Situacija nedžiugina - smurtas rajone egzistuoja

smurtasAsta GVILDIENĖ

Nedžiuginančius smurto prieš vaikus Higienos instituto specialistų atliktų tyrimų rezultatus skelbėme rugsėjo 11 dienos „Draugo“ laikraštyje. Remiantis šių metų Šakių policijos komisariato, savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus duomenimis konstatuojame liūdną faktą – smurtas rajone ne tik egzistuoja, bet ir nemažėja. Per metus fiksuojama nuo 20 iki 30 fizinio ir psichologinio smurto atvejų. Per devynis šių metų mėnesius iškelta 11 ikiteisminių bylų, trys iš jų –dėl seksualinio priekabiavimo.

Nuotr. Per metus rajone fiksuojama po 20 – 30 smurto prieš vaikus atvejų.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Vida Kutkaitytė informavo, kad per devynis šių metų mėnesius užregistruota 11 smurto atvejų: rajono mokyklose - 2, mokykliniame autobuse – 1, gatvėje – 3, namuose – 5. Visais šiais atvejais iškeltos ikiteisminės bylos. Smurto atvejų, kai nekeliama ikiteisminė byla, policija neregistruoja.
 
Pasak rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Rūtos Lebedžinskienės, rajone, kaip ir visoje respublikoje, smurtas egzistuoja. Kiekvienais metais fiksuojama po 20 – 30 fizinio ir psichologinio smurto atvejų. „Smurto nemažėja. Ne visiems smurtautojams keliamos ikiteisminės bylos. Dalis atvejų po pirminės apklausos traktuojami kaip elgesio sutrikimai ir  nukreipiama psichologo konsultacijai, - pasakojo R.Lebedžinskienė. – Šiemet į skyrių dėl smurto namuose patys kreipėsi du 14 – 15 metų paaugliai. Visais viešumon iškilusiais atvejais dirbame kartu su policija. Labiausiai neramina šiais metais iškilę trys seksualinio priekabiavimo atvejai, vienas iš jų užfiksuotas namuose.“

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos teigimu, daugiau smurto patiria didesni vaikai. Iš visų registruotų atvejų, tik du ikiteisminiai tyrimai atliekami dėl smurto prieš mažamečius. Smurtas egzistuoja ir tarp vaikų, ir tarp vaikų bei jų tėvų. Daugiau atvejų užfiksuojama tose šeimose, kur tėvai patys buvo vaikystėje mušami, todėl tokie tėvai nieko blogo nemato, jei paima diržą savo atžaloms ir reikalauja iš jų visiško paklusnumo. Tai tik dar kartą įrodo, kad smurtas iššaukia smurtą, pyktis – pyktį, neapykanta – neapykantą. „Džiaugiuosi VO „Gelbėkit vaikus“ Šakių padalinio veikla, priešsmurtinių grupių darbu ir pačiu jų vadovės Jūratės Arštikaitienės požiūrio skleidimu, kad į gėrį, susikalbėjimą ir tarpusavio supratimą reikia eiti su meile ir apsikabinimu, vienas kito išklausymu, o ne pykčiu ir barniais“, - kalbėjo R.Lebedžinskienė.   

J.Arštikaitienės teigimu, šiemet prie Sintautų pagrindinės mokyklos priešsmurtinės grupės ir projekto „Saugi mokykla“ prisijungė dar trys rajono mokyklos – Griškabūdžio gimnazija, Šakių „Varpo“ ir Lekėčių vidurinės mokyklos. „Tai rodo, kad smurtui neabejingi nei mokytojai, nei patys moksleiviai, nei jų tėvai, - teigė ji. – Labai džiaugiamės, kad šiame projekte seminarus tiek vienai, tiek kitai pusei veda gerai visiems žinomas psichologas Evaldas Karmaza, kuris ne tik padeda identifikuoti mokyklose kylančias problemas, bet ir pataria, kaip jas išspręsti.“

Šakių rajono psichologinės – pedagoginės tarnybos direktorė Danutė Kriaučiūnienė informavo, kad per devynis šių metų mėnesius psichologinė pagalba buvo teikiama tiek vaikams, tiek jų tėvams dėl penkių smurto atvejų. Pasak jos, kiekvienais metais dėl psichologinio ar fizinio smurto į tarnybą kreipiamasi po penkis – aštuonis kartus. Dažniausiai pagalbos prašo mokyklų, kurios neturi savo psichologų, vadovai arba rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai. Taigi, nemažėjantys smurto atvejai tik dar kartą parodo, kad problema egzistuoja ir dar daug pastangų visiems reikės įdėti, kad situacija pasikeistų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Sukčiai tampa vis išmanesni, kaip su jais kovoti?

klausimelis 01 10Jonas iš Žvirgždaičių:

Žinau, kad jie suaktyvėję, laikraštyje vis paskaitau. Aš tai išvis į nežinomus numerius neatsiliepiu. O kaip čia su jais kovosi, gal patys žmonės turi būti atidesni. 

klausimelis 01 10 2

Petras iš Panovių:

Man neteko susidurti, nesulaukiau skambučių, nes jų turbūt daugiausiai būna, bet girdėjau, kad ir telefoniniai sukčiai, ir internete labai suaktyvėję. Kaip kovoti? Manau, kad labai informacijos trūksta, kaip kovoti, ką daryti, gal policija turėtų labiau užsiimti tuo.

europos pulsas350px

 
nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.