baneris leidinys

naujokaitis nusizenge
Komisijai pradėjus tirti, ar Barzdų seniūnas Remigijus Naujokaitis savo sadyboje nelegaliai įdarbindavo už pašalpas atidirbančius žmones, pats seniūnas iš pradžių neigęs įtarimus, po kelių savaičių juos pripažino. (D. Pavalkio nuotr.)

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Trečiadienį posėdžiavo savivaldybės administracijos specialiai sudaryta komisija, kuri tiria, ar Barzdų seniūnas Remigijus Naujokaitis neviršijo savo, kaip valstybės tarnautojo, įgaliojimų nuosavoje sodyboje nelegaliai įdarbindamas už pašalpas seniūnijoje atidirbančius žmones. Iš pradžių viską neigęs seniūnas, regis, persigalvojo ir sutiko su komisijos įvardytais pažeidimais...
 
(Daugiau paskaityti galite liepos 3 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
prieplauka
Antrus metus Gelgaudiškio prieplaukoje gulėjęs pontonas galų gale šį antradienį buvo nuleistas į Nemuną. Tikimasi, kad tai padės į rajoną pritraukti daugiau turistų. (D. Pavalkio nuotr.)


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ
 
Antradienį Nemune ties Gelgaudiškio prieplauka buvo tikras sujudimas – liociai, karnavyžiai ir galingas Kauno įmonės „Kauno kranai“ kranas galų gale į upės vagą įleido pakrantėje porą metelių gulėjusią pontoninę prieplauką. Nuo šiol bus galima padoriai patekti į kruizinius laivelius, kurie antrus metus plukdo žmones Nemunu, tiesa, kol kas į Gelgaudiškį užsuka tik vienas laivas „Bisena“, bet kas žino...

(Daugiau paskaityti galite liepos 3 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
miske D Staponkaus
Prisistatantys kaip gamtos mylėtojai, priešiškai prieš medžiotojus nusiteikę aktyvistai dažnai surengia ne tik psichologines atakas, šmeižia visą bendruomenę, rašo įžeidžiančius komentarus, bet ir suniokoja įvairų medžiotojų inventorių. miske.lt (D. Staponkaus) nuotr.


 Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Pastaruoju metu gyvūnų teisių aktyvistai atidžiai stebi medžiotojų veiksmus ir stengiasi užkirsti kelią, anot jų, beprasmiškam gyvūnų žudymui. Dažnai šių žmonių užgaulūs žodžiai medžiotojų atžvilgiu pereina į konkrečius veiksmus arba protesto akcijas, o praėjusią savaitę psichologinės atakos sulaukė ir pats Šakių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovas, žuvininkas Gintautas Liepuonis...

(Daugiau paskaityti galite liepos 3 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
eurai ambrazo nuotr
Paskutiniajame savivaldybės tarybos posėdyje buvo sprendžiami žemės nuomos, žemės mokesčio, nekilnojamojo turto mokesčių klausimai. Be to, svarstytos nekilnojamojo turto mokesčių lengvatos.

Pagal priimtą sprendimą žemės ūkio paskirčiai išnuomota žemė 2020 m. bus apmokestinta 2,2 proc. žemės vertės, kitoms reikmėms išnuomota žemė – 1 proc. žemės vertės, o prie daugiabučių namų esančiai žemei...

(Daugiau paskaityti galite birželio 30 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
dviraciais
Apie dviračių takus rajone kalbama jau keleri metai, tačiau situacija nesikeičia, o dviratininkai vis prašo dviračių takų klausimą spręsti iš esmės. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Nors Šakių rajonas organizuojamomis aukšto lygio dviračių varžybomis tituluojamas dviračių sostine, tačiau mums net iki kaimyninių rajonų – šviesmečiai, kai kalba pasisuka apie dviračių takus. Beje, klausimą dėl dviračių takų paskutinio tarybos posėdžio metu priminė entuziastingas dviratininkas ir tarybos narys Antanas Burkšaitis.

Jis priminė, kad...

(Daugiau paskaityti galite birželio 30 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
zulys
Sąjūdžio aktyvistas Gintautas Žulys ne tik numina su dviračiu į už keleto kilometrų esančią signataro Saliamono Banaičio tėviškę Vaitiekupiuose, nurauna ten žoles aplink paminklinį akmenį, bet ir ruošiasi už savo pinigus sutvarkyti vieno kilometro ilgio kelio atkarpą, vedančią iki sodybos. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Šakių rajonas turbūt kaip reta gali pasidžiaugti tuo, kad turime įamžintas netgi tris iš čia kilusių Vasario 16-osios akto signatarų tėviškes, kuriose aktyvių visuomenininkų, verslininkų, giminaičių ar privačių žmonių dėka šiandien įrengti atminimo paminklai, tačiau dėl privažiavimo į atokiose sodybvietėse esančias įamžinimo vietas dar reikėtų pagalvoti.

Rengiantis Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui valstybės mastu buvo iškelta idėjų ir planuota parengti netgi turistinį maršrutą po Vasario 16-osios akto signatarų tėviškes, sutvarkyti privažiavimus, pastatyti informacinius stendus, tačiau...

(Daugiau paskaityti galite birželio 30 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
jaunyste pastatas
Rajono tarybos nariai mano, kad, prieš diegiant saulės elektrinę ant Cirko mokyklos pastato, pirmiau reikia galvoti apie šio pastato kapitalinį remontą, o ne atvirkščiai. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Pastaraisiais metais Aplinkos ministerija skiria itin didelį finansavimą į atsinaujinančius energijos išteklius: į saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų šaltinių naudojimą. Rajono taryba paskutinio posėdžio metu pritarė dar trims projektams, kur finansavimas būtų pritrauktas rajono savivaldybės visuomeninės paskirties pastatų modernizavimui.
saltinis lekeciuose
Ne pirmą kartą sklinda kalbos dėl esą nekokybiško Lekėčių šaltinio vandens, tačiau kiek tokios kalbos pagrįstos, neaišku, nes institucijos tyrimų nedaro, nebent asmeniškai pavieniai žmonės, tačiau jo populiarumas dėl to nemenksta. D. Pavalkio nuotr.

Neseniai sklido gandai apie išpiltų degalų kvapą, praėjusią savaitę pasidalinta įrašu, kad iš Lekėčių šaltinio parsivežtame vandenyje neva rastos plonytės, sunkiai įžiūrimos kirmėlės. Vis dėlto tikimybė, kad šie pranešimai pagrįsti, išlieka maža, tačiau atsakomybę už Lekėčių šaltinio vandens kokybės tyrimus nenori prisiimti nė viena valstybinė institucija.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos