baneris leidinys

kaminaiAsta GVILDIENĖ

Kaip informavo UAB „Šakių šilumos tinklai“ generalinis direktorius Laimutis Kasparavičius, šiemet niekas neskubėjo šildytis. Nors savivaldybės administracijos direktorius Juozas Podžiukaitis pasirašė įsakymą 2010 – 2011 metų šildymo sezoną pradėti nuo spalio 12 dienos, trys Šakių miesto namų bendrijos parašė prašymus, atsisakydamos pajungti šildymą. Tačiau po kelių dienų, orams gerokai atvėsus, ir jos persigalvojo – tad šiluma tiekiama visiems jos vartotojams tiek Šakiuose, tiek Gelgaudiškyje.

Nuotr. Gelgaudiškio katilinėje per metus pagaminama apie 4000 MWh šilumos, kuriai pagaminti sunaudojama 1500 – 1800 tonų šiaudų.  

Gelgaudiškio katilinėje, kurios katilai kūrenami šiaudais, per metus pagaminama apie 4000 MWh šilumos. Tokiam šilumos kiekiui pagaminti sunaudojama 1500 – 1800 tonų šiaudų. Šis kiekis dar labai priklauso nuo šiaudų kokybės, ypač nuo  jų drėgnumo. UAB „Šakių šilumos tinklai“ generalinis direktorius įsitikinęs, kad pagal katilų gamintojo nurodytas technines galimybes, sudegindami vieną toną šiaudų, turėtume pagaminti daugiau šilumos ir taip sutaupyti kuro.
 
L.Kasparavičius ilgą laiką nedavė ramybės katilų, kūrenamų šiaudais, gamintojui AB „Umega“ iš Utenos, iš kurių UAB „Šakių šilumos tinklai“ juos ir įsigijo. Kadangi šie negalėjo atsakyti, kodėl šiaudai visiškai nesudega ir kodėl iš vienos tonos neišgaunama tiek šilumos, kiek nurodyta charakteristikose, jie išsikvietė Danijos firmos, pagal kurios patentą gaminami tokie katilai, atstovą Hans Thellesen.

AB „Umega“ projektų vadovas Jonas Zukas kartu su Hans Thellesen spalio 19 dieną atvyko į UAB „Šakių šilumos tinklai“ ir kartu su generaliniu direktoriumi L.Kasparavičiumi Gelgaudiškio katilinėje praleido visą antradienį, ieškodami atsakymų į iškilusius klausimus: analizavo katilų, kūrenamų šiaudais,  degimo procesą, tikrino parametrus, nurodytus katilų charakteristikose ir t.t.

Pasak UAB „Šakių šilumos tinklai“ generalinio direktoriaus L. Kasparavičiaus, ne su visomis svečio iš Danijos ir projektų vadovo iš Utenos išvadomis jis sutinka, o patikrinti jų teisingumą galima praktiškai tik stebint šiaudų degimo procesą ir rodomus parametrus. Jis ieško būdų, kaip maksimaliai išnaudoti Gelgaudiškio katilinės katilų, kūrenamų šiaudais, efektyvumą. Kadangi daugiau nieko L.Kasparavičius komentuoti negalėjo, dėl labai suprantamų priežasčių – skaitytojai techninės kalbos katilų charakteristikose nesupras, todėl tikimės išsamesnę informaciją gauti ir pateikti artimiausiu metu.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos