baneris leidinys

perseidu_lietusPerseidų meteorų lietus – kasmetinis rugpjūčio mėnesio reiškinys, prasidedantis tuomet, kai Žemė įskrieja į zoną, kuri kertasi su Swifto-Tuttle kometos orbita. Kometos orbitoje esančios dalelės ir dulkės, patenkusios į Žemės atmosferą, joje efektingai sudega. Perseidais šie meteorai vadinami todėl, kad, stebint iš Žemės atrodo, jog jie atskrenda iš Persėjo žvaigždyno.

Nuotr. Daugiausiai Perseidų meteorų pažirs rugpjūčio 11 – 14 dienomis.

Perseidų lietus matomas visoje planetoje, tačiau krintančių meteorų kiekis gali svyruoti nuo keleto iki kelių tūkstančių. Jei vienoje Žemės vietoje suskaičiuojama tik apie 100 Perseidų per valandą, tai kitoje - galima pamatyti net iki 1000.

Perseidai maksimumą pasieks naktį iš rugpjūčio 12–osios į 13–ąją nuo 2 val. 30 min. iki 5 val. ryto, tačiau, dėl patekėjusios Mėnulio pilnaties ar debesuotos nakties, viso meteorų lietaus grožio galime ir nepamatyti. Maksimumo metu Lietuvoje jau keletą metų iš eilės suskaičiuojama 80 – 90 meteorų per valandą. Šis srautas ypač įspūdingas: blyškesni meteorai šviečia baltai arba geltonai, ryškesni – žaliai, oranžiniai ar net raudonai. Trečdalis iš jų turi ryškią, nutįsusią per visą dangų uodegą.

Giedro dangaus ir gražaus reginio!


„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos