baneris leidinys

pikcilingisŠių metų sausio paskutinį savaitgalį Sintautuose vyko Gimtojo žodžio bičiulių ,,Aidija“ popietė, skirta profesoriaus Juozo Pikčilingio 85-erių metų gimimo jubiliejui paminėti, kurioje dalyvavo ne tik sintautiškiai ,,Aidijos“ nariai, bet ir šakiečiai, kauniečiai.

Nuotr. „Aidijos“ vadovas Juozas Kaunas, kaip ir daugelis kitų konferencijos dalyvių, kalbėjo apie profesoriaus J. Pikčilingio darbus, gyvenimą.

Kaip pasakojo viena ,,Aidijos“ narė Antanina Klimaitienė, aidijiečiai pirmiausiai aplankė Sintautų mokyklos muziejų, susipažino su nauja ekspozicija. Vėliau jie rinkosi salėje, kur vyko konferencija. Muziejininkė mokytoja Marija Puodžiukaitienė pristatė naujai išleistą profesorės Reginos Koženiauskienės knygą ,,Stilistikos darbų rinktinė“, kurioje pateikiami prof. Juozo Pikčilingio darbai.

Konferencijos dalyviai kalbėjo apie profesoriaus, kalbos stilisto gyvenimą, darbus ir neužmirštamus nuopelnus lietuvių kalbai. Grožėjosi jo darbų turtingumu, surinktais frazeologizmais, deminutyvais, sinonimais ir kitais kalbos turtais, kurių mes kartais nesugebame pastebėti.
 
Pasigrožėję prof. Juozo Pikčilingio kalbos perlais, susirinkusieji klausėsi jo brolių ir brolienės Marytės prisiminimų apie profesorių. Pikčilingienė pasakojo, kad į namus grįžęs Juozas nereikalavo kokių nors prašmatnių ar ypatingų valgių, gardumynų ar patarnavimų. Jo mėgstamiausias valgis vasarą - virtos bulvės su lupenomis ir rūgpienis. Net staltiesės liepdavo jam netiesti ant stalo, su visais šeimos nariais sėsdavo valgyti ir nebijojo jokių ūkio darbų. Brolis Zigmas pasakojo apie kalbininko vaikystę, jo pomėgius. Brolis Antanas sakė, kad Juozas, grįžęs namo, domėjosi kiekvienu kalneliu, upeliu, šlaitu. Žinojo karvių, arklių ir kitų gyvulių vardus.

„Aidijos“ narė Ramutė Vyšneveckienė prisiminė savo studentiškas dienas. Ji pasakojo apie profesoriaus nuoširdų bendravimą su studentais. Jis nebuvo išpuikęs, nesiekė karjeros, visiems buvo nuoširdus ir labai rūpinosi gimtosios kalbos turtinimu.

Sintautiškiai gali didžiuotis, kad šiame žemės kampelyje, Sintautų kapinėse, ilsisi ne vien tik poetas Pranas Vaičaitis, prof. stilistas Juozas Pikčilingis, bet ir keletas knygnešių, poetų, žmonių, mylėjusių ir gerbusių lietuvišką žodį.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos