Verslininkus supažindino su pasaulio ir šalies ekonomika

drasutisKetvirtadienį rajono verslo, savivaldybės atstovai buvo pakviesti į AB „Swedbank“ organizuotą susitikimą.
 
Nuotr. Bankininkas Saulius Drasutis rajono verslininkams pristatė šalies ir pasaulio ekonomikos naujoves.
 
2015 m. vasara buvo pilna ekonominių įvykių tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Besikeičianti situacija Rusijoje, sunkiai atsigaunati Europos rinka, optimistiškai nuteikianti situacija JAV ir visiška nežinomybė Kinijoje. Beprasidedant paskutiniam 2015 m. ketvirčiui AB „Swedbank“ pakvietė rajono verslo atstovus į susitikimą, kuriame buvo galima išgirsti, kaip įmonių vadovai planuoja kitų metų biudžetus ir pardavimų planus, ir pristatyta, kaip ateinančius metus mato bankas.

„Eurozonoje visos reformos jau padarytos. Antrą ketvirtį buvo iššūkių su Graikija. Pats Graikijos scenarijus yra tiek izoliuotas, kad šios šalies ekonomika nedaro jokios įtakos ES“, – sakė banko Pietų Lietuvos filialo valdytojas Saulius Drasutis. Pasak jo, šiuo metu geriausiai atrodo ekonomiškai atsigaunanti Ispanija. Dėl blogėjančios situacijos  Rusijoje ekonominė padėtis blogėja ir Suomijoje.

„Kinijoje – didžiulė perprodukcija. Kinijoje parduodamos produkcijos kainų lygis krinta jau nuo 2012 m. Produkcijos tiesiog per daug. Be to, subyrėjusi nekilnojamo turto rinka“, – teigė S. Drasutis.

Pastaruoju metu pasaulyje ypač išaugusios maisto kainos, S. Drasučio nuomone,  kris. Lietuvoje kainų metinis kritimas siekia minus 0,5 proc. „Brango daug paslaugų. Bet labiausiai pigo vanduo, transportas, maistas ir gėrimai. Tačiau iš maisto labiausiai brango žuvis ir vaisiai“, – teigė S. Drasutis.

Lietuvos BVP šiemet, anot „Swedbanko“, augs beveik 2 proc., daugiausiai dėl vidaus vartojimo. Nedarbas mažės 0,5 proc. iki maždaug 9 proc., tačiau ne dėl kuriamų darbo vietų, o dėl demografinių pokyčių – mažės darbingo amžiaus gyventojų. Infliacija sugrįš kitąmet, bet brangs paslaugos, o ne būtiniausios prekės. „Baigėsi euroefektas. Visi pamiršo, kad jau įsivedėm eurą. Dabar turime bene aukščiausią mažmeninės prekybos augimą. Gyventojai dabar nori vartoti, pirkti, patys tai jaučiame per vartojamąsias paskolas. Žmonės nusiteikę pozityviai“, – džiaugėsi bankininkas.

Lietuviškos produkcijos eksportas – teigiamas. Algos, manoma, ūgtelės daugiau nei 5 proc.

Lietuvoje dideli pokyčiai įvyko turizmo srityje.

„Rusijos turistai – buvo didžiausia turistų dalis, kurią sudarė daugiau nei 20 proc. visų turistų srauto. Metinis pokytis – minus 40 proc. turistų. Didelis neigiamas pokytis. Tai kompensuojam iš vidaus turizmo. Vidaus turizmas labai atsigavęs, viešbučių kainos pakilo“, – sakė S. Drasutis.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.