Stovyklavo jaunimas

stovykla girenuose
Nuotr. Vaikai ir jaunimas, sugužėję iš viso rajono į Girėnų bendruomenės centrą, ne tik susirado draugų, bet ir prasmingai praleido vieną vasaros dieną.


Liepos 5 d. į vienos dienos stovyklą rajono policijos pareigūnai pakvietė net 53 vaikus. Stovyklautojai prasmingai praleido dieną – mokėsi, kaip suteikti pirmąją medicinos pagalbą, susipažino su policijos pareigūno profesija, dalyvavo savigynos treniruotėse, proto mūšyje pasitikrino, ką žino apie Šakių rajoną, ar moka Kelių eismo taisykles, daug sportavo, vaišinosi sriuba ir kugeliu.
 
Jau trečią kartą Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių rajono policijos komisariato pareigūnai vaikų globos namų auklėtiniams, socialinės rizikos ar sunkiai besiverčiančiose šeimose, šeimynose gyvenantiems vaikams, probacijos tarnybos registre esantiems nepilnamečiams ir jauniesiems policijos rėmėjams organizavo vienos dienos stovyklą „Mes – vienos saulės vaikai 2017“, kuri vyko Girėnuose. Pasak stovyklos organizatorės, bendruomenių pareigūnės Aušros Mockevičiūtės, finansavimą šiai stovyklai pareigūnai gavo laimėję projektų finansavimo konkursą Šakių rajono savivaldybėje, o šiais metais dalyvių skaičius rekordiškas – dalyvavo 53 vaikai ir jaunuoliai iš Šakių, Lekėčių, Gelgaudiškio, Slavikų, Griškabūdžio, Lukšių, Sintautų, Barzdų, Kriūkų ir Kudirkos Naumiesčio seniūnijų.

„Linkiu, kad šią dieną praleistumėte prasmingai, o tam reikia, kad kiekvienas viduje stipriai norėtumėte kažką sužinoti, pamatyti, susipažinti. Jeigu ši stovykla vyksta jau keleri metai ir jūs atvažiuojate, vadinasi, jos jums reikia, todėl linkiu gero oro ir įspūdžių ir kad kitais metais vėl susirinktumėte“, – stovyklautojus pasveikino rajono policijos komisariato viršininkas Mindaugas Akelaitis.

Pirmiausiai Šakių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės stovyklautojams vedė pirmosios medicinos pagalbos pamoką, vaikai praktiškai mokėsi daryti dirbtinį kvėpavimą, širdies masažą, sutvarstyti žaizdas, padėti užspringusiam žmogui. Vėliau stovyklautojams apie policininko profesiją ir Lietuvos policijos mokyklą pasakojo šios mokyklos darbuotojai – Profesinės taktikos skyriaus vyr. specialistai Dalius Mackela, Robertas Brundza ir Rasa Bačanskienė. Apie Lietuvos policijos mokyklą įspūdžiais dalinosi stovykloje savanoriavęs ir šiuo metu praktiką Šakių rajono policijos komisariate atliekantis minėtos mokyklos kursantas Paulius Kuodys.

Pietumis stovyklautojus vaišino Girėnų bendruomenės centro nariai, čia pat prie bendruomenės namų ant laužo išvirę skanią daržovių ir grybų sriubą. O po pietų vyko susitikimas su Šaulių sąjungos „Juodojo vilko“ būrio nariais. Edgaras Gabševičius, vienas šio būrio įkūrėjų, stovyklautojams pristatė būrio veiklą ir naudojamą ginkluotę. Savigynos treniruotę pravedė Šakių sporto klubo „Ošimas“ įkūrėjas Vytautas Smirnovas su Ernestu Varankevičiumi, vėliau stovyklautojai susirungė proto mūšyje „Ar pažįsti Šakių rajoną?“, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti marškinėliais ir Šakių atviro jaunimo centro puodeliais.

Vakarop Girėnų sporto aikštyne vyko sportinės varžybos: komandų kapitonų ištvermės rungtis, estafetė, baudų mėtymas. Komandoms nugalėtojoms buvo įteikti medaliai.

Girėnų bendruomenės nariai, jau antrus metus dalyvaujantys projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“, ir VĮ „Marijampolės regiono keliai“ Eismo saugumo specialistas Egidijus Lovkis patikrino, kaip stovyklos dalyviai žino Kelių eismo taisykles.
Pasisotinę bendruomenės namuose plytinėje duonkepėje keptu kugeliu, po apdovanojimų stovyklos dalyviai išsiskirstė į namus. O stovyklos organizatoriai dėkoja padėjėjams ir pagalbininkams: Girėnų bendruomenės centrui, Šakių atviram jaunimo centrui, Visuomenės sveikatos biurui, sporto klubui „Ošimas“, „Juodojo vilko“ būriui, VĮ „Marijampolės regiono keliai“ bei Šakių rajono seniūnijų seniūnams ir socialinio darbo organizatoriams.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.