„Maisto bankas“ džiaugiasi galimybe būti arčiau žmonių

Paramos gavėjai Maisto banko atiduotuvėje renkasi maistą. Vilmos Matačiūnienės nuotr.

Pranešime spaudai skelbiama, kad Šakiuose įsikūręs „Maisto banko“ skyrius maistu remia 1593 Šakių rajono savivaldybėje gyvenančius skurstančius žmones. Visoje Lietuvoje 232 tūkst. nepriteklių patiriančių žmonių ir 655 kitas nevyriausybines organizacijas.

Skelbiama, kad 42 skyrius beveik per pusmetį visoje Lietuvoje atidaręs „Maisto bankas“ kartu žymiai padidino ir savo veiklos apimtis. Dabar daugumoje Lietuvos miestų, tarp jų ir Šakiuose, savanorystei buriasi vietiniai geradariai, kurie padeda iš prekybos centrų, vietinių ūkininkų ir gamintojų parvežti ir nuo išmetimo išsaugoti paskutinių dienų galiojimo maistą, jį apžiūri, surūšiuoja ir visą dar gerą maistą sudeda į lentynas, iš kurių renkasi pagal sąrašus atėję skurstantys žmonės. Kaip ir kiti skyriai, „Maisto bankas“ Šakiuose veikia atiduotuvės principu – produktus nepasiturintieji gali rinktis kaip įprastoje parduotuvėje, tačiau čia jie nieko nekainuoja.

„Mums labai svarbu, kad Šakių gyventojai žinotų, jog yra galimybė čia ne tik savanoriauti, bet ir prireikus kreiptis į socialinį darbuotoją ir gauti paramą maistu iš „Maisto banko“, – rašoma pranešime.

Kiek anksčiau viename iš pasitarimų kalbėta, kad Šakiuose susiduriame su problema, kad skirtų produktų gyventojau neatsiima, tad jis keliauja į labdaringą veiklą vykdančią všĮ „Namai visiems“.

Pernai „Maisto bankas“ visoje Lietuvoje nuo išmetimo išgelbėjo daugiau nei 6 tūkst. 700 tonų gero maisto. Šis maistas virto beveik 14 milijonų porcijų, kurios buvo perduotos Lietuvos nepasiturintiems.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Penktadienį vyko Prezidento inauguracija. Ko palinkėtumėte?

klausimelis 07 16Vladas iš Šakių:

Visų pirma – sveikatos. Laimės ir sėkmės darbuose, ilgų, laimingų vadovavimo ir gyvenimo metų. Nelabai ko daugiau ir reikia, nes ir taip labai geras valstybės vadovas. Mačiau daug prezidentų, šitas tikrai linksmas žmogus, malonus – tik geras jo puses matau. Puikiai su užsienio politika tvarkosi, diplomatiškas. Džiaugiuosi, kad jį išrinko, o pačią inauguraciją, be abejo, stebėjau. 

klausimelis 07 16 2

Algis iš Slavikų:

O ką jam gali palinkėti? Aš iš kaimo, pensininkas, man vis tiek. Tegul vadovauja ir viskas. Normalus, geras Prezidentas, nieko nepridursi. Kai perrinko jį, džiaugiausi – jei būtų kas nors kitas atėjęs, vis tiek kitaip nieko nebūtų padaręs. Inauguracijos renginys, manau, svarbus, nes juk pats Prezidentas valstybei svarbus, jis galva, vadovas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.