baneris leidinys

giesmeŠiemet jau antrąjį kartą pasaulio lietuviai giedojo „Tautišką giesmę“. Tačiau Šakių rajone ne visose seniūnijose įvyko himno giedojimo šventės.

Nuotr. Kudirkos Naumiestyje minia žmonių draugiškai sugiedojo „Tautišką giesmę“.  

Liepos 6- ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, 21 valandą Lietuvos laiku pasaulyje nuskambėjo „Tautiška giesmė“. Valstybės dieną viso pasaulio lietuviai „Tautišką giesmę“ šiemet giedojo jau antrąjį kartą. „Tautiška giesmė“ buvo giedama ir Šakių rajono seniūnijose. Gražią tradiciją tęsia Kudirkos Naumiesčio gyventojai. Jie, susikibę rankomis, „Tautišką giesmę“ giedojo Vinco Kudirkos aikštėje prie giesmės žodžių autoriaus paminklo.
 
Tikimasi, kad „Tautiškos giesmės“ giedojimas liepos 6-ąją taps unikalia tradicija, kasmet puoselėjama viso pasaulio lietuvių. Tačiau ne visur šis renginys vyko sklandžiai. „Su liūdesiu savo širdyje pranešu, kad Kiduliuose, prie Nemuno, nebuvo giedama „Tautiška giesmė“, nors to norėjo gyventojai. Tiesa, dvi šventės dalyvės, Jurbarko laikraščio “Mūsų laikas” redaktorė ir jos draugė užsilipusios ant pakylos atliko savo pilietinę pareigą, pritardamos nuo Jurbarko pusės sklindančios „Tautiškos giesmės“ žodžiams, kurie buvo aiškiai girdimi“, - su nuoskauda kalbėjo tarybos narys, aktyvus kidulietis Ronius Karopčikas.

Kidulietis pasakojo, kad šventei jis stengėsi tinkamai paruošti vietą. Vėliau jis kreipėsi į Kidulių seniūną Juozą Valaitį, kad seniūnija padėtų pranešti apie planuojamą renginį. „Seniūnas man atsakė, kad kultūros darbuotoja serga ir nėra kam parašyti skelbimų“, - sakė R. Karopčikas.

Apie susidariusią situaciją pasiteiravome Kidulių seniūno Juozo Valaičio nuomonės. Jis patvirtino, kad oficialios himno giedojimui skirtos šventės Kiduliuose nebuvo. „Kadangi Jurbarke vyko šventė, tai dalis kiduliečių giedojo ant tilto. Tokio priverstinio giedojimo nebuvo. Nevarėm žmonių į vieną vietą, kad giedotų. Tai yra žmonių laisvas pasirinkimas. Manau, kad šis skundas yra susijęs su artėjančiais rinkimais“,- savo nuomonę išsakė Kidulių seniūnas J. Valaitis.

Tarybos narys, kidulietis R. Karopčikas sakė, jog nesupranta tokio seniūno poelgio, kai seniūnijoje neorganizuojamos ir nešvenčiamos valstybinės šventės, neremiami jų organizatoriai.

„Draugo“ inf

Comments are now closed for this entry

14-1

Reklama


kaimynai


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos