baneris leidinys

bauzaite2Nerandantys darbo savo šalyje lietuviai ieško galimybių užsidirbti užsienyje, daugelis net nepasidomėdami, ar netapo lengvu sukčiavimu užsiimančių asmenų grobiu. Būtent todėl būtina detaliau pasidomėti užsienyje įdarbinančių įmonių legalumu.

Pasak Šakių verslo informacijos centro direktorės Aurelijos Baužaitės, šiais metais buvo gautas paklausimas apie vieną Šakių rajono įmonę ir jos vykdomą veiklą. Patikrinus duomenis, paaiškėjo, kad įmonė jau daug metų turi likviduojamos įmonės statusą ir niekada neužsiiminėjo įdarbinimo veikla. Iš kur sukčiai gauna likviduojamų įmonių, kaip beje ir fizinių asmenų duomenis, lieka paslaptimi. „Skelbimą apie įdarbinimą užsienyje perskaitė net 1503 asmenys, tačiau tik vienas detaliau pasidomėjo įdarbinimo sąlygomis ir legalumu“, - faktą konstatavo A.Baužaitė. Dėl šio konkretaus atvejo buvo kreiptasi į policiją ir šiuo metu jau pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Nuotr. Šakių verslo informacijos centro direktorė Aurelija Baužaitė.

Sukčiavimo schema labai paprasta: interneto portale patalpinamas labai patrauklus skelbimas apie įdarbinimą užsienyje su nuvežimu į darbo vietą, suteikiamu gyvenamuoju plotu, nereikalaujama jokia kvalifikacija. Paskambinus nurodytu telefonu, labai maloniai nurodomos visos įdarbinimo sąlygos ir vienintelė būtina sąlyga – sumokėti tūkstantį litų už tarpininkavimą ir dar pusę tiek už nuvežimą. Pabandžius sužinoti smulkiau, kokia įmonė teikia įdarbinimo paslaugas, pateikiami likviduojamos įmonės statusą turinčios verslo įmonės duomenys. Taigi, pasak Verslo informacijos centro direktorės, sunku kalbėti apie verslo plėtrą, kai žodis verslininkas šiandien tampa sukčiaus sinonimu. Šakių rajone šiuo metu yra 38 likviduojamos įmonės statusą turinčios firmos, dar 80 įmonių nurodo sustabdžiusios savo veiklą, todėl joms labai svarbu užbaigti likvidavimo procesą, kad jų duomenimis nepasinaudotų sukčiai.
 
Asmenys, ieškantys darbo užsienyje, turėtų Lietuvos darbo biržose detaliau pasidomėti įdarbinančių įmonių legalumu. Įdarbinimu užsiimantys asmenys Darbo biržai nustatytu periodiškumu pateikia ataskaitas apie savo veiklą ir fiziniams asmenims suteiktas tarpininkavimo įdarbinant paslaugas. Šią informaciją galima rasti Lietuvos darbo biržos skelbiamoje interneto svetainėje www.ldb.lt. Taip pat reikėtų žinoti, kad nuo 2010 metų sausio 5 dienos pagal Europos Parlamento ir Europos Sąjungos Tarybos direktyvas Lietuvoje negalima imti mokesčių už tarpininkavimą įdarbinant užsienyje.

Legalia įdarbinimo užsienyje veikla Lietuvoje užsiima per 70 įmonių, kurių duomenys skelbiami Lietuvos darbo biržos tinklapyje. Jų statusą galima bet kada pasitikrinti Juridinių asmenų registro puslapyje www.kada.lt, kur per duomenų paiešką, įvedus įmonės pavadinimą, pateikiamas jos kodas, adresas ir statusas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įspėja asmenis įsidarbinančius užsienyje, kad:

- sudarydami sutartį nepatikrinę įmonės statuso, nepasitikėtų įmonėmis, skelbiančiomis tik telefoną ar el.pašto adresą;
- pasirašyti sutartį galima tik atidžiai perskaičius jos visas sąlygas – tai ne šiaip sau formalumas, o juridinis dokumentas;
- nepasirašykite sutarčių, kuriose neaiškiai aprašyti įsipareigojimai arba žadama viena, o rašoma kita;
- vykdami į konkrečią šalį, pasidomėkite institucijomis, užsiimančiomis darbo santykių priežiūra;
- pasidarykite keletą sutarčių ir asmens dokumentų kopijų, turėkite jas su savimi;
- nedirbkite be darbo sutarčių ir savo asmens dokumentų nepatikėkite įtartiniems asmenims;
- įvykus bet kokiam sukčiavimo atvejui, iš karto kreipkitės į teisėsaugos įstaigas arba įdarbinimo santykius kontroliuojančias institucijas.

Visuomet turime būti budrūs, kad lengvai nepapultume ant sukčių užmestos meškerės.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos