Rotušėje - tarpininkas tarp liaudies ir didžiojo meno

augustaitisPraėjusį penktadienį Šakių rotušėje atidaryta kraštiečio, dabar Kėdainiuose gyvenančio Algio Augustaičio tapybos darbų paroda. Autorius pristatė ir kartu su tėvu Juozu Augustaičiu parašytą knygą „Palikimas – tremties laiškai“.

Nuotr. Renginio metu A. Augustaitis pristatė ne tik savo darbų parodą, bet ir kartu su tėvu parašytą knygą apie tremtį.

Menininko paveiksluose - vaikystės pievos, gimtojo kaimo vaizdai, kaimo bažnytėlių smailės. Ekspozicijos centre – paveikslas, skirtas brangiausiam žmogui – mamai. Šį paveikslą, pasak autoriaus, jis vežasi į visas parodas.

Algis Augustaitis tapyti pradėjo sulaukęs brandaus amžiaus. Save jis pristato taip: „Esu zanavykas, inžinierius, šachmatų treneris, tautodailininkas. Tapyba noriu papildyti realų gyvenimą, esu tarpininkas tarp didžiojo ir liaudies meno, o kuriant man svarbiausia dvasia...“. Kaip apibūdina specialistai, jo paveiksluose ritmiškai ir jausmingai juda potėpiai, o spalvos dengiasi ir glaudžiasi viena prie kitos. Atrodo, jog fragmentai tai priartėja, tai vėl nutolsta...
 
„Palikimas – tremties laiškai“ susideda iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje - tėvo Juozo atsiminimai ir laiškai iš tremties: kalinio išgyvenimai, žiaurūs tardymo procesai, kvailas stalinistinis teismas, visos siaubingos lageriuose  patirtos kančios.... Antroje – sūnaus Algio, šešiamečio vaiko, įspūdžiai iš tremties, pamąstymai apie šeimą, tėvynę, savo vietą gyvenime, sąsajos su šiandiena. Antroji knygos dalis – tai pirmasis Algio Augustaičio bandymas drąsiai atverti duris ir įsiveržti  į plunksnos brolių bendruomenę. Ir parodos atidarymu metu, prabilus apie tremtį, autorius negalėjo nuslėpti susijaudinimo.

Parodą pristatė ir autorių kalbino dabar jau vicemerė Rima Rauktienė. Autorių sveikino ne vienas bičiulis, giminaitis, savivaldybės atstovas, negailėję šiltų ir palaikančių žodžių A. Augustaičiui.

Renginio metu skambėjo jaunųjų Šakių meno mokyklos kanklininkių atliekami kūriniai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.