Moksleiviai rūpinsis jaunimo kalbos kultūra

Naujojo Lietuvos moksleivių parlamento Kultūros komiteto nariai užsibrėžė tikslą siekti jaunimo kalbos kultūros puoselėjimo.

Kaip informavo šakietė, Kultūros komiteto vicepirmininkė Modesta Domeikaitė, komitetas šiais metais išsikėlė tikslą - skatinti jaunimo kalbos kultūrą ir aiškinti kalbines problemas. Bus siekiama skatinti jaunimą taisyklingai rašyti, pamiršti trumpinius ir nelietuviškus raidžių junginius, plačiai naudojamus internete. Komiteto paruoštame straipsnyje „Socialinis tinklalapis – socialinės problemos“ pateikiamas pavyzdys, kaip šiais laikais jaunimas susirašinėja virtualioje aplinkoje: XXI amžiaus sunkiausia liga vis del to yra ne kiaulie gripas – tai hipersocialumas. Facebook. Daugelio mylimiausias zhodis, geriausias draugas ir didžiausias laiko vagis. Kiekviena vakara milijonai vartotoju sujungia pasauli nematomom internetinem gijom, kurios saisto Austrija su Lietuva, o Amerika su Japonija. Jei Facebook , Skype ir Twitter butu tokie maisto pramones zhenklai, kaip Coca-Cola, tai raudoniems shio gėrimo buteliukams reikėtu splėptis po pernyksciais lapais, nes shiu socialiniu tinklapiu bei bendravimo programu paklausa virsytu visus populiariausius prekes zenklus kone dvigubai. Šiuo straipsniu jaunimui norima parodyti, kaip  netaisyklinga internetinė kalba skatina jaunų žmonių neišprusimą. Dėl to dažnai nukenčia ir gimtosios kalbos egzaminų rezultatai. Kaip informavo M. Domeikaitė, Kultūros komiteto tikslas - skatinti atkreipti dėmesį į visiems aktualias problemas ir siekti jas spręsti, o pirmas žingsnis į problemos sprendimą - jos pastebėjimas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.