažą.

Didesnes pensijas gaus trys iš keturių senjorų. Didės tik tos senatvės pensijos, kurios yra paskirtos iki 2018 m. sausio, ir tik tiems gyventojams, kurie sukaupė daugiau nei 30 metų stažą. Netekto darbingumo (neįgalumo), našlių, našlaičių pensijos, taip pat senatvės pensijos, paskirtos šiais metais, nebus perskaičiuojamos ir nesikeis.
Savaitė prasidėjo ekstremaliais išbandymais rajono gyventojams – dvi dienas iš eilės rasti to paties kalibro sprogmenys, o antradienį praūžęs smarkus vėjas vietomis vartė ant kelio medžius.

Rugpjūčio 13 d. Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje Bajoraičių kaimo laukuose rastas sprogmuo. Atvykę išminuotojai nustatė, kad tai 82 mm minosvaidžio mina, kurią vėliau sunaikino vietoje.
jane butas
Nuotr. Gelgaudiškio seniūnas Vincas Dabravolskis negailėjo pylos socialinio būsto gyventojai Janei Anelei už nuolatinį girtuokliavimą, tačiau moteris pripažinti savo žalingo pomėgio nenorėjo.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Sakoma, kad kaimynų nepasirinksi. Šį posakį galima pritaikyti ir socialinių būstų gyventojams, kurie savo kaimynams kartais tampa tikra rakštis. Viena nevengianti taurelės gelgaudiškietė, taip pat tokio būsto gyventoja, užliejo dviejų kaimynų butus, nukentėjo ir naujai suremontuotas jos pačios būstas. Gelgaudiškio seniūnas Vincas Dabravolskis...

(Daugiau paskaityti galite rugpjūčio 14 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Marijampolės teritorinės darbo biržos duomenimis, rugpjūčio 1 dieną buvo registruotas 1 tūkst.196 bedarbiai – 613 moterų ir 583 vyrų.

Tai 5,9 proc. mažiau lyginant su praėjusiu mėnesiu ir 7,1 proc. mažiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Lyginant liepos mėnesį su birželiu, registruotas moterų nedarbas mažėjo 1,6 proc., vyrų – 10 proc. Bedarbio statusas liepą suteiktas 161 asmeniui, birželio mėnesį – 108. Darbdaviai registravo 109 laisvas darbo vietas – dviem mažiau nei birželio mėnesį. Iš jų neterminuotam darbui – 90, terminuotam – 19.
Zanavykų rinkimų apygardoje baigti tikrinti rinkėjų, palaikančių pretendentus, pareiškusius norą rugsėjo 16 d. kandidatuoti Seimo rinkimuose, parašai.

Pasak Zanavykų apygardos komisijos pirmininkės Rasitos Grincevičienės, patikrinti parašus ir nurodytus duomenis komisija turėjo dešimt dienų. Vieno iš aštuonių pretendentų – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovo Haroldo Glauzerio kandidatūra buvo iš karto atmesta, nes nepristatė surinkto reikiamo kiekio (1 tūkst.) jį palaikančių apygardos rinkėjų parašų.
dujos zole
Nuotr. Buvusios Šakių suskystintų dujų degalinės teritoriją naujieji savininkai susitvarko tik tada, kai juos paragina miesto seniūnija.


Aplinką gražiai besitvarkančioms seniūnijoms kartais pagalius į ratus kiša privačių įmonių savininkai.
tureklai
Nuotr. Striūpų kaime esančio Siesarties slenksčio tilto turėklai vėl atstatyti taip, kaip anksčiau eidavo pėsčiųjų takas, ir į griovį gyventojams lipti nereikės.


Liepos 31 d. laikraštyje „Draugas“ išspausdintas straipsnis „Nauju tiltu – į bedugnę?“ visuomenėje sukėlė daug diskusijų ir problema dėl per ilgų tilto turėklų netrukus buvo išspręsta.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos