Venecijos bienalės nugalėtojų komandoje – ir lekėtiškis

skeisgiela
Nuotr. Praėjusių metų rudenį prie komandos prisijungęs Laurynas Skeisgiela dirbo prie video apie Lietuvos paviljoną kūrimo.

Prestižiškiausia šiuolaikinio meno paroda pasaulyje laikomoje tarptautinėje Venecijos bienalėje mūsų šalis šiemet prisistatė 11-tą kartą. Ir jis buvo lemtingas – menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra (Marina)“ laimėjo „Auksinio liūto“ statulėlę. Jų komandoje dirbo ir buvęs Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokinys Laurynas Skeisgiela.
 
L. Skeisgiela pasakojo, kad prie komandos prisijungęs praėjusių metų rudenį, jis turėjo užduotį sukurti video apie Lietuvos paviljono kūrimą. Tad filmavo pasiruošimo procesus, kūrė finansavimo video, dirbo su viešųjų ryšių specialistais tiek ir prieš paviljono atidarymą, tiek ir po jo.  

Lietuvos menininkių projektas stebino specifiniu eksponavimu – ant 35 t smėlio įsikūrusius dainuojančius vasarotojus žiūrovai stebėjo iš viršaus. Tokiai kūrinio scenografijai buvo reikalinga speciali erdvė, kurią jie surado istoriniame Venecijos arsenale, kur anksčiau veikė laivų statykla. Pozityvią nuotaiką sukuriantis performansas iškėlė šiuolaikines problemas ir kvietė susimąstyti apie labai rimtas problemas: klimato kaitą, visuotinį nuovargį, globalinį atšilimą, ekologiją, vartotojiškumą.  

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.