baneris leidinys

amerikieciaiEma BILEVIČIŪTĖ

Penktadienį Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centre įvyko finalinis pasirodymas, kurį paruošė „Kartu į ateitį“ projekto dalyviai. Žiūrovų nuomone, tai buvo pats įdomiausias pasirodymas kada nors matytas Šakiuose. Tačiau tie, kurie negalėjo atvykti neturėtų nusiminti, nes jau kitais metais planuojama surengti tokio pat aukšto lygio renginį, tik jau visos Lietuvos mastu.

Nuotr. Baigiamajam projektų koncertui 500 dalyvių ruošėsi tik tris dienas, tačiau žiūrovai liko abstulbinti jų pasirodymu. 
 
  • Daugiau nuotraukų iš renginio čia
 
Praėjusį penktadienį daugelis žiūrovų turėjo galimybę Šakiuose išvysti „The Young Americans“ („Jaunųjų Amerikiečių“) pasirodymą, su kuriuo jie keliauja po visą pasaulį. Jų pasirodymai yra tokio aukšto lygio, jog susirinkusieji dvi valandas negali atitraukti akių, stebėdami kaip „Jaunųjų Amerikiečių“ grupė juda scenoje. Projekto organizatoriai stebėjosi jų paprastumu, nes jiems nereikėjo didelių salių ar gero aptarnavimo, jie tik nori, kad žmonės po renginio skleistų geras emocijas. Jie nori, kad žiūrovas suprastų, jog nereikia mokėti jų gimtosios kalbos, užtenka viską daryti kūno kalba. Dalyviai su publika bendrauja veido išraiškomis, rankų gestais, kūno judesiais. Scenoje vyksta toks veiksmas, jog kartais sunku suspėti viską sužiūrėti. 50 žmonių dažnai keičiasi vaidmenimis. Jie gali ir šokti, ir dainuoti, ir vaidinti. Visi amerikiečiai yra paskutiniųjų kursų studentai surinkti iš įvairių pasaulio šalių, tokių kaip Vokietija, Airija, Japonija, Rusija ir, žinoma, Amerika. Tačiau visi yra lyg viena šeima, viską daro iš širdies.
 
Tris dienas „Jaunieji Amerikiečiai“ gyveno Lukšiuose, kur buvo įgyvendinamas projektas „Kartu į ateitį“. Šių veržlių žmonių tikslas yra ugdyti talentus ir suteikti pasitikėjimo savimi, nes daugelis vaikų bijo atsiskleisti nesuprasdami, kokią Dievo dovaną jie turi. Amerika labai laisva šalis, jiems nesvarbu kaip atrodo, kokia jų odos spalva, tikėjimas ar pažiūros, jie visuomet elgiasi laisvai, todėl projekto dalyviai pasitikėjimu nori užkrėsti visus. Jie turėjo tik tris dienas, kad parengtų valandą trunkantį pasirodymą su beveik 500 dalyvių gebančius ne tik šokti, dainuoti, bet ir piešti. Atrodo sunku įsivaizduoti, kaip tai padaryti, juk mokiniai yra skirtingų amžiaus grupių, nuo mažų iki suaugusių, tačiau amerikiečiai puikiai su tuo susitvarkė. Pasiruošimų metu dalyvavo mažesniųjų tėveliai, jie neslėpė nuostabos, kalbėdami apie amerikiečių darbą, kaip įmanoma bendrauti su vaikais kūno kalba. Tėvų manymu, kiekvienam pedagogui reikėtų pasimokyti tokio darbo. Jie nešaukdami ir nelakstydami paskui kiekvieną, sugebėjo suvaldyti minias projekto dalyvių ir paruošti gražų pasirodymą susirinkusiems svečiams. Po koncerto emocijos nerimo ilgai. Visi buvo pavargę po trijų dienų sunkaus darbo, tačiau kiekvienas neslėpė veide šypsenos ir meiliai apsikabindami linkėjo sėkmės ir dėkojo už tokį nuostabų darbą.

Taip sutapo, jog Lukšiuose buvo vykdomas dar vienas projektas „Vartai į Baltijos šalis“, kurio metu buvo atvykusios delegacijos iš Vokietijos, Latvijos ir Rusijos. Čia mokiniai kelias dienas prieš atvykstant amerikiečiams leido laiką kartu. Lietuviai aprodė žymias Lietuvos ir Šakių rajono vietas, sportavo, bei susipažino su kiekvienos šalies kultūra ir papročiais. Kai atvyko „Jaunieji Amerikiečiai“ mokykla abu projektus sujungė į vieną. Lukšių V.Grybo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė džiaugėsi, nes ir vaikai, ir suaugusieji turėjo puikią progą daug išmokti vieni iš kitų.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos