Šokėjai Meno mokyklą pabaigė su trenksmu

voro vestuves
Nuotr. Po šešerių metų pertraukos A. Butkauskaitė-Sederevičienė šakiečius pradžiugino nauju šokio spektakliu „Voro vestuvės“, kurį atliko Šakių rajono meno mokyklos Šokio skyriaus mokiniai. Tarp jų – septynerių metų kursą šiemet baigusi pirmoji laida.

Gegužės 10 d. Šakių kultūros centre Šakių rajono meno mokyklos Šokio skyrius pristatė naują šokio spektaklį vaikams „Voro vestuvės“. Po šešerių metų pertraukos choreografė Aušra Butkauskaitė-Sederevičienė vėl pakvietė į premjerą ir teigė nesitikėjusi tokio didelio žiūrovų susidomėjimo. Abiejų pasirodymų metu spektaklio šokėjus pasitiko pilnut pilnutėlės salės.
 
Pasak A. Butkauskaitės-Sederevičienės, spektaklis „Voro vestuvės“ buvo pirmosios Šokio skyriaus laidos baigiamasis darbas. Šakių rajono meno mokyklą po septynerių metų išlieto prakaito baigė 11 absolventų – aštuonios mergaitės ir trys berniukai. Tiesa, choreografė tikisi, kad su šokiu jie visi neatsisveikins ir tai, ką išmoko, dalis jaunųjų šokėjų toliau tobulins tęstinėse studijose.

Anksčiau Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje A. Butkauskaitė-Sederevičienė yra sukūrusi keturis labai skirtingus šokio spektaklius – „Naktis gatvėje“, „Velnio nuotaka“, „Šiandien“, „Viena vieno keistuolio istorija“.

„Kiekvienam spektakliui reikia subręsti, negaliu jų kepti vienas po kito, kaip blynų. Tam turi ateiti tinkamas laikas ir noras emociškai išgyventi, kas susikaupė viduje“, – atviravo choreografė, džiaugdamasi tiek pačiais mažiausiais, tiek ir baigiamąjį egzaminą išlaikiusiais absolventais, puikiai pasirodžiusiais spektaklyje.

Tai buvo galima suprasti iš žiūrovų reakcijos. Jie dėkojo už šiuolaikinį šokį ovacijomis, pagerbė  jaunuosius šokėjus atsistodami ir nenorėjo paleisti nuo scenos.  

„Nuo pat senų laikų rajone šokio meno kartelė buvo iškelta labai labai aukštai. Ne veltui ir Šakių miesto parkas pavadintas choreografo Juozo Lingio vardu. Skirtingu laiku čia dirbo daug savo amatą išmanančių garsių žmonių – Juozas Vancevičius, Kristina Kontrimavičiūtė-Nainienė, Gražina Zofija Geldauskienė, Kazys Motuza, Arvydas Nazaras, Ingrida Vaitkevičienė“, – po spektaklio „Voro vestuvės“ premjeros prisiminė Šakių rajono meno mokyklos vadovas Einaras Martinaitis.  

Jo manymu, „šiandien atėjo kitos kartos metas“, Meno mokykloje jau septyneri metai veikia Šokio skyrius, kuriame dirba dvi puikios mokytojos, savo dalyko žinovės – A. Butkauskaitė-Sederevičienė ir Justė Lukauskienė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.