baneris leidinys

gelgaudiskisPraėjusį trečiadienį Gelgaudiškio kultūros namuose buvo suorganizuotas bendruomenės ir projekto dėl Gelgaudiškio dvaro rengėjų susitikimas. Jo metu aptarti pasiūlymai, kaip parengti projektą, kad jo finansavimas nebūtų atmestas.

Nuotr. P. Punys (kairėje) ir V. Girdauskas su susirinkusiaisiais kalbėjo apie dvaro ateities vizijas.

Jau susitikimo pradžioje rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Arvydas Šlėderis patikino, kad rajono valdžia suinteresuota, jog dvaras atitektų bendruomenei. Svarbiausia, parengti tinkamą paraišką, kad būtų skirtas finansavimas. Būtent todėl buvo suorganizuotas susitikimas, kad ir bendruomenė galėtų teikti pasiūlymas, vizijas dėl dvaro ateities. Susitikime su negausiai susirinkusiais bendruomenės nariais dalyvavo projekto vadovas Vitas Girdauskas ir projekto konsultantas Petras Punys.
 
V. Girdauskas kalbėjo, kad norint, jog projektas būtų patvirtintas, labiausiai reikia orientuotis į jo tęstinumą. Ši priežastis buvo viena iš pagrindinių, kodėl buvo atmestas Marijampolės apskrities rengtas projektas. „Reikia orientuotis į čia atvykstančius žmones. Reikia galvoti apie dvaro, kaip ekonominio, ūkinio, turistinio vieneto išlikimą“, - pabrėžė projekto vadovas. Jis kalbėjo, kad reikia atkurti dvaro gyvenimą, siūlė jame įrengti šokoladinę, sūrinę, bravorą, žirgyną. Svarbiausia, kad dvare būtų teikiamos apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos. Taip pat manoma, kad dvare turėtų būti vykdomi įvairūs amatai, galbūt galėtų veikti biblioteka, siūlomos kitos pramogos. Tačiau kad ir kokios būtų mintys ar pasiūlymai, svarbiausia kryptis, kaip teigė V. Girdauskas ir P. Punys, viskas turi būti orientuota į verslą. „Turime suplanuoti taip, kad ar iš kitos Nemuno pusės atsikėlę turistai, ar atvykę iš toliau čia ne šiukšles paliktų, bet pinigus išleistų“, - teigė V. Girdauskas. Buvo aptarinėjama ir tai, kaip produktyviai būtų galima panaudoti šalia dvaro esančius pastatus, kaip juos pritaikyti, kad atvykstantiems žmonėms Gelgaudiškio dvaro rūmai būtų kuo patrauklesni.
Bet kuriuo atveju pirmiausiai savivaldybė dvarą turi perimti savo žinion su visais įsipareigojimais bei rizikomis. Tuomet bus teikiama paraiška savivaldybės vardu. „Mes nusakysime kryptį, tačiau tam tikras taisykles nusakys žmonės, investuosiantys čia pinigus. Žinoma, kuo daugiau idėjų, siūlymų, tuo geriau“ , - teigė V. Girdauskas. Norint pritraukti daugiau turistų būtų galima aktyviau naudoti maršrutą Gelgaudiškis – Zypliai – Sudargas. Taip pat kalbėta apie tai, kad reikia stengtis kuo daugiau turistų pritraukti iš kitapus Nemuno, kur jie dažnai lanko ten esančias pilis. Susirinkusieji pritarė išsakytiems siūlymams ir mano, kad reikia laikytis projekto rengėjų išsakytos krypties.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos