Kad Nauji metai netaptų „karu kiemuose“

Vos ant kojų besilaikantis pilietis bando uždegti didelį Naujametinį fejerverką. Aplink būriuojasi vaikai, laukdami nuostabaus reginio...

Matant tokį vaizdą belieka tikėtis geriausios pabaigos. Žinant mūsų visuomenėje esančią pirotechnikos naudojimo kultūrą, tos kelios skylės, kurios liko jūsų kelnėse ar sijone nuo praeitų Naujųjų – mažiausia nelaimė, kuri galėjo atsitikti.

Šakių priešgaisrinės tarnybos viršininkas Gintaras Ščajevas teigia, kad prekyba pirotechnikos priemonėmis kelia rūpestį kasmet artėjant Naujiesiems metams. Kad šventiniai renginiai būtų saugūs, privalu laikytis saugos reikalavimų dėl savęs, savo vaikų, draugų ir šalia esančių žmonių. „Sprogmenis uždekite kuo toliau nuo žmonių, pastatų ir automobilių. Nenukreipkite jų į kitus žmones. Raketas, vulkanus, fontanus nukreipkite į viršų. Uždekite ištiesta ranka ir tuojau pat atitraukite. Baterijas, raketas statykite tik ant lygaus, nedegaus paviršiaus”, – pagrindines saugos taisykles vardijo G. Ščajevas. Jis primena, kad labai pavojingos gali būti nesuveikusios pirotechninės priemonės. „Pirotechnikos gaminiui nesuveikus iš karto, daugiau nebandykite jo uždegti ir prieikite prie jo ne anksčiau kaip po 15 minučių.  Neardykite sprogmenų, nes tai pavojinga ne tik jums, bet ir aplinkiniams”, – įspėjo G. Ščajevas.
 
Jis primena, kad pirotechnikos  gaminių reikėtų nepirkti turgavietėse ar kitose įtartinose vietose. „Prieš naudodami pirotechnikos priemonę atidžiai perskaitykite instrukciją. Nekaupkite pirotechnikos gaminių, nes jų laikymui reikalingos tam tikros sąlygos. Jos turi būti apsaugotos nuo šilumos šaltinių, drėgmės, kitų medžiagų poveikio, galinčio išprovokuoti gedimą ir irimą“, – sakė G. Ščajevas.

Specialistas primena, kad per šventes reikia atsargiai naudoti degias dekoracijas, scenos užuolaidas, drapiruotes, atvirą ugnį. „Pastebėjus bent mažiausią eglės apšvietimo sutrikimą (įkaitusius laidus, dažnai perdegančias lemputes, kibirkštis ir pan.), apšvietimą būtina išjungti. Draudžiama egles puošti degiomis medžiagomis, žvakutėmis ir bengališkomis ugnelėmis. Išeidami iš namų, nepalikite įjungtų girliandų, degančių žvakių“, – primena G.Ščajevas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.