baneris leidinys

dviraciai plente
Rajone nekart organizuotos akcijos, norint atkreipti dėmesį į dviračių takų problemą. Viena iš jų vyko 2015 m. Tad jeigu dabartiniai pažadai ir planai neliks tik popieriuje, jau 2024-aisiais dviratininkai Lukšių link turėtų galimybę minti ne keliu, o dviračių taku. „Draugo“ archyvo nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Antradienį kraštietis tarybos narys bei susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas savivaldybės posėdžių salėje pristatė nacionalinę pėsčiųjų bei dviračių takų schemą ir apžvelgė mūsų rajono perspektyvas, kurios, kaip niekad, džiuginančios. Panašu, kad seniai laukto dviračių tako Šakiai–Lukšiai galėtume sulaukti jau 2024-aisiais.

Susitikimą pradėjęs M. Tarnauskas pripažino, kad...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 23 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
stotele ispiesta
Konkurse dalyvavusių „Varpo“ mokinių komanda su konkurso nugalėtoja Austėja Pužauskaite (mergaitė kairėje) perpiešė jos piešinį ant autobusų stotelės Gelgaudiškyje. „Varpo“ mokyklos nuotr.

Dar gegužę buvo paskelbti Lietuvos automobilių kelių direkcijos inicijuoto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje“ nugalėtojai, tarp kurių ir Šakių „Varpo“ šeštokė Austėja Paužaitė, kurios piešinys jau papuošė autobusų stotelę.
surplys pauze
Seimo narys Giedrius Surplys pabrėžia stabdantis tik narystę partijoje, tačiau lieka dirbti frakcijoje, Užsienio reikalų komitete, susitikinės su gyventojais ir mano, kad atvėsimo laikas galėtų trukti apie metus. „Draugo“ archyvo nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje mūsų apygardoje išrinktas Seimo narys Giedrius Surplys paskelbė stabdantis narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) bei šešėlinėje Vyriausybėje, tačiau patikslino, jog frakcijoje bei Užsienio reikalų komitete dirbti lieka. Anot Seimo nario, nereikėtų ieškoti jokių poteksčių, nes politikas sako tiesiog norintis pauzės ir galimybės į politinį procesą pažiūrėti iš šalies.

Anot Seimo nario, tai ne spontaniškas žingsnis, bet sprendimas...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 20 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
topoliai pjauna
Prie kelio Šakiai–Lukšiai prieš dvi savaites prasidėję želdinių tvarkymo darbai užkliuvo ne vienam kraštiečiui: vieni pasisako už lapuočių išsaugojimą, kiti tvirtina, kad tokius medžius būtina šalinti, kadangi šie kelia grėsmę eismo saugumui. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Jau praeitą savaitę važiuojantys keliu Šakiai–Lukšiai pastebėjo, kad tvarkomi pakelės želdiniai. Darbai pakelėje neliko nepastebėti ir rajono gyventojų. Šie teiravosi, kas pjauna medžius, kur išvežama mediena, kam sutrukdė šitiek metų žaliavę medžiai. Specialistai tvirtina, kad tuopas pašalinti reikėjo jau seniai dėl jų keliamos grėsmės eismo saugumui.

Medžių kirtimo tema yra labai jautri. Važiuojant nuo Šakių Lukšių link, kairėje kelio pusėje daugelis įpratęs matyti kone kilometrą besidriekiančių aukštų tuopų bei kitų medžių, krūmų juostą. Bet jau praeitą savaitę čia...

(Daugiau paskaityti galite rugsėjo 20 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Eilinius  savivaldybių tarybų ir merų rinkimus siūloma skelbti 2023 m. kovo 5 d. Tokį nutarimo projektą, vadovaudamasi Konstitucijos ir Rinkimų kodekso nuostatomis, penktadienį įregistravo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Beje, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pranešė, kad mažėja balsavimo vietų, ne išimtis ir mūsų rajonas.
 
Dėl teikiamo projekto turės balsuoti Seimas.
malkos gamyba
Šiuo metu paklausiausios yra skaldytos malkos, bet jos gali tapti prabangos preke tiems, kurie malkų nesuskubo nusipirkti pavasarį. Jei nesinorės šalti, teks mokėti ir dukart, ir kone triskart brangiau. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Nerimą gyventojams kelia, iš kur ir už kiek gauti malkų ar akmens anglies, medžio pjuvenų briketų ar granulių, nes jų kainos ne tik kone dvigubai šoktelėjo, bet ir poreikis toks didelis, jog reikia palaukti.
apsvieitimas keitimas
Energetikos ministerija savivaldybėms siūlo mažinti apšvietimo intensyvumą, laiką, tačiau Šakiai to daryti neketina, nes ir dėl pakeistų lempų, ir dėl fiksuotos žemos elektros kainos, sąnaudos nėra išaugusios. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Energetikos ministerija trečiadienį Vyriausybės pasitarime pristatė išsamų energijos taupymo priemonių planą. Viešosios įstaigos, remiantis planu, žiemą patalpose turėtų sumažinti temperatūrą, o vasarą išjungti karštą vandenį. Tarp rekomendacijų savivaldybėms – ir gatvių apšvietimo intensyvumo mažinimas, tad domimės, kokį taupymo scenarijų yra numačiusi mūsų savivaldybė.
velotrasa klausia
Šakietis Arvydas (dešinėje) su darbus atliekančios įmonės darbų vadovu Algiu Ribikausku diskutavo apie trasos įrengimą, tačiau šakiečio jokie argumentai neįtikino ir jis liko prie nuomonės, kad trasos atkarpa tarp medžių yra nesaugi. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Nuo rugpjūčio pabaigos J. Lingio parko pakraštyje darbymetis – vyksta tarptautinius standartus atitinkančios velotrasos įrengimo darbai. Pagal optimistinį scenarijų trasa galėtų būti įrengta dar šį mėnesį, tačiau ne visi šakiečiai tyliai laukia darbų pabaigos. Į redakciją kreipėsi pilietis, sunerimęs dėl trasos saugumo, ją vadinantis tiesiog savižudžių trasa.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos