Zanavykai tęsia pergalingą žygį

Praėjusį savaitgalį Šakių krepšinio klubas „Zanavykas“ sužaidė dvejas Regionų krepšinio lygos I etapo antrojo rato rungtynes. Abejas laimėję, šakiečiai tapo vienvaldžiais Suvalkijos regiono lyderiais ir padidino atotrūkį nuo artimiausių varžovų.
Pirmosios rungtynės lapkričio 28-ąją Šakiuose su Suvalkijos regiono autsaidere Marijampolės „Mantinga“ „Zanavykui“ buvo savotiška treniruotė prieš itin sunkų kitos dienos mačą Kaune su vietos „KTU Žalvario“ krepšininkais. Tačiau net ir žinodami, kad pirmasis varžovas yra gerokai silpnesnis už zanavykus, šakiečiai varžybų metu eikvojo ne tik fizines jėgas, sumanumą, bet ir sportinį pyktį bei nervus.
Pirmasis ir antrasis kėliniai „Zanavykui“ sukrovė didžiulę persvarą – einant ilsėtis po dviejų kėlinukų, švieslentė rodė rezultatą 61:18. Atrodė, kad Marijampolės „Mantingą“ šakiečiai per likusį laiką tiesiog sutryps.  Tačiau trečiąjį kėlinuką komandos sužaidė apylygiai – 25:22, o „Zanavyko“ žaidėjai ne kartą klydo, atrodytų, visiškai nesudėtingose situacijose. Deja, tačiau šis kėlinukas tebuvo mažytis vilties spindulys marijampoliečiams. Ketvirtąjį kėlinuką laimėję 28:15, varžybas zanavykai užbaigė švieslentėje šviečiant rezultatui 114:55.
Daugiausia taškų tądien „Zanavykui“ pelnė Tomas Rekstys – 16. Tomas dar atkovojo tris kamuolius, pataikė du iš trijų mestų tritaškių metimų.  15 taškų tądien pelnė Aismantas Zasas, komandos labui dar atkovojęs ir 12 kamuolių. Povilo Valaičio sąskaitoje 13 taškų ir septyni atkovoti kamuoliai.
Šakiečiai dvitaškius metimus pirmosiose savaitgalio rungtynėse metė 65 proc. taiklumu, tritaškius 42 proc. taiklumu, baudas – 55 proc. taiklumu. Geresni „Zanavyko“ naudai ir kiti šių varžybų rodikliai: kamuolių šakiečiai atkovojo 40, varžovai – 28; šakiečiai padarė 15 klaidų, varžovai  - 23; zanavykai atliko 16 rezultatyvių perdavimų, marijampoliečiai – tik keturis.  Bendra rungtynių statistika kalba: „Zanavykas“ žaidė rimtą komandinį žaidimą, kurį ir atspindi galutinis varžybų rezultatas.
Pastarosiose rungtynėse įprastą savo indėlį įnešė ir vienas „Zanavyko“ naujokų Tomas Butkus.  Žaidęs beveik 20 minučių, jis pelnė 10 taškų, atliko du rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo. „Prieš šias varžybas mums treneriai akcentavo: esame lyderiai, ir kiekviena komanda prieš mus stengsis sužaisti kuo rimčiau. Todėl mums tenka žymiai didesnis krūvis dėl to, jaučiasi nervingumas, seka klaidos. Toks kitų komandų požiūris į mus įpareigoja nuo pat pradžių kuo galingiau sužaisti, įgyti kuo didesnį pranašumą, kad bet kokia kaina pasiektume pergalę.  Todėl ir sekė klaidos“,- trumpai rungtynes su Marijampolės krepšininkais apibūdino T.Butkus. Varžybas su Marijampolės „Mantinga“ jis apibūdino kaip rimtą treniruotę prieš kitos dienos mačą: „Labai nepervargome, laimėjome dideliu skirtumu, esame rimtai nusiteikę kovai prieš „KTU Žalvarį“. Tikiu, kad laimėsime“.
T.Butkaus pranašystės išsipildė. Šakiečiai permainingas varžybas Kaune laimėjo rezultatu 87:79. Daugiausia taškų tądien pelnė T.Rekstys – 33. R.Ostreikos sąskaitoje 18, G.Pečiulionio – 11 taškų. Šiose varžybose žaidė ir traumą išsigydęs komandos centras Rolandas Mačiulaitis. Varžybose su Marijampolės „Mantinga“ aikštelėje jo nebuvo.
Artimiausios šakiečių varžybos jau gruodžio 2 dieną Šakiuose, „Varpo“ vidurinės mokyklos sporto salėje, su Jurbarko „Nemunu“. Šioje komandoje žaidžia ir keturi Šakių rajono krepšininkai.

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?