akcija2024 568px

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos informuoja, kad gruodžio 2–8 d. pietvakarių Lietuvoje (Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių r. sav.) vykdys Sausumos pajėgų informacinių veiksmų specialistų pratybas „Pasitikėjimas 2023“.

Skelbiama, kad pratybos orientuotos į pasirengimą atremti hibridines grėsmes ir treniruoti karius veikti civilinėje aplinkoje. Šiose pratybose bendradarbiaudami su civilinėmis institucijomis Sausumos pajėgų vienetų kariai pagal nustatytas procedūras treniruosis planuoti ir vykdyti informacinių veiksmų užduotis. Pratybose taip pat bus siekiama įvertinti Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Nekinetinių operacijų kuopos Civilių ir kariškių bendradarbiavimo būrio pasirengimą budėti NATO pasirengimo iniciatyvoje 2024 m. Mokymuose iš viso dalyvaus apie 200 Lietuvos karių, taip pat kariai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.
Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras (MAATC) informuoja, kad nuo lapkričio 30 d. Šakių rajono savivaldybės individualių valdų ir sodininkų bendrijų sklypų savininkams bus nemokamai pradedamos dalinti kompostavimo dėžės.

Skelbiama, kad MAATC viešojo pirkimo būdu nupirko daugiau nei 600 kompostavimo dėžių Šakių r. savivaldybės gyventojams. Kompostavimo dėžės skirtos po atliekų atskyrimo ir išrūšiavimo namų ūkyje susidariusioms atliekoms kompostuoti.
urbonavicius antanas luksiai
Nors oficialiai atvira jaunimo erdvė Lukšiuose dar neatidaryta, tačiau čia dirbantis jaunimo darbuotojas Antanas Urbonavičius kviečia moksleivius užeiti praleisti laisvą laiką, pasikalbėti. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Naujai suremontuotose Lukšių kultūros namų rūsio patalpose, įrengtose vykdant miestelio tvarkybos darbų projektą, duris atvėrė atvira jaunimo erdvė, kurios vairas atiduotas į jaunimo darbuotojo, psichologo Antano Urbonavičiaus rankas. Vos pradėjus darbą nuo 14 val., čia kasdien sulaukiama vis daugiau moksleivių. Vieni ateina ir pasilieka, kiti – dar tik žvalgosi.

„Šiuo metu vyksta kūrimosi procesas, analizuojami...

(Daugiau paskaityti galite gruodžio 1 d. laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
gentvilas uztvanka
Dar 2022 m. vasarą užtvanką Kudirkos Naumiestyje apžiūrėjo ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Jis teigė, kad ministerija būtų nusiteikusi finansuoti užtvankos griovimą, tačiau tokių veiksmų neleidžia imtis keblūs užtvankos priklausomybės klausimai. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Savivaldybės tarybos dauguma nusprendė inicijuoti sutarties nutraukimą su UAB „Lithidro“, kuri jau 14 metų yra išsinuomojusi užtvanką Kudirkos Naumiestyje. Diskusijų tarp tarybos narių šia tema netrūko, o atėjus laukui balsuoti užlūžo sistema, tad posėdžio metu padaryta pertrauka. Visgi aštuoni tarybos nariai šiuo klausimu išvis nebalsavo, viena susilaikė, nes nuogąstaujama, kad tokiam sprendimui trūksta platesnių diskusijų ir baiminamasi, ar savivaldybė neįsivels į teisminius ginčus.

Nors šia tema rašyta ne kartą, visgi reiktų priminti, kad...

(Daugiau paskaityti galite gruodžio 1 d. laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Praėjusį penktadienį rajono savivaldybės taryba patenkino Šakių trečiojo amžiaus universiteto (TAU) prašymą nutraukti panaudos sutartį, sudarytą 59,94 kv. m ploto negyvenamosioms patalpoms, esančioms senajame gimnazijos pastate, kuris šiuo metu priklauso Šakių r. meno mokyklai.
Savivaldybės taryba, atsižvelgdama į Jaunimo kūrybos ir sporto centro prašymą, vienbalsiai pritarė prašymui taikyti lengvatą baseino paslaugoms šeimoms su vaikais.

Tad dabar nuo bendros sumos šeimoms bus taikoma 20 proc. nuolaida. Nurodoma, kad šeima  – suaugęs ar suaugę su vaiku ar vaikais.
apkasu zvakiu gamyba
Pernai apkasų žvakių gaminimo akcijos Ukrainos kariams buvo vykdomos gana aktyviai – vieni priemones rinko, kiti jas aukojo, treti iš jų gamino žvakes. Griškabūdžio bendruomenės centras kartu su seniūnija nusprendė akciją pakartoti ir šiais metais.
pakarklyte nvo
Seimo narė Ieva Pakarklytė (kairėje) domėjosi, kaip gyvena mūsų krašto bendruomenės ir kvietė diskusijai joms aktualiais klausimais. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį penktadienį Šakiuose lankėsi Seimo narė Ieva Pakarklytė. Kartu su savo patarėja Liucija Daraškaite ir praktikante Viktorija Gulbinaite, lydimos Laivės partijos Šakių skyriaus pirmininko Manto Aleksos, apsilankė UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“, VšĮ „Namai visiems“, susitiko su Šakių „Žiburio“ gimnazijos administracija ir liberaliu jaunimu.

I. Pakarklytės teigimu, kiekvienam Seimo nariui privalu važiuoti per visą Lietuvą, kad...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 28 laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos