Antradienio popietę gausios ugniagesių, miškininkų pajėgos gesino degantį durpyną greta Novaraisčio, Kuro k. (Kauno r.). Gesinimo darbai vyko dvi dienas, išdegė hektaras durpingos pievos.
Kaip skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, VĮ „Valstybinių miškų urėdija“ Šakių regioninio padalinio darbuotojo pranešimas, kad dega maždaug 0,5 ha ploto durpinga pieva, ugnis plinta miško link, buvo gautas rugsėjo 3 d. 15.06 val. Gaisras kilo netoli Novaraisčio paukščių stebėjimo bokštelio, kitapus tvenkinio.
Buvo pasitelktos gausios ugniagesių, miškininkų pajėgos.
Atvykus ugniagesiams, durpynas degė maždaug 100 arų plote.
Greta yra vandens telkinys, tačiau iki jo privažiuoti ugniagesiams nėjo, automobiliai klimpo, tad teko tiesti net tris 300 metrų magistralines linijas iki kauniškių gaisrinės autocisternos, talpinančios didelį kiekį vandens. Vanduo buvo vežamas ir iš maždaug 7 km atstumu nuo gaisravietės esančio Lekėčių tvenkinio.
„Manau, kad smilkimas durpyne galėjo būti prasidėjęs jau nuo savaitgalio, sekmadienio. Taip greit antradienį išplisti nelabai galėjo. Pirminė priežastis, dėl ko galėjo kilti gaisras, – po gervių stebėtojų savaitgalyje apsilankymo. Mat žinantys vietas paukščių stebėti eina į atokesnes vietas, nei prie Novaraisčio paukščių stebėjimo bokštelio“, – tvirtino Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Gintaras Ščajevas.
Nors gaisras buvo likviduotas dar antradienio vakarą, tačiau ugniagesiai baigiamuosius darbus vykdė dar ir trečiadienį. Laimei, gaisras neišplito ir miško nepasiekė.
Pasak Valstybinių miškų urėdijos Šakių regioninio padalinio vadovo Povilo Steponavičiaus, gaisras buvo pastebėtas Lekėčiuose esančio Antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos operatoriaus. P. Steponavičiaus teigimu, gaisras kilo ant Kauno ir Šakių r. ribos, tiksliau, Paryžinės miško pelkėje.
Gaisrą lokalizuoti padėjo ir miškininkai, atvažiavo jų gaisrinė autocisterna bei traktorius su vandens cisterna.
„Mano nuomone, gaisras galėjo kilti po miško lankytojų, žvejų neatsargaus elgesio su ugnimi“, – svarstė P. Steponavičius.
Nors minėta miško žemė priskirta miškininkams, teritorija, kur kilo gaisras, įeina į Novaraisčio ornitologinio draustinio ribas, kuri, kaip saugoma teritorija, priskirta Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Panemunių regioniniam parkui. Jo darbuotojai čia vykdo aplinkos monitoringą, užtikrina gamtotvarkos darbus.
Rugsėjį, spalį čia renkasi žmonės palydėti gervių. Pasiteiravus parko grupės patarėjo Mindaugo Janušonio, šis tvirtino, kad draustinyje nebus ribojamas lankytojų lankymasis, Novaraistyje vyks ir suplanuoti gervių palydėtuvių renginiai.