Vaikų sveikatos patikra derėtų pasirūpinti iš anksto

Tėvams, turintiems mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, jau laikas užsirašyti ir apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris patikrins vaiko sveikatą ir išrašys vaiko sveikatos pažymą. Šią pažymą mokslo metų pradžioje būtina pateikti ugdymo įstaigai.

Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Ramunė Balčiūnienė teigė, kad dalis šakiečių nelaukia iki paskutinės minutės ir vaikus kasmetiniam sveikatos patikrinimui registruoja jau dabar. Tiesa, pasak gydytojos, kad ir kaip bebūtų, didžioji dalis vaikų sveikatą tikrinti suskumba rugpjūčio mėnesį ar net pirmomis rugsėjo dienomis.
 
Beje, R. Balčiūnienė teigė, jog prastėja vaikų rega, taip pat dažnai pastebimi laikysenos sutrikimai. Šiuos sutrikimus lemia mažas judrumas bei sėdėjimas prie kompiuterio. Taip pat, atliekant tyrimus dėl antro tipo diabeto, pastebima, kad rajone atsiranda vaikų nutukimo rizika. Savaime suprantama, taip atsitinka dėl netinkamos mitybos ir menko judrumo.

Apsilankymo pas šeimos gydytoją metu vertinamas vaiko ūgis ir svoris, pamatuojamas kraujo spaudimas, įvertinamas regėjimas ir klausa, vertinamos kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklės. Jei šeimos gydytojas randa pakitimų, tuomet vaikas yra siunčiamas pas gydytoją specialistą, kuris atlieka apžiūrą pagal savo kompetenciją bei, esant būtinybei, skiria reikiamus tyrimus.

Atkreiptinas dėmesys, jog daugėja vaikų, kurių dantų būklė nėra patenkinama, todėl profilaktinis sveikatos patikrinimas yra gera proga pasirūpinti vaiko dantimis bei apsilankyti pas gydytoją odontologą. Gydytojas odontologas įvertina vaiko dantų ir žandikaulių būklę ir, reikalui esant, skiria gydymą.

Pažyma galioja 12 mėnesių, tad sveikatos pažymėjimu reikėtų pasirūpinti iš anksto, o ne prieš pat rugsėjo 1-ąją.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.