Kad Nauji metai netaptų „karu kiemuose“

Vos ant kojų besilaikantis pilietis bando uždegti didelį Naujametinį fejerverką. Aplink būriuojasi vaikai, laukdami nuostabaus reginio...

Matant tokį vaizdą belieka tikėtis geriausios pabaigos. Žinant mūsų visuomenėje esančią pirotechnikos naudojimo kultūrą, tos kelios skylės, kurios liko jūsų kelnėse ar sijone nuo praeitų Naujųjų – mažiausia nelaimė, kuri galėjo atsitikti.

Šakių priešgaisrinės tarnybos viršininkas Gintaras Ščajevas teigia, kad prekyba pirotechnikos priemonėmis kelia rūpestį kasmet artėjant Naujiesiems metams. Kad šventiniai renginiai būtų saugūs, privalu laikytis saugos reikalavimų dėl savęs, savo vaikų, draugų ir šalia esančių žmonių. „Sprogmenis uždekite kuo toliau nuo žmonių, pastatų ir automobilių. Nenukreipkite jų į kitus žmones. Raketas, vulkanus, fontanus nukreipkite į viršų. Uždekite ištiesta ranka ir tuojau pat atitraukite. Baterijas, raketas statykite tik ant lygaus, nedegaus paviršiaus”, – pagrindines saugos taisykles vardijo G. Ščajevas. Jis primena, kad labai pavojingos gali būti nesuveikusios pirotechninės priemonės. „Pirotechnikos gaminiui nesuveikus iš karto, daugiau nebandykite jo uždegti ir prieikite prie jo ne anksčiau kaip po 15 minučių.  Neardykite sprogmenų, nes tai pavojinga ne tik jums, bet ir aplinkiniams”, – įspėjo G. Ščajevas.
 
Jis primena, kad pirotechnikos  gaminių reikėtų nepirkti turgavietėse ar kitose įtartinose vietose. „Prieš naudodami pirotechnikos priemonę atidžiai perskaitykite instrukciją. Nekaupkite pirotechnikos gaminių, nes jų laikymui reikalingos tam tikros sąlygos. Jos turi būti apsaugotos nuo šilumos šaltinių, drėgmės, kitų medžiagų poveikio, galinčio išprovokuoti gedimą ir irimą“, – sakė G. Ščajevas.

Specialistas primena, kad per šventes reikia atsargiai naudoti degias dekoracijas, scenos užuolaidas, drapiruotes, atvirą ugnį. „Pastebėjus bent mažiausią eglės apšvietimo sutrikimą (įkaitusius laidus, dažnai perdegančias lemputes, kibirkštis ir pan.), apšvietimą būtina išjungti. Draudžiama egles puošti degiomis medžiagomis, žvakutėmis ir bengališkomis ugnelėmis. Išeidami iš namų, nepalikite įjungtų girliandų, degančių žvakių“, – primena G.Ščajevas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar domitės savo krašto istorija?

klausimelis 04 15Zenonas iš Ritinių:

Esu gimęs ir augęs netoli Gelgaudiškio, tai mačiau kaip keitėsi dvaras. Džiaugiuosi, kad dabar jis naujai suremontuotas. Apie paskelbtus Paprūsės metus nesu girdėjęs. Spaudą skaitau ir naudojuosi internetu, tai dabar paskaitysiu ir daugiau pasidomėsiu. Kad buvo Prūsija, kur dabar Kaliningrado sritis, girdėjau. 

klausimelis 04 15 2

Genovaitė iš Šakių:

Manau, nepakankamai. Turėtume daugiau skaityti literatūros. Apie Šakius žinau, kad čia gyveno daug žydų. Apie juos pasakojo mano mama. Atsimenu sovietmetį, o apie Paprūsės metus negirdėjau. Manau, jauni žmonės geriau žino savo krašto istoriją, to mokosi mokykloje.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.