„Šiuos jaunuolius teismo sprendimu buvo tekę ir suimti. Kadangi bausmių politika yra gana švelni, vieni iš jų jau yra atlikę bausmes, kitų klausimai sprendžiami šiuo metu. Kalbant apie jaunimo nusikalstamumą yra taip, kad mes užsiauginam tokią kartą“, – sakė M. Akelaitis.
M. Akelaitis mano, kad Lietuvos Respublikos Vaiko vidutinės ir minimalios priežiūros įstatymas mūsų savivaldybėje veikia neefektyviai. „Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad mes su probleminiais vaikais nedirbame. Dėl ko tai sakau tarybos nariams? Manau, kad jūs turite galimybių šį dalyką „pajudinti“, kad mes neaugintume tokios jaunosios kartos, su kuria reikia kovoti baudžiamosiomis priemonėmis. Tam tikra prasme tai yra socialinė problema“, – atvirai sakė policijos komisariato viršininkas.
Anot M. Akelaičio, kiekvienas iš mūsų turėtų sau užduoti klusimą, kaip su šia problema kovoti. „Taip, vykdome prevenciją, bet turiu pasakyti, kad policija neišsaugos visų vaikų“, – reziumavo pareigūnas.
Nakvynės namai
Kaip pasakojo policijos komisariato viršininkas, šį pavasarį dėl vieno asocialaus asmens ant kojų teko sukilti ir rajono savivaldybės administracijai, ir policijai, ir ligoninei, spręsti klausimą, ką su juo daryti. Tokios pat problemos kyla dėl neblaivių asmenų, kurie glaudžiasi tai prie ligoninės, tai prie policijos.
„Vertinant bei apžvelgiant mūsų, policininkų, veiklą noriu pasakyti, jog policija dirbs gatvėje, dirbančių kabinetuose su popieriais mažės, tai yra ne tik mano, bet ir aukštesniųjų vadovų požiūris. Šiandiena Šakiuose policijos budėtojo nebėra, kuris priiminėtų skambučius, bet manau, kad praėjus pusei metų nei vienas asmuo nepasakys, kad situacija pablogėjo“, – sakė posėdžio svečias.
Prieštaraudamas M. Akelaičio pasakymui dėl budėtojo rajono meras Juozas Bertašius teigė, jog „žmonės pajuto, kad kai kuriais atvejais, kai ištinka bėda, policijos išvis lyg nebėra.“
„Ne ta užduotis“
Tarybos narė Aušrelė Pukinskienė policijos komisariato viršininkui taip pat turėjo klausimų.
„Noriu pasiteirauti apie jūsų pavaldinių užduotis. Prie „Sodros“ gana dažnai stovi policijos ekipažas. Vieną dieną toje vietoje prie šviesoforo laukiau, kada užsidegs žalia šviesa ir galėsiu pereiti gatve į naujai rekonstruotą skverą. Na ir matau – V. Kudirkos gatve važiuoja dviratininkas ir jau taip vingiuoja... vairuotojai jam pypia. Policijos ekipažas to nematė, tad aš nusprendžiau prieiti ir pasakyti, kas vyksta, o šie man tik atkirto, kad „ne ta užduotis“.
Išgirdęs tokį pasakojimą M. Akelaitis tarybos narės paprašė, kad ši patikslintų datą, kada tai įvyko ir patikino: „Galiu pasakyti atvirai, už tokius dalykus policijos pareigūnų tikrai niekas nepagirs.“ Pasak M. Akelaičio, policininkui gali būti suformuota bet kokia užduotis, tačiau, gavęs informaciją apie teisės pažeidimą, jis privalo į tai reaguoti ir įvykį užfiksuoti.
Sunerimo dėl „voljero“
Tarybos narys Bernardinas Petras Vainius policijos komisariato viršininko teiravosi apie, jo žodžiais tariant, voljerą, esantį prie buvusio „Žiburio“ gimnazijos pastato, į kurį netrukus įsikels policija.
„Prie pastato, išdygęs kažkoks voljeras, kas nebuvo numatyta jokiuose planuose. Nežinau, su kuo buvo derintos to voljero statybos, ar yra duotas leidimas“, – teiravosi tarybos narys B. P. Vainius ir klausė, ar pačiam policijos komisariato viršininkui šis statinys, esantis prie naujai rekonstruoto pastato, „ nebado akių“.
M. Akelaitis atsakė, kad jis, kaip pareigūnas, negali pasakyti, kad šis pastatas bus nugriautas.
„Tokio statinio atsiradimas techniniame projekte buvo numatytas nuo pat pradžios“, – teigė policijos viršininkas.
Tačiau J. Bertašius prieštaravo, kad pagal išvadas, kurias jam pateikė administracijos direktorius Evaldas Sniečkus, minėtasis statinys prie būsimojo policijos komisariato – neteisėtas.
„Aš bei administracijos direktorius padarysime visus reikalingus žingsnius, kad to statinio, kuris gadina visą Šakių miesto vaizdą, neliktų“, – sakė meras.
Tarybos narė Eglė Dragūnaityė apibendrindama situaciją dėl šio pastato sakė, kad „reikia suskaičiuoti ir pasakyti visuomenei, kiek kainavo visa tai pastatyti, kiek kainuos nugriauti, tada pasakyti visom bobutėm, kad jos už tai mokės.“
Blaivybė
Tarybos narys Tautvydas Šukys M. Akelaičio teiravosi apie praeitame posėdyje daug diskusijų sulaukusį klausimą – alkoholio pardavimo ribojimą Gelgaudiškio miestelio šventės metu, ar policijos pareigūnai po tokio sprendimo pajuto, kad alkoholį vartojančių asmenų buvo mažiau nei įprasta.
„Įvertinti tokius dalykus yra pakankamai sudėtinga. Aš manau, kad tai yra efektyvi priemonė. Šventės metu buvo gautas vienas iškvietimas – tai yra tikrai neblogai, o fiksuotų asmenų, neįgalių nuo apsvaigimo, nebuvo“, – kalbėjo M. Akelaitis.