Rajone apsistoję 111 ukrainiečių

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad gruodžio 31 d. baigėsi kompensacijų už ukrainiečių apgyvendinimą mokėjimo terminas.

Pranešama, kad būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, kompensacijas gaus už laikotarpį iki praėjusių metų gruodžio 31 d., kompensacijos už gruodį bus išmokėtos sausį.
 
„Ukrainos žmonės mūsų šalyje puikiai įsitvirtino darbo rinkoje. Remiantis „Sodros“ ir Užimtumo tarnybos duomenimis, apie 30 tūkst. užsieniečių dirba ir gauna su darbo santykiais susijusias pajamas. Be to, jie turi geras sąlygas užsiimti savarankiška veikla, gauna socialinę paramą, naudojasi kitomis paramos būstui priemonėmis, pavyzdžiui, kreipiasi į savivaldybę, kurioje gyvena, dėl rinkos sąlygomis nuomojamo būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos. Tikimasi, kad tai dar labiau paskatins užsieniečius integruotis į darbo rinką ir apsirūpinti būstu savarankiškai“, – pranešime spaudai sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Martynas Šiurkus ir priduria, kad valstybės tikslas ne tik teikti pagalbą, bet ir skatinti ukrainiečių savarankiškumą, padėti integruotis.

Kaip informavo Šakių r. savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Pilypaitytė, mūsų rajone, gruodžio 31 d. duomenimis, pas 19 asmenų buvo prisiglaudę 69 ukrainiečiai, kompensuoti reikalingos lėšos buvo 5 tūkst. 274 eurai.

Iš viso, sausio 5 d. duomenimis, rajone gyveno 111 ukrainiečių, iš jų 50 vaikų. Daugiausiai ukrainiečių apsistoję Šakių sen. – 33 suaugę ir 21 vaikas, Lukšiuose – aštuoni suaugę, 10 vaikų, Kriūkuose – septyni suaugę, penki vaikai. Nė vieno ukrainiečio, pasak D. Pilypaitytės, nėra Barzdų, Gelgaudiškio, Sintautų, Slavikų ir Sudargo seniūnijose.

Naudojantis minėta kompensacijos forma, panaudos pagrindais šalyje apgyvendinta apie 15 tūkst. ukrainiečių. Kompensacijoms mokėti vidutiniškai per mėnesį buvo skiriama apie 1 mln. eurų.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.