Įsigijus augintinį, pravartu pasirūpinti ir jo registracija

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai perspėja, kad, įsigiję šunį, katę ar šešką, nebūtinai tapsite pilnateisiu jo savininku. Įvairių problemų gali iškilti tuomet, jei veislinio ar neveislinio gyvūno pardavėjas nebus parduodamo augintino paženklinęs ir užregistravęs Gyvūnų augintinių registre.
 
Kaip pastebi Šakių rajono maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Alvydas Pilipauskas, įstatymas dėl visuotinės gyvūnų augintinių registracijos šiuo metu yra atšauktas, tačiau atsakingas augintinio šeimininkas paprastai pats apsisprendžia savo augintinį pažymėti mikroschema ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registre. Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, tai daryti privalo tik gyvūnų veisėjai, pardavinėjantys gyvūnus, ir tie žmonės, kurie su savo augintiniais ruošiasi išvykti į užsienį.
 
A. Pilipauskas sako, jog pastaruoju metu tokių žmonių, kurie su savo augintiniais ketina vykti už Lietuvos ribų ir pageidauja gauti Gyvūno augintinio pasą, gerokai padaugėjo. Kaip rodo tarnybos turima statistika, pernai rajone buvo išduoti 110 gyvūnų augintinių pasų, o šiais metais įregistruoti ir pasus turi 43 šakiečių augintiniai.

„Rajono gyventojai, norintys paženklinti mikroschemomis savo augintinius, turėtų kreiptis į rajone dirbančius privačius veterinarijos gydytojus ar veterinarijos klinikų specialistus. Pastarieji gyvūnus taip pat gali ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registre. Žinoma, šios paslaugos kainuoja. Jei žmonės nori pigesnių paslaugų, gali kreiptis ir į mūsų tarnybą. Noriu pabrėžti, kad ženklinimo mes neatliekame, tačiau įregistruojame augintinius nemokamai“, – sakė veterinarijos specialistas A. Pilipauskas.

Veterinarijos tarnybos išduodamo vieno gyvūno augintinio pasas šiuo metu kainuoja 4,30 euro.

Savo augintinio registracija pravartu pasirūpinti ir norint išvengti tam tikrų problemų, sakykime, nusipirkus prastos sveikatos augintinį bei kitais atvejais. Jei augintinis neįregistruotas Gyvūnų augintinių registre, teisiškai nėra galimybės nustatyti gyvūnų pardavėjo ar ankstesnio savininko, kuris turėtų prisiimti atsakomybę ir kompensuoti gydymo išlaidas ar patirtą žalą. Taip pat svarbu atminti, kad Gyvūnų augintinių registre registruotas augintinis teisiškai vis dar priklauso jį užregistravusiam asmeniui, net jei pirkimo-pardavimo sandoris jau įvykęs. Papildomų rūpesčių su nepaženklintu ir neregistruotu gyvūnu gali iškilti tuomet, kai augintinis, pabėgęs iš namų, atsitiktinai pateks į globos namus. Toks neženklintas ir neregistruotas gyvūnas, jei tikrasis savininkas per 14 d. jo nesuras, gali būti atiduotas kitam asmeniui. Apie registruotą augintinį būtų pranešama ir jis sugrąžinamas tikrajam savininkui.

„Draugo“  inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar saugu miesto gatvėse?

klausimelis 12 06Deividas iš Keturnaujienos:

Automobilio nevairuoju, važinėju autobusu, po Šakius daugiausiai vaikščioju pėsčiomis. Kuomet eini per pėsčiųjų perėją, ne visada vairuotojai pristoja. Arba praeini iki pusės kelio, o automobilis pro nugarą jau lekia. Kad pilnas miestas pristatytas automobilių, man nemaišo. Jeigu stovėjimo aikštelė būtų atokiau, kaip tuomet kokiai močiutei ateiti? Mano kaime saugu, nebent reikia žiūrėti, kad koks traktorius nepervažiuotų. Tiesa, man nueiti iki autobusų stotelės per regioninį kelią nesaugu. 

klausimelis 12 06 2

Saulė iš Šakių:

Pati nevairuoju. Yra kai kurios gatvės nesaugios, pavyzdžiui, vasarą medžių šakos užstoja. Ne kartą yra buvę, kad vairuotojas manęs greičiausiai net nematė. Visur miestuose daug automobilių pristatyta. Stebiu ženklus ir dėl savo, ir dėl kitų saugumo. Ruošiantis eiti per perėją, pasitaiko, kad vairuotojas vis tiek pravažiuoja. Neseniai situaciją stebėjau, kad vaikai su dviračiais per perėją sau pravažiavo. Gal reiktų čia daugiau prevencijos?

europos pulsas350px

IDLT240726 MA2022baneriai300x600

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.