Ragina išsitirti šulinių vandenį

Marijampolės visuomenės sveikatos centras rekomenduoja išsitirti šulinių vandenį, jei jis vartojamas maistui. Specialistai teigia, kad rūpintis šulinio vandens kokybe yra labai svarbu, nes užterštas vanduo daro įtaką žmonių sveikatai.

Nemokamai šulinių vanduo tiriamas tiems asmenims, kurie namuose augina kūdikį iki 6 mėnesių amžiaus bei nėščioms moterims. Kitiems gyventojams pageidaujant šulinių vanduo, kurį jie vartoja maistui, gali būti ištirtas už mokestį. Mokesčio dydis priklauso nuo tyrimo apimties. Galima nustatyti geležies, azoto, nitritų, nitratų kiekį ir kitus parametrus.

Rekomenduojama gyventojams bent kartą ar du per metus išsitirti šulinių vandenį. Pavasario polaidis ar vasaros liūtys šulinių vandenį gali užteršti tiek chemiškai, tiek mikrobiologiškai. Mūsų apskrities gyventojai savo šulinių vandens kokybę gali išsitirti pristatę ne mažiau 2 litrus šulinio vandens į Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šakių skyrių (Bažnyčios g. 39, Šakiai) arba į kitų įstaigų licencijuotas laboratorijas.

2010 metais Marijampolės VSC ištyrimui buvo patiekti 123 šachtinių šulinių vandens mėginiai. Atlikus cheminius vandens tyrimus nustatyta, kad Marijampolės savivaldybėje iš 44 šulinių 19-oje vanduo neatitiko higienos normos reikalavimų. Dešimtyje šulinių buvo rasta nitratų, septyniuose - amonio junginių, o trylikoje buvo viršytas mikrobiologinis užterštumas.

Šakių rajono savivaldybėje tirta 16-os šulinių vandens mėginiai. Net septyniuose buvo viršyta mikrobiologinė tarša, trijuose rasta per daug nitratų ir amonio junginių.

„Draugo” inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.