
Penktadienį Šakių visuomenės sveikatos biure po pertraukos vėl vyko Nacionalinio kraujo centro (NKC) donorystės akcija, kurios metu net 66 žmonės tapo kraujo donorais. Akcijoje pirmą kartą dalyvavo ir Šakių „Lions“ klubas, kuris čia pat kvietė tapti prevencinės cukrinio diabeto akcijos dalyviais. Pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje, pasikalbėti apie sveiką gyvenseną atėjo apie 60 žmonių. Klubas džiaugiasi sėkmingu startu ir žada tęsti šią veiklą, o už svarų indėlį dėkoja Šakių diabeto klubui „IQ“.
Tuo metu nacionaliniu mastu NKC skelbia mažiau džiugias žinias – vasarai įpusėjus kraujo atsargos sparčiai senka, ypač reikalingos I+(O+), I-(O-), II+(A+), II-(A-), III+(B+), IV(AB-) grupių kraujo atsargos. Sezoniškumas, sako specialistai, viena iš pagrindinių priežasčių tokiam stygiui, nes vasaros metu daug žmonių atostogauja, atitrūksta nuo kasdienės rutinos ir rečiau užsuka paaukoti kraujo.
NKC primena, kad kraujo gali aukoti visi sveiki 18–65 metų gyventojai – vyrai iki šešių, moterys – iki keturių kartų per metus. 2024m. kraują dovanojo 41,2 tūkst. donorų, atlikta beveik 77 tūkst. donacijų. Taip pat kviečiamos prisidėti ir įmonės bei organizacijos, kurios gali surinkti bent 30 norinčių tapti kraujo donorais – tuomet NKC mobilioji komanda atvyksta į vietą su visa reikalinga įranga.
Jūratė iš Šakių:





