Žygis pasieniečių takais

zygis pasieniu
Nuotr. Bene didžiausią įspūdį žygeiviams paliko ėjimas pagal sieną su Kaliningrado sritimi.


Lapkričio 10 d. apie 100 žygeivių patraukė Sudargo krašto miškais, laukais bei pasieniečių takais. Juos į pirmą tokį žygį pakvietė Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bei Pagėgių rinktinės Rociškių užkardos pasieniečiai.
 
Nepabūgę darganoto penktadienio oro, moksleiviai iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos, Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinės mokyklos bei Slavikų pagrindinės mokyklos rinkosi Rociškių užkardoje Puknių kaime (Sudargo sen). Startas buvo duotas 9 val. ryto, moksleivius lydėjo mokytojai, prie dalyvių prisijungė jaunieji Šakių policijos rėmėjai, Lietuvos šaulių sąjungos Marijampolės 4-osios šaulių rinktinės jaunieji šauliai, visus lydėjo Rociškių užkardos pareigūnai – iš viso apie 100 dalyvių.
 
Pasak vienos iš žygio organizatorių, visuomenės sveikatos specialistės Jurgitos Kairytės-Daniūnienės, žygio tikslas – skatinti fizinį aktyvumą ir bendradarbiavimą su pasieniečiais.

Žygeiviai savo ištvermę ir fizinį pasirengimą demonstravo eidami pasienyje esančiomis miškingomis Rociškių užkardos saugomomis vietovėmis ir laukų keliukais. Nežiūrint patirtų tokio žygio iššūkių, visi dalyviai per dvi su puse valandos įveikė apie 12 kilometrų ir sugrįžo į Rociškių užkardą, kur pasieniečiai žygeivius vaišino žirnių koše su spirgučiais ir karšta arbata.

Pasieniečiai žygeiviams paruošė ir parodomąją programą. Didelio dėmesio sulaukė kinologo, jaunesniojo specialisto Tomo Švilpos auklėtinis – tarnybinis šuo Baksas. T. Švilpa su savo augintiniu pėsčiųjų žygio dalyviams pristatė bendrąsias paklusnumo komandas, daiktų paiešką, pažeidėjų sulaikymą.

Žygio organizatorių planuose – panašus žygis palei Šešupę, tik tam reikia sulaukti palankesnio oro.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.