baneris leidinys

Gruodžio 7 dieną Šakiuose, „Gulbelės“ konferencijų salėje vyko atviras suinteresuotų asmenų pasitarimas dėl vandens turizmo plėtros Šešupėje, į kurį atvyko VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktorius Gintaras Skamaročius ir projektų vadovė Jolita Matukaitienė. Jie susirinkusiems pristatė dabar vykdomą vandens turizmo plėtros Šešupėje projektą, domėjosi situacija mūsų rajone.

Be svečių iš Marijampolės, susirinkime dalyvavo mūsų rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė ir Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Vilhelm Haase, Kudirkos Naumiesčio seniūnas Vincas Puida, baidarių nuomotojai Vykintas Augustaitis ir Tautvydas Juškaitis, Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos vadas Redas Juškaitis ir Šešupės euroregiono turizmo informacijos centro darbuotojos Audronė Mieščionaitienė bei Jolita Lekavičienė.

Nuo šių metų rudens VšĮ Suvalkijos turizmo ir verslo informacijos centras kartu su partneriais - Kalvarijos savivaldybės administracija, VšĮ Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centru ir Lenkijos Bebros nacionaliniu parku įgyvendina naują projektą „Vandens turizmo plėtra pasienio regione“. Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos Europos, Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos Smulkiųjų projektų fondas. Pagrindinis projekto tikslas - naujų pasienio turizmo produktų kūrimas, parengiant Šešupės ir Bebros upių vandens turizmo maršrutus Lietuvos ir Lenkijos pasienio regione.
 
Kaip informavo A. Mieščionaitienė, šio projekto įgyvendinimo metu bus analizuojamos vandens turizmo galimybės Šešupėje, rengiama dokumentacija poilsio zonų įrengimui ir vandens maršrutų ženklinimui, parengta ir išleista Šešupės turistinės trasos informacinė medžiaga keliaujantiems. Dokumentaciją parengs VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuras. Kitame etape, galbūt jau po metų, gavus lėšų iš paramos fondų, bus atliekami infrastruktūros gerinimo darbai, įrengiamos stovyklavietės, poilsio aikštelės, informaciniai stendai.

Turizmo infrastruktūra palei Šešupę mūsų rajone dar tik kuriasi, tačiau, pasak  Šešupės euroregiono turizmo informacijos centro direktorės, norėtųsi jau dabar turistus priimti geriau pasiruošus.  V.Haase ir V.Puida informavo apie Kudirkos Naumiestyje vykstančius upės valymo ir pakrančių tvarkymo darbus bei ateities planus. Daug praktinių patarimų ir pastebėjimų projekto vykdytojams turėjo baidarių nuomotojai T.Juškaitis ir V.Augustaitis. Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos vadas supažindino su ženklinimo ir veiklos pasienio ruože apribojimais. „Marijampoliečiai vos spėjo užsirašinėti, kur ir ką norėtume ateityje įrengti, - pasakojo A.Mieščionaitienė. – „Tikimės, kad dokumentacijos rengėjai atsižvelgs į mūsų lūkesčius ir mūsų vandens turizmo plėtros Šešupėje vizija bus įgyvendinta.“

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos