Norintiems patobulinti vairavimo įgūdžius – specialios pamokos

vairavimasŽiemiški orai dažnai sukelia pavojų eismo saugumui ir yra tikras vairuotojų vairavimo įgūdžių išbandymas. Matydami, kad kai kuriems vairuotojams trūksta vairavimo įgūdžių, techninių sporto šakų kompleksas „Nemuno žiedas“ jau antri metai organizuoja specialų projektą.

Nuotr. Figūrinių važiavimų metu profesionalai sėdasi šalia kiekvieno vairuotojo ir gyvai pataria, kaip geriau elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.

Kačerginėje esančioje „Nemuno žiedo“ trasoje antrus metus iš eilės startuoja „Žiemos vairavimo aikštelės“ projektas, skirtas kiekvienam paprastam piliečiui, norinčiam lavinti savo vairavimo įgūdžius ant slidžios kelio dangos.
 
„Pastebėjome, kad iškritus pirmosioms snaigėms dalis vairuotojų gatvėse yra tiesiog sutrikę. Todėl nusprendėme juos apmokyti“, – apie kilusią idėją surengti tokį projektą pasakojo „Nemuno žiedo“ renginių organizatorius Jonas Šiaudikis.

Kaip tarė, taip padarė. Ir neapsiriko. Bent jau kol kas instruktoriai sunkiai spėja apmokyti visus norinčius. Iš pradžių buvo skelbiama, kad mokymai nemokami, tačiau dėl didžiulio susidomėjimo organizatoriai turėjo stabdyti dalyvių registraciją. „Net ir padarius paslaugą mokamą, panašu, teks daryti tą patį“, – tikino J. Šiaudikis, džiaugdamasis pavykusiu projektu. Pasak pašnekovo, jei žiemos sąlygos leis, planuojama apmokyti kuo daugiau žmonių.

Kiekvienos grupės laukia trumpas seminaras apie saugų vairavimą žiemą, o iš karto po jo – praktinė dalis – figūrinis važiavimas su savo automobiliu.

Įdomu tai, kad seminarus apie saugų vairavimą žiemą ves garsūs Lietuvoje automobilių sporto veidai – Audrius ir Ignas Gelžiniai, Gintautas Firantas. Taip pat jie padės teorines žinias pritaikyti ir praktikoje – figūrinių važiavimų metu profesionalai sėdės šalia kiekvieno vairuotojo ir gyvai patars, kaip geriau elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.

Pirmasis šių metų susitikimas „Nemuno žiedo“ trasoje vyko sausio 9 dieną. Antrieji užsiėmimai suplanuoti jau šį šeštadienį. Užsiėmimų metu bus priimtos dvi grupės po 40 žmonių.

Šakių automobilių sporto klubo pirmininkas Tadas Viliūšis giria kaimynų sumanymą ir panašų projektą galvoja įgyvendinti Šakiuose. „Kol kas tai tik iniciatyva. Manau, atsirastų norinčių. Belieka suderinti konkrečius veiksmus, surasti ir įrengti aikštelę“, – apie mokymus vairuoti ant slidžios kelio dangos kalbėjo šakietis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.