Vaikų skiepų kalendoriuje – rotavirusinė vakcina

Nuo rugsėjo vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius pasipildys dar viena vakcina. Valstybės lėšomis dviejų mėnesių kūdikiai bus skiepijami nuo rotavirusinės infekcijos. Lietuva – 92-oji šalis pasaulyje, įtraukusi šią vakciną į nacionalinį vaikų skiepų kalendorių.

Rotavirusinė infekcija – tai virusinė žarnyno infekcija, kūdikiams ir mažiems vaikams sukelianti sunkų ūminį viduriavimą, karščiavimą, vėmimą. Kūdikio organizmas greitai netenka vandens, todėl sutrinka daugelio organų veikla, gresia bendra organizmo intoksikacija.
 
Analizuojant daugiametį sergamumą rotovirusiniu enteritu matyti, kad didžiausias sergamumo pakilimas registruotas 2006 ir 2011 m. (atitinkamai 143,7 ir 143,5 atv./100 tūkst. gyv.), panašus sergamumo rodiklis registruotas ir 2017 m. (137,9 atv./100 tūkst. gyv.). Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius užregistruoti 2 tūkst. 484 rotavirusinio enterito atvejai.

Sergamumas šia liga didžiausias vaikų grupėje iki 3 m. ir nuo 4 iki 6 m. Vyresni vaikai ir suaugę serga rečiau arba galimai nesikreipia medikų pagalbos. 2017 m. jauniausias asmuo, kuriam nustatyta rotavirusinio enterito diagnozė 1 mėn. kūdikis, vyriausiam susirgusiajam buvo 92-ji.

Vakcina nuo rotaviruso ypatinga tuo, kad yra ne įskiepijama, o vartojama per burną. Valstybinė ligonių kasa nupirko 175 tūkst. 340 šios vakcinos dozių. Gydymo įstaigos šią vakciną jau gali atsiimti iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) sandėlio.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.