Netikėta poemos interpretacija Kudirkos Naumiesčio gimnazijoje

miuziklasKudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija kartu su VšĮ ,,Scenos ir estetikos mokykla“ įgyvendino Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotą projektą ir pastatė miuziklą „Eglė žalčių karalienė“ pagal to paties pavadinimo Salomėjos Nėries poemą. Tai pirmasis miuziklas, pastatytas gimnazijoje per visą jos istoriją.

Nuotr. Žiūrovus sužavėjo Eglės (Akvilė Atkočaitytė) ir Žilvino (Arnas Blekaitis) arijos.

Pasak gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Birutės Adomavičienės, moksleiviai mokėsi suprasti skirtingas kultūras ir savarankiškai spręsti konfliktines situacijas, atskleisti ir lavinti saviraiškos gebėjimus, bendrauti, remiantis lietuvių tautosakos kūriniu „Eglė žalčių karalienė“ ir jo interpretacija - roko operos forma.

Didžiausi iššūkiai vaikams šioje neformaliojo ugdymo programoje B.Adomavičienės nuomone – ne tik lavinti savo dainavimo, šokio ar vaidybos įgūdžius, bet ir pažvelgti į Eglės, Žilvino ir jų artimųjų likimo istoriją kaip į jaunų žmonių tragediją, kurią nulėmė nepakantumas skirtingoms bendruomenėms ir neapykanta. Taip pat suprasti lyderio ir bendruomenės tarpusavio ryšį bei sukurti šiuolaikinę šios istorijos interpretaciją. Dalyviams buvo suteikta laisvė keisti kūrinio eigą bei rinktis raiškos priemones, kurios stiprina jų saviraišką, atskleidžia ir ugdo jų tarpkultūrines kompetencijas bei asmeninius gebėjimus.
 
Muzikos mokytoja Edita Legotienė su nemažu būriu savanorių moksleivių kibo į partijų studijavimą ir mokymąsi. Reikėjo daug pastangų, kantrybės, palaikymo ir supratimo, kol kūrinys išvydo dienos šviesą ir pirmą kartą buvo parodytas žiūrovams, kurių tarpe sėdėjo ir šio projekto sumanytojas, ,,Scenos ir estetikos mokyklos“ įkūrėjas, Gediminas Zujus, jo kolegė Judita Akromienė bei svečiai iš Vokietijos.

Žiūrovus sužavėjo Eglės (Akvilė Atkočaitytė) ir Žilvino (Arnas Blekaitis) arijos, puiki Eglės tėvo (Aivaras Sutkus) vaidyba, masinės scenos. Nuskambėjus paskutiniams miuziklo akordams, ilgai netilo plojimai.

Gediminas Zujus prasitarė, kad nesitikėjo, jog  tokiame mažame, Lietuvos pakraštyje esančiame, miestelyje išvys tokį puikų pastatymą. Jis nuoširdžiai dėkojo mokiniams ir jų mokytojai už nuostabią sielos šventę. Truputį aprimus emocijoms svečiai negailėjo patarimų, ką ir kaip dar galima tobulinti ir rekomendavo miuziklą parodyti miesto ir rajono bendruomenei.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.