Jaunos menininkės kūryba liejasi iš vidaus

unguvaitytePraėjusį antradienį Zanavykų krašto muziejuje buvo atidaryta jau ketvirtoji Sintautų pagrindinės mokyklos moksleivės Gretos Unguvaitytės tapybos darbų paroda. Parodos atidarymo akimirką jos kūryba pasidžiaugti atėjo nemažas būrys draugų, giminaičių ir tiesiog meno mylėtojų.

Nuotr. Zanavykų krašto muziejuje buvo atidaryta ketvirtoji Sintautų pagrindinės mokyklos dešimtokės tapybos darbų paroda.  


Šiemet Šakių meno mokyklą baigusi sintautietė Greta Unguvaitytė šiomis dienomis džiaugiasi jau ketvirtąja savo darbų paroda, kurią iki rugsėjo 22 dienos gali pamatyti kiekvienas Zanavykų krašto muziejaus lankytojas. Lig šiol mergina buvo surengusi net tris personalines parodas, kurios visuomenei buvo rodomos Sintautuose, Keturnaujienoje, Šakiuose. Šiuo metu muziejuje eksponuojama net 17 naujų bei labiausiai menininkės širdžiai mielų tapybos darbų.

Jaunatviškumu švytinti Greta susirinkusiems atviravo, jog labai džiaugiasi surengta dar viena savo kūrybos darbų paroda. „Labai džiugu matyti draugus, pažįstamus, artimuosius. Tai yra mano ketvirtoji paroda. Į kiekvieną parodą susirenka vis daugiau žmonių“, - linksmai nusiteikusi kalbėjo G. Unguvaitytė.  Ji parodos lankytojams pasakojo apie paveikslų atsiradimo aplinkybes. Dalis šioje parodoje eksponuojamų paveikslų buvo sukurti Lenkijoje vykusio plenero „Meno vaivorykštė“ metu. Šiemet ji dalyvavo dar ir kitame taip pat Lenkijoje vykusiame plenere, kur jaunoji menininkė ne tik kūrė, bet ir sėmėsi patirties iš profesionalių menininkų. Iš šio plenero G. Unguvaitytė į parodą atvežė net penkis naujus paveikslus. Pasak Gretos, visi kiti darbai buvo sukurti laisvalaikiu. „Daugelis manęs klausia: „Greta, kodėl tapai? Kodėl tokios spalvos? Kodėl jos tokios niūrios?“. Aš nežinau, kaip tai paaiškinti. Ką jaučiu viduje, tą ir perteikiu ant drobės“,- kalbėjo Greta. Žvelgiant į menininkės paveikslus, galima pastebėti vyraujančias niūrias mėlynas spalvas, žinoma, yra ir itin ryškių. Apie spalvas kalbėjusi mergina teigė, jog spalvos atsiranda tik dėl vyraujančios nuotaikos.
 
Pasveikinti G. Unguvaitytę su parodos atidarymu atėjo išties daug  draugų, šeimos narių, iš kurių ji sulaukia didelio palaikymo. Į parodos atidarymą atėjęs buvęs Gretos mokytojas Vytautas Kaunas kaip visada savotiškai juokavo: „Džiaugiuosi, kad mokiniai rengia parodas. Šakiai tuoj pasidarys tapytojų meka ir taps ne žemdirbių, o tapytojų, kraštu todėl man reikės pereiti į daržininkystę“.

G. Unguvaitytė neapsiriboja tik tapyba. Jai puikiai sekasi grafika, lipdymas iš molio ir netgi papuošalų gaminimas. Tolimesnį savo gyvenimo kelią mergina tvirtai nusprendusi sieti su menu.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.