Jaunieji rajono žemdirbiai gali prisijungti prie sąjungos

Šakių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Rimantas Valiukas sako, kad Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos (toliau LJŪJS) pirmininko Vytauto Buivydo vizitas Šakiuose ir susitikimas su jaunaisiais ūkininkais sausio 22 d. nenuėjo perniek. Penktadienį Žemės ūkio rūmuose viešėjęs pirmininkas sako, kad jaunieji ūkininkai gali pildyti prašymus ir stoti į LJŪJS.

Norintys stoti į LJŪJS jaunieji rajono ūkininkai gali jungtis prie bendros sąjungos organizacijos – teisiškai tai yra įmanoma. Vėliau, jeigu rajone susidarys tam tikras jaunųjų ūkininkų skaičius, jie galės įsteigti rajono skyrių. Taip R. Valiukas skatina jaunuosius rajono ūkininkus vėl telktis į organizaciją, nes jiems nuo to būtų tik geriau. Kol nėra įsisteigęs Šakių rajono jaunųjų ūkininkų skyrius, R. Valiukas žada juos kuruoti. Anot pirmininko, yra norinčių stoti į jaunimo sąjungą, tačiau imtis vadovauti ir telkti rajono jaunuosius žemdirbius kol kas norinčių dar nėra.
 
Tiek Šakių sąjungos vadovas, tiek tąkart viešėjęs V. Buivydas sako, kad jauniesiems ūkininkams tokia sąjunga yra labai naudinga. Joje besitelkiantys žemdirbiai ne tik dalinasi savo gerąja arba blogąja patirtimi, bet ir gauna papildomų balų dalyvaudami įvairiose projektinėse programose. Anot V. Buivydo, į sąjungą dažniausiai jaunieji ūkininkai įstoja tada, kai pradėję ūkininkauti arba norėdami gauti tam tikrą paramą susiduria su problemomis. Tada jie pradeda ieškoti bendraminčių, kurie irgi yra susidūrę su panašiomis problemomis bei gali pasidalinti savo patirtimi, rasti atsakymus, kaip teisiškai buvo sprendžiamos panašios problemos.

Dažniausiai aktyvūs Lietuvos jaunieji ūkininkai dabar bendrauja socialiniuose tinkluose, tad nieko nuostabaus, kaip juokauja pats pirmininkas, kad LJŪJS turi socialiniame tinkle „Facebook“ apie 5 tūkst. pasekėjų, nors realiai aktyvių narių vos du šimtai. Anot sąjungos vadovo, jų organizacijos tikslas yra ne tik dalijimasis turima informacija, bet ir kova už jaunųjų ūkininkų teises Žemės ūkio ministerijoje bei Seime priimant žemės ūkiui svarbius įstatymus, kad būtų paisoma ir jų interesų, ne tik stambiųjų žemdirbių teisių.

Šiuo metu rajone yra registruota apie 400 jaunųjų ūkininkų, kiek iš jų panorės jungtis prie LJŪJS sąjungos, nėra aišku.  

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.