Oro tarša neviršijo leistinų ribų

Pastarosiomis dienomis gyventojai informuojami apie kietąsias daleles, esančias aplinkos ore, ir jų poveikį sveikatai. Teigiama, kad didžiųjų miestų gyventojai, kaip teigiama, kvėpuoja oru, kurio užterštumas kietosiomis dalelėmis viršija leistinas normas.

Marijampolės savivaldybės Aplinkos valdymo skyriaus vyriausiasis ekologas Paulius Čeponas informavo, kad praėjusios savaitės pabaigoje gauta informacija apie 2010 m. lapkritį ir gruodį atliktus oro tyrimus, kurie rodo, kad azoto dioksido koncentracija neviršijo leistinų ribų.

Tačiau visuomenės sveikatos specialistai tuo nelinkę per daug džiaugtis ir primena, kad žiemą oro taršą didina individualūs namai, kūrenami kietuoju kuru ar įvairiomis atliekomis, kurios degdamos išskiria pavojingus teršalus. Šiuo metu ramūs, be vėjo orai nėra palankūs gyventojų sveikatai. Gali padidėti užterštumas, kadangi teršalų išsisklaidymo sąlygos blogos, o kūrenant kietuoju kuru, jie patenka į orą ir kaupiasi jame. Kietosios dalelės gali būti ypač kenksmingos nėščiosioms, vaikams bei žmonėms, sergantiems kvėpavimo ligomis.

Kietosios dalelės - ore esančių dalelių ir skysčio lašelių (aerozolių) mišinys, kurio sudėtyje gali būti rūgščių, sulfatų, nitratų, organinių junginių, metalų, dirvožemio dalelių, dulkių, suodžių.

Kietųjų dalelių koncentracija ore priklauso ir nuo to, ar pavasarį laiku išvežamas per žiemą miestuose susikaupęs purvas ir smėlis, ar vasarą laistomos (plaunamos) gatvės, ar vykdant statybas nevežiojami birūs neuždengti kroviniai ir pan.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.