Baigiami vertinti abiturientų darbai

vertintojosAsta GVILDIENĖ

Nuo birželio 8 iki 14 dienos, net penkias darbo dienas, Šakių „Varpo“ vidurinėje mokykloje 14 lietuvių kalbos mokytojų iš visų rajono gimnazijų ir vidurinių mokyklų, išskyrus Šakių „Žiburio“ gimnaziją ir Plokščių vidurinę mokyklą, vertino abiturientų valstybinio lietuvių kalbos egzamino rašto darbus.

Nuotr. Vyresniosios vertintojos S.Burkšaitienė (kairėje) ir D.Aniulienė džiaugėsi, kad ką jau ką, o abiturientus rašyti rašinius mokytojai išmokė.

Dvylikai rajono mokytojų vadovauja vyresniosios vertintojos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės -  Stasė Burkšaitienė iš Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ir Danutė Aniulienė iš Gelgaudiškio vidurinės mokyklos. Jos informavo, kad abi balandžio mėnesį dalyvavo vertintojams skirtame dviejų dienų seminare Vilniuje, daug mokėsi ir tobulėjo.

Pasak S.Burkšaitienės, kiekvienais metais vertinti moksleivių darbų susirenka puiki lietuvių kalbos mokytojų komanda, dirbanti labai rimtai ir atsakingai. „Tai tikrai profesionalūs vertintojai, - pritarė jai D.Aniulienė. – Nors trys iš dvylikos mokytojų darbus taiso pirmus metus, bet jie, kaip ir visi kiti – praėjo visus mokymus ir išklausė instruktažus.“
 
Šiemet vertinimo komisija vertino 420 abiturientų valstybinio lietuvių kalbos egzamino rašto darbų – net 70 darbų daugiau nei praėjusiais metais. Tai, kaip teigė S.Burkšaitienė, nulėmė padidėjęs kandidatų ir sumažėjęs egzaminų centrų skaičius.

Kaip informavo vyresniosios vertintojos, abiturientai daugiau rinkosi rašinius nei teksto interpretacijas. Šiemet buvo pasiūlytos dvi rašinių temos „Kuo tautos praeitis svarbi dabarčiai“ ir „Kaip apie meilę kalbama lietuvių kultūroje“. Daugiausiai moksleivių rašė pirmąją temą, tačiau nemažai rinkosi ir samprotavimus apie meilę. S.Burkšaitienė džiaugėsi, kad ką jau ką, o rašinius mokytojos rašyti išmokė. Iš trijų interpretacijai pateiktų tekstų, abiturientai rinkosi Kristijono Donelaičio „Metus“ arba Bitės Vilimaitės „Akimirką sode“, beveik niekas nesiryžo interpretuoti Marcelijaus Martinaičio „Prisiminimo“ („Serbenta“).

Kaip ir praėjusiais, taip ir šiais metais abi mokytojos pastebėjo, kad labai negraži ir sunkiai įskaitoma moksleivių rašysena. „Šiuolaikinis jaunimas įpratęs klaviatūros mygtukus spaudyti, todėl neišlavina dailaus rašto, - mintimis dalijosi S.Burkšaitienė. – Daug smagiau skaityti tuos moksleivių darbus, kurie, kad ir silpnesni, bet parašyti gražiau“.

Ateinančių metų abiturientams ir visiems moksleiviams lituanistės palinkėjo daugiau skaityti ir mokytis reikšti savo mintis, nes tik apsiskaitęs moksleivis gali parašyti gerą rašinį. S.Burkšaitienė pabrėžė, kad lietuvių kalbos egzaminas – tai būtent tas egzaminas, kuris patikrina abituriento žinias, įgytas per visus 12 mokslo metų. „Klaidinga manyti, kad jei paskaitysiu 12 klasėje – tai tikrai viską išmoksiu, - sako ji. – Iš patirties galiu pasakyti, kad taip nėra - trūksta argumentų, trūksta minčių, tūksta inteligencijos.“

Taip pat primename, kad moksleivis, nesutinkantis su egzamino darbo įvertinimu, per tris dienas nuo rezultatų paskelbimo dienos gali teikti prašymą mokyklos direktoriui, kad jo darbas dar kartą būtų peržiūrėtas ir pakartotinai įvertintas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.