Praretėjo bedarbių gretos

Praėjusį mėnesį Marijampolės teritorinės darbo biržos Šakių skyriuje įregistruotas 271 naujas bedarbis. Lyginant su praėjusiu mėnesiu, rajone bedarbystė sumažėjo 23 proc.

Birželio 1 dienos duomenimis, Marijampolės teritorinėje darbo biržoje buvo registruota 11517 bedarbių. Iš viso mažiausiai bedarbių užregistruota Šakių skyriuje – 2424, Marijampolės skyriuje daugiausiai – 5846. Iš Šakių rajone užsiregistravusių bedarbių 7.4 proc. niekur nedirbę, apie 30 proc. – iki įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje nedirbę dvejus ir daugiau metų, 21.4 proc. – vyresni nei 50 m., 18 proc. bedarbių sudaro jaunimas iki 25 m. amžiaus.

Per gegužės mėnesį Šakių skyriuje užregistruotos 98 laisvos darbo vietos. Iš jų terminuotam darbui skirta 51, neterminuotam – 47. Lyginant laisvų darbo vietų skaičių su ankstesniu mėnesiu, jų sumažėjo 40.

Praėjusį mėnesį rajone įdarbinti 155 darbo ieškoję asmenys. Iš jų 112 įdarbinti pagal neterminuotas darbo sutartis. Pasinaudojus valstybės teikiama parama darbo įgūdžiams įgyti, subsidijuojamam įdarbinimui, darbo rotacijai ir viešiesiems darbams, į darbo rinką integruoti 129 asmenys. Daugiausiai, 115 iš jų, skirta viešiesiems darbams. Veiklą pagal verslo liudijimą pradėjo 59 asmenys.

Rajone bedarbių procentas nuo darbingo amžiaus gyventojų sudarė beveik 12 proc. Didžiausia bedarbystė išlieka Barzdų – beveik 20 proc., Gelgaudiškio – apie18 proc., Slavikų – maždaug 16 proc. seniūnijose. Tiesa, lyginant su ankstesniu mėnesiu, bedarbystė visose seniūnijose keliomis procentinėmis dalelėmis mažėjo. Mažiausiai bedarbių registruota Lekėčių seniūnijoje – 7.8 proc., tačiau lyginant su ankstesniu mėnesiu, šioje seniūnijoje jų gerokai padaugėjo. Nedaug, 8.3 proc., bedarbių turi Kriūkų ir Lukšių – 8.8 proc., seniūnijos. Pastarojoje, lyginant du paskutiniuosius mėnesius, bedarbystė sumažėjo daugiau nei procentu.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.