Rajono tarybos priimti sprendimai – teisėti

rinkeviciusGintarė MARTINAITIENĖ

Rajono tarybos narys Edmundas Rinkevičius vasario 20 dieną Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje tarnybai apskundė Šakių savivaldybės tarybos vasario 15 dienos sprendimą „Dėl rajono savivaldybės švietimo įstaigų tinklo pertvarkos 2012 – 2015 metais bendrojo plano tvirtinimo“. Šią savaitę vyriausybės atstovas Paulius Uleckas pateikė oficialų atsakymą, kad savivaldybės taryba nepažeidė aukštesnės galios teisės aktų ir buvo teisi.

Nuotr. E. Rinkevičius, susipažinęs su Vyriausybės atstovo išvadomis, argumentais ir pastebėjimais, sakė, kad su jomis nesutinka ir mano, kad pažeidimai buvo padaryti.

E. Rinkevičius savo prašyme Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje tarnybai nurodė sustabdyti savivaldybės tarybos sprendimą ir, kaip teigė Vyriausybės atstovas P. Uleckas, akcentavo, kad sprendimas, iš esmės, neteisėtas tik Gelgaudiškio vidurinės mokyklos atžvilgiu. Todėl gelgaudiškiečio tarybos nario prašymas buvo nagrinėjamas tiek, kiek tai yra susiję su minėta ugdymo įstaiga.
 
Nors E. Rinkevičius tikino, kad rajono taryba, tvirtindama švietimo įstaigų pertvarkos planą sąmoningai nesilaikė Vietos savivaldos įstatymo, nesvarstė ir neleido pristatyti pasiūlymų, neleido komplektuoti klasių bei vykdyti nuotolinio mokymo, P. Uleckas mano priešingai. Jis primena, kad susitikimai su mokyklomis, kuriose numatomi pertvarkymai, buvo vykdomi, o susitikimų grafikai buvo viešinami savivaldybės tinklalapyje. Be to, buvo sudaryta speciali komisija, į kurios sudėtį įėjo ne tik savivaldybės administracijos darbuotojai, bet ir mokyklų vadovai, mokinių tėvų atstovai ir pan. P. Uleckas rašte pabrėžė, kad savivaldybės taryba tiesiog atsižvelgė į Švietimo ir mokslo ministerijos išvadas bei siūlymus ir, žinodama savo finansines galimybes, stengėsi priimti kuo racionalesnį sprendimą. Jis traktuoja, kad, atsižvelgiant į daugelį svarbių kriterijų, aišku, kad švietimo pertvarkos rajone, kaip ir visoje šalyje, buvo būtinos.

Rašte Vyriausybės atstovas P. Uleckas pripažįsta, kad E. Rinkevičiaus keliamas klausimas itin opus, tačiau, kaip jis rašo, Vyriausybės atstovas privalo vertinti tik savivaldybės institucijų priimamų teisės aktų atitikimą galiojančiai teisei ir negali palaikyti nei vienos ginčo pusės.

„Tokiu būdu konstatuotina, kad Šakių rajono savivaldybės vykdoma švietimo politika atitinka įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus ir nėra teisinio pagrindo Vyriausybės atstovui Marijampolės apskrityje siūlyti keisti ar panaikinti sprendimu tvirtintą planą. Be to, neabejotinai įrodyta, kad prieš priimant sprendimą, kuriuo buvo tvirtintas planas, Šakių rajono savivaldybės atsakingos institucijos vykdė konsultacijas, diskusijas bei viešus aptarimus su bendruomenėmis bei kitomis interesų grupėmis“, - rašoma P. Ulecko rašte. Jis pabrėžė, kad savivaldybės taryba nei vienu iš skundžiamų sprendimų dėl Gelgaudiškio vidurinės mokyklos pertvarkos nepažeidė aukštesnės galios teisės aktų ir priimtas sprendimas yra teisėtas.

Tarybos narys E. Rinkevičius, susipažinęs su Vyriausybės atstovo pateiktu raštu bei išdėstytais argumentais sakė, kad jis tokioms išvadoms nepritaria ir vis vien mano, kad pažeidimai buvo padaryti.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.