Vertinami stacionarios taršos kvapai

Marijampolės visuomenės sveikatos centras informuoja, kad nuo 2011 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja higienos norma „Kvapo koncentracijos ribinė vertė gyvenamosios aplinkos ore“. Kvapų kontrolę gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose vykdo Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (toliau – VVSPT) ir teritorinis Visuomenės sveikatos centras.

Higienos normoje nurodyta kvapo koncentracijos ribinė vertė (8 europiniai kvapo vienetai (OUE/m3) taikoma tik ūkinėje komercinėje veikloje, kurioje naudojami stacionarūs taršos kvapais šaltiniai, kylantiems kvapams vertinti. Stacionarus taršos šaltinis – tai įrenginys ar vieta, esanti nekintamoje buvimo vietoje, iš kur teršalai patenka į gyvenamosios aplinkos orą. Tręšiami laukai nėra laikomi stacionariais taršos šaltiniais. Ši higienos norma netaikoma tais atvejais, kai gyventojai skundžiasi kaimynų surinktų šiukšlių, jų laikomų gyvūnų kvapais bei tada, kai kvapai sklinda iš atliekų konteinerių, nes tai ne stacionarus taršos šaltinis. Statinių naudojimo priežiūra, komunalinių atliekų tvarkymo sistemų diegimas, antrinių žaliavų surinkimo ir perdirbimo organizavimas, sanitarijos ir higienos taisyklių tvirtinimas ir jų laikymosi kontrolės organizavimas yra pavestas savivaldybėms.

Vadovaujantis higienos norma, vertinami stacionarios taršos kvapai, juntami šių objektų ore: gyvenamųjų pastatų, visuomeninės paskirties pastatų patalpų, susijusių su apgyvendinimu (viešbučių, bendrabučių, kalėjimų, kareivinių, areštinių, vienuolynų ir kt.), ikimokyklinio ugdymo įstaigų, bendrojo lavinimo, profesinių, aukštųjų, neformaliojo švietimo mokyklų patalpų, kuriose vyksta mokymas ir ugdymas; asmens sveikatos priežiūros įstaigų patalpų, kuriose būna pacientai, šių pastatų ar kitų pastatų, kuriose yra šios patalpos, žemės sklypų ne didesniu kaip 40 m atstumu.

Visuomenės sveikatos centras, gavęs asmens skundą su visa būtina skundui nagrinėti informacija sudaro komisiją, kuri vykdys kvapų kontrolę etapais. Jie reglamentuojami naujai įsigaliojusioje normoje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.