Tu parašyk man atviruką

Plokščių mokykloje – daugiafunkciame centre eksponuojama Lidijos Sutkuvienės atvirlaiškių paroda „Tu parašyk man atviruką“. Joje galima pasigrožėti atvirukais iš Suomijos, Olandijos, Indonezijos, Kinijos ir kitų pasaulio šalių, pristačiusių savo nacionalinius kostiumus.  
 
Atvirlaiškių mainai - ir jaunus, ir senus įtraukiantis projektas, kurio tikslas - suteikti žmonėms progą gauti atvirutes iš viso pasaulio.  Tai „Postcrossing“ tarptautinė iniciatyva. Užsiregistravus internetinėje svetainėje, gaunamas adresatas, kuriam reikia išsiųsti atvirlaiškį. Jį išsiuntus, tave aplankys laiškelis iš bet kurio pasaulio krašto (jį parenka internetas). Gavus atviruką, jį reikia užregistruoti toje pačioje interneto svetainėje. Kiekvienas atvirukas turi unikalų ID kodą. Taip vyksta mainai. Kiek įsitrauki į šią veiklą, tiek atvirlaiškių ir gauni.

L. Sutkuvienė projekte dalyvauja nuo 2009 metų. Plokštietė  prisipažino, kad šiuo pomėgiu ją „užkrėtė“ dukra Aušros. Moteris jau yra gavusi 2 tūkst. 136 atvirlaiškius iš 60 įvairių pasaulio valstybių. Skaičiais neįmanoma išmatuoti teigiamų emocijų, naujai išmoktų nežinomų kalbų žodžių ar surastų draugų. Dalyvių amžius labai įvairus - nuo keturmečio iki aštuoniasdešimtmečio.

Šiuo metu šis projektas apima 216 šalių ir daugiau nei 550 tūkst. jų gyventojų. Lietuvoje į šį projektą jau įsitraukė maždaug 7 tūkst. atvirlaiškių mėgėjų, kurie reitinguojami pagal išsiųstų atvirukų skaičių. L. Sutkuvienė šiuo metu yra vienuolikta Lietuvoje.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.