Beturčiai skolininkai tapo nenubaudžiami

radiatoriusGiedrė MERČAITIENĖ
 
Spalio 7 d. savivaldybės administracijos direktorius Evaldas Sniečkus pasirašė įsakymą dėl naujojo šildymo sezono pradžios, kuris pradedamas šiandien. Ši naujiena, ko gero, mažai tenudžiugins skolose už šildymo paslaugą paskendusius gyventojus.
 
Pradedamas šildymas
 
Naujasis 2015–2016 m. šildymo sezonas, rajono valdžios nutarimu, pradedamas spalio 9 d. LR Šilumos ūkio įstatymas leidžia šildymo sezoną kuriam laikui atidėti tuo atveju, jeigu daugiabučių namų savininkai balsų dauguma nusprendžia sezoną pradėti vėliau. Tačiau apie tokį sprendimą šilumos tiekėjui turi būti pranešta ne vėliau kaip prieš dvi dienas iki sprendimo įsigaliojimo.

„Dvi paras oro temperatūra laikėsi žemiau dešimt laipsnių. Manau, savivaldybės administracijos direktorius pasirašė teisingą įsakymą. Nėra prasmės nepradėti šildymo sezono. Jeigu atšyla, šildymas automatiškai atjungiamas kiekviename name esančiame šilumos punkte. Gyventojams pageidaujant galima nustatyti šilumos atjungimą nuo plius dešimt, penkių arba nulio“, – sakė UAB „Šakių šilumos tinklai“ direktorius Laimutis Kasparavičius.
 
Dideli įsiskolinimai

Sunkiau besiverčiančių daugiabučių gyventojams šildymo sezonas – lyg akmuo po kaklu. Mat įsiskolinusiųjų bendrovei „Šilumos tinklai“daugelį metų netrūksta.

„Šilumos vartotojų skola bendrovei daugelį metų išlieka panaši. Prieš šildymo sezono pradžią skola sumažėja, žmonės daugiau pamoka per vasarą“, – teigė L. Kasparavičius. Rugsėjo 1 d. duomenimis, bendrovei gyventojų ir kai kurių įstaigų skola siekė 268 tūkst. eurų. Didžiąją dalį skolos – 259 tūkst. eurų – skolingi gyventojai.
„Labai nedaug skolingos kai kurios biudžetinės įstaigos“, – pridūrė L. Kasparavičius.
 
Sudėtingas skolų išieškojimas

UAB „Šakių šilumos tinklai“ Abonentų aptarnavimo skyriaus vadovas Henrikas Zaremba sakė, kad ilgalaikiais skolininkais laikomi tie, kurie nesumokėję daugiau nei 300 eurų.

„Kasmet teisme bylinėjamės su daugiau nei šimtu ilgalaikių skolininkų. Yra šakietė, kuri už šildymą, skaičiuojant litais, nesumokėjusi 35 tūkst. Yra tokių didvyrių, kuriems nieko nepadarome“, – kalbėjo H. Zaremba.

Teismo sprendimu skolą išieškoti įgaliotų antstolių rankos irgi surakintos.

„Nemoka žmogus ir viskas. Mes į teismą duodame, perduodame antstoliui, jis nieko neišieško, mat asmuo neturi turto, neturi pajamų. Tai mes duodame sąrašą, kad juos iškeldintų iš butų. Civilinio proceso kodekse aiškiai parašyta: jeigu skola pasidaro didesnė, kalbant litais, nei 7,5 tūkst., tokiu atveju antstolis turi teisę iškeldinti iš buto. Bet antstoliai nieko nepadaro“, – sakė H.  Zaremba.

Bendrovei skolų išieškojimo paslaugas teikiantis antstolis Arūnas Balčiūnas turi šimtus tokių bylų.

„Skolų išieškojimas tampa sudėtingas, kai butų savininkai išvyksta į užsienį ir viską palieka likimo valiai“, – sakė A. Balčiūnas. Pasiteiravus, ar įmanoma išvis ką nors padaryti, kad teismo sprendimas būtų įvykdytas, jis patikino: įmanoma, bet tai labai ilgas ir brangus procesas.  

„Vieni ateina tartis, bando mokėti. Kitiems areštuoju sąskaitą, jie man pateikia pažymą apie socialines išmokas. Yra tokių, kurie nesileidžia į jokias kalbas, žino savo teises ir tiek“, – sakė A. Balčiūnas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.