Balandžio 23 – 27 dienomis Šakių „Varpo“ vidurinėje mokykloje vyko vaikų ir jaunimo teatrų šventė „Scenos pavasaris 2012“, kurioje per penkias dienas žiūrovai išvydo net šešiolika vaidinimų. Tai jau dvidešimtasis jubiliejinis renginys, tradiciškai organizuojamas beveik nuo mokyklos įkūrimo pradžios.
Venslovaičio nuotr. „Scenos pavasario“ žiūrovai, kaip ir kasmet, buvo pamaloninti nauja „Varpo“ vidurinės mokyklos dramos studijos premjera.
Teatrą mėgstančiam jaunimui šiemet buvo skirti penki spektakliai: Lekėčių vidurinės mokyklos jaunimo teatro vaidinimas „Didžioji viltis“ (režisierė Vaida Brazaitienė); Kriūkų vidurinės mokyklos moksleivių pasirodymas „Pamoka nebloga“ (režisierė Rita Puidokaitytė); Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro jaunimo teatro spektaklis „Mergaitė su degtukais“ (režisierė Laima Kajokaitė - Balčiūnienė); svečių iš Birštono gimnazijos vienaveiksmė komedija „Pagalba iš dangaus“ (režisierius Kazimieras Drižiliauskas) ir Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos dramos studijos spektaklio „Moderatoriai“ (režisierė Vilija Meškaitienė) premjera.
Pasak V.Meškaitienės, šventės metu publikai pristatytas spektaklis – forumas „Moderatoriai“ buvo kitoks nei ankstesni vaidinimai, tačiau žiūrovai jį priėmė palankiai. „Gal todėl, kad parodėme labai aktualią šių dienų problemą – mokėjimą bendrauti tik virtualioje erdvėje, kai susitikus nemokame kalbėtis“, - liūdną faktą konstatavo dramos studijos vadovė, dėkodama už vaidinimo tekstą Kauno valstybinio dramos teatro režisieriui Andriui Kurieniui, kuris su savo aktoriais taip pat gilinasi į tokio bendravimo būdus ir realias pasekmes. Moderatoriai – tai žmonės, kurie kasdien prižiūri diskusijas internete. Jie gali redaguoti, trinti, užrakinti, perkelti temas, kad diskutuojantys nenukryptų nuo temos, nesikeiktų ar kitaip nepažeidinėtų diskusijų taisyklių. Tačiau diskusija nevyksta... Visi personažai išgalvoti ir girdi tik save. Savus monologus. Spektaklio personažai aiškinasi, kuri realybė jiems tikresnė – realioji ar virtualioji? Ką „tikro gyvenimo“ sąvoka reiškia žmogui, kuris gyvena virtualiame pasaulyje, į fizinę realybę sugrįždamas tik trumpam...
Be to, jaunimui buvo parodyta poetinė kompozicija „Esam, kas esam“ (režisierė Vilija Meškaitienė) pagal Benedikto Januškevičiaus ir kitų šiuolaikinių poetų eiles bei Gabijos Grušaitės romano „Išsipildymas“ mintis, kurią atliko Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos dramos studijos aktoriai. Ši kompozicija šiemet Respublikiniame skaitovų konkurse buvo pripažinta geriausia ir apdovanota pagrindiniu prizu.
Praėjusiais metais „Scenos pavasaryje“ debiutavo Lukšių Vinco Grybo gimnazijos šokio studijos spektaklis „Šiandien“ (choreografė Aušra Butkauskaitė - Sederevičienė), įrodęs, jog scenoje galima parodyti visą mokleivišką dieną, net ir namų ruošą, neištarus nei vienos frazės. Šiemet scenoje dar viena naujiena – Šakių kultūros centro šiuolaikinio šokio studijos „Viva“ choreografijos veiksmas lietuvių liaudies pasakų motyvais „Šoku šoku pasaką“ (choreografė Laura Saunorienė). Spektaklio sėkmė – dinamika scenoje, stipri energetika, pribloškianti netikėtais ir nelauktais sprendimais.