Psichologinės būklės (BFB, angl. – biofeedback) diagnostika leidžia užfiksuoti fiziologinius pokyčius, kurie gali būti iškalbingesni už daugelį psichologinių testų. Nuolat patiriamas stresas, nerimas, depresija, baimė ar panika – šios ir kitos bėdos kamuoja ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus. Nuo šiol moksleiviai, jų tėvai, kurie turi minėtųjų problemų, bibliotekoje bus tiriami inovatyvia diagnostika. Planuojama įsigyti šešis diagnostikos aparatus (BFB). Šakių viešosios bibliotekos direktorė ir parengto projekto veiklų koordinatorė Regina Ūsienė teigė: „Iki šiol toks aparatas buvo tik Vilniaus rajone. Šakiečiai antrieji, kurie su šia diagnostika teiks pagalbą tiems, kuriems jos reikia labiausiai“. Atliekamų tyrimų rezultatus fiksuos projekto partnerio Šakių rajono Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologai.
Pagrindinis projekto „Šiuolaikinės technologijos – bendruomenės sveikatai“, kurį parengė Šakių viešoji biblioteka, tikslas – gerinti rajono bendruomenės psichologinę sveikatą, padėti jiems siekti dvasinės ir psichinės sveikatos gerovės.
Be minėtų aparatų psichologinei būklei tirti bus įsigyti šeši kompiuteriai dirbti su BFB įranga ir prieigai prie internetinės pažintinių funkcijų lavinimo programos. Bus nupirktos ir šešios relaksacinės (masažinės) kėdės, kuriose žmonės galės atsipalaiduoti tyrimų metu. Minėta pažintinių funkcijų lavinimo programa turi įdiegtą intelekto augimo rodiklio matavimo funkciją, kuri analizuoja žmogaus rezultatus po kiekvieno pratimo ir parenka atitinkamus uždavinius.
Projektas bus vykdomas Šakių, Gelgaudiškio, Griškabūdžio, Kriūkų, Kudirkos Naumiesčio ir Sintautų bibliotekose.
Praėjusį antradienį dalyvaujant gausiam būriui svečių projektas buvo pristatytas Šakių viešojoje bibliotekoje. Jos ilgametis globėjas Seimo narys Arvydas Vidžiūnas teigė, kad smagu, kai į tėviškės kraštą atkeliauja teigiami dalykai.
„Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame gausu įvairiausių priklausomybių ir kitų neigiamų dalykų, žmogus netampa laimingesnis. Šakių biblioteka naudojasi moderniausiomis technologijomis, kurios neabejotinai bus naudingos mūsų kraštiečiams“, – kalbėjo Seimo narys.
Projekto, kuris tęsis iki 2016 m. lapkričio, pristatyme buvo išrinktas ir jo šūkis. Susirinkusieji iš septynių variantų pasirinko „Tu viską gali. Tobulink save bibliotekoje“.