baneris leidinys

perseidu_lietusPerseidų meteorų lietus – kasmetinis rugpjūčio mėnesio reiškinys, prasidedantis tuomet, kai Žemė įskrieja į zoną, kuri kertasi su Swifto-Tuttle kometos orbita. Kometos orbitoje esančios dalelės ir dulkės, patenkusios į Žemės atmosferą, joje efektingai sudega. Perseidais šie meteorai vadinami todėl, kad, stebint iš Žemės atrodo, jog jie atskrenda iš Persėjo žvaigždyno.

Nuotr. Daugiausiai Perseidų meteorų pažirs rugpjūčio 11 – 14 dienomis.

Perseidų lietus matomas visoje planetoje, tačiau krintančių meteorų kiekis gali svyruoti nuo keleto iki kelių tūkstančių. Jei vienoje Žemės vietoje suskaičiuojama tik apie 100 Perseidų per valandą, tai kitoje - galima pamatyti net iki 1000.

Perseidai maksimumą pasieks naktį iš rugpjūčio 12–osios į 13–ąją nuo 2 val. 30 min. iki 5 val. ryto, tačiau, dėl patekėjusios Mėnulio pilnaties ar debesuotos nakties, viso meteorų lietaus grožio galime ir nepamatyti. Maksimumo metu Lietuvoje jau keletą metų iš eilės suskaičiuojama 80 – 90 meteorų per valandą. Šis srautas ypač įspūdingas: blyškesni meteorai šviečia baltai arba geltonai, ryškesni – žaliai, oranžiniai ar net raudonai. Trečdalis iš jų turi ryškią, nutįsusią per visą dangų uodegą.

Giedro dangaus ir gražaus reginio!


„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
76

Reklama


188x376-lock

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos