baneris leidinys

ajc pasitarimas
Mobiliojo darbo su jaunimu komandos ir toliau užsiėmimus vykdys šešiose rajono seniūnijose. Susitikimo metu buvo svarstoma, jog šeštąja stotele galėtų tapti Plokščių arba Kriūkų sen., mat pernai buvo vykstama į Sintautų sen., tačiau, nesulaukus didelio susidomėjimo, čia veiklų nuspręsta nebevykdyti. D. Pavalkio nuotr.

Jaunimo reikalų koordinatorės Danutės Jurgutienės iniciatyva trečiadienį vykusio susitikimo metu vicemeras Darius Jakavičius, Socialinių paslaugų centro direktorė Vilma Bielskienė bei Socialinių paslaugų centro atviro jaunimo centro darbuotojos Judita Ambrasienė bei Zita Jakaitienė aptarė projekto „Mobilusis darbas su jaunimu“ rezultatus ir perspektyvas.

D. Jurgutienė pasidžiaugė, jog...

(Daugiau paskaityti galite sausio 31 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
petraityte luksiene
Kas savaitę Miunchene prieš rusijos karą Ukrainoje vyksta demonstracijos, suburiančios nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių žmonių. Į minią dažnai įkvepiančiai prabyla ir Irma Petraitytė-Lukšienė, prisipažįstanti, kad ne kartą dėl emocijų gausos ir demonstrantų refleksijų yra tekę nuryti ašarų gumulą. Asmeninio archyvo nuotr.

Jei į paiešką suvestumėte šakietės Irmos Petraitytės-Lukšienės pavardę, rastumėte gausybę straipsnių, jos komentarų, radijo laidų ir nuotraukų, verčiančių suabejoti, ar ir jos para turi tiek pat valandų, kiek mūsiškė. Penkiolika metų Miunchene gyvenanti moteris šiuo metu studijuoja doktorantūroje, rašo disertaciją, yra Miuncheno lietuvių bendruomenės pirmininkė, Vokietijos lietuvių bendruomenės tarybos narė, Lietuvių kultūros instituto (LKI) vedėjos pavaduotoja, Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos narė ir Visuomeninių reikalų komisijos pirmininkė, o pastaruosius metus daugiausia savo energijos, žinių ir laiko dovanoja įvairaus spektro veikloms, kad karas Ukrainoje nors žingsneliu priartėtų prie pabaigos.

Kadangi esame pažįstamos nuo mokyklinio suolo, pradėdama pokalbį lakoniškai drįstu paklausti: „Kuo šiandien gyveni?“

Irma šypteli ir prisipažįsta, kad...

(Daugiau paskaityti galite sausio 31 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Praėjusį savaitgalį nuo medžiotojų kulkos mūsų rajone krito aštuntas vilkas. Šį žvėrį sumedžiojo Lukšių būrelio medžiotojas Mindaugas Liutvinas. Šis retas medžiotojų laimikis tapo 244-uoju šalyje sumedžiotu vilku. Šį medžioklės sezoną aplinkos ministro įsakymu leista sumedžioti 282 vilkus.

Sausio 28 d. rytą Kūdrų miške (Lukšių sen.) suaugusį, didelį vilko patiną sumedžiojęs lukšietis medžiotojas M. Liutvinas pasakojo, kad medžioja nuo 2006 m., tai pirmas jo sumedžiotas vilkas. Praėjusį šeštadienį varyminėje medžioklėje Mindaugą lydėjo itin didelė sėkmė.
turgaus aikstele2
Po penktadienį „Drauge“ pasirodžiusios publikacijos „Kieno interpretacijos klaidingos, spręs auditoriai“ savivaldybės administracija savo svetainėje paskelbė pranešimą, kad neigia „bet kokias interpretacijas apie tai, kad Šakių miesto turgaus aikštės sutvarkymui buvo skirta apie 300 tūkst. Eur iš rajono biudžeto lėšų“.
Trečiadienį Briuselyje įvyko NATO paramos mugės apdovanojimų ceremonijos renginys, kurios metu įteikti dovanų čekiai organizacijoms, sėkmingai parengusioms projektus. Tarp laimėtojų ir VšĮ „Namai visiems“ – vieninteliai atstovai iš Lietuvos.

Pasak VšĮ „Namai visiems“ vadovės Giedrės Šedbarienės, laišką su kvietimu teikti projektą jie gavo praėjusių metų kovą, tačiau buvo ilgų svarstymų, ar dalyvauti, nes visi reikalingi dokumentai turėjo būti pateikti anglų kalba.
barzdai stotele
Dešimtyje autobusų stotelių sumontuoti autonominiai šviestuvai, todėl gyventojams ir saugiau, ir patogiau. Barzdų sen. nuotr.


Net dešimtyje daugiausiai prie valstybinės reikšmės kelių esančiose autobusų sustojimo aukštelėse nuo šiol viešuoju transportu keliaujantys ar mokyklinio autobuso laukiantys gyventojai bus saugesni. Savivaldybės pastangomis ir biudžeto lėšomis nupirkta ir sumontuota 10 autonominių šviestuvų.
turgaus aikstele
Šakių turgaus aikštės darbams artėjant prie pabaigos, neaiškumai dėl projekto lėšų tik auga, tad Šakių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto sprendimu juos išsklaidyti pavesta Kontrolės ir audito tarnybai. D. Pavalkio nuotr.


Antradienį vykusiame Šakių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdyje buvo diskutuota apie Šakių turgaus aikštės remontui skirtas lėšas. Šią temą iškėlusi komiteto narė Aušrelė Pukinskienė teigė, jog abejonės, ar lėšos deklaruojamos išties teisingai, sustiprėjo tuomet, kai šiuo klausimu pateikus raštiškas užklausas rajono savivaldybės administracijai, iš jos buvo gauti du atsakymai, kuriuose esantys skaičiai gerokai išsiskyrė.
 
Pasak A. Pukinskienės, žvelgiant į tarybos sprendimų projektus matosi, kad birželį vykusio Šakių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu Šakių turgaus aikštės remontui buvo skirti 78 tūkst. 500 eurų, rugsėjį vykusio posėdžio metu – dar 1 tūkst. 500 eurų, o lapkritį – 140 tūkst. eurų.

Vis tik, anot komiteto narės, savivaldybės administracijos pateiktuose atsakymuose pasirodė kiek kitokie duomenys. Pirmajame atsakyme buvo kalbama tik apie lapkričio mėnesį skirtas lėšas, nurodant, jog taryba skyrė...

(Daugiau paskaityti galite sausio 27 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
vilkas raskauskas
Šį vilkų medžioklės sezoną Lietuvoje iki šios dienos jau sumedžiotas 231 vilkas. Šakių rajone sausio 19 d. medžioklės metu buvo sumedžiotas septintas vilkas. Taiklus buvo Slavikų medžiotojų būrelio narys Edmundas Raškauskas, tai jau antras šį sezoną jo sumedžiotas plėšrūnas.

Pakalbintas naumiestietis medžiotojas E. Raškauskas, be abejo, džiaugėsi antru per šį medžioklės sezoną sumedžiotu laimikiu. Pasakojo, kad plėšrūną sumedžiojo beveik toje pačioje vietoje Liaušių miške, Slavikų medžiotojų būrelio medžioklės ploto ribose. Vilko patelė išėjo į palaukę viena.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos