Šakių greitąją svarstoma perduoti Kaunui

greitoji
Jei Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties turtinės ir neturtinės teisės bus perleistos Kauno miestui, tai medikų brigados, kaip yra, taip Šakiuose ir liks, be to, žadama ir papildoma klasterinė brigada. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Jau šiandien savivaldybės tarybos nariai spręs dėl Šakių greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties savininko turtinių ir neturtinių teisių ir pareigų perėmimo Kauno miesto savivaldybės nuosavybėn. Nors kai kurie tarybos nariai sako abejojantys dėl tokio sprendimo, bet pats Šakių GMP direktorius Rimgaudas Lebedžinskas įsitikinęs: centralizacija anksčiau ar vėliau bus, o mažoms įstaigoms išgyventi darosi vis sunkiau.

Pasak Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Jūratės Šneideraitienės, praėjusių metų gruodžio 21 d. buvo gautas raštiškas Kauno miesto savivaldybės prašymas perleisti jiems Šakių GMP stoties savininko turtines ir neturtines teises. Priėmus teigiamą sprendimą užsivestų kitos teisinės procedūros, po kurių Šakių GMP stotis būtų sujungta su Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos centru.

Pasak Šakių GMP stoties vadovo R. Lebedžinsko, centralizacija neišvengiama, anksčiau ar vėliau ji bus, o dispečerinė ir dabar yra Kaune.

„Gal net pavasario sesijoj būtų svarstomas greitųjų klausimas. <...> Mažoms įstaigoms kuo toliau, tuo sunkiau išsilaikyti. Anksčiau visada buvom pliuse. Ne tik mūsų greitoji, bet visos mažosios greitosios dabar sėdim minuse. Dėl ko? Kad finansavimas mažėja, gyventojų skaičius mažėja, sąnaudos didėja. Kovidas reikalauja daug lėšų, nes reikia daug lėšų apsaugos priemonėms, kurios kainuoja ne taip pigiai“, – kalbėjo R. Lebedžinskas pridurdamas, kad apie autoparko atnaujinimą nėra net ką galvoti, nors poreikis tai daryti bręsta.

Kaunas perėmimo atveju siūlo papildomos klasterinės brigados įsteigimą ir pagalbos teikimą transportuojant kritinių būklių pacientus tiesiogiai į Kauną, taip pat darbuotojų tobulinimosi galimybes ir pan.

„Šakiuos kaip stovėjo dvi brigados, taip stovės, kaip vežėm į Šakių ligoninės priėmimą, taip ir vešim. Į Kauną vešim tik kam reikalinga – politraumos, insultai“, – tarybos nariams aiškino Šakių GMP stoties vadovas.

Anot mero Edgaro Pilypaičio, centralizacija neišvengiama, o Konstitucinis teismas jau yra priėmęs sprendimą, kad ši paslauga yra valstybės, o ne savivaldybės.

„Anksčiau ar vėliau šios paslaugos neturėsim. Gavę pasiūlymus manome, kad racionalu priimti Kauno miesto savivaldybės pasiūlymą“, – sakė jis ir svarstė, kad pirmiausiai reikia galvoti apie rajono pacientus ir paslaugos prieinamumą, kokybę.

„Jei atsiranda papildoma brigada, mokymai, įranga, auto priežiūra ir pan., tai nepasinaudoti – nusikalstama mūsų pacientų atžvilgiu“, – minėjo meras.

Žodinio pokalbio metu su Kauno atstovais, informavo E. Pilypaitis, buvo gautas patikinimas, kad į komandą „joks kaunietis nebus priimtas, tai kad tik mums užtektų žmogiškųjų išteklių“.

Aiškinamajame rašte rašoma: „Kauno miesto savivaldybė įsipareigoja užtikrinti saugumą Šakių GMP stoties darbuotojams, išlaikant GMP administracijos ir GMP brigadų struktūrą. Darbuotojams darbo užmokestis nemažės.“

Kad pasiūlymą jungtis prie Kauno reikėtų priimti, mano Ūkio ir verslo komiteto pirmininkas Artūras Varankevičius.

„Ekonomine prasme nenaudinga nesutikti“, – svarstė jis.

Ne toks entuziastingas buvo to paties komiteto narys Romas Pukinskas.

„Pažadai veiks metus, du ar tris... Man tas argumentas, kad jei išeis į Kauną, bus geresnis finansavimas, nulinis. Man pažadai didelio džiaugsmo nesukelia. Užtenka nueiti į „Sodrą“, Užimtumo tarnybą ar paštą ir realiai pamatyti, kas yra centralizavimo pasekmė“, – mintimis dalijosi R. Pukinskas, pridūręs ir tai, kad didžiųjų miestų ligoninėse pacientų su druska ir duona tikrai niekas nesutinka.

Sprendimas dėl turtinių ir neturtinių teisių ir pareigų perėmimo savivaldybės tarybos posėdžio metu bus priimtas jau šiandien. Išreiškus teigiamą savivaldybės tarybos valią, dėl teisių perėmimo toliau spręstų Kauno miesto savivaldybė.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar saugu miesto gatvėse?

klausimelis 12 06Deividas iš Keturnaujienos:

Automobilio nevairuoju, važinėju autobusu, po Šakius daugiausiai vaikščioju pėsčiomis. Kuomet eini per pėsčiųjų perėją, ne visada vairuotojai pristoja. Arba praeini iki pusės kelio, o automobilis pro nugarą jau lekia. Kad pilnas miestas pristatytas automobilių, man nemaišo. Jeigu stovėjimo aikštelė būtų atokiau, kaip tuomet kokiai močiutei ateiti? Mano kaime saugu, nebent reikia žiūrėti, kad koks traktorius nepervažiuotų. Tiesa, man nueiti iki autobusų stotelės per regioninį kelią nesaugu. 

klausimelis 12 06 2

Saulė iš Šakių:

Pati nevairuoju. Yra kai kurios gatvės nesaugios, pavyzdžiui, vasarą medžių šakos užstoja. Ne kartą yra buvę, kad vairuotojas manęs greičiausiai net nematė. Visur miestuose daug automobilių pristatyta. Stebiu ženklus ir dėl savo, ir dėl kitų saugumo. Ruošiantis eiti per perėją, pasitaiko, kad vairuotojas vis tiek pravažiuoja. Neseniai situaciją stebėjau, kad vaikai su dviračiais per perėją sau pravažiavo. Gal reiktų čia daugiau prevencijos?

europos pulsas350px

IDLT240726 MYLIU LIETUVA300x600 1731928024

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.