
Balandžio 27 d. Šakių kultūros centre paminėta Medicinos darbuotojų diena subūrė rajono sveikatos priežiūros bendruomenę ne tik profesinei šventei, bet ir ypatingai progai – pirmą kartą įteikta Metų medicinos darbuotojo premija, skirtos trys nominacijos.
Nors laureatai buvo paskelbti dar iki renginio, šventinis vakaras tapo oficialia proga pasidžiaugti bendryste ir viešai padėkoti už rūpinimąsi žmogaus sveikata. Medikus sveikino Seimo narys Darius Jakavičius, Šakių rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius, vicemerė Gintautė Didžbalienė, Šakių ligoninės direktorius Ignas Sadauskas bei Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Aida Baziliauskienė. Sveikindamas medikus Seimo narys pabrėžė, kad būtent jie lydi žmogų svarbiausiais gyvenimo virsmo momentais, suteikdami viltį ir tikėjimą pacientams bei jų artimiesiems. Ypatingu vakaro akcentu tapo ir jo atvežtos sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės padėkos, kuriomis pagerbti Gintarė Dapkienė, Asta Motiejūnienė, Egidija Tarnauskienė, Stasė Česlova Žilienė, Albertas Bočkus, Raselė Juškienė, Ramutė Strimaitienė ir Saulė Kiaunytė.
Metų medicinos darbuotojo premija (1000 eurų) įteikta Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojui Rimantui Bagdonui. D. Pavalkio nuotr.
Į bendruomenę kreipėsi ir rajono vadovas R. Januševičius, pasidžiaugdamas, kad iki profesinės šventės vis dėlto buvo suspėta patvirtinti naująją medikų premijavimo ir nominacijų tvarką. Pasak jo, tai svarbus pagarbos ženklas bendruomenei ir naujos tradicijos pradžia. Papildydama šias mintis, vicemerė G. Didžbalienė mediciną įvardijo ne tik mokslu, bet ir menu išklausyti, suprasti bei rasti sprendimą sudėtingose situacijose, kartu primindama, kad, rūpindamiesi kitais, medikai nepamirštų pasirūpinti ir savimi.
Padėkos mintis pratęsė Šakių ligoninės vadovo I. Sadausko išsakyta žinutė, dar kartą priminusi, kad medicinos stiprybė slypi komandiniame darbe, kad už kiekvieno įvertinimo slypi daugiau nei pavienė profesinės sėkmės istorija.
D. Pavalkio nuotr.
„Medicinoje herojų po vieną nėra. Yra komandinis darbas, kuris susideda ne tik iš gydytojų, bet ir slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, greitosios pagalbos darbuotojų, laboratorijos specialistų, administracijos ir ūkio dalies. Mes visi esame viena grandinė, sauganti patį svarbiausią žmogaus turtą – sveikatą ir gyvybę“, – kalbėjo I. Sadauskas, o jo išsakytą mintį papildė pirmą kartą įteikti savivaldybės įvertinimai, pabrėžę ne tik individualų profesionalumą, bet ir lyderystę, atsidavimą profesijai ei pacientų pasitikėjimą. Metų medicinos darbuotojo premija (1000 eurų) įteikta Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojui Rimantui Bagdonui. Nominacija „Metų komandos lyderis“ skirta Šakių ligoninės klinikinės laboratorijos vedėjai Marinai Augustaitienei, „Metų pacientų padėka“ – Šakių ligoninės gydytojai otorinolaringologei Redai Kentrienei, o „Atsidavimas profesijai“ – Šakių ligoninės ortopedijos-traumatologijos sektoriaus vyr. ordinatoriui, gydytojui ortopedui-traumatologui Tomui Butkui. Kiekvienos nominacijos vertė – po 300 eurų.
Atsiimdami apdovanojimus gydytojai buvo gana santūrūs, tik prasitarė, kad kasdieniame darbe jaučiasi drąsiau nei lipdami į sceną. Tačiau džiaugsmo nuslėpti nepavyko – smagu būti įvertintam ir pagerbtam, o kolegų ovacijos šias akimirkas dar labiau sustiprino – T. Butkų jo skyriaus kolegos sveikino atsistoję.
Sveikatos apsaugos ministrės padėkos iš Seimo nario Dariaus Jakavičiaus rankų įteiktos Šakių krašto medikams, tarp jų – ir Šakių ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjui, gydytojui urologui Albertui Bočkui (dešinėje). D. Pavalkio nuotr.
Šventinę nuotaiką medikų bendruomenei kūrė vietos vaikų ir suaugusiųjų saviveiklos kolektyvai, vakaro pabaigoje laureatų laukė sveikinimai, pokalbiai prie kavos puodelio ir bendros nuotraukos. Šventė tapo ne tik oficialiu įvertinimu, bet, akivaizdu, ir naujos tradicijos pradžia – deramai pagerbti tuos, kurie kasdien stovi žmonių sveikatos sargyboje.
Arūnas iš Ringaudų:





